آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل، یکی از مهمترین دوره‌هایی است که برای فنی‌کاران بیمارستانی توصیه می‌شود. این دوره، شرکت‌کنندگان را با اصول اساسی کار با تجهیزات پزشکی و تکنولوژی های پیشرفته آن‌ها، مانند تجهیزات جراحی، تجهیزات تشخیصی، تجهیزات پرتابل و سایر دستگاه‌های مرتبط، آشنا می‌کند.

این دوره، به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند تا با عملکرد تجهیزات پزشکی و تکنولوژی های پیشرفته آن‌ها آشنا شوند و به یادگیری توانایی‌های عملی، مانند تشخیص خطاها، نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه و رفع خطاهای احتمالی دستگاه‌ها پردازند. همچنین، این دوره به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند تا به روش‌های تعمیر و نگهداری صحیح تجهیزات آشنا شوند و بتوانند با خطرات احتمالی در کار با تجهیزات پزشکی و تکنولوژی های پیشرفته برخورد کنند.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل، از چندین جنبه برای شرکت‌کنندگان مفید است. این دوره به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند تا مهارت‌های عملی و تئوریکی خود را در کار با تجهیزات پزشکی و تکنولوژی های پیشرفته تقویت کنند.

جهت شرکت در دوره های مرتبط  آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی – آموزش دستیار دندانپزشکی , آموزش تعمیرات یونیت دندانپزشکی کلیک کنید .

فیلم معرفی دوره تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل
پادکست معرفی دوره تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل
آموزش حضوری یا مجازی آموزش حضوری یا مجازی

امکان یادگیری دوره بصورت حضوری یا مجازی

مدرک بین المللی و رسمی مدرک بین المللی و رسمی

دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای و بین المللی دوزبانه

تجدید دوره رایگان تجدید دوره رایگان

تضمین تا یادگیری کامل

شهریه اقساطی شهریه اقساطی

پرداخت شهریه تمامی دوره ها بصورت اقساطی در طول دوره

پشتیبانی حرفه ای پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی مادام العمر توسط اساتید حرفه ای و مجرب

خوابگاه خوابگاه

ارائه بهترین خوابگاه برای کاراموزان شهرستانی

سرفصل های دوره آموزشی دوره تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل
الکتروکوتر الکتروشوک پمپ تشک مواج(تئوری) برد(الکترونیک) مقدماتی بازاریابی (نحوه ورود به بازار‌کار) استیمولاتور(تئوری ) جنین یاب پمپ سرم ECG پالس اکس متر(spo2) ساکشن (تئوری ) مانیتور علائم حیاتی پمپ سرنگ سنوگرافی (تئوری)
↓ اسکرول کنید ↓
هزینه دوره
قیمت دوره عمومی تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل جامع
6.900.000 تومان
60 ساعت اموزشی
سوالات متداول
?
1- دوره آموزش تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل تهران پایتخت چگونه برگزار می شود؟

این دوره به شرکت کنندگان کمک می کند تا مهارت های عملی و نظری خود را در کار با تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل و فناوری های پیشرفته افزایش دهند.

?
2- در این دوره درباره دستگاه سونوگرافی هم آموزش داده می شود؟

بله یکی از فصل های جذاب این دوره آموزش سونوگرافی به صورت تئوری است.

?
3-جهت ورود به بازار کار آموزش دارید؟

بله در این دوره یکی از فصل های آموزشی ما آشنایی با بازار کار و نحوه موفقیت در آن می باشد که توسط اساتید برجسته ما آموزش داده و شما را آماده ورود به بازار کار خواهید شد.

?
4-در این دوره شهریه اقساطی هم دارید؟

بله

?
5-آموزش برد الکترونیکی دستگاه ها هم جزو آموزش دوره است؟

بله یکی از موارد بسیار مهم آموزش تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل آموزش برد های الکترونیکی دستگاه های مورد استفاده در این تجهیزات می باشد.

?
6-دوره خصوصی هم دارید؟

این دوره در تهران پایتخت فعلا به صورت عمومی برگزار می شود جهت اطلاع دقیق و به روز در این مورد لطفا با همکاران ما در شعب تماس بگیرید.

?
7-مدرک دوره جهت مهاجرت قابل استفاده است؟

بله پس از قبولی در آزمون به شما مدرک و گواهینامه دو زبانه معتبر به صورت بین الملی و قابل ترجمه جهت مهاجرت اهدا خواهد شد.

?
8-دوره رایگان هم دارید؟

بله پس از اتمام دوره در صورت عدم یادگیری و یا موفق نشدن در آزمون یک دوره تضمینی رایگان جهت جبران و تثبیت مفاهیم برگزار می شود و در طول دوره و بعد از آن به صورت مادام العمر از پشتیبانی اساتید دوره برخوردار خواهید بود.

اطلاعات خوابگاه
اتاق‌های 2تخته، 4تخته و 6تخته مجهز به تخت، ملحفه، کمد، یخچال، تلویزیون سرویس بهداشتی و حمام ماشین لباسشویی عمومی در هر طبقه خوابگاه در غرب، مرکز و شرق تهران dorm
اطلاعات شهریه
300 هزار تومان بابت رزرو هر دوره پرداخت اقساطی اعطای وام خصوصی، عمومی و نیمه خصوصی بهترین قیمت ممکن dorm
arrow
در ارتباط باشید
سوالی دارید؟ مشاورین ما به شما کمک میکنن

کافیست تا فرم زیر را تکمیل کنین تا مشاورین مجتمع فنی تهران پایتخت با شما عزیزان در سریعترین زمان ممکن تماس بگیرن.

نمونه سوالات آزمون
جهت دریافت ایمیل خود را وارد نمایید
درباره دوره " آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل " بیشتر بخوانید

آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل :بیمارستان ها و مراکز درمانی دارای محصولات پزشکی مختلفی هستند که هر کدام برای موارد خاصی در دوران نقاهت بیمار مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از اولین و مهمترین زمینه هایی که شما باید به عنوان یک مهندس پزشکی بدانید و به طور کامل درک کنید، صنعت تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل است. تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل یک نیاز فوری در زمینه پزشکی است. زیرا بدون آن، پزشکان و جراحان ابزار لازم برای کار در رشته خود را ندارند. علم مهندسی پزشکی ضمن تهیه تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  سعی در ساخت تجهیزات جدید و مدرن با ایده و مدل خاص خود دارد.

آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل

به عنوان یک دانشمند در این زمینه، باید با تئوری تجهیزات و کاربردهای خاص هر کدام در اوایل کار خود آشنا باشید.

بنابراین در مراحل زیر می توانید وارد جزئیات صنعت تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل شوید و با کسب مهارت کافی وارد فرآیند تفکر و مدل سازی شوید.

آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل در تهران پایتخت شامل دو بخش تعمیر دستگاه های مکانیکی و پنل های پزشکی و آزمایشگاهی می باشد. بیشترین تمرکز در آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی، تعمیر تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل است. این دوره عمدتاً شامل آموزش تعمیر برد سی تی، آموزش تعمیر برد تجهیزات آزمایشگاهی، تعمیر تعمیرات تجهیزات بیمارستانی ، تجهیزات آندوسکوپی، آموزش تعمیر تجهیزات الکتروشوک و تعمیر اتوکلاو می باشد.

لیست دوره های پزشکی مجتمع فنی تهران پایتخت

معرفی دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل

دوره فنی آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل تهران پایتخت با تجهیزات ممکن است با تجهیزات رایج در کشور و برخی تجهیزات دیگر در زمینه علم پزشکی آغاز شود. این دوره برای دانشجویان  و متخصصان مهندسی در نظر گرفته شده است که به دلیل اهمیت رشته مهندسی به این مدرک علاقه دارند یا به دنبال آن هستند.

پس از آشنایی با تجهیزات و کسب دانش کافی در شناسایی و استفاده از هر یک از آنها، می توانید وارد جزئیات در این زمینه شوید و هر یک از ابزارها و تجهیزات موجود در این زمینه را از ابعاد مختلف مانند متریال مورد استفاده و یا ساختار و تحلیل مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و ارزیابی خود را انجام دهید. برای کسب تجربه بیشتر برای ورود به بازار کار، دوره های آموزشی در زمینه تعمیر تجهیزات پزشکی، آشنایی با تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و  اتاق عمل  نیز برای محققین این حوزه مناسب است.

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل تهران پایتخت 

این دوره بهترین انتخاب برای دانشجویان مهندسی پزشکی محسوب می شود، زیرا یادگیری اصول کار تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل نقش اساسی در درک مفاهیم کاربردی این رشته داشت و کسب مهارت های عملی باعث ترجیح بیشتر این شغل شد. دانشجویان در بازار کار نسبت به سایر دانشجویان، زیرا داشتن مهارت در جامعه امروزی امری ضروری و حیاتی است.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل بر پنج مبحث اصلی فیزیولوژی، اصول عملکرد، استفاده، عیب یابی و تعمیر دستگاه تمرکز دارد.

در گروه فیزیولوژی اصول اولیه بالینی مورد نیاز مهندسان پزشکی و ارتباط آنها با علوم مهندسی به زبان ساده تحلیل می شود. از آنجایی که تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل برای تشخیص و درمان انسان طراحی شده اند، درک فیزیولوژی ارتباط نزدیکی با عملکرد مناسب تجهیزات و دستگاه های پزشکی دارد.

هر دستگاه پزشکی سیستمی است که از اجزا و قطعات خاصی تشکیل شده است که دانستن اصول کار هر یک دید بازتری نسبت به دستگاه ایجاد می کند و نحوه اتصال قطعات منجر به تحلیل عملکرد صحیح تری می شود. پس از بررسی اولیه دستگاه و نحوه استفاده از آن و تنظیمات صحیح آن طبق دفترچه راهنمای کاربر، آموزش عملی و اولیه ارائه می شود. در نهایت پس از شناخت و درک مفاهیم فوق، روش اصلی عیب یابی هر دستگاه مورد بحث قرار می گیرد.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل مناسب چه کسانی است؟

 • دانشجویان مهندسی پزشکی
 • فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی
 • کارشناسان تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل شاغل در شرکت های تجهیزات پزشکی
 • مهندسین پزشکی
 • مهندسان فنی تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل در بیمارستان ها
 • و سایرین که در زمینه طراحی، تولید، توزیع و تجهیز مراکز درمانی و کلینیک ها فعالیت می کنند.

در پایان دوره آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل تهران پایتخت ، دانشجو مهارت های ذکر شده در بالا را کسب کرده و می تواند در هر زمینه مرتبط با تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل فعالیت کند. و همچنان از پشتیبانی نامحدود این دوره توسط مدرس آن بهره مند شوید.

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

افرادی که در چرخه تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل فعالیت می کنند می توانند با شرکت های واردکننده این تجهیزات تماس گرفته و از راهنمایی آنها در زمینه تعمیرات مکانیکی بهره مند شوند.

هزینه دوره آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل  

متأسفانه تعداد مراکزی که در زمینه های مختلف تعمیر دستگاه های تصویربرداری، تجهیزات آزمایشگاهی، تعمیرات تجهیزات بیمارستانی ، اتاق های عمل آموزش های اولیه و تخصصی را برای تعمیر دستگاه های پزشکی ارائه می دهند، محدود است. این باعث ایجاد افرادی می شود که در این زمینه متخصص نیستند، که می تواند عواقب نگران کننده ای داشته باشد.

تیم متخصص و مجرب دپارتمان تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل مرکز آموزش تهران پایتخت همواره با ارائه آخرین مطالب و آموزش در هر یک از زمینه های ذکر شده سعی در جلوگیری از این احتمالات دارد. بسیاری از فارغ التحصیلان رشته ای مانند مهندسی پزشکی و یا علاقه مندان به تعمیر دستگاه های پزشکی برای ورود به بازار کار در این رشته به دلیل عدم آموزش های کافی و اولیه در دانشگاه ها و موسسات آموزشی با مشکلات عدیده ای مواجه خواهند شد.

تیم آموزشی تهران پایتخت با گرد هم آوردن بهترین اساتید و کادر حرفه ای در زمینه آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل با هزینه مناسب و کیفیت عالی و در نظر گرفتن تمامی جوانب همراه با شرایط ویژه سعی در رفع این خلأ در آموزش برای همه دارد.

با توجه به مزایای بالای این دوره، هزینه ای که برای شما دارد بسیار اندک و مناسب خواهد بود که به دو صورت نقد و اقساط قابل پرداخت می باشد.

بازار کار تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل چگونه است؟

یکی از سودآورترین زمینه های فعالیت در بازار کار امروزی، تعمیر تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل است. آموزش نصب، راه اندازی و تعمیر قطعات پزشکی زمینه اصلی این حوزه می باشد. دانشجویان پس از گذراندن دوره آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل تهران پایتخت و اخذ گواهینامه های معتبر از این آموزشگاه می توانند در شرکت های تجهیزات پزشکی، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، مراکز تصویربرداری، کلینیک ها و مطب ها مشغول به کار شوند.

 • استخدام در بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی
 • استخدام در شرکت های تولیدی تجهیزات پزشکی
 • به روزرسانی مسئولین تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عملبیمارستان
 • فرصت شغلی در بخش فروش و بازاریابی یک شرکت تجهیزات پزشکی
 • استخدام در مراکز تعمیرات تجهیزات پزشکی
 • اپراتور تجهیزات پزشکی

تعمیر تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل یکی از پردرآمدترین مشاغل در کشور است. امروزه با گرانی دلار و وجود تحریم ها، خرید و جایگزینی تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل آسان نیست. به همین دلیل نگهداری و تعمیر این تجهیزات بسیار قابل تقدیر است. برخلاف آنچه به نظر می رسد؛ یادگیری نام تجهیزات و ظاهر پیچیده آنها بسیار آسان است.

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

درآمد حاصل از تعمیر تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل بسیار خوب است. یعنی می توانید برای هر دستگاهی که تعمیر می شود تا 30 درصد قیمت اصلی دستگاه تخفیف بگیرید. و با احتساب میانگین تعمیرات روزانه دستگاه و کارکرد آن در 25 روز و میانگین دریافتی 500 هزار تومان از هر دستگاه، حداقل دریافتی ماهیانه دوازده میلیون و پانصد هزار تومان خواهد بود.

آموزش نصب، راه اندازی و تعویض قطعات معیوب دستگاه های پزشکی و تعمیر دستگاه های پزشکی، آزمایشگاهی و اتاق عمل یکی از بهترین شاخه ها در بازار کار می باشد. اصولا این دستگاه ها آپدیت هستند و با امکانات بالا به ایران می آیند.

پیش نیاز دوره آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل  

با توجه به گسترش بازار کار در زمینه مهندسی پزشکی و استفاده از تجهیزات مدرن در این زمینه، نیاز به خدمات و پشتیبانی از این تجهیزات افزایش یافته است.

هدف اصلی از برگزاری این دوره در مجتمع آموزشی فنی تهران پایتخت، تربیت نیروی متخصص در زمینه آشنایی، عیب یابی و تعمیر تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل می باشد.

شرکت در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل بسیار آسان است و شما بدون گذراندن پیش نیازی می توانید در این دوره شرکت کنید و تمامی موارد از صفر تا صد به شما آموزش داده خواهد شد.

در این دوره بر روی کسانی تمرکز کردیم که تجربه ای در زمینه تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل ندارند. در این دوره به آموزش کلیه اصول اولیه از جمله الکترونیک اولیه، کار با ابزار تعمیر و … می پردازیم. این دوره در قالب دوره های فشرده و بلند مدت در آموزشگاه تهران پایتخت برگزار می شود.

مدرک پایان دوره آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل  

یکی از مزایای دوره آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل تهران پایتخت آگاهی کامل از مراحل نصب و تعمیر تجهیزات می باشد و در صورت بروز مشکل از متقاضی برای دوره آموزشی بعدی هزینه ای دریافت نخواهد شد. در پایان ترم به کلیه شرکت کنندگان در این دوره ها گواهی معتبر و بین المللی  دوزبانه قابل ترجمه زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اعطا می شود تا نگرانی برای ورود به بازار کار نداشته باشند.

آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل فنی و حرفه ای 

یکی از سودآورترین زمینه های فعالیت در بازار کار امروزی، تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل است. آموزش نصب، راه اندازی و تعمیر قطعات پزشکی زمینه اصلی فعالیت متخصصان این حوزه می باشد. دانشجویان پس از گذراندن دوره آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل و اخذ گواهینامه های معتبر از آموزشگاه تهران پایتخت می توانند در شرکت های تجهیزات پزشکی، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، مراکز تصویربرداری، کلینیک ها مشغول به کار شوند.

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

داشتن مهارت فنی یکی از الزامات تعمیر تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل است. با این حال، سایر مهارت های مورد نیاز متخصصان در این حرفه شامل تکنیک های ارتباطی و مدیریت زمان است. علاوه بر این، مشاغل، بیمارستان ها و سایر موسسات مشابه باید بتوانند به راحتی به تجهیزات دسترسی داشته باشند. تجهیزات آنها نیز باید بسیار کارآمد باشد. به همین دلیل، یافتن متخصص برای تعمیر تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل بسیار مهم است.

از همه مهمتر سرعت اصلاح در این حرفه اهمیت دوچندان دارد. به دلیل برخورد با بیماران یا موارد اضطراری، تعمیرات باید در سریع ترین زمان ممکن انجام شود. این امر باعث افزایش رضایت مشتری نیز می شود.

اجزای تشکیل دهنده تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل  

فهرست مهم ترین کالاهای پزشکی مورد استفاده در بیمارستان به شرح زیر است:

تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  برای معاینه عمومی بیمار

این نوع محصولات پزشکی عموماً در تمامی کلینیک ها، مراکز درمانی و بیمارستان ها در اختیار پزشکان قرار می گیرد و به عنوان معاینه اولیه بیمار در اولین ویزیت مورد استفاده قرار می گیرد:

 • فشارسنج (فشار سنج وسیله ای است که در پزشکی برای اندازه گیری فشار خون افراد استفاده می شود)
 • دماسنج طبی (یک دماسنج طبی برای اندازه گیری دمای بدن بیماران استفاده می شود)
 • گوشی پزشکی (تلفن پزشکی یا گوشی پزشکی وسیله ای است که می تواند برای تقویت صداهای نرم و داخلی قسمت های مختلف بدن و انجام معاینه بدون نیاز به قرار دادن سر بر روی شکم یا قفسه سینه بیمار) استفاده شود.
 • چراغ قوه (دستگاه پزشکی که برای دیدن منافذ تیره روی بدن یا نشان دادن واکنش بیمار به نور استفاده می شود)
 • آبسلانگ (ابزار ساده ای که هنگام معاینه گلوی بیماران استفاده می شود تا زبان مانع معاینه نشود)
 • افتالموسکوپ (ابزاری است که برای ارزیابی سلامت شبکیه و زجاجیه چشم استفاده می شود)
 • اتوسکوپ یا دستگاه معاینه گوش (یک ابزار پزشکی است که برای معاینه بصری مجرای گوش خارجی و پرده گوش استفاده می شود)
 • رتینوسکوپ: (وسیله ای است که می تواند قدرت انکساری چشم را حتی بدون همکاری بیمار تعیین کند)
 • ترازو

تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل عمومی

این تجهیزات پزشکی، تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل و رایجی است که باید در هر مرکز درمانی وجود داشته باشد تا روند بهبودی بیماران تسریع شود:

 • تخت برانکارد (نوعی تخت برای حمل و نقل بیمارانی که نیاز به مراقبت های پزشکی کوتاه مدت دارند)
 • تخت بیمارستانی (تخت برای بیماران در بیمارستان در نظر گرفته شده است)
 • اتوکلاو (دستگاهی برای استریل کردن تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل و آزمایشگاهی در فشار و دمای بالا با استفاده از بخار)
 • دستگاه فور (در پزشکی به وسیله ای برای ضدعفونی و استریل کردن ابزار و وسایل فلزی گفته می شود)
 • تخت معاینه (تخت مخصوص بیمارانی است که برای معاینه و ویزیت پزشک به مراکز درمانی مراجعه کرده اند)
 • پاراوان (قطعه ای بین تخت معاینه و فضای داخلی مطب که پزشکان به راحتی می توانند بیماران را معاینه کنند)
 • پنبه (ابزاری در پزشکی که اغلب برای استریل کردن ناحیه مورد نظر با الکل استفاده می شود)
 • الکل (محلولی که در پزشکی برای ضد عفونی کردن ناحیه مورد نظر استفاده می شود)
 • صندلی تابوره (نوعی صندلی که برای نشستن جراحان، دستیاران جراحی و متخصصان بیهوشی در حین جراحی در اتاق عمل استفاده می شود)
 • چرخ دستی و چرخ دستی اورژانس (دستگاهی که برای حمل لوازم و همچنین به عنوان میز کار در بخش های مختلف بیمارستان استفاده می شود)
 • گیرنده زباله (دستگاه فلزی که زباله های یکبار مصرف جراحی در آن قرار می گیرد)

تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  برای زنان و زایمان

محصولات پزشکی زنان و زایمان به ویژه برای معاینه زنان استفاده می شود که باید در بیمارستان های وابسته به بخش زنان و زایمان و مطب های زنان و زایمان موجود باشد.

 • صندلی معاینه زنان یا تخت زنان (این نوع تخت برای معاینات زنان و زایمان توسط متخصصین زنان و زایمان استفاده می شود)
 • اسپکولوم (ابزاری برای برداشتن بافت از سوراخ ها و ارائه دید بهتر در حین معاینه)
 • سونوکیت (دستگاهی که از طریق آن صدای قلب جنین از شکم زن باردار شنیده می شود)
 • چراغ معاینه نور سرد (دستگاه برای افزایش دید کاربر نسبت به ناحیه تحت درمان و در نتیجه بهبود کیفیت درمان استفاده می شود)
 • سوآپ پنبه (ابزاری با دسته چوبی و انتهای دسته با پوشیده از پنبه)
 • ژل اولتراسوند (محلول ژلی که در حین سونوگرافی به ناحیه مورد نظر اعمال می شود)
 • اسپاچولا یا کاردک (از ابزار اسپاچولا برای حذف محصولاتی از پالت مانند کانسیلر، کرم آرایش، رژ لب، موم، پلاستیک ابرو و غیره استفاده می شود)

تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل تشخیصی

این نوع محصول پزشکی با هدف تشخیص بیماری مراجعه کننده تولید می شود و استفاده از این تجهیزات روند تشخیص بیماری را در بیماران سرعت می بخشد.

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

 

 • اسپیرومتر (اسپیرومتر یا اسپیرومتر وسیله ای برای اندازه گیری حجم هوای دم و بازدم است).
 • الکتروانسفالوگرام (EEG سیگنال های الکتریکی مغز را با استفاده از 21 الکترود متصل به یک آرایش خاص روی سطح سر ثبت می کند).
 • دستگاه های اولتراسوند (در رادیوگرافی) (روش تصویربرداری اولتراسوند بر اساس سونوگرافی و برای بررسی بافت های زیر پوست مانند ماهیچه ها، مفاصل، تاندون ها، اندام های داخلی و ضایعات آنها می باشد).
 • تجهیزات پرتو پزشکی (تجهیزاتی که از پرتوهای یونیزان برای تخریب یا کوچک کردن بافت سرطانی استفاده می کنند)
 • تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل هسته ای (تجهیزات مورد استفاده برای تشخیص و درمان بیماری ها)
 • ادیومتر (قطر با شنوایی سنج اندازه گیری می شود)
 • الکتروکاردیوگرام (ECG تغییرات الکتریکی احتمالی ناشی از تحریک مداوم عضله قلب را روی نوار کاغذی مخصوص ثبت می کند).
 • سی تی اسکن (دستگاهی که برای اسکن لایه های بدن انسان یا سایر حیوانات استفاده می شود تا پزشکان بتوانند داخل بدن را ببینند).
 • آندوسکوپ (آندوسکوپ ابزاری برای بررسی کانال ها و حفره های بدن از داخل است).
 • سیگموئیدوسکوپ رکتال (دستگاهی برای مشاهده روده انسان)
 • ضبط نوار عصبی عضلانی (ابزاری برای محاسبه و ثبت حالات عضلات بدن در حین انقباض و کشش)

تجهیزات درمانی پزشکی

تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل درمانی نوعی تجهیزات پزشکی است که برای درمان بیماران استفاده می شود. این نوع دستگاه در اکثر مراکز درمانی و بهداشتی برای درمان بیماران در کلینیک های سرپایی تا زمان ورود به بیمارستان یافت می شود.

 • تزریق
 • سوزن
 • جا سوزنی
 • لیزر کم توان
 • دستگاه مکش
 • آنژیوکت
 • پوست سر وین
 • گالیپود
 • نیم لیتر
 • نوار گچ
 • آتل
 • باندها
 • پایه سرم
 • چسب
 • کاتتریزاسیون ادرار

تجهیزات آزمایشگاهی

محصولات پزشکی آزمایشگاهی در آزمایشگاه ها و بیمارستان هایی که مجهز به آزمایشگاه های تخصصی هستند استفاده می شود.

 • حجم میکروبیولوژی
 • انکوباتور برای کشت باکتری
 • آزمایشگاه بن ماری
 • دستگاه آنالایزر
 • فتومتر فیلم
 • آنالایزر الکترولیت
 • آنالایزر شیمیایی خون
 • سانتریفیوژ
 • سل کانتر (شمارنده سلول های خونی و سلول های آزمایشگاهی)
 • فتومتر (طیف سنج اجزای خون)
 • آنالایزر اتوماتیک
 • میز آزمایشگاه
 • کیت های آزمایشگاهی تشخیص پزشکی

تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  برای اتاق عمل

این نوع تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل همانطور که از نامش پیداست مخصوص اتاق عمل بوده و توسط جراحان، پزشکان و متخصصین بیهوشی برای درمان بیماران استفاده می شود.

 • گازهای بیهوشی
 • دستگاه مکش
 • الکتروکوتر
 • روپوش جراحی و لباس اتاق عمل
 • شان
 • تورنیکه
 • کاپنوگراف
 • صفحه
 • گیره یا نگهدارنده
 • میز مایو
 • صندلی چهارپایه
 • پرداخت یا جمع آوری شد
 • جداکننده یا جداکننده بافت
 • ماسک جراحی
 • دستکش جراحی

مشکلات رایج تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل  

در تعمیر تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل مواردی مانند نظارت بر تحویل، نصب و راه اندازی صحیح تجهیزات و ملزومات پزشکی، آموزش کارشناسان فنی و تکنسین ها در زمینه تعمیر تجهیزات پزشکی، اولویت بندی و پیگیری از اهمیت بالایی برخوردار است نصب شده است.

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل

عوامل هزینه تعمیر تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل و پیراپزشکی و روش های تعمیر عمدتاً توسط شرکت ها برای کاهش زمان از کار افتادن دستگاه ها و تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل و در نتیجه کاهش هزینه های تعمیرات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد و نیازی به تعمیرات مکرر ندارد.

در دوره تهران پایتخت علاوه بر آموزش تعمیرات تجهیزات  بیمارستانی  و اتاق عمل، با تعمیر تجهیزات مهندسی پزشکی در بیمارستانی و اتاق عمل نیز آشنا خواهید شد که امروزه به دلیل هزینه های بالای این تجهیزات یکی از پردرآمدترین رشته ها می باشد. برخی تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل از وسایل گران قیمتی تشکیل می شود زیرا قیمت آن بسیار بالا بوده و استفاده مکرر و مصرف زیاد باعث خرابی زودرس می شود به همین دلیل، اکثر پزشکان ترجیح می دهند تعمیرات تجهیزات بیمارستانی  و اتاق عمل خود را به جای خرید تجهیزات جدید در هنگام خرابی تعمیر کنند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ثبت نام
دیدگاه کاربران

بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها