آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

آموزش تجهیزات آزمایشگاهی یکی از مهمترین دوره‌های آموزشی در حوزه علوم و فناوری است که در مجتمع فنی تهران پایتخت ارائه می‌شود. این دوره به صورت عملی و با استفاده از تجهیزات و تکنولوژی‌های مختلف، به دانشجویان کمک می‌کند تا با تجهیزات آزمایشگاهی، نحوه کار با آن‌ها و انجام آزمایش‌های مختلف در حوزه‌های مختلف علوم و فناوری، آشنا شوند. با شرکت در این دوره، دانشجویان به عنوان افرادی با توانایی استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی و تفسیر نتایج آزمایش‌ها، فعالیت خواهند کرد و می‌توانند در صنایع مختلفی همچون داروسازی، شیمیایی، نفت و گاز و … به کار گرفته شوند. همچنین، این دوره برای افرادی که به عنوان مهندس، تکنسین، کارشناس و یا مشاور فعالیت می‌کنند، بسیار مفید است و می‌تواند بهبود مهارت‌های آن‌ها در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی را به دنبال داشته باشد.

فیلم معرفی آموزش تجهیزات آزمایشگاهی
پادکست معرفی آموزش تجهیزات آزمایشگاهی
آموزش حضوری یا مجازی آموزش حضوری یا مجازی

امکان یادگیری دوره بصورت حضوری یا مجازی

مدرک بین المللی و رسمی مدرک بین المللی و رسمی

دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای و بین المللی دوزبانه

تجدید دوره رایگان تجدید دوره رایگان

تضمین تا یادگیری کامل

شهریه اقساطی شهریه اقساطی

پرداخت شهریه تمامی دوره ها بصورت اقساطی در طول دوره

پشتیبانی حرفه ای پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی مادام العمر توسط اساتید حرفه ای و مجرب

خوابگاه خوابگاه

ارائه بهترین خوابگاه برای کاراموزان شهرستانی

سرفصل های دوره آموزشی آموزش تجهیزات آزمایشگاهی
ترازو اسپکتوفوتومتر الایزراریدر رفلاکتومتر دیجیتال رفلاکتومتر دستی سانتریفیوژ میکروسکوپ انکباتور دستگاه ستجش حلالیت(4/000/000میلیون تومان) هیتر(4/000/000 میلیون تومان) شیکر(4/000/000میلیون تومان) psq(6/000/000میلیون تومان) می م التراسونیک(4/000/000میلیون تومان) realtime(12/000/000میلیون تومان) سل کانتر(8/000/000 میلیون تومان) xrf(10/000/000میلیون تومان) co2 meter(2/000/000 میلیون تومان) ph meter(2/000/000میلیون تومان)
↓ اسکرول کنید ↓
هزینه دوره
قیمت دوره عمومی آموزش تجهیزات آزمایشگاهی
15.000.000 تومان
حداقل ظرفیت 10 نفر 25 ساعت
اطلاعات خوابگاه
اتاق‌های 2تخته، 4تخته و 6تخته مجهز به تخت، ملحفه، کمد، یخچال، تلویزیون سرویس بهداشتی و حمام ماشین لباسشویی عمومی در هر طبقه خوابگاه در غرب، مرکز و شرق تهران dorm
اطلاعات شهریه
300 هزار تومان بابت رزرو هر دوره پرداخت اقساطی اعطای وام خصوصی، عمومی و نیمه خصوصی بهترین قیمت ممکن dorm
arrow
در ارتباط باشید
سوالی دارید؟ مشاورین ما به شما کمک میکنن

کافیست تا فرم زیر را تکمیل کنین تا مشاورین مجتمع فنی تهران پایتخت با شما عزیزان در سریعترین زمان ممکن تماس بگیرن.

نمونه سوالات آزمون
جهت دریافت ایمیل خود را وارد نمایید
درباره دوره " آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی " بیشتر بخوانید

معرفی دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

یک انسان می تواند با کمک آزمایش های فراوان چیزی را کشف یا اختراع کند. برای انجام آزمایشات دقیق و معتبر باید از تجهیزات آزمایشگاهی دقیق استفاده شود.

بنابراین در طول تاریخ ابزارهای مختلفی برای اندازه گیری دقیق ساخته شده است. امروزه این دستگاه ها مزایای زیادی در زندگی ما دارند.

تجهیزات آزمایشگاهی به ابزارهایی گفته می شود که توسط تکنسین های علوم آزمایشگاه استفاده می شود و معمولاً برای انجام آزمایش ها یا اندازه گیری و کسب داده ها استفاده می شود.

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

آزمایشگاه تشخیص طبی دارای ابزار و تجهیزات مختلفی مانند فتومتر، گلوکومتر، بیلی روبین متر، آون، انکوباتور و غیره می باشد. درست مانند مواد مصرفی ما که در طول شبانه روز استفاده می کنیم و بعد از مدتی احتیاج  به تعمیر دارند، تجهیزات آزمایشگاهی نیز ممکن است به دلیل استفاده مکرر یا استفاده نادرست معیوب یا کالیبره شوند و در نتیجه به متخصصانی نیاز داریم که بتوانند این تجهیزات آزمایشگاهی را تشخیص داده و تعمیر کنند.

لیست دوره های پزشکی مجتمع فنی تهران پایتخت

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی | تهران پایتخت آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی
8,900,000 تومان
دوره آموزش لیزر موهای زائد دوره آموزش لیزر موهای زائد
7,000,000 تومان
آموزش تعمیرات دستگاه های لیزر پزشکی آموزش تعمیرات دستگاه لیزر پزشکی
15,000,000 تومان
تصاویر دپارتمان پزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی
15,000,000 تومان
آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل(جنرال)
8,900,000 تومان
آموزش تعمیرات تجهیزات دندان پزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی
8,900,000 تومان
آموزش تکنسین داروخانه | تهران پایتخت آموزش تکنسین داروخانه نسخه خوانی
3,800,000 تومان
آموزش تعمیرات یونیت دندانپزشکی آموزش تعمیرات یونیت دندانپزشکی
8,900,000 تومان
آموزش دستیار دندانپزشکی آموزش دستیار دندانپزشکی
8,900,000 تومان
آموزش لوازم مصرفی بیمارستانی آموزش لوازم مصرفی بیمارستانی
3,500,000 تومان
آموزش تجهیزات فیزیوتراپی آموزش تجهیزات فیزیوتراپی
آموزش تجهیزات لاپاراسکوپی آموزش تجهیزات لاپاراسکوپی

آموزش تعمیرات آزمایشگاهی یکی از پردرآمدترین حرفه هاست و اگر این حرفه را به صورت حرفه ای یاد بگیرید قطعا می توانید درآمد خوبی کسب کنید و از این طریق آینده شغلی خود را تضمین کنید.

اگر شما نیز علاقه مند به تجهیزات آزمایشگاهی هستید و همچنین به داشتن شغلی مناسب با آینده ای روشن نیاز دارید، دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی برای شما مناسب است.

این دوره ها شامل آموزش های عملی و تئوری در زمینه نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و فرصت مناسبی را برای افرادی که مایل به ارتقاء مهارت و پیدا کردن شغل مناسب در این زمینه هستند فراهم می کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در تهران پایتخت می توانید به صورت حضوری و یا با شماره تلفن های شعب مختلف آموزشگاه مراجعه نمایید.

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی تهران پایتخت

با ثبت نام در دوره های تخصصی و کاربردی تجهیزات آزمایشگاهی تهران پایتخت می توانید مهارت های خود را در بازار کار ارتقا دهید. به طور کلی دوره تعمیر تجهیزات پزشکی یکی از پردرآمدترین دوره ها است. آموزش نصب، راه اندازی و تعویض قطعات معیوب تجهیزات پزشکی ضروری و مهم است. ضمناً تعمیر تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و اتاق عمل یکی از بهترین بخش ها در بازار کار می باشد.

امکان برگزاری دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در کارگاه های مجهز تهران پایتخت زیر نظر تعمیرکار کمیسیون پزشکی می باشد. علاقه مندان، کارشناسان مهندسی پزشکی و دانشجویان می توانند با شرکت در این دوره به شغل و درآمد خوبی دست یابند.

پس از بررسی کافی در مورد دوره تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در تهران پایتخت می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و در خصوص دوره تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی با آنها مشورت نمایید. همچنین می توانید برای ثبت نام در این دوره با ما تماس بگیرید و یا به وب سایت ما مراجعه کنید.

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

مزایای شرکت در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در تهران پایتخت:

 • ارائه گواهی رسمی و معتبر
 • آموزش با جدیدترین تجهیزات آزمایشگاهی
 • بیشترین تعداد دانشجوی تحت آموزش
 • حداکثر تعداد ساعات آموزشی
 • حضور اساتید متخصص با تجربه
 • برگزاری کلاس ها تحت تجربه عملی
 • بازدید آموزشی و عملی از آزمایشگاه ها
 • مشاوره فنی و تجاری در طول دوره و پس از پایان دوره
 • اعطای گواهینامه دو زبانه بین المللی
 • برگزاری دوره رایگان جبرانی
 • خوابگاه برای شهرستانی ها
 • شهریه نقد و اقساط
 • همکاری و حمایت از دانشجویان ممتاز پس از اتمام دوره

دوره تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی مناسب چه کسانی است ؟

هدف از آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی تربیت متخصصانی است که قادر به طراحی و تولید تجهیزات پزشکی (الکترونیکی و مکانیکی) از طریق علوم مهندسی برای کمک به تشخیص و درمان بیماری ها باشند.

رشته مهندسی پزشکی و آزمایشگاهی  به دانشجویانی با ذهن خلاق، تمرکز، دقت بالا و روحیه خیرخواهی و کمک به دیگران نیاز دارد. این دانشجویان همچنین باید کارگران باهوش و علاقه مند به کسب مهارت ها و دانش تخصصی باشند.

امروزه تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی  یکی از مهم ترین شغل های فنی مهندسی است که حتما باید به دست کنسین های آموزش دیده انجام شود. از این وسایل و دستگاه ها در مراکز آزمایشگاه هایی طبی، پاتوبیولوژی، داروسازی، شیمی و … استفاده می شود. افرادی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند می توانند آموزش های تخصصی را طی کرده و سپس کار خود را آغاز کنند. زیرا تجهیزات پزشکی یکی از حساس ترین تجهیزاتی است که ارتباط مستقیمی با سلامت انسان دارد.

امکان صدور گواهینامه فارسی، گواهی دو زبانه و گواهینامه بین المللی دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و ثبت نام با مشاورین ما در تهران پایتخت تماس بگیرید.

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی مناسب کلیه فارغ التحصیلان فنی و مهندسی می باشند به ویژه مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی مکاترونیک و مهندسی کامپیوتر و علاقمندان به رشته تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی و امور فنی و کلیه پزشکان، دندانپزشکان، کارشناسان و تعمیرکاران صنایع و تجهیزات دندانپزشکی.

هزینه دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

یکی از حوزه های مرتبط بازار تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی، تخصص در تعمیر و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی است. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در بیمارستان ها، مراکز درمانی، مراکز تحقیقاتی، تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی و شرکت های خدماتی مشغول به کار شوند حتی می توانند به طور جدا کسب و کار خود را راه اندازی کرده و خدمات نگهداری و تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی را ارائه دهند.

با توجه به درآمدی که در آینده به دست خواهید آورد، شهریه ناچیز در شروع دوره تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی توسط آموزشگاه مبلغ هنگفتی نخواهد بود و پس از متخصص شدن در این حرفه چندین برابر آن به شما برمی گردد.

کلاس ها در فضاهای عمومی، خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می شود. بدیهی است که هزینه تحصیل در افراد مختلف متفاوت است و شما می توانید با تماس تلفنی و یا مراجعه به دفتر مجتمع تهران پایتخت اطلاعات کاملی در مورد تحصیل در رشته انتخابی خود کسب کنید.

تجهیزات آزمایشگاهی بر اساس ویژگی ها، اندازه و قابلیت های آن تقسیم بندی و قیمت گذاری می شوند. امروزه قیمت تجهیزات آزمایشگاهی در حال نوسان است. به همین دلیل دوره آموزش تعمیرات آزمایشگاهی نیز قیمت های متفاوتی دارد. این دوره شامل کلاس های عمومی، نیمه خصوصی و خصوصی می شود و بدیهی است که قیمت هر کدام تفاوت دارد.

جهت اطلاع دقیق از قیمت دوره های مختلف آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی با همکاران ما در شعب مختلف تهران پایتخت تماس بگیرید.

بازار کار تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی چگونه است؟

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی کل مباحث در زمینه تعمیر تجهیزات پزشکی در بازار کار را شامل می شود. اصولا این دستگاه ها به روز هستند و با امکانات بالا به ایران می آیند، در صورت خرابی مکانیکی قابل تعویض هستند و در صورت خرابی برد هر قطعه الکترونیکی را می توان عیب یابی و تعمیر کرد. تعمیر صفحه ابزار آزمایشگاهی و تعمیر تجهیزات پزشکی با توجه به قیمت این ابزار قابل توجه است.

دستگاه ها و تجهیزاتی مانند فتومتر، گلوکومتر، بیلی روبین سنج، اجاق، دستگاه جوجه کشی و غیره در آزمایشگاه تشخیص طبی استفاده می شوند.

استفاده بیش از حد یا نادرست می تواند منجر به خرابی یا کالیبراسیون اشتباه این دستگاه ها شود. بنابراین در چنین مواردی نیاز به متخصصان برای تشخیص یا درمان آن است.

با توجه به پیشرفت روزافزون و ماهیت اطلاعات پزشکی و مهندسی، دستگاه های جدید و متنوعی برای تشخیص و درمان بیماری ها ساخته می شود و تجهیزات آزمایشگاهی روز به روز در تهران پایتخت تعمیر می شود.

در کشور ما ایران که بسیاری از فروشندگان تجهیزات پزشکی قادر به فعالیت و ارائه خدمات به بیمارستان ها و کلینیک ها نیستند، تعمیرکاران تجهیزات پزشکی دارایی ارزشمندی در صنعت پزشکی هستند.

در صورت آسیب یا شکستن بخشی از تجهیزات و لوازم مورد استفاده در دستگاه های حیاتی بیمارستان، تعمیرکاران تجهیزات آزمایشگاهی می توانند وارد عمل شده و مشکل را با تجهیزات برطرف کنند.

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

همچنین با توجه به سطح بالای علم پزشکی در کشورمان، بیماران زیادی از کشورهای همسایه برای درمان و جراحی به کشورمان مراجعه می کنند و این امر باعث رونق بیشتر در حوزه درمانی، پزشکی و البته استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی می شود.

برای داشتن درآمد بالاتر تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی، ضروری است که تکنسین ها در کار خود مهارت و مهارت بالایی داشته باشند. علاوه بر این، توانایی برقراری ارتباط صحیح با مشتریان نکته مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. بیمارستان ها و کلینیک ها نیز باید بتوانند به راحتی به این دستگاه ها دسترسی داشته باشند یکی از نکات مهمی که در تعمیر تجهیزات پزشکی باید به آن توجه کرد مدیریت زمان و سرعت کار است.

پیش نیاز دوره تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

مهندسی پزشکی و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی از جدیدترین رشته هایی است که وارد دنیای تکنولوژی جهانی شده است.

این رشته تاثیر بسزایی در کاربرد علوم فنی و مهندسی در کمک به پزشکان در تشخیص بیماری ها و درمان آنها به بهترین شکل ممکن دارد.

هدف اصلی از برگزاری این دوره در مجتمع آموزشی تهران پایتخت تربیت نیروی متخصص در زمینه آشنایی، عیب یابی و تعمیر تجهیزات پزشکی می باشد.

شما می توانید با شرکت در این دوره به یک متخصص حرفه ای در زمینه تعمیر این دستگاه ها تبدیل شوید.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی به اطلاعات جامع تری نسبت به سایر حوزه های تعمیر نیاز دارد. به همین منظور آموزشگاه تهران پایتخت این دوره را توسط بهترین اساتید برگزار می کند. تمرکز ما در این دوره بر روی آموزش های کاربردی و تخصصی است. علاوه بر این، این دوره شامل جلساتی برای آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار می باشد.

ما در این دوره کسانی را که تجربه تعمیر تجهیزات پزشکی را ندارند در نظر گرفته ایم. در این دوره با تمام اصول اولیه از جمله الکترونیک اولیه، کار با ابزار تعمیر و … آشنا می شویم.

اصولا برای یادگیری تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی باید مکانیک تعمیر و تعمیر پنل تجهیزات آزمایشگاهی را بدانید. اما اگر به این موضوعات تسلط ندارید، نگران نباشید.

سرفصل های دوره تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در تهران پایتخت بر اساس تمامی فصل ها از ابتدا تا انتها و از صفر تا صد  به طور کامل آموزش داده می شود.

مدرک پایان دوره تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

شما می توانید با شرکت در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی به یک متخصص حرفه ای در زمینه تعمیر این دستگاه ها تبدیل شوید.

دوره های آموزشی مجتمع تهران پایتخت به گونه ای برگزار می شود که کارآموز بلافاصله پس از اتمام دوره بتواند وارد بازار کار شود.

امکان صدور گواهینامه فارسی، گواهی دو زبانه و گواهینامه بین المللی دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و ثبت نام با مشاورین ما در تهران پایتخت تماس بگیرید.

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی فنی و حرفه ای

در آزمایشگاه های پزشکی پس از ثبت معاینات و آنالیزهای مربوطه، پزشک بر اساس این نتایج به درمان بیمار می پردازد. از آنجایی که درمان و تجویز دارو بستگی به آزمایشات دارد، خرید تجهیزات آزمایشگاهی با کیفیت بالا ضروری است. در صنایع غذایی، آزمایشگاه های تحقیقاتی نیز از تجهیزات آزمایشگاهی برای تولید مواد و سایر بررسی های تولید استفاده می شود و این دستگاه ها نیز باید از دقت و کیفیت خوبی برخوردار باشند.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی تهران پایتخت زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای و با نظارت این سازمان برگزار می گردد.

سرفصل های دوره آموزش تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی فنی و حرفه ای تهران پایتخت شامل موارد زیر است:

 • آموزش تعمیرات ترازو
 • آموزش تعمیرات اسپکتوفوتومتر
 • آموزش تعمیرات الایزراریدر
 • آموزش تعمیرات رفلاکتومتر دیجیتال
 • آموزش تعمیرات رفلاکتومتر دستی
 • آموزش تعمیرات سانتریفیوژ
 • آموزش تعمیرات میکروسکوپ
 • آموزش تعمیرات انکباتور
 • دستگاه ستجش حلالیت
 • آموزش تعمیرات هیتر
 • آموزش تعمیرات شیکر
 • psqآموزش تعمیرات
 • می م التراسونیک
 • realtimeآموزش تعمیرات
 • آموزش تعمیرات سل کانتر
 • xrfآموزش تعمیرات
 • co2 meterآموزش تعمیرات
 • ph meterآموزش تعمیرات

معرفی ابزارهای تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

برخی افراد به دلیل ناآشنایی با تجهیزات آزمایشگاهی برای صرف هزینه کمتر اقدام به خرید تجهیزات آزمایشگاهی مستعمل می کنند که امری اجتناب ناپذیر است و به همین دلیل خرید محصول جدید و مشاوره با افراد متخصص در این زمینه توصیه می شود.

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

برای تعمیر وسایل پزشکی ابتدا باید عیوب دستگاه را شناسایی و تشخیص دهید. سپس با استفاده از ابزار فشار، قطعات جدا شده و تحت آزمایش و کالیبراسیون قرار بگیرند و در صورت لزوم قطعات را تعمیر یا تعویض کنید. بعد از این مرحله خدماتی را برای جلوگیری از خرابی مجدد تجهیزات و نگهداری صحیح از آن ارائه می دهد تا تجهیزات به زودی خراب نشود.

از سال 2004 استفاده از یک سری ابزار جهت  تعمیر و نگه داری تجهیزات در آزمایشگاه ارائه شد. این  تجهیزات عبارتند از لامپ، پیچ گوشتی های چند منظوره (هورن و فیلیپس)، انبردست، برش های جانبی، آچار، قیچی، دستگاه های اندازه گیری (متر، متر نواری یا خط کش)، چکش کوچک، چاقوی جیبی، مولتی متر و تستر مدارهای الکتریکی و یک جعبه ابزار قفل شونده.

البته امکان دارد شما بخواهید از وسایل و ابزار های دیگری نیز در تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی استفاده کنید مانند: روان کننده ها (به عنوان مثال روغن)، هوای فشرده، مته و نوار برق، مجموعه ای از آچارهای آمریکایی و متریک.

در طول تعمیر تجهیزات برقی آزمایشگاهی، جریان الکتریکی و برق خازن ممکن است در قطعات ذخیره شده و به صورت دستی به بدن تعمیرکار منتقل شود. برای وارد نشدن جریان الکتریکی تولید شده به بدن تعمیرکار و همچنین آسیب نرسیدن به برد الکترونیک در اثر تغییر جریان برق باید از مچ بندهای ضد الکتریسیته ساکن استفاده کرد.

در طول دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی کا به شما نحوه استفاده از این وسایل و ابزارها را آموزش می دهیم.

اجزای تشکیل دهنده تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی به طور کلی از انواع ابزار، تجهیزات و وسایل مورد استفاده در آزمایشگاه ها، بیمارستان ها و مراکز علمی تحقیقاتی تشکیل می شود. این تجهیزات طیف وسیعی از تجهیزات و ابزار آزمایشگاهی عمومی و تخصصی را شامل می شود. یکی از مهمترین شاخص های اصلی در انتخاب تجهیزات آزمایشگاهی دقت و کیفیت بالای آن برای انجام تست های دقیق و حساسی است که تجهیزات آزمایشگاهی در اختیار شما قرار می دهند.

هر وسیله ای که در آزمایشگاه ها استفاده می شود کاربرد خاصی دارد و هر آزمایشگاه شامل تعدادی تجهیزات آزمایشگاهی ضروری می باشد.

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

برخی از دستگاه ها ساده و برخی پیشرفته هستند. در ادامه به دسته بندی کلی تجهیزات آزمایشگاهی که در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی با آن آشنا می شوید اشاره می کنیم:

انواع تجهیزات آزمایشگاهی:

 • دستگاه های آزمایشگاهی ( آون آزمایشگاهی، انکوباتور آزمایشگاهی، چمبر دما رطوبت، کوره آزمایشگاهی)
 • هود آزمایشگاهی ( هود شیمیایی، هود شیمیایی، هود میکروبی)
 • سکوبندی (کابینت آزمایشگاه، سینک آزمایشگاه، قفسه آزمایشگاه و …)
 • وسایل آزمایشگاهی (نگهدارنده لوله آزمایش،همزن شیشه ای، دسیکاتور، ارلن، بشر)
 • وسایل ایمنی آزمایشگاهی (عینک ایمنی، دستکش، روپوش)
 • دوش و چشم شوی آزمایشگاهی

مشکلات رایج تجهیزات آزمایشگاهی

از مشکلات رایجی که در آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی با آن مواجه و آشنا می شویم عبارتند از :

 • تمیز کردن: هر بار که از تجهیزات آزمایشگاهی استفاده می کنید، باید تمام وسایل داخل آن را کاملا تمیز کنید. برخی از آزمایشگاه ها به توصیه و دستور مدیر آزمایشگاه از فرآیندهای خاصی برای تمیز کردن تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی خود استفاده می کنند.
 • تنظیم یا کالیبراسیون: تعداد زیادی از وسایل و تچهیزات آزمایشگاهی نیاز به کالیبر کردن دارند. به همین دلیل است که هنگام کالیبره کردن تجهیزات آزمایشگاهی باید مراقب باشید زیرا ممکن است به دلیل اطلاعات نادرست به آن آسیب برساند. بسته به نوع نگهداری تجهیزات مورد نیاز برای اطمینان از دقت، خدمات کالیبراسیون مختلفی در دسترس است.
 • تعمیرات: گاهی اوقات ماشین و تجهیزات شما به دلیل بروز مشکل دیگر نمی تواند کار کند و از کار می افتد. اکثر آزمایشگاه ها در چنین مواردی تجهیزات جدید را جایگزین می کنند، اما این همیشه بهترین و تنها راه حل نیست زیرا اغلب تجهیزات آزمایشگاهی به راحتی پیدا نمی شوند و قابل تعویض نیستند. بنابراین، به جای صرف وقت خود به دنبال تجهیزات آزمایشگاهی، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را تعمیر کنید.
 • مرمت: بهترین گزینه برای تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی بهبود آن است. این بازسازی شامل جداسازی تمام قسمت های تجهیزات آزمایشگاهی و تمیز کردن هر قسمت است.
 • جایگزینی با کیفیت: تعمیر قطعات تجهیزات آزمایشگاهی همیشه امکان پذیر نیست و باید به دنبال جایگزین مناسب باشید. وقتی این اتفاق می‌افتد، البته انتخاب یک مدل با کیفیت پایین‌تر همیشه بهترین انتخاب نیست، به خصوص اگر آن ابزار مهم‌ترین کار را در آزمایشگاه شما انجام دهد و به طور مرتب استفاده شود. بنابراین، شما باید تجهیزات با کیفیت بالا را انتخاب کنید. اغلب، تجهیزات باکیفیت نیز آسان‌تر از قطعات جایگزین یافت می‌شوند و تمیز کردن و تعمیر آن آسان‌تر است.

سوالات

1-تعداد جلسات و ساعت دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی چقدر است؟

60 ساعت. لطفا جهت اطلاع دقیق از تعداد جلسات دور های مختلف تجهیزات آزمایشگاهی تماس بگیرید.

2-پرداخت شهریه چگونه است؟

به دو صورت نقد و اقساط

3-آیا پس از گزراندن دوره برای تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی بازار کار خوبی وجود دارد؟

تجهیزات و دستگاه های تولید شده توسط مهندسان پزشکی ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارد و گاهی قیمت یک دستگاه پزشکی و آزمایشگاهی به چندین میلیون می رسد و به همین دلیل از حساسیت بالایی برای نگهداری این محصولات در بیمارستان ها و مراکز تشخیصی استفاده می شود. بنابرین فارغ التحصیلان این رشته و سایر تخصص ها در صورت داشتن توانایی های لازم جذب بازار کار می شوند و می توانند در تهران یا شهرستان ها در بیمارستان ها، موسسات تامین اجتماعی و بسیاری از مراکز خصوصی و دولتی مشغول به کار شوند.

4-پیش نیاز دوره تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی چیست؟

این دوره نیاز به پیش نیازی خاصی ندارد و شناخت برق و مدار های الکتریکی از مهمترین دروسی است که بهتر است قبل این دوره با آن آشنا باشید که در همین دوره توسط اساتید مجرب ما تدریس خواهد شد.

5-امکان استفاده از خوابگاه نیز است؟

بله برای رفاه حال دوستان عزیز شهرستانی تعدادی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه با شرایط ویژه وجود دارد. جهت رزرو از یک هفته جلوتر با آموزشگاه هماهنگ کنید.

6-مدرک دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی به چه صورت است؟

بعد از گذراندن دوره و در صورت شرکت در آزمون تئوری و عملی توسط سازمان فنی و حرفه ای به کار آموزان مدرک بین المللی دوزبانه بین المللی اعطا خواهد شد.

7-آیا در این دوره آموزش تعمیر میکروسکوپ هم دارید؟

بله تعمیر میکروسکوپ هم در طول این دوره آموزش داده می شود.

8- در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی پشتیبانی هم دارید؟

بله در طول دوره و همچنین پایان آن به صورت مادام العمر از طرف اسایتد پشتیبانی دارید و می توانید با آنها در ارتباط باشید.

جهت شرکت در دوره های مرتبط  آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزش دستیار دندانپزشکی کلیک کنید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ثبت نام
دیدگاه کاربران

بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها