مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام

از آنجا که دستگاه های HDMI 2.1 مانند Xbox Series X ، PlayStation 5 و کارت های گرافیک NVIDIA و AMD بیش از هر زمان دیگری پیکسل فشار می آورند ، آخرین موردی که شما نیاز دارید کابل غیرقابل اعتماد است و مشکلاتی را ایجاد می کند. در اینجا نحوه جلوگیری از کلاهبرداری وجود دارد.

به دنبال کابل های “HDMI Ultra High Speed” باشید

استاندارد HDMI توسط انجمن HDMI نظارت می شود ، در حالی که مدیر صدور مجوز HDMI بر صدور مجوز این فناوری نظارت می کند. اگر می خواهند محصولی را تولید کنند که دارای مجوز یا مجوز از سوی مدیر مجوز HDMI باشد ، تولیدکنندگان دستگاه و لوازم جانبی باید از استانداردهای انجمن HDMI برخوردار باشند اگرچه آخرین استاندارد HDMI به HDMI 2.1 معروف است ، اما ناظران HDMI نامگذاری متفاوتی برای کابل کشی دارند. اگر می خواهید یک کابل سازگار با HDMI 2.1 بخرید ، باید در جعبه به دنبال عبارت “HDMI Ultra High Speed” باشید.

کابل ها به طور واضح به عنوان “کابل های HDMI 2.1” فروخته نمی شوند. در گذشته ، کابل های HDMI 2.0b تحت مانیتور معمولی “High Speed” فروخته می شدند. برای اطمینان از دریافت کالایی با کیفیت ، به دنبال هولوگرام و کد QR “Ultra Certified Cable” باشید. این بدان معناست که با حداقل استاندارد آزمایش شده و توسط مدیر مجوز HDMI تأیید شده است. هزینه این کابل ها کمی بیشتر از گزینه های موجود در وب سایت هایی مانند آمازون و AliExpress است ، اما احتمالاً ارزش این را خواهید داشت که اطمینان حاصل کنید که طیف کاملی از ویژگی های ارائه شده توسط HDMI 2.1 را بدست می آورید.

خریدهای کابل خود را با برنامه رسمی تأیید کنید

هنگام خرید کابل در فروشگاه یا پس از ارسال سفارش آنلاین ، می توانید صحت کابل خود را با برنامه رسمی صدور گواهینامه HDMI برای iPhone و Android تأیید کنید. فقط برنامه را نصب کنید ، دوربین تلفن هوشمند خود را به سمت بسته بندی بکشید و منتظر بمانید. باید پیام “تبریک” را مشاهده کنید که به شما خبر می دهد کابل در واقع گواهی شده است. مدیر صدور مجوز HDMI اظهار می دارد که نام کابل نیز باید روی کت خارجی آن چاپ شود. اگر کابل در این آزمایش ناموفق بود یا هولوگرام یا برچسب روی جعبه وجود نداشت ، آزمایش نشده است. این لزوماً به معنای عدم کارایی آن نیست ، اما همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که بتواند 48Gbit کامل در ثانیه را که توسط استاندارد HDMI 2.1 تعریف شده حمل کند. اگر این تصور را داشتید که یک کابل “گواهی شده” است ، اما در این آزمون ناموفق است ، باید کابل را برگردانید و بازپرداخت کنید. اکثر کابلهای مارک تجاری ، مانند کابلهای Belkin (39.99 دلار) و Zeskit (19.99 دلار) ، به طور مستقل آزمایش و تأیید شده اند ، اما شما همیشه باید این را تأیید کنید.

مشکل کابل های HDMI ارزان

مشکلات عیب یابی در تنظیمات سرگرمی در منزل شما می تواند وقت گیر و ناامید کننده باشد ، خصوصاً اگر گیرنده یا نوار صوتی در آن قرار داشته باشید. وقتی یک کابل تأیید شده خریداری می کنید (امیدوارم) حداقل یک متغیر را از لیست مشکلات احتمالی حذف می کنید. برخی از مشکلات خاص شما ممکن است شروع به دیدن کنید اگر کابلی که از آن استفاده نمی کنید تا خراب شود. این موارد معمولاً در هنگام استفاده از کابل HDMI 2.0b قدیمی با برنامه ای که بیش از مشخصات 18 گیگابایت در ثانیه است ، نشان داده می شوند. ممکن است تا زمانی که یکی یا دو بازی با سرعت 4K / 120Hz در Xbox Series X یا PlayStation 5 اجرا نکنید مشکلی نداشته باشید. این مشکلات شامل همه چیز است ، از یک صفحه سیاه که هیچ کاری انجام نمی دهد ، تا مصنوعات عجیب و غریب و “درخشش” به صورت تصادفی ظاهر می شوند ممکن است با خاموشی ناگهانی یا سوسو زدن روبرو شوید یا پیام های خطایی دریافت کنید مبنی بر اینکه تلویزیون شما با مشکل “دست دادن” روبرو شده است. این بدان معناست که تلویزیون و دستگاه منبع نمی توانند به درستی ارتباط برقرار کنند زیرا کابل در حد کار نیست. ارزان بودن روی کابل می تواند وسوسه انگیز باشد ، به خصوص وقتی صحبت از طولانی مدت است. این جایی است که کابل های HDMI بسیار گران می شوند. هرچه کابل طولانی تر باشد ، سیگنال قبل از رسیدن به مقصد می تواند کاهش یابد. به همین دلیل بهترین کابل کوتاهترین کابل است که با نیاز پهنای باند مطابقت دارد. طول کابل “ایده آل” وجود ندارد ، اما برای وضوح 4K و نرخ فریم بالا (120 هرتز) ، توصیه می شود از کابل HDMI استفاده کنید که بیش از 10 فوت (3 متر) نباشد. برای وضوح پایین تر ، حد بالایی بین 20 (6 متر) و 50 فوت (10 متر) است. اگر از کابل بلند استفاده می کنید و با مشکل روبرو هستید ، کابل کوتاه تری را امتحان کنید.کابل های HDMI که دارای فیبر نوری هستند ممکن است در مدت زمان طولانی تری عملکرد بهتری داشته باشند. متأسفانه ، در حال نوشتن این مقاله ، هیچ کابل پرسرعت HDMI با استفاده از فیبر نوری در بازار وجود ندارد. در حال حاضر ، توصیه می کنیم در صورت امکان دستگاه منبع خود را به تلویزیون نزدیک کنید.

عاشق لنزهای کابل HDMI نشوید

بسیاری از خرده فروشان هر زمان که تلویزیون یا دستگاه سرگرمی خانگی خریداری می کنید ، سعی می کنند شما را با کابل HDMI افزایش دهند. هر چند اغلب ، یکی در جعبه دستگاه شما موجود است. بهتر است قبل از اینکه بیهوده پول بیشتری خرج کنید ، تنظیمات خود را آزمایش کنید. در حالی که هزینه کابل های مجاز بیشتر است ، اما نباید بانک را بشکنند. مراقب هرگونه کابل با قیمت گزاف باشید. به نظر می رسد شما کالایی با کیفیت بالاتر دریافت می کنید اما حق بیمه ای است که نیازی به پرداخت آن ندارید. از اتصالات طلا اغلب برای ایجاد توهم سیگنال با کیفیت بهتر استفاده می شود ، اما بسیار کمرنگ تر به نظر می رسد. طلا یک فلز بسیار رسانا است ، اما فلزی که بیشتر کابل را تشکیل می دهد نیز ساخته شده است (و مطمئناً طلای جامد نیست.) سیمهای بافته شده ممکن است بیشتر دوام داشته باشند ، اما کابل های HDMI معمولاً دچار پارگی و پارگی نمی شوند. تا زمانی که کابل خریداری نکنید که می دانید قرار است دائماً به برق وصل شود ، نیازی به کابل فوق العاده بادوام ندارید.

آیا حتی به کابل HDMI 2.1 احتیاج دارید؟

HDMI مخفف High Definition Multimedia Interface است. برای انتقال سیگنال دیجیتال از یک دستگاه مبدا مانند کنسول بازی به نمایشگر یا گیرنده طراحی شده است. بازبینی های زیادی در استاندارد HDMI انجام شده است که جدیدترین آنها HDMI 2.1 است. بیشترین تفاوت بین استاندارد قبلی HDMI 2.0b و 2.1 جدید در میزان انتقال داده در یک زمان است. HDMI 2.0b با سرعت 18 گیگابایت در ثانیه از بین می رود ، در حالی که HDMI 2.1 از پهنای باند کامل 48 گیگابایت در ثانیه پشتیبانی می کند. این بدان معنی است که 2.1 می تواند فیلم 8K با سرعت 60 فریم در ثانیه یا فیلم 4K با سرعت 120 فریم در ثانیه را انتقال دهد.


همچنین بخوانید:


 

همچنین در مشخصات HDMI 2.1 انبوهی از ویژگی های جدید دیگر وجود دارد ، از جمله:

HDMI VRR برای بازی با نرخ تازه سازی متغیر.
حالت تأخیر کم خودکار (ALLM) برای شروع خودکار “حالت بازی” در تلویزیون های سازگار.
پشتیبانی از کانال بازگشت صوتی پیشرفته (eARC) برای هدایت میله های صدا و گیرنده ها.
شما فقط به یک کابل HDMI 2.1 نیاز دارید اگر یک دستگاه منبع HDMI 2.1 داشته باشید که 4K / 120Hz یا 8K / 60Hz خروجی داشته باشد. همچنین برای بهره مندی از هر دستگاهی در زنجیره ویدئوی شما ، باید سازگار با HDMI 2.1 باشد.

حتی اگر دستگاه منبع HDMI 2.1 مانند PlayStation 5 دارید ، باز هم می توانید از تلویزیون یا گیرنده قدیمی خود برای بازی در 4K با سرعت 60 فریم در ثانیه استفاده کنید. فقط درصورتی که بخواهید از آن استفاده کنید به پهنای باند افزایش یافته نیاز دارید.

همچنین در مشخصات HDMI 2.1 از ویژگی های جدید دیگر وجود دارد ، از جمله:

HDMI VRR برای بازی با نرخ تازه سازی متغیر.
حالت تأخیر کم خودکار (ALLM) برای شروع خودکار “حالت بازی” در تلویزیون های سازگار.
پشتیبانی از کانال بازگشت صوتی پیشرفته (eARC) برای هدایت میله های صدا و گیرنده ها.
شما فقط به یک کابل HDMI 2.1 نیاز دارید اگر یک دستگاه منبع HDMI 2.1 داشته باشید که 4K / 120Hz یا 8K / 60Hz خروجی داشته باشد. همچنین برای بهره مندی از هر دستگاهی در زنجیره ویدئوی شما ، باید سازگار با HDMI 2.1 باشد.

حتی اگر دستگاه منبع HDMI 2.1 مانند پلی استیشن 5 دارید ، می توانید از تلویزیون استفاده کنید یا قدیمی را برای بازی در 4K با سرعت 60 فریم در ثانیه استفاده کنید. فقط درصورتی که بخواهید از آن استفاده کنید به پهنای باند افزایش یافته نیاز دارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.8]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:333

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.