مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام

اگر فروشگاه Google Play شما مرتبا متوقف میشود و کرش میکند باید بدانید که این یک مشکل عمومی است و برای خیلی از افراد رخ داده است اما جای نگرانی نیست امروز ما به روش های رفع این مشکل خواهیم پرداخت پس در ادامه با ما همراه باشید

فاکتورهای کاملاً کمی وجود دارد که احتمالاً می توانند بر روی فروشگاه Play تأثیر بگذارند ، ما با روش های عیب یابی شروع می کنیم و از راه حل های ساده تا پیچیده تر را ارائه می دهیم.

1. مشخص کردن دلیل مشکل

گاهی اوقات مشکل ممکن است که از خود فروشگاه گوگل باشد اگر بسیاری از کاربران مشکلی مشابه را گزارش می دهند ، احتمالاً این مسئله از طرف Google است و باید منتظر بمانید تا آنها این مشکل را برطرف کنند.

اگر فکر می کنید مشکل از طرف کاربر است ، ابتدا می خواهید تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید. شاید ساده بنظر برسد اما ری استارت کردن تلفن اندرویدی شما در خیلی از موارد میتواند مشکل را رفع کند اگر چنین نبود در ادامه با ما بمانید

برای شروع ، ما می خواهیم چند مورد ساده خارج از Google Play را بررسی کنیم که ممکن است بر عملکرد آن تأثیر بگذارد. مطمئن شوید که تنظیمات تاریخ و زمان شما درست است و اتصال اینترنت شما به درستی کار می کند.

بیشتر بدانید:

آموزش دیجیتال مارکتینگ در تهران پایتخت

اتصال اینترنت خود را بررسی نمایید

ممکن است خیلی ساده یا آسان به نظر برسد ، اما بررسی اتصال به اینترنت می تواند مشکلاتی را که برای شما پیش آمده حل کند. سعی کنید از Wi-Fi به داده تلفن همراه بروید ، یا بالعکس ، و ببینید آیا مشکل همچنان ادامه دارد. همچنین باید تلفن خود را به “حالت هواپیما” تغییر داده و دوباره برگردانید. سرانجام ، می توانید روتر خود را مجدداً تنظیم کنید تا مطمئن شوید که از اتصال خوبی برخوردار هستید.

تنظیمات تاریخ و زمان خود را بررسی کنید

 

Google تاریخ و زمان تلفن هوشمند Android شما را برای فروشگاه Play بررسی می کند. اگر فروشگاه زمان دقیق را پیدا نکند ، می تواند باعث برخی مشکلات شود. سرورهای Google می توانند زمان سختی را برای همگام سازی با دستگاه شما بگذرانند و باعث شوند فروشگاه Play شما مرتب شود.

برای رفع این مشکل ، باید وارد تنظیمات دستگاه Android خود شوید. در بخش System ، باید تاریخ و زمان را مشاهده کنید. روی این ضربه بزنید و خواهید دید که آیا تلفن شما در تاریخ و ساعت خودکار ارائه شده توسط شبکه شما است. اگر قبلاً نبود ، باید آن را روشن کنید.

اگر دستگاه شما به طور خودکار فعال است و فروشگاه Google Play شما هنوز کار نمی کند ، باید تاریخ و زمان را به صورت دستی تنظیم کنید. ابتدا باید تاریخ و زمان خودکار را خاموش کنید. سپس با وارد کردن تاریخ و زمان با حداکثر دقت ممکن شروع کنید. اگر این کار نکرد ، نگران نباشید ، هنوز راه حل های بیشتری برای راه اندازی مجدد فروشگاه Google Play وجود دارد.

بیشتر بدانید:

آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی در تهران پایتخت 

2. برنامه های Google خود را بررسی کنید

اگر Play Store یخ زده است یا دچار اشکال شد ، آن را مجبور کنید با کشیدن انگشت آن را دور کرده یا به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها بروید> مشاهده کنید که همه برنامه ها فروشگاه Google Play را انتخاب کرده و Force stop را بزنید.

سپس ، می خواهید مطمئن شوید که Google Play خود به روز و تمیز است. این شامل اطمینان از نصب آخرین نسخه Google Play به ویژه هنگامی که فروشگاه Google Play مرتباً متوقف می شود ، است. اگر هنوز مشکلی دارید ، می خواهید خانه داری انجام دهید. این به معنای پاک کردن حافظه پنهان فروشگاه Google Play است و در صورت حل نکردن مشکلات ، ادامه کار و پاکسازی داده های فروشگاه Play شما.میتواند مشکل شما را رفع کند

آخرین نسخه Google Play را نصب کنید

 

احمقانه است ، اما گاهی اوقات به روزرسانی Google Play در دسترس است اما تا چند روز پس از انتشار به طور خودکار بارگیری نمی شود. اگر APK دریافت کنید ، می توانید بلافاصله جدیدترین نسخه را داشته باشید

حافظه پنهان فروشگاه Google Play را پاک کنید

در برخی موارد ، فقط با تخلیه حافظه پنهان می توانید Play Store را دوباره راه اندازی کنید. حافظه پنهان یک مکان ذخیره سازی است که به طور موقت داده ها را در خود نگه می دارد ، بنابراین می توان آن را بدون نیاز به بارگیری مجدد سریع بازیابی کرد این می تواند مشکل شما را حل کند و تخلیه آن آسان است.

 

ابتدا از صفحه اصلی تلفن هوشمند خود به تنظیمات بروید. سپس باید وارد برنامه ها یا مدیر برنامه شوید ، این به دستگاه شما بستگی دارد. از آنجا یا باید بتوانید به پایین پیمایش کنید و Clear cache را بزنید یا ممکن است مجبور شوید ابتدا وارد Storage شوید سپس Clear cache را پاک کنید.

پس از اتمام این کار ، به فروشگاه Google Play خود برگردید و ببینید آیا مشکل شما حل شده است یا خیر. در غیر این صورت ، باید یکی از راه حل های دیگر را در اینجا امتحان کنید.

پاک کردن داده ها و حافظه پنهان در Google Play Services

این احتمال وجود دارد که مشکلات Play Store به دلیل مشکلات Google Play Services باشد. اگر فروشگاه Google Play قلب دستگاه Android شما است ، خدمات Google Play روح آن است. Play Services فرآیندی مرموز در پس زمینه است که به برنامه ها امکان می دهد تا با قسمتهای مختلف دستگاه شما ارتباط برقرار کنند و به آنها امکان همگام سازی ، ارسال اعلان های فشاری و غیره را می دهد.

اگر پاک کردن حافظه پنهان و داده ها در فروشگاه Google Play شما کارساز نبود ، ممکن است لازم باشد وارد خدمات Google Play خود شوید و داده ها و حافظه پنهان را در آنجا پاک کنید. انجام این کار آسان است.

 

باید وارد تنظیمات خود شوید و مدیر برنامه یا برنامه ها را بزنید. از آنجا ، برنامه Google Play Services (قطعه پازل) را پیدا کنید. بسته به دستگاه خود ، باید بتوانید روی دکمه Clear cache ضربه بزنید یا ممکن است لازم باشد ابتدا وارد Storage شوید سپس Clear cache را بزنید. اگر با این کار مشکلی برطرف نشد ، به این صفحه برگردید و Manage space یا Manage storage را بزنید سپس روی پاک کردن همه داده ها ضربه بزنید

حساب Google خود را در دستگاه خود بازنشانی کنید

ما در حال حاضر به راه حل های کمی جدی تر می رسیم. اگر برنامه Play Store شما هنوز کار نمی کند ، ممکن است لازم باشد حساب Google خود را در دستگاه Android خود تازه کنید. این بدان معنی است که حساب Google شما در کل تلفن شما بازنشانی می شود و فقط در فروشگاه Google Play نیست. قبل از شروع این کار حتما از حساب (های) خود مطلع شوید. اگر مراقب نباشید ، می توانید کل حساب خود را از دست بدهید.

بیشتر بدانید:

آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل در تهران پایتخت 

بنابراین برای انجام این کار ، حساب خود را حذف کرده و دوباره آن را اضافه کنید. انجام آن بسیار ساده است. به تنظیمات خود بروید و روی حسابها ضربه بزنید. اکنون باید روی حساب Google که می خواهید حذف کنید ضربه بزنید ، سپس روی نماد منو (سه نقطه در بالا سمت راست) ضربه بزنید و روی حذف حساب ضربه بزنید. این کار را برای هر حساب Google در دستگاه خود انجام دهید.

 

اکنون باید دوباره حساب Google خود را وارد کنید. به تنظیمات خود برگردید و دوباره روی حساب ضربه بزنید. تنها چیزی که باید مشاهده کنید افزودن حساب است. اگر یک حساب کاربری مشاهده کردید ، فراموش کردید که یکی را حذف کنید. روی افزودن حساب ضربه بزنید و مراحل روی صفحه را برای افزودن مجدد حساب خود دنبال کنید.

3. برنامه های شخص ثالث را بررسی کنید

مراحل بالا باید تأیید کند که آیا این مسئله مربوط به خود سیستم Google Play است یا خیر ، اما گاهی اوقات این مشکل می تواند از یک برنامه مرتبط و متفاوت ناشی شود که می تواند با فروشگاه Play تداخل داشته باشد. ابتدا برنامه های غیرفعال شده خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که Download Manager را فعال کرده اید. اگر VPN دارید نیز باید آن را غیرفعال کنید.

برنامه های غیرفعال شده خود را بررسی کنید

بسیاری از برنامه ها برای عملکرد مناسب به برنامه های دیگر نیاز دارند. این امر به ویژه در مواردی که با برنامه های سیستمی مانند فروشگاه Google Play سروکار دارید ، بیشتر صادق است. اگر اخیراً برنامه ای را غیرفعال کرده اید که می تواند مشکل شما باشد. خوشبختانه ، حل این مشکل آسان است.

وارد تنظیمات و مدیر برنامه یا برنامه ها شوید و به پایین بروید. این جایی است که برنامه های غیرفعال به پایان می رسند. اگر خدمات غیرفعال مشاهده کردید ، کافیست وارد این موارد شوید و Enable را بزنید و ببینید آیا این کار به شما کمک می کند یا خیر.

 

VPN خود را غیرفعال کنید

داشتن VPN راهی عالی برای بیرون آوردن همه رسانه های مورد علاقه خود از مکان جغرافیایی است. حتی می توانید از VPN برای نصب برنامه در Play Store کشور دیگری استفاده کنید. اما VPN شما می تواند با فروشگاه Google Play خود در منطقه ای که در حال حاضر در آن هستید مشکلی ایجاد کند.

اگر VPN را روی دستگاه Android خود فعال کرده اید ، باید آن را غیرفعال کنید. به تنظیمات خود بروید و بسته به دستگاه خود روی بیشتر یا بیشتر شبکه ها ضربه بزنید. VPN را بزنید و آن را خاموش کنید.

Download Manager را فعال کنید

اگر Download Manager غیرفعال شود ، این امکان وجود دارد که فروشگاه Play متوقف شود. اگر این مورد باشد ، راه حل ساده است.

وارد تنظیمات خود شوید و یا روی «برنامه ها» یا «مدیر برنامه ها» (بسته به دستگاه شما) ضربه بزنید. یا باید همه برنامه های خود را ببینید یا ممکن است مجبور شوید همه را انتخاب کنید. از آنجا Downloads یا Download Manager را پیدا کنید و این را بزنید.

باید ببینید آیا مدیر بارگیری غیرفعال است. اگر چنین باشد ، دکمه ای را مشاهده می کنید که Enable است. برای روشن کردن بارگیری مدیر بارگیری ، کافیست روی این دکمه ضربه بزنید. اگر همه دکمه هایی برای Force Stop و Disable هستند (احتمالاً خاکستری است ، همانطور که در زیر دیده می شود) ، مدیریت بارگیری غیرفعال نیست و می توانید این احتمال را رد کنید ..

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:334

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.