مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام

بهترین کاربردهای شناخته شده رباتیک در مراقبت های بهداشتی و پزشکی ، جراحی است. همه کارها ، از پیوند اعضا و اقدامات گوارشی گرفته تا جراحی ستون فقرات و عمل های اورولوژی با استفاده از روبات هایی از این نوع یا نوع دیگر انجام می شود.

رباتیک در سایر حوزه های بهداشت و درمان نیز وجود دارد. ربات های به اصطلاح “حضور از راه دور” پزشکان را قادر می سازند تا در صورت عدم حضور پزشک در محل ، با بیماران از مکان های دور از هم معاینه شوند. ربات های توانبخشی به بیماران در انجام حرکات خاصی که در بهبودی پس از جراحی یا به دلایل دیگر استفاده می شوند ، کمک می کنند. ربات ها همچنین در حمل و نقل تجهیزات پزشکی ، توزیع داروهای تجویز شده ، بهداشت و مدیریت بالینی کمک می کنند ، بنابراین کارکنان مراقبت های بهداشتی انسانی که به طور معمول آن کارها را انجام می دهند می توانند بیشتر روی بیماران خود تمرکز کنند. در بخش مراقبت از سالمندان ، ربات های همدم می توانند اضطراب و افسردگی ناشی از تنهایی را کاهش دهند.

  • اگر به دنبال بهترین آموزشگاه رباتیک در تهران هستید میتوانید در دوره های آموزش رباتیک مجتمع فنی تهران پایتخت شرکت کنید.

ده نمونه از ربات های مفید در پزشکی

در اینجا قصد داریم ده نمونه از ربات های مفید در صنعت پزشکی را برای شما معرفی کنیم.

همچنین اگر علاقه به آموزش تجهیزات پزشکی دارید اینجا کلیک کنید.

رباتیک سخت کوش

مکان: آستین ، تگزاس

آنچه آنها انجام می دهند: ربات های دارای هوش مصنوعی Diligent’s برای کار با افراد در محیط های روزمره طراحی شده اند. ربات مستقل Moxi این شرکت را می توان برای انجام کارهای لجستیکی وقت گیر در بیمارستان ها مانند راه اندازی اتاق های بیمار و دوباره تأمین اتاق های تأمین ، تنها گذاشت. موکسی که قادر به پیمایش در راهروهای بیمارستان و دیگر فضاهای تنگ است ، حتی با هوش اجتماعی که از طریق حرکات سر و چشم های LED منتقل می شود ، عجین است.

مورد استفاده در زندگی واقعی: در پاییز سال 2018 ، بیمارستان Texas Presbyterian Health در دالاس اولین بیمارستان ایالات متحده بود که از ربات ‘Moxi’ Diligent استفاده می کند تا کارکنان بالینی آن بتوانند بیشتر مراقبت از بیمار را متمرکز کنند. یک برنامه آزمایشی برای یادگیری اینکه آیا Moxi می تواند به طور مستقل وظایفی از قبیل تأمین مایعات و اتاق های بیمار را انجام دهد ، تنظیم شد.

رباتیک ReWalk

مکان: مالبورو ، ماساچوست

نحوه استفاده آنها از رباتیک: ReWalk اسکلت های بیرونی را برای استفاده در توانبخشی شخصی و تجاری ایجاد می کند. سیستم سبک و مجهز به باتری ، ReWalk Personal 6.0 ، اسکلت بیرونی پوشیدنی با موتورهای واقع در مفصل ران و زانو است. حرکت متحرک بدن که شرکت ادعا می کند مانند حرکت پاهای انسان است.

مورد استفاده در زندگی واقعی: یک افسر پلیس پورتلند ، اورگان که تقریباً پنج سال پیش در حین انجام وظیفه فلج شده بود ، اخیراً یکی از اسکلت های بیرونی ReWalk را به تن داشت تا هنگام ایستادن دست خود و ایستادن به سوگند ، هنگام قبول ارتقا به گروهبان ، بایستد.

میومو

مکان: کمبریج ، ماساچوست

آنچه آنها انجام می دهند: مهاربند مجهز به Myomo برای کمک به کسانی که به دلیل شرایط مختلف فلج یا ضعف در دست و بازو خود را تجربه کرده اند ، طراحی شده است. این دستگاه سیگنال های عصبی را از سطح پوست می خواند ، سپس موتورهای کوچکی را فعال می کند که حرکت طبیعی بازو و دست را تسهیل می کنند.

مورد استفاده در زندگی واقعی: این شرکت اخیراً یک مدل MyoPro را برای بزرگسالان معرفی کرده است.

فناوری بارت

مکان: نیوتن ، ماساچوست

آنچه آنها انجام می دهند: بارت بازوها و دستهای مفصلی را می سازد – آنچه “دستكاران رباتیک پیشرفته” می نامد – برای انواع كاربردها. بازوی WAM از تیزهوشی انسان تقلید می کند. سری BH8 این شرکت BarrettHand می تواند مجموعه ای از اشیا different مختلف را درک کند. و Burt برای آموزش توان بخشی اندام فوقانی و تحقیقات رباتیک طراحی شده است.

مورد استفاده در زندگی واقعی: بارت بخشی از بازار ربات های کمکی است که تخمین زده می شود تا سال 2025 به یک میلیارد دلار برسد.

Energid Technologies

مکان: کمبریج ، ماساچوست

آنچه انجام می دهند: نرم افزار Energid’s Actin SDK امکان کنترل حرکت پیشرفته در زمان واقعی برای کاربردهای رباتیک صنعتی و مصرفی را در صنایعی فراهم می کند که ورود سریع به بازار در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

مورد استفاده در زندگی واقعی: SS Innovations اخیراً با استفاده از جعبه ابزار کنترل رباتیک Energid’s Actin از “سیستم جراحی رباتیک مدولار مقرون به صرفه و با قابلیت کنترل حرکت پیچیده” رونمایی کرده است

جراحی بصری

مکان: سانی ویل ، کالیفرنیا

نحوه استفاده آنها از رباتیک: از رباتهای Intuitive برای جراحی با حداقل تهاجم استفاده می شود. از اواخر دهه 1990 ، پلت فرم داوینچی که به طور مداوم به روز شده است ، به فناوری های پیشرفته بینایی ، سیستم های انرژی ، منگنه سازی و ابزار مجهز شده است. Ion new جدید برای بیوپسی های ریوی محیطی با حداقل تهاجم استفاده می شود.

مورد استفاده در زندگی واقعی: برای سه ماهه سوم سال 2018 ، Intuitive 20 درصد افزایش در روش های جراحی را با استفاده از سیستم های جراحی داوینچی گزارش کرد – بهترین رشد در سه سال بیشتر به دلیل جهش در جراحی عمومی و اورولوژی.

ترانس انتریکس

مکان: موریسویل ، کارولینای شمالی

نحوه استفاده آنها از رباتیک: سیستم جراحی TransEnterix’s Senhance برای روشهای لاپاراسکوپی دارای ابزارهای کاملاً قابل استفاده مجدد است و می تواند با فناوری موجود ادغام شود. این شرکت می گوید زمان و هزینه سرمایه گذاری تقریباً مشابه سرمایه گذاری لاپاراسکوپی است.

مورد استفاده در زندگی واقعی: TransEnterix سیستم جراحی Senhance خود را به نمایش می گذارد ، اولین پلت فرم جراحی لاپاراسکوپی دیجیتال در کنگره بالینی کالج جراحان آمریکا در 21 تا 25 اکتبر 2018 در بوستون.

روباتیک SoftBank

مکان: توکیو ، ژاپن

نحوه استفاده آنها از رباتیک: روبات های SoftBank ، Pepper ، Nao و Romeo ، انسان دوستانه همدلی هستند که به عنوان پیشگام و رسا در میان سایر کیفیت ها برنامه ریزی شده اند. سرگرم کننده ، آموزشی و جذاب ، آنها می توانند بیماران را در حین تمرینات ذهنی و جسمی همراهی کنند تا کارکنان انسانی بتوانند سایر وظایف را متمرکز کنند.

مورد استفاده در زندگی واقعی: Nao با قد دو پا اخیراً بخشی از یک آزمایش با کودکان پیش دبستانی در یک محیط کلاس بود. وقتی نائو به همه س questionsالات آنها پاسخ صحیح داد ، کمتر از روبات با برخی از پاسخهای نادرست تعامل داشتند. یک نتیجه “یادگیری خود به خودی” بود.

تجسم

مکان: پاسادنا ، کالیفرنیا

کاری که آنها انجام می دهند: با همکاری تیمی از مهندسان ، درمانگران و گیمرها ، Embodied ربات های “همراه” از نظر فنی پیشرفته را تولید می کند که برای ارتقا well سطح سلامتی و کیفیت زندگی فردی ، مراقبت و عطوفتی مانند انسان را به نمایش می گذارند.

استفاده در زندگی واقعی: مجسم سازی اخیراً 22 میلیون دلار در بودجه سری A برای سیستم عامل های AI و رباتیک خود که به بخش مراقبت و سلامتی خدمت می کنند ، درآمد کسب کرد.

آزمایشگاه طراحی زیستی هاروارد

مکان: مالبورو ، ماساچوست

نحوه استفاده آنها از رباتیک: آزمایشگاه Bio-Design هاروارد آنچه را “ربات های پوشیدنی نرم” می نامد ، راحت تر و کمتر سرزنده است. آنها می توانند کارایی راه رفتن را در افراد سالم بهبود بخشند و به کسانی که از ضعف عضلانی یا سایر اختلالات جسمی / عصبی رنج می برند کمک کنند.

مورد استفاده در زندگی واقعی: آزمایشگاه اخیراً نسخه به روز شده ای از exosuit خود را ارائه داده است که نیروی کمکی را فراهم می کند و برای استفاده توسط سربازان و آتش نشانان طراحی شده است که باید با زمین های سخت مذاکره کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:334

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.