تهران پایتخت
ثبت نام

اگر دائما از هنگ کردن گوشی خود رنج میبرید در این مقاله قصد داریم آموزش رفع هنگ گوشی را برای شما قرار دهیم.

دلایل هنگ کردن گوشی

چرا تلفن من اینقدر هنگ می شود؟” ، این گلایه میلیون ها نفر در سراسر جهان است. دوران تلفن های همراه ساده مانند نوکیا 1100 معروف گذشته است. امروزه تلفن های همراه به تلفن های هوشمند تبدیل شده اند. این دستگاه ها روی نرم افزارهای پیچیده ای (مانند Android ، iOS ، Windows و غیرهکه به ظرفیت سخت افزاری بسیار بالاتری نیاز دارند ، کار می کنند. علاوه بر این ، میلیون ها برنامه وجود دارد که از نظر عملکرد ، کیفیت و استفاده از منابع متفاوت هستند. هنگ شدن  تلفن به حالتی اطلاق می شود که تلفن همراه دیگر به دستورات کاربر پاسخ ندهد. به آن خرابی تلفنی نیز گفته می شود و مشخصه آن فریز شدن صفحه است. وقتی آویزموبایل هنگ شود، مهم نیست که چه کاری انجام دهید ، تلفن شما از انجام هر کاری امتناع می کند.

 آموزش رفع هنگ گوشی

در این مقاله با دلایل هنگ شدن موبایل و راه حل های احتمالی این مشکل همه جا آشنا خواهیم شد. هنگ تلفن گاه به گاه نباید باعث نگرانی شود ، اما اگر این اتفاق اغلب می افتد ، باید نکاتی را که در زیر آورده شده امتحان کنید.

دلایل و راه حل های حل مشکل تلفن همراه.

برای متوقف کردن قطع تلفن ، تعداد برنامه های همزمان را کاهش دهید

هر تلفن همراه دارای منابع محدودی مانند حافظه (RAM) و قدرت پردازش است. اگر بیش از ظرفیت این منابع تلفن را سنگین کنید ، ممکن است تلفن قطع شود. بنابراین ، باید سعی کنید تعداد برنامه های همزمان را اجرا کنید. تعدادی برنامه وجود دارد که در پس زمینه اجرا می شوند. با متوقف کردن برنامه هایی که در حال حاضر به آنها نیازی ندارید ، می توانید حافظه مسدود شده را آزاد کنید.

برای دیدن لیست برنامه های در حال اجرا ، به تنظیمات> برنامه ها> برنامه در حال اجرا بروید.

همه برنامه ها را به روز نگه دارید

به فروشگاه های برنامه مانند Google Play (اگر تلفن Android داریدو iTunes App Store (اگر iPhone داریدادامه دهید. توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه همچنان عملکرد برنامه های خود را بهبود می بخشند. بنابراین بسیار توصیه می شود که به طور مرتب همه برنامه ها را در هر زمان که نسخه بهتری در دسترس است به روز کنید. آخرین نسخه برنامه ها ممکن است به گونه ای طراحی شده باشند که از حافظه کمتری و قدرت پردازنده استفاده کنند.

تلفن همراه خود را خاموش کنید

هر چند وقت یک بار خاموش کردن تلفن فکر خوبی است زیرا حافظه تلفن را کاملاً تازه می کند. هنگامی که تلفن خود را مجدداً راه اندازی می کنید ، حافظه آن از تمام داده های غیرضروری که در حافظه طولانی هستند و فضای حافظه را اشغال می کنند آزاد خواهد شد.

گوشی را خاموش کنید و باتری بیرون آورید

این نکته ممکن است در اکثر موارد اصلاً تأثیر مهمی نداشته باشد. اما همچنین بهتر است بعد از هر چند ماه باتری و سیم کارت را بردارید. حذف باتری و سیم کارت باعث پاک شدن گرد و غبار از نقاط لمس برقی می شود.

خوب است هر چند وقت یکبار باتری موبایل را بردارید. گرد و غبار را در نقاط لمس از بین می برد. این ممکن است در حل مشکل قطع تلفن کمک کند.

خوب است هر چند وقت یکبار باتری موبایل را بردارید. گرد و غبار را در نقاط لمس از بین می برد. این ممکن است در حل مشکل قطع تلفن کمک کند.

نصب برنامه ها در حافظه خارجی (کارت SD)

اکثر کاربران تلفن همراه انواع برنامه ها را در تلفن های خود نصب می کنند. هنگام نصب برنامه ها ، آنها توجه زیادی به محل نصب برنامه و تأثیر آن بر عملکرد گوشی ندارند. در بیشتر موارد ، به طور پیش فرض ، برنامه ها در حافظه داخلی تلفن نصب می شوند. این باعث می شود فضای کمتری برای اجرای برنامه ها باقی بماند و به نوبه خود باعث گرفتگی حافظه می شود. اگر تلفن شما قطع است ، توصیه می شود برنامه ها را در حافظه خارجی (مثلا کارت SD) تلفن نصب کنید. معمولاً حافظه خارجی بزرگتر از حافظه داخلی است. و در صورت لزوم می توان حافظه خارجی را نیز به راحتی گسترش داد (به جای کارت 2 گیگابایتی ، فقط یک کارت 8 گیگابایتی وارد کنید!). بنابراین ، در حافظه خارجی می توان بدون گرفتگی حافظه داخلی تلفن ، برنامه های بیشتری را به راحتی نصب کرد. با این کار تلفن شما از حالت آویزان نجات می یابد.

برای این کار می توانید دیسک نوشتن پیش فرض را تنظیم کنید. به تنظیمات> ذخیره سازی> دیسک نوشتن پیش فرض> انتخاب کارت SD بروید. لطفاً توجه داشته باشید که این تنظیمات در مکان های مختلف متفاوت در گوشی های مختلف تلفن همراه موجود است. بنابراین ، ممکن است مجبور شوید کمی به اطراف خود نگاه کنید.

برنامه های نصب شده را از حافظه داخلی به حافظه خارجی منتقل کنید

همیشه می توانید برنامه های از قبل نصب شده را از حافظه داخلی به حافظه خارجی منتقل کنید. همانطور که در بالا توضیح داده شد ، این فضای حافظه داخلی بیشتری برای عملکرد نرم افزارها فراهم می کند. در نتیجه تلفن شما قطع نمی شود.

تنظیمات برای جابجایی برنامه های نصب شده معمولاً در بخش تنظیمات> برنامه ها وجود دارد.

Phone hang: تصویری که نحوه تنظیم دیسک نوشتن پیش فرض و نحوه انتقال برنامه به کارت SD را نشان می دهد.

تصویری که نحوه تنظیم دیسک نوشتن پیش فرض و نحوه انتقال برنامه به کارت SD را نشان می دهد.

7. برنامه های غیرضروری را حذف کنید

همچنین می توانید لیست برنامه های نصب شده در تلفن خود را مرور کنید. ممکن است چند برنامه را که یک بار نصب کرده بودید ، پیدا کنید اما دیگر نیازی به آنها ندارید. سریعاً چنین برنامه هایی را حذف نصب کنید. آنها در تلفن شما بیکار می مانند و تمام فضای حافظه مهم را هدر می دهند.

 جهت ثبت نام آموزش تعمیرات موبایل کلیک کنید

داده های لازم (مانند عکس ، فیلم ، آهنگ) را حذف کنید

اگر تصاویر ، فیلم ها و آهنگ ها را در حافظه داخلی ذخیره کرده اید ؛ شما واقعاً فضای حافظه داخلی را خفه می کنید و این به خوبی می تواند دلیل قطع شدن تلفن شما باشد. پیش بروید ، به تمام تصاویر ، فیلم ها و آهنگ ها نگاهی بیندازید و مواردی را که دیگر نیازی به آنها ندارید حذف کنید. متناوباً ، ابتدا می توانید از این داده ها در رایانه خود پشتیبان بگیرید و سپس آنها را از تلفن خود حذف کنید. عکس ها ، فیلم ها و صدا بیشتر فضای تلفن یک کاربر متوسط ​​تلفن های هوشمند را اشغال می کند. و این یکی از دلایل متداول قطع شدن تلفن شما است.

برنامه های Hogging منابع را شناسایی کنید

بعضی از برنامه ها از حافظه بسیار بیشتری نسبت به برنامه های دیگر استفاده می کنند. برنامه های بازی (مانند Angry Birds) از جمله برنامه های برتر حافظه هستند. می توانید میزان استفاده از هر یک از برنامه های خود را بررسی کنید. برای این کار به تنظیمات> برنامه ها (یا حافظه)> در حال اجرا برنامه ها بروید. در اینجا شما می توانید ببینید کدام برنامه دقیقاً چقدر از حافظه استفاده می کند.

استفاده از حافظه توسط برنامه های مختلف در Android.

استفاده از حافظه توسط برنامه های مختلف در Android.

در صورت امکان ، ممکن است گزینه کمتری از برنامه را که از حافظه زیادی استفاده می کند ، امتحان کنید. به عنوان مثال ، اگر از یک برنامه خبری استفاده می کنید و آن برنامه حافظه RAM زیادی را می خورد. شما ممکن است فکر کنید که آن برنامه را حذف کنید و یک برنامه خبری دیگر از فروشگاه برنامه نصب کنید.

نرم افزار آنتی ویروس را نصب کنید

ویروس ها یک تهدید هستند. اگر تلفن همراه شما میزبان ویروس است ، ویروس می تواند سرعت تلفن همراه شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. نیازی به گفتن نیست که تلفن شما اغلب قطع می شود. بنابراین ، بدیهی است که شما به یک ضد ویروس نیاز دارید. اگرچه خود نرم افزار ضد ویروس حافظه زیادی را اشغال می کند اما بهتر است ویروس برداشته شود.

به حافظه خارجی مقداری فضای تنفس بدهید

تا کنون ، ما در مورد اهمیت نصب برنامه ها روی حافظه خارجی به شما گفتیم. اما این بدان معنا نیست که شما حافظه خارجی را نیز خفه می کنید! فضای خالی حافظه خارجی را نیز حفظ کنید تا برنامه ها بتوانند به راحتی داده های مربوطه خود را ذخیره و بخوانند. اگر حافظه خارجی نیز پر از لبه شود ، این نیز می تواند دلیل قطع تلفن شود.

از گزینه تنظیم مجدد کارخانه استفاده کنید

این باید آخرین چاره شما باشد. اگر مورد دیگری کار نمی کند و تلفن قطع می شود ، می توانید تلفن همراه خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. استفاده از این گزینه همه چیز را از تلفن همراه شما پاک می کند. هر آنچه در حافظه داخلی وجود دارد را از دست خواهید داد. و برای همیشه از بین خواهد رفت. همه پیام ها ، مخاطبین ، برنامه ها ، نشانک ها ، عکس ها ، فیلم ها ، آهنگ ها ، آهنگ زنگ … همه موارد حذف خواهد شد. اساساً ، این گزینه باعث می شود تلفن شما دقیقاً همان شکلی شود که هنگام تولید در کارخانه ساخته شده است.

اینها برخی از نکاتی بود که می توانید برای حل مشکل قطع تلفن استفاده کنید. ما می فهمیم که اگر تلفن شما اغلب آویزان باشد ، واقعاً آزار دهنده می شود. نکات بالا را امتحان کنید و همچنین از طریق بخش نظرات زیر ، تجربه خود را با ما در میان بگذارید. لطفاً به ما بگویید چه مواردی برای شما مفید است و چه مواردی مفید نیست – تا سایر خوانندگان TechWelkin نیز بتوانند از تجربیات شما بهره مند شوند. با تشکر از شما برای استفاده از TechWelkin.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
peyman ps
نویسنده: peyman ps
تعداد نوشته ها:306

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.