مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام
بهترین آموزشگاه تعمیر چیلر کجاست؟

بهترین آموزشگاه تعمیر چیلر کجاست؟

hasan veisi

اگر شما هم علاقه مند به تعمیرات چیلر هستید و این سوال برای شما پیش امده است که بهترین آموزشگاه تعمیر چیلر کجاست باید گفت این مقاله را مطالعه نمائید تا به پاسخ سوال خود برسید.

چیلر چیست؟

چیلر قلب سیستم های تهویه ساختمان ها و مراکز صنعتی، تجاری و اداری است که از گذشته در منازل و اماکن مختلف جهت ایجاد تهویه هوا مورد استفاده قرار می‌گرفته است. دستگاه های جذب کننده گرما که تحت عنوان چیلر شناخته شده و از سیستم های تهویه مطبوع باکیفیت و کاربردی به حساب می آیند، با تکنولوژی های مختلف ازسوی تولیدکنندگان در سراسر دنیا درحال تولید و عرضه به بازار هستند. این دستگاه ها که در ظرفیت های سرمایشی و ابعاد و اندازه مختلف و متناسب، با فناوری های روز دنیا طراحی و به مرحله تولید می‌رسند، برای ایجاد سرمایش مراکز و ساختمان های با کاربری متفاوت، از بهترین گزینه ها محسوب می‌شوند.

چیلر چگونه کار می‌کند و انواع آن براساس عملکرد کدام هستند؟

به طور کلی چیلرها در دو نوع تراکمی و جذبی تولید می شوند. انواع چیلر تراکمی با سرد کردن آب به کمک انرژی برق و هدایت آن به سوی فن کوئل باعث ایجاد برودت و سرما و کاهش دمای محیط می شوند. چیلرهای جذبی به کمک انرژی گرمایی آب را سرد کرده و با هدایت آن به سمت فن کوئل موجب کاهش دمای مکان مورد نظر می شوند. همچنین دستگاه های چیلر متناسب با کندانسور به کار رفته در ساختار آن، به دو شکل آب خنک و هوا خنک (آبی و هوایی) تولید و فرآیند ایجاد سرمایش را بر اساس سیکل تبرید تراکمی عملیاتی می کنند. در مسیر اجرایی شدن این فرایند، قطعات و متعلقات مختلفی ازجمله کمپرسور، ماده مبرد، شیر انبساط، کندانسور، منبع تغذیه و اواپراتور تاثیرگذار هستند. چیلرهای تراکمی هوا خنک، در فضای باز مانند روی پشت بام یا حیاط پروژه نصب شده و برای خنک سازی هوا به دستگاه مکمل یا برج خنک کننده نیاز ندارند.

چیلرهای تراکمی آب خنک که برای خنک سازی به دستگاه برج خنک کننده نیاز دارند را می توان در محیط سربسته مانند فضای موتورخانه ها نصب کرد. جدای از هر مدل و ساختاری، طرز کار چیلر به این صورت است که براساس سیکل ترکیبی جذبی یا تراکمی، آب یا سیال را سرد می‌کند تا گردش آن در سیکل بتواند هوای ساختمان را خنک کند. به بیان دیگر چیلر آب سرد شده را از طریق پمپ و هم‌چنین لوله کشی به هر واحدی که توزیع کننده هوای خنک است به گردش در می آورد تا با تبادل حرارت عمل خنک سازی را انجام دهد. در مقاله ” هزینه خدمات سرویس و تعمیرات چیلر چقدر است؟ ” میتوانید درباره ی هزینه خدمات و سرویس چیلر اطلاعات کامل کسب کنید.

آیا می توان به هر تعمیرکار چیلری اعتماد کرد؟

امروزه بسیاری از افراد سودجو و کلاهبردار هستند که خود را به عنوان یک مرکز معتبر معرفی کرده اما درنهایت کاری بی کیفیت تحویل داده و در قبال آن، هزینه های هنگفتی دریافت می کنند. به همین خاطر نمی توان به هر تعمیرکار چیلری اعتماد کرد و باید مطمئن شد که او در یک مرکز معتبر آموزش دیده یا دارای سابقه کافی است.

در واقع این نوع از تعمیرات با دیگر شکل از تعمیرات نظیر ساختمان کاملا متفاوت بوده و نمی توان هر فردی را تعمیرکار چیلر دانست. زیرا این نوع از سیستم های تهویه دارای ساختار پیچیده ای هستند که تعمیر و سرویس آنها دشوار و کمی زمان بر است. تعمیرکار چیلر فردی است که علاوه بر دانش و مهارت، دارای چندین سال تلاش و تجربه است، به طوری که بتواند به کمک تجارب کسب کرده، اصولی و درست، مشکلات و خرابی های چیلر را تشخیص داده و به راحتی آنها را برطرف سازد.

چه کسی از عهده تعمیر یا سرویس چیلر بر می آید؟

يک مهندس اجرايي يا تکنسين با تجربه، فرد مناسبی برای تعمیر و سرویس چيلر است، در غیر این صورت، حداقل ضرری که يک اپراتور یا تعمیرکار چیلر ناوارد ایجاد می کند، کاهش عمر مفيد چيلر يا خراب شدن زودهنگام آن است. برای جلوگیری از این گونه خطاها بهتر است که تا حد امکان تعمیر و سرویس چیلر توسط متخصص آن انجام شود تا از ایجاد دیگر آسیب ها جلوگیری شود. اینکه تعمیرات چیلر نیازمند بهره مندی از تخصص، دانش کافی و تجربه است به این مساله برمی گردد که ساختمان چیلرها نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع کمی پیچیده تر است. به همین دلیل بسیاری از صاحبان مشاغل صنعتی و کارخانه ای در بازه های زمانی منظم، به منظور تعمیر، سرویس و نگهداری تجهیزات، نیازمند استفاده از این خدمات هستند. اما یکی از سوالات آنان این است که این کار را بر عهده چه کسانی و چه مجموعه ای قرار دهند تا نتایج به دست آمده از عملکرد تجهیزات راضی کننده باشد و پشتیبانی و سرویس چیلر و تعمیر چیلر به بهترین شکل انجام گیرد.

مسلما این کار از عهده تعمیرکاری بر می آید که صاحب تجربه کافی بوده و در آموزشگاه های معتبر دوره دیده باشد. تعمیر چیلر یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین فعالیت‌هایی است که یک گروه متخصص تعمیرکار چیلر با آن روبروست، زیرا چیلر از دو بخش الکتریکال و مکانیکال تشکیل می‌شود و یافتن علت خرابی و تشخیص درست و به موقع آن می‌تواند از ایجاد هزینه‌های بعدی مانند تعمیر کمپرسور چیلر و تعمیر اواپراتور چیلر جلوگیری کند. به همین دلیل، تعمیرات چیلر باید توسط متخصصان ماهر و زبده و باتجربه در این زمینه انجام شود تا شما با خیالی آسوده و راحت بتوانید از این دستگاه‌ها در طول سال استفاده کنید. شما در مقاله ” چیلرهای ساختمانی و صنعتی هر سال باید سرویس شوند ” متوانید درباره ی نوع مراقبت و سرویس انواع چیلر ها مطالعه کنید.

چه کسانی کاندیدای مناسب آموزش تعمیر چیلر هستند؟

دوره آموزش تعمیرات چیلر براي کمک به اپراتورهای موتورخانه، شرکت های تعمیر و نگهداری، تعمیرکاران، مهندسان مشاور، پيمانکاران تجهيزات تهويه مطبوع و ديگر افرادي که به نوعي با نظارت، اجرا، نگهداری و راهبری و تعمیرات چیلرهای تراکمی سر و کار دارند، مفید است. همچنین ازجمله مهارت های لازم برای یک تعمیرکار چیلر می توان به آشنايی با اصول سرماسازی، آشنايی با مفهوم ترموديناميک، آشنايي با انواع مدارات سيكل تراكمي تبريد، آشنايی با سيكل تراكم چيلرها، آشنايی با انواع چيلرها و قطعات آنها، آشنايی با مبدلهای آبی و گازی و آشنايی با انواع كندانسور و اواپراتور نحوه تست آنها اشاره کرد.

یک دوره آموزشی تعمیرات چیلر استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

دوره آموزش تخصصی و استاندارد تعمیرات چیلر به صورت کاملا عملی و کاربردی با استفاده از اساتید نمونه کشور در یک آموزشگاه معتبر برگزار و در پایان به کلیه شرکت کنندگان این دوره گواهینامه معتبر بین المللی مهارت در دوره آموزشی از طرف فنی حرفه ای اعطا می شود. باید به این نکته توجه کرد که بسیاری از موسسات در سطح کشور بدون دارا بودن مجوز آموزشی از نهادهای معتبر علمی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی کرده و درپایان دوره، مدرکی غیر معتبر با مهر آن شرکت به کارآموزان می دهند. در صورتی که مدرک ارائه شده ازسوی یک آموزشگاه معتبر، مورد تایید وزارت کار و سازمان فنی حرفه ای بوده و دارای کد بین المللی و قابل ترجمه است. آموزش های یک آموزشگاه معتبر در زمینه آموزش تعمیرات چیلر باید به گونه ای باشد که علاوه بر به دست آوردن مدرک فنی و حرفه ای، امکان دستیابی به مهارت های لازم تعمیر چیلر، نصب و تعمیر اسپیلت، دوره تعمیر آبگرمکن دیواری، پکیج دیواری و … را فراهم کند.

بهترین آموزشگاه تعمیر چیلر؟

مجمتع فنی تهران پایتخت یکی از آموزشگاه هایی است که به کلیه شرکت کنندگان در دوره آموزشی پس از طی کلاس ها و شرکت در آزمون نهایی گواهینامه رسمی مهارت که مورد تایید وزارت کار و سازمان فنی و حرفه ای است، اعطا می کند. دوره آموزش چیلر تراکمی و خدمات چیلر در مجمتع فنی تهران پایتخت زیر نظر اساتید مجرب کشور به صورت کاملاً عملی برگزار می شود. چیلر تراکمی کاربرد بسیار گسرده ای در سیستم‌های سرمایشی ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری دارد و به همین دلیل نیاز به متخصصان این حوزه بیشتر از همیشه احساس می‌شود، لذا افرادی که در این حوزه به مهارت کافی دست پیدا کنند سریع جذب بازار کار فعال و پر درآمد خدمات چیلر تراکمی می‌شوند. در انتهای دوره‌ آموزش نصب چیلرهای تراکمی و تعمیرات که در مجتمع فنی تهران پایتخت برگزار می شود، شما توانایی عیب یابی، تعمیرات و نصب انواع چیلرهای تراکمی را خواهید داشت.

از سرفصل های دوره آموزش تعمیرات چیلر می توان به تعریف چیلر و انواع آن در صنعت تهویه مطبوع ایران، شرح سیکل تراکمی تبخیری، معرفی انواع مبرد و کاربرد آنها، معرفی انواع کمپرسورها در سیستم تهویه مطبوع و صنعت تاسیسات، شرح کامل کنترل ها، شیرآلات و سیستم های ایمنی انواع چیلرهای آبی، ارائه اطلاعاتی مفید در خصوص نصب و راه اندازی انواع چیلرهای آبی، آماده سازي سيستم سرمايش و تغيير فصل موتورخانه، مباني اپراتوري چيلرهاي تراكمي، چك ليست هاي PM و برگه هاي ركوردگيري، ارائه اطلاعاتی مفید در خصوص نگهداری انواع چیلرهای آبی، شناخت انواع برج های خنک کننده و آموزش روش های رسوب زدایی کندانسورهای آبی و عیب یابی چیلر تراکمی در شرایط مختلف اشاره کرد.

بزرگترین هلدینگ آموزشی با 23 سال سابقه درخشان در حوزه‌ی آموزش با بیش از 10 شرکت وابسته آموزشی پروژه محور. تهران پایتخت یکی از برترین آموزشگاه‌های برگزار کننده دوره‌های آموزش تعمیرات موبایل ،آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی, آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش تعمیرات پکیج، آموزش تعمیرات کولر گازی، آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و آموزش حسابداری بیش از 150 دوره آموزشی دیگر میباشد .
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:333

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.