مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام

Shelter یک برنامه امنیتی اندرویدی مفید است که به شما امکان می دهد برنامه ها را درون جعبه ماسه قرار دهید. در اینجا نحوه کارکرد آن و برخی کاربردهای آن آورده شده است.

Shelter یک برنامه کاربردی است که به شما امکان می دهد جعبه شنی در دستگاه Android خود ایجاد کنید. این بدان معنی است که می توانید نسخه های شبیه سازی شده از برنامه ها ، اسناد را ذخیره کنید و حساب ها را جدا از فضای اصلی کار خود نگه دارید. مثل این است که یک تلفن اضافی در داخل دستگاه شما زندگی کند!

توضیحات و دانلود Shelter

با استفاده از این برنامه میتوانید یک شبیه ساز مجازی اندروید در گوشی خود ایجاد کنید و از برنامه های مختلف و کلون شده نیز استفاده کنید

Shelter یک نرم افزار رایگان و منبع باز (FOSS) است که عملکرد نمای داخلی کار Android را گرفته و به همه می بخشد.

به طور معمول ، پروفایل کاری فقط با نرم افزار گران قیمت در سطح سازمانی قابل دسترسی است. این به کاربران اجازه می دهد تا در عین جدا بودن برنامه ها و داده های شخصی و شغلی ، از یک دستگاه برای کار و خانه استفاده کنند.

برخی از فروشندگان ، مانند سامسونگ ، ویژگی های مشابهی را ارائه می دهند. با این حال ، Shelter در بسیاری از دستگاه های دیگر قابل استفاده است.

برای شروع ، برنامه را بارگیری کنید. به دلیل خط مشی های Google ، نسخه Play Store فاقد ویژگی File Shuttle است. نسخه کامل را می توان از F-Droid بارگیری کرد.

دانلود نسخه فروشگاه گوگل  –  دانلود نسخه کامل اف دروید

به زبان ساده این برنامه به شما اجازه میدهد یک نسخه مجزا از اندروید را داخل تلفن اندرویدی خود فعال کنید و از آن استفاده کنید

نحوه تنظیم برنامه Shelter

پس از بارگیری و نصب Shelter ، چند مرحله دیگر وجود دارد که باید قبل از آماده شدن برای استفاده انجام شود. برای باز کردن ، روی نمادی ضربه بزنید که به نظر می رسد جوجه ای از تخم مرغ خارج می شود.

گفتگویی نشان داده می شود ، هشدار می دهد که نباید آن را در تلفن هایی که قبلاً از نرم افزار نمایه کاری مانند پوشه امن یا پوشه های پنهان استفاده کرده اند ، اجرا کنید. اگر مطمئن نیستید ، روی Bye ضربه بزنید ؛ در غیر این صورت برای ادامه روی ادامه ضربه بزنید.


اگر به دنبال شغلی پردرآمد هستید آموزش تعمیرات موبایل را از دست ندهید.


صفحه بعدی به شما می گوید که شما در حال راه اندازی یک نمایه کاری هستید که توسط سازمان شما کنترل و کنترل می شود. با این حال ، این یک صفحه استاندارد از مدیر نمایه کاری Android است. کد Shelter برای بازرسی از هر کسی در دسترس است و هیچ کس مشکلی در برنامه با برنامه پیدا نکرده است. اگر از این کار راضی هستید ، روی «پذیرش و ادامه» ضربه بزنید.

صفحه بعدی نمایه کاری شما را تنظیم می کند. تکمیل این روند ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

پس از آماده شدن نمایه کاری ، به صفحه اصلی خود باز خواهید گشت و در آنجا باید اعلانی را در انتظار خود پیدا کنید. نوار اعلان را به پایین بکشید و روی پیام ضربه بزنید تا تنظیم به پایان برسد. اکنون باید Shelter مجدداً راه اندازی شود. اگر نشد ، روی نماد ضربه بزنید تا باز شود.

وقتی Shelter را باز می کنید ، دو زبانه خواهید دید: Main که برنامه های نصب شده در نمایه معمولی شما را لیست می کند و Shelter که در آنجا برنامه هایی را پیدا می کنید که شبیه سازی شده یا در sandbox نصب شده اند.

با استفاده از سه روش می توانید برنامه ها را در Shelter نصب کنید:

از Shelter می توانید هر برنامه ای را که از قبل در تلفن شما وجود دارد کلون کنید. برنامه شبیه سازی شده نصب جدیدی است و از هیچ یک از تنظیمات یا داده های شما کپی نمی شود.
می توانید Google Play Store یا برنامه F-Droid را شبیه سازی کنید و برنامه ها را مستقیماً در نمایه کار نصب کنید. این درصورتی مفید است که نمی خواهید دو نسخه از برنامه مکان اشغال کند.
از منوی سه نقطه در بالا سمت راست برنامه می توانید از عملکرد Install APK into Shelter استفاده کنید. با این کار یک مرورگر پرونده باز می شود تا به شما امکان پیدا کردن APK را بدهد.

برای شبیه سازی اولین برنامه خود ، کافیست روی نام آن در تب Main ضربه بزنید. وقتی روی نام برنامه ضربه می زنید ، جعبه ای ظاهر می شود که به شما می گوید چه عملیاتی در دسترس است. گزینه ها Clone to Shelter (نمایه کاری) یا حذف نصب هستند. روی Clone to Shelter ضربه بزنید.

درخواستی به شما می گوید که تلفن شما به دلایل امنیتی مجاز به نصب برنامه های ناشناخته از Shelter نیست. این یک ویژگی ایمنی اندروید است تا از نصب برنامه افراد از منابع شخص ثالث جلوگیری کند. اگر از ادامه کار راضی هستید ، روی «تنظیمات» ضربه بزنید.

صفحه ای را با هشدار و ضامن مشاهده می کنید که از این منبع مجاز است. برای اجازه دادن به Shelter برای نصب نرم افزار ، روی ضامن ضربه بزنید ، سپس روی فلش پشت در بالا سمت چپ ضربه بزنید تا برگردد.

اکنون صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که می پرسد آیا می خواهید برنامه را نصب کنید. برای ادامه روی Install ضربه بزنید. پس از نصب برنامه ، مشاهده می کنید که در برگه Shelter لیست شده است. برای دریافت منوی گزینه ها ، روی نماد ضربه بزنید.

سپس ، برای باز کردن برنامه ، راه اندازی را انتخاب کنید یا ایجاد Unfreeze و / یا راه اندازی میانبر را برای قرار دادن یک نماد در صفحه اصلی خود برای دسترسی آسان ، انتخاب کنید. آیکون های Shelter برنامه در صفحه اصلی با یک کیف کوچک آبی در یک دایره سفید مشخص شده اند ، به شما کمک می کند آنها را از برنامه های معمولی جدا کنید.


اگر به دنبال تخصصی حرفه ای هستید آموزش تعمیرات اپل را شروع کنید.


چگونه برنامه Shelter باعث بهتر شدن عملکرد شما خواهد شد

Shelter ابزاری قدرتمند است ، بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم به روش های مختلفی که می توانید برای شما مناسب سازد.

برنامه های ایزوله شده

میلیون ها برنامه در فروشگاه Google Play موجود است و همه آنها چیزی نیستند که به نظر می رسند. Google سیستم هایی برای شناسایی بدترین مجرمان در اختیار دارد و اغلب بدافزار را از فروشگاه بیرون می کشد.

با این حال ، حتی بسیاری از برنامه های جریان اصلی لزوماً خیرخواهانه نیستند. دشوار است بدانید که برنامه خاصی با داده های شما چه کاری انجام می دهد. توسعه دهندگان اغلب نرم افزار خود را با ردیاب ها بارگیری می کنند تا درباره شما و نحوه استفاده از دستگاه خود بیاموزند.

بسیاری از برنامه ها همچنین با درخواست های مجوز بیش از حد ارائه می شوند. به عنوان مثال برنامه های چراغ قوه وجود دارد که می خواهند به مکان ، میکروفون ، مخاطبین و سایر عملکردهای شما برای هدف اصلی خود دسترسی نداشته باشند. می توانید از Shelter به عنوان منطقه قرنطینه ای استفاده کنید که می توانید با خیال راحت این برنامه های ناپسند را نصب کنید.

 

Shelter به شما امکان می دهد برنامه های بیش از حد فعال را مسدود کنید

به نظر می رسد برخی از برنامه ها به طور دائمی در پس زمینه کار می کنند ، حافظه ارزشمند و قدرت پردازش را می گیرند و دائماً داده ها را برای اهداف نامعلوم ارسال و دریافت می کنند. می توانید این منابع جستجوگر را در Shelter نصب کنید و آنها را مسدود کنید. این عملکرد برنامه ها را در حالت انیمیشن معلق قرار می دهد تا زمانی که واقعاً نیاز به استفاده از آنها داشته باشید.

 

همچنین برای برنامه هایی که به ندرت از آنها استفاده می کنید اما به هر حال لازم است روی تلفن خود نصب کنید نیز مفید است. برای مسدود کردن یک برنامه ، آن را در برگه Shelter پیدا کنید و روی نام آن ضربه بزنید تا لیست عملیات ظاهر شود ، سپس روی Freeze ضربه بزنید.

در هر زمان می توانید از داخل Shelter به برنامه های منجمد دسترسی پیدا کنید. آنها در انتهای لیست با پس زمینه رنگی ظاهر می شوند. همچنین می توانید برای ایجاد Unfreeze و راه اندازی میانبر (قابل دسترسی از صفحه اصلی) می توانید از لیست عملیات استفاده کنید تا سریعاً آنها را زنده کند.

Shelter به شما امکان می دهد دو حساب از یک دستگاه را اجرا کنید

برای مدیریت زندگی دیجیتالی پیچیده و جدا کردن کار از شخصی ، احتمالاً برای برخی خدمات خاص از بیش از یک حساب استفاده می کنید. شاید شما یک حساب فیس بوک برای استفاده شخصی داشته باشید و یک حساب دیگر برای استفاده حرفه ای داشته باشید ، یا شاید بخواهید به حساب Twitter خود دسترسی پیدا کنید در حالی که حساب دیگری را برای شرکت خود مدیریت می کنید.

با شبیه سازی برنامه ها در Shelter ، می توانید از هر دو حساب از یک تلفن استفاده کنید.


همچنین بخوانید:
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:333

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.