مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام
چگونه می توان خانه هوشمند خود را ایمن کرد

چگونه می توان خانه هوشمند خود را ایمن کرد

hasan veisi

دستگاه های خانه هوشمند یکی از تجهیزات رایج در خانواده های آمریکایی است – و تعداد وسایلی که می توانند کارهای آنلاین و خودکار را انجام دهند به سرعت در حال رشد است. در نمایشگاه اخیر فناوری CES 2018 ، نوآوری های خانه محور شامل وسایل حمام با کنترل صدا و سیستم های امنیتی تعبیه شده در الکسا بودند ، در حالی که بیش از 40٪ از آمریکایی ها نوعی فناوری خانه هوشمند را در پیش گرفته اند.

هوشمندسازی منزل

انواع لوازم خانگی هوشمند گستره وسیعی را شامل می شود ، اما ویژگی اصلی یک لوازم خانگی هوشمند این است که می توان از طریق اینترنت یا بلوتوث از راه دور کنترل کرد. چنین دستگاه هایی به عنوان دستگاه های اینترنت اشیا ((IoT) نیز شناخته می شوند. یک خانه متصل که می توانید از یک مکان به چراغ ها ، گرمایش ، اجاق گاز یا درب گاراژ دسترسی پیدا کنید – مانند هاب Amazon Amazon یا Google Home یا یک برنامه یا سایت مخصوص دستگاه – می تواند امنیت و راحتی کارهای روزانه را بهبود بخشد. اما اتصال بسیار زیاد دستگاه های اینترنت اشیا them آنها را در معرض خطرات امنیتی که شروع به آشکار شدن می کنند باز می گذارد.

”به هر وسیله خانگی هوشمند به عنوان یک کامپیوتر کوچک فکر کنید. اگر شما می توانید از راه دور به آن دسترسی داشته باشید یا آن را کنترل کنید ، شخص دیگری نیز می تواند این کار را انجام دهد. ”

محققان نشان داده اند که چگونه هک شدن به یک دستگاه متصل مانند دوربین امنیتی یا Amazon Echo می تواند منجر به هک شدن کل شبکه خانگی شود. سال گذشته مشخص شد که سیستم امنیتی Nest دارای یک اشکال است که می تواند برای خاموش و روشن کردن دوربین ها مورد استفاده قرار گیرد. حتی یک خرس عروسکی دارای بلوتوث ، که برای کودکان برای دریافت پیام از عزیزان طراحی شده است ، می تواند هک شود و برای نظارت استفاده شود


همچنین یادبگیرید: نصب درب اتوماتیک


بات نت بزرگترین خطر است

با این حال بیشترین خطر امنیتی اغلب عدم رعایت حریم شخصی است. “اکثر ما توسط یک مجرم خاص هدف قرار نمی گیریم ، بنابراین در معرض خطر قرار گرفتن حریم خصوصی شخصی خود خیلی زیاد نیستیم. نگرانی بزرگتر این است که وقتی این دستگاه ها به طور دسته جمعی هدایت می شوند ، “ویسنایوسکی می گوید.

به عنوان مثال ، سال گذشته ، محققان نقصی در لامپ های هوشمند Philips ’Hue پیدا کردند که به مهاجمان اجازه می داد یک لامپ را با بدافزار آلوده کنند که پس از آن می تواند به هر لامپ دیگری از Hue بدون 400 متر منتقل شود ، و در نهایت بر لامپ های این چنینی تأثیر می گذارد. “یک تیپ از دوربینهای Wi-Fi به خطر افتاده می تواند برای آپلود همزمان داده ها و مسدود کردن بخش بزرگی از اینترنت استفاده شود. یک مهاجم ممکن است در همان لحظه 50،000 کولر هوشمند را روشن کند و بخشی از شبکه برق را از بین ببرد. ”

از چندین دستگاه که تحت کنترل هکر هستند به عنوان botnet یاد می شود. بات نت ها اغلب برای بمب گذاری سایت با درخواست دسترسی به منظور جلوگیری از کارکرد آن استفاده می شود. چنین حملات انکار سرویس توزیع شده (DDOS) همچنین می تواند به ارائه دهندگان زیرساخت ها برای تأثیرگذاری بر سرویس های اینترنتی هدایت شود ، مانند حمله boti Mirai در سال 2016 که باعث از بین رفتن بیشتر اینترنت آمریكا شد. سال گذشته ، به دلیل نقض روزافزون دستگاه های خانه هوشمند ، تعداد حملات DDOS 91٪ افزایش یافت. از آن زمان محققان به شیوع دیگری از بدافزار Mirai پی برده اند که طی چند روز بیش از 100000 دستگاه را آلوده کرده است

“ما در حال کنترل 300 بات نت هستیم که به طور کامل از دستگاه های اینترنت اشیا ساخته شده اند. [هکرها] در حال خزیدن در اینترنت هستند و به دنبال دستگاه های متصل و آسیب پذیر هستند. “الکس بالان ، محقق ارشد امنیت در Bitdefender می گوید. “این بزرگترین نتیجه دستگاه های خانه هوشمند بدون امنیت است – یک حمله DDOS با ایجاد اختلال در سرویس اینترنت هزینه واقعی دارد.”


اگر به هوشمندسازی منازل علاقه دارید پیشنهاد میکنیم دوره آموزش هوشمند سازی منازل BMS را در مجتمع فنی تهران پایتخت بگذرانید.


نظارت یکی دیگر از نگرانی های دستگاه های هوشمندی است که قادر به ضبط هستند – وب کم ، دوربین امنیتی ، بلندگوی هوشمند. “ما یک مارک دوربین کشف کردیم که به شما امکان می دهد در خانه های مردم ببینید ، دوربین را حرکت دهید ، به آنچه اتفاق می افتد گوش دهید. دوربین های داخلی تقریباً 300000 دوربین با این نقص در سراسر جهان وجود دارد. ”

برخی از دستگاه ها حتی ممکن است با یک “پشت در” در نرم افزار خود تعبیه شده باشند ، ظاهراً مخلوطی از فرایندهای توسعه است که امکان دسترسی به دستگاه را فراهم می کند – مانند این نمونه وحشتناک یک مانیتور کودک که به دلیل اتصال به وب کم با اشکال در میان افزار آن باقی مانده است. ویسنایوسکی می گوید: “ضعیف ترین پیوند معمولاً رمز عبوری است که توسط مصرف کننده یا درب پشتی سازنده انتخاب می شود.”

موتور جستجوی Shodan.io یافتن هر وسیله متصل به اینترنت را برای هکرها آسان می کند – و اگر کاربران رمزعبور پیش فرض را به روز نکرده اند یا کلمه ای را که به راحتی شکست می خورد انتخاب کرده اند ، شکستن چنین دستگاه هایی قطعه ای است.
دستگاه های خانه هوشمند که بیشترین خطر را دارند

این دوربین امنیتی یا روتر بی سیم که سالهاست از آن استفاده می کنید ممکن است یکی از منابع اصلی آسیب پذیری در شبکه خانگی هوشمند شما باشد. تام کنینگ ، معاون رئیس اینترنت اشیا و دستگاه های Canonical ، توسعه دهندگان Ubuntu Core ، یک سیستم عامل برای دستگاه های اینترنت اشیا ، می گوید: “دستگاههایی که بیشترین خطرات را دارند ، متصل شده و سپس توسط کاربران فراموش شده است.” “توانایی به روز نگه داشتن و امنیت این دستگاه ها بسیار مهم است ، اما بسیاری از آنها دارای امنیت ضعیف ، راه حل های ضعیف رمز عبور یا هیچ راهی برای تعیین مکان ، وصله یا نصب به روز رسانی سیستم عامل نیستند.”

دستگاههایی که توسط تولیدکنندگان آنها از نظر آسیب پذیری نرم افزار کنترل نمی شوند یا به موقع به روزرسانی نمی شوند ، شبکه های خانگی را نیز در معرض خطر قرار می دهند – البته تا زمانی که مالکیت یکی از آنها را نداشته باشید ، همیشه تشخیص این موارد آسان نیست.

کانینگ می گوید: “تولیدکنندگان باید اطمینان حاصل کنند که مکانیزم قابل اعتمادی برای اصلاح نرم افزار وجود دارد – بدون نیاز به مداخله مصرف کننده یا مهارت های خاص.” “اغلب اوقات ، این دستگاه های خانه هوشمند (یا دستگاه های اینترنت اشیا) ساخته می شوند ، در بازار ارائه می شوند و پس از ورود به فروشگاه ها نادیده گرفته می شوند ، میلیون ها دستگاه بالقوه بدون وصله با آسیب پذیری های کشف نشده در دست مصرف کنندگان بی گناه باقی می ماند ، فقط منتظر می مانند هک شود. ”

هر دستگاهی که بتواند ضبط کند باید قبل از اینکه آن را به بخشی از شبکه خانگی تبدیل کند ، به صورت آنلاین نیز مورد تحقیق قرار گیرد. “من بیش از حد مراقب مواردی هستم که می توانند برای جاسوسی از من استفاده کنند. چیزهایی که مخصوصاً میکروفون و دوربین دارند ، ”ویسنایفسکی می گوید. بررسی کنید که چنین دستگاه هایی از تولیدکنندگان معتمد تهیه شده و دارای نظرات مثبت هستند.

چگونه می توان دستگاه های هوشمند خانه خود را ایمن کرد

متأسفانه شناسایی یک دستگاه هوشمند خانگی در معرض خطر بسیار دشوارتر از تشخیص هک شدن رایانه یا تلفن هوشمند است. در مواردی که تلفن ها و رایانه ها دارای محافظ داخلی هستند که اغلب به معنای مسدود شدن تلاش های دسترسی ناشناخته یا حداقل اطلاع رسانی است ، لوازم خانگی متصل به سادگی آنلاین هستند و برای پاسخگویی برنامه ریزی شده اند.

کانینگ می گوید: “دستگاه های اینترنت اشیا themselves خود باید مهمترین نقطه ای باشند که باید در آن امنیت مورد توجه قرار گیرد.” “دستگاهی که نمی تواند هک شود وجود ندارد ، فقط دستگاه هایی با آسیب پذیری کشف نشده وجود دارند.”

1. رمز ورود پیش فرض را در هر دستگاه خانه هوشمند تغییر دهید

پنج محبوب ترین رمز عبور (از جمله رمزهای عبور پیش فرض رایج برای بسیاری از مارک ها) می توانند از هر 10 دستگاه هوشمند در خانه به یکی دسترسی داشته باشند – با این وجود 15٪ از دارندگان دستگاه های هوشمند در خانه به زحمت به روزرسانی رمزهای عبور نمی کنند ، این ممکن است به دلیل رابط کاربری نامناسب باشد.

2. دستگاه هایی را انتخاب کنید که به روزرسانی نرم افزار به طور خودکار فشار داده شود

نرم افزار منسوخ ممکن است اشکالاتی داشته باشد که به هکرها امکان دسترسی می دهد – و به روزرسانی خودکار نرم افزار از محافظت دستگاهها در اسرع وقت اطمینان می یابد. کانینگ می گوید: “همه باید مراقب دستگاه های متصل باشند که نیاز به به روزرسانی دستی دارند.”

3. سراغ مارک های معروف بروید

ویسنایوسکی می گوید: “شرکت های بزرگتر و شناخته شده لزوماً از امنیت بالاتری برخوردار نیستند ، اما مطمئناً نسبت به گزارش اشکالات واکنش نشان می دهند و در مورد محافظت از مشتریان خود با وجدان بیشتری عمل می کنند.” همچنین ممکن است مفاهیم نوآورانه یک استارت آپ جدید مهیج در معرض خطر باشند تا به سادگی فعالیت خود را متوقف کنند. اتو ، سازنده قفل درب هوشمند 700 دلاری را در نظر بگیرید: پس از چهار ماه کار ، این دستگاه خاموش شد و قفل متصل به اینترنت برای مشتریان باقی ماند که دیگر هیچ بروزرسانی نرم افزاری دریافت نمی کنند.

4. حساب های حساس را به دستگاه های هوشمند پیوند ندهید

با اعتبار فیس بوک وارد تلویزیون هوشمند خود می شوید؟ اگر تلویزیون هوشمند شما دارای یک آسیب پذیری نرم افزاری باشد که به مهاجمان اجازه می دهد به سیستم ورود به سیستم خود دسترسی پیدا کنند ، بسیار کم است. یک پلاگین هوشمند از مارک Edimax حتی در مراحل نصب آدرس ایمیل و رمزهای عبور شخصی کاربران را درخواست کرده است ، که در صورت هک این جزئیات را به خطر می اندازد.

بالان توصیه می کند: “هیچ اطلاعات محرمانه ای را به دستگاه هوشمند اضافه نکنید ، مگر اینکه 100٪ مثبت باشد که دستگاه ایمن است.” “من از تلویزیون هوشمند Fire استفاده می کنم ، که آمازون ، Gmail و کارت اعتباری من است – اما من شخصاً همه موارد را بررسی کرده ام و می دانم که چگونه هک می شود و چگونه می توان از آن دفاع کرد. این مشکل است ، اما کاربران باید در مواردی که از اطلاعات خصوصی مانند رمز ورود ایمیل و جزئیات کارت اعتباری استفاده می کنند ، بسیار مراقب باشند. ”

5. در مورد اینکه “کدام دستگاه” هوشمند است ، انتخاب کنید

”اگر دستگاه های هوشمند به آنها نیازی ندارید ، خریداری نکنید. هنوز بهتر: مواردی را که نیازی به اینترنت ندارند به اینترنت وصل نکنید. تلویزیون هوشمند و ایکس باکس یا پلی استیشن دارید؟ شاید نیازی به اتصال تلویزیون به اینترنت نباشد. به جای آن ، فقط Netflix را با استفاده از برنامه موجود در کنسول بازی خود تماشا کنید. ”

6. اتصال شبکه خانگی خود را ایمن کنید

همراه با تغییر رمز عبور روتر خود ، همچنین باید مطمئن شوید که شبکه Wi-Fi شما از اتصال رمزگذاری شده WPA2-PSK استفاده می کند. شما می توانید این کار را با وارد کردن آدرس روتر خود (نحوه انجام این کار) ، وارد کردن نام روتر و رمز عبور خود ، سپس رفتن به منوی تنظیمات و بررسی شبکه بی سیم یا تنظیمات امنیتی بی سیم خود انجام دهید.

7. دستگاه اختصاصی محافظت از خانه هوشمند تهیه کنید

همچنین ممکن است یک راه حل امنیتی در نظر بگیرید که لوازم خانگی را نیز پوشش دهد. Bitdefender’s Box 2 (249 دلار در آمازون) و Norton’s Core (279 دلار در آمازون) روترهایی با امنیت بالا هستند که از اتصال بین دستگاه های خانه هوشمند شما و اینترنت وحشی فراتر از آن محافظت می کنند.

با تکثیر فناوری خانه های هوشمند و دستگاه های اینترنت اشیا in در خانه ها و مشاغل سراسر کشور ، امنیت این دستگاه ها به اندازه تلفن های هوشمند و لپ تاپ های حاوی حساس ترین اطلاعات ما بسیار مهم است ، چه حریم خصوصی فردی باشد و چه پتانسیل این دستگاه ها برای استفاده در هک های گسترده در برابر مشاغل و زیرساخت های اینترنت. همانطور که ویسنایفسکی نتیجه گیری می کند ، “هنگامی که به امنیت فکر می کنید ، مهم است که فراتر از تأثیر شخصی خود ، به معنای عضو شدن در جامعه و به طور کلی اینترنت باشید.”


همچنین یادبگیرید:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:334

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.