تهران پایتخت
ثبت نام
تجهیزات لازم اتاق عمل و موارد استفاده آن

نکات تعمیراتی تجهیزات لیزرهای زیبایی

peyman ps

مانند هر قطعه تجهیزات پزشکی یا اداری، لیزرهای زیبایی نیز ممکن است گاهی اوقات دچار نقص یا خرابی شوند، به خصوص اگر به درستی نگهداری نشوند. این ماشین های دقیق به قطعات زیادی نیاز دارند که برای عملکرد بهینه باید به درستی با هم کار کنند. نگهداری صحیح و سرویس گاه به گاه برای افزایش طول عمر دستگاه ضروری است. در اینجا برخی از رایج ترین مسائلی که می تواند بر دقت یا سلامت سیستم لیزر زیبایی شما تأثیر بگذارد یا باعث خرابی آن شود، آورده شده است.


اگر قصد یادگیری یک دوره پولساز را دارید، شما میتوانید با شرکت در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای وارد بازار کار شوید.


کدهای خطا و تابلوهای مدار

هنگامی که نرم افزار شما به طور منظم به روز نمی شود، معمولاً پیام های خطای بیشتری را مشاهده می کنید که نشان دهنده وجود مشکل است. این پیام ها را نادیده نگیرید زیرا سیستم شما سعی دارد به شما بگوید که مشکلی وجود دارد و نیاز به توجه و رفع آن دارد. این موارد می توانند بر میزان تولید نور، دقت لیزر، راندمان خنک کننده، کالیبراسیون تجهیزات و سایر عملکردها تأثیر بگذارند. اگر دستگاه شما به طور کامل از کار بیفتد، ممکن است نشان دهنده این باشد که مشکلی در برد مدار وجود دارد.

خرابی صفحه نمایش لمسی یا LCD

بسته به مدل لیزر زیبایی که دارید، یک صفحه نمایش لمسی یا صفحه نمایش LCD روی آن وجود دارد. در طول زمان، صفحات لمسی ممکن است حساسیت لمسی خود را از دست بدهند و با فشار دادن آن دیگر پاسخی ندهند. روشنایی صفحه نمایش LCD می تواند محو شود و خواندن آن را دشوار می کند. اینها احتمالاً مشکلات نرم افزاری، سخت افزاری یا برق هستند که باید توسط یک تکنسین تعمیر شوند و کار هر شخصی نیست.


آموزش تعمیرات دستگاه های لیزر پزشکی به صورت تخصصی در مجتمع فنی تهران پایتخت به همراه مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای کشور.


خرابی منبع تغذیه ولتاژ بالا

یکی از رایج ترین مسائلی که می تواند بر عملکرد دستگاه لیزر زیبایی شما تأثیر بگذارد، خرابی منبع تغذیه است. مقدار انرژی مورد نیاز برای ایجاد نور لیزر به خروجی زیادی از منبع تغذیه ولتاژ بالا(HVPS) نیاز دارد. اگر HVPS شما به درستی کار نکند، قدرت لیزر شما کاهش می یابد. این مشکل می تواند به طور قابل توجهی بر نحوه عملکرد لیزر در طول درمان تأثیر بگذارد، بنابراین مهم است که هر گونه مشکل HVPS بلافاصله مورد توجه قرار گیرد.

علائم یک منبع تغذیه معیوب:

• لیزر شما به درستی روشن نمی شود (اصلی ترین نشانه)
• صدای پاپ بلندی شنیده می شود.
• دود از سیستم خارج می شود.
• هنگامی که شما سعی می کنید دستگاه لیزر پزشکی خود را راه اندازی کنید، کلیدهای مدار بیرون می پرند.
احتیاط: سعی نکنید خودتان منبع تغذیه را تعمیر کنید. آن را به یک متخصص بسپارید! منابع تغذیه می‌توانند بسیار خطرناک باشند، به‌ویژه زمانی که توسط یک فرد بی‌تجربه تعمیر ‌شوند حتی اگر از برق جدا باشد.
HVPS حاوی خازن هایی است که می توانند منبع ولتاژ را برای مدت زمان طولانی نگه دارند. شما به راحتی می توانید در معرض خطر برق گرفتگی قرار بگیرید. پس سعی نکنید درپوش آن را باز کنید. بسته به وضعیت منبع تغذیه شما، ممکن است بتوان آن را تعمیر کرد، اما زمانی که کاملا خراب شوند، به دنبال تعویض کامل HPVS باشید.


مجتمع تهران پایتخت یکی از بهترین آموزشگاه های آموزش تجهیزات آزمایشگاهی سطح کشور میباشد که علاوه بر اموزش تخصصی مدرک دو زبانه و بین اللملی هم ارائه میدهد.


مسائل مربوط به سیستم هوا و آب

مشکلات مربوط به سیستم آب، به طور کلی به دلیل عدم نگهداری مناسب رخ می دهد. لطفاً همانطور که توصیه می شود مخازن آب خود را تمیز کنید. دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید. با تجمع آب و پوسته پوسته شدن مخزن لیزری خواهید داشت که به درستی کار نمی کند.
علاوه بر حفظ سیستم آب در تجهیزات خود، باید به طور مرتب فیلتر هوا و دریچه ها را تمیز کنید. خنک نگه داشتن سیستم شما بسیار مهم است. اگر این کار انجام نشود، می تواند منجر به آسیب های داخلی دیگر شود.
سلامت کامل سیستم‌های آب و سیستم‌های هوای هر واحد لیزر زیبایی برای خنک نگه داشتن آن و عملکرد خوب آن ضروری است. این سیستم ها اغلب به دلیل استفاده نادرست، عدم نگهداری مناسب، پر کردن مخزن با آب معمولی، جلوگیری از جریان هوا و یا تمیز نکردن فیلترها می تواند مشکلات جزئی را به مشکلات بزرگی برای سلامت دستگاه شما تبدیل کند.

تعمیرات هندپیس

از آنجایی که هندپیس بیشترین استفاده را در سیستم لیزر زیبایی شما دارد، معمولاً بیشترین توجه را می طلبد. خواه هندپیس به دلیل فرسودگی روزمره نیاز به تعمیر داشته باشد یا سقوط کند و بشکند، رایج ترین قسمتی است که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. ادامه استفاده از هندپیس شکسته یا معیوب می‌تواند باعث مشکلات دیگری از جمله نتایج درمان نامناسب شود. به هر گونه مشکل در هندپیس به محض اینکه اتفاق افتاد رسیدگی کنید. یکی از مهمترین مشکلاتی که اتفاق می افتد، افتادن هندپیس است. پوسته‌ها ترک می‌خورند، اجزای داخلی مانند لامپ‌ها، کریستال‌ها، عدسی‌ها می‌توانند از تراز خارج شوند یا آسیب ببینند. مشکلات دیگری مانند سوختن لامپ ها در طول زمان میتوانند رخ دهند که نیاز به تنظیم مجدد دارند. اگر از تجهیزات خود استفاده زیادی کنید، این موارد غیرقابل اجتناب هستند.


بیشتر یادبگیرید:

آموزش دستیار دندان پزشکی

دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات دندان پزشکی و یونیت دندان پزشکی

آموزش تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل


خرابی لامپ و لیزر

لامپ های فلاش، راهنماهای لیزری، لنزها، فاصله سنج ها و کابل های فیبر نوری می توانند مانند هر قطعه سخت افزاری یا مکانیکی دیگر، شکسته شوند یا از کار بیفتند. به خصوص در مراکز درمانی پر ترافیک یا کلینیک ها زیبایی، هر چه بیشتر از سیستم لیزر زیبایی خود استفاده کنید، نیاز به تعمیر یا تعویض این قطعات ضروری تر خواهند بود. اغلب آسیب به لامپ های فلاش هنگام افتادن هندپیس ها رخ می دهد. به همین دلیل است که باید فوراً مشکلات لیزر را برطرف کنید.

مسائل مربوط به تست و کالیبراسیون مجدد

یونیت های لیزر زیبایی دستگاه های بسیار حساسی هستند که برای عملکرد بهینه باید کالیبره شوند. اگر یک سیستم یا قسمتی حتی اندکی معیوب باشد، می تواند بر عملکرد لیزر و نحوه مؤثر درمان تأثیر بگذارد.
آزمایش سالیانه، کالیبراسیون مجدد و تعمیر و نگهداری مجدد برای حفظ عملکرد یکنواخت واحد ضروری است. تنظیمات سیستم های لیزر و نور، مدارهای آنالوگ، قطعات نوری و آینه ها نیاز به تعمیر و نگهداری عملکرد منظم دارند تا دستگاه همانطور که باید کار کند.

تعمیر و نگهداری کلی واحد

در حالی که اینها تنها چند مورد از رایج ترین مسائلی هستند که می توانند بر عملکرد سیستم لیزر زیبایی شما تأثیر بگذارند، چیزهای زیادی وجود دارد که ممکن است به درستی کار نکنند. مانند هر بخش حساس فناوری، نگهداری پیشگیرانه کلید یک سیستم سالم و کارآمد است. کالیبراسیون و تراز سیستم شما باید حداقل، هر شش ماه یکبار سرویس گردد. این بررسی‌های سیستمی می‌تواند مشکلات احتمالی را قبل از اینکه باعث خرابی جزئی یا خرابی کامل دستگاه شود، پیدا کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
peyman ps
نویسنده: peyman ps
تعداد نوشته ها:299

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.