مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام

آیا به دنبال راهی برای بازیابی پیام های متنی حذف شده ای هستید که به طور تصادفی حذف کرده اید؟ وحشت نکنید! اگر نرم افزار و ابزار مناسبی در اختیار داشته باشید ، می توانید پیام های حذف شده را بازیابی کنید. و این همان چیزی است که ما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد.

توجه داشته باشید ، با این حال ، بازیابی هر چیزی که حذف شده است همیشه مشکل است و میزان موفقیت ممکن است براساس بسیاری از عوامل متفاوت باشد. به عنوان مثال ، اگر بخشی از حافظه که پیام متنی قدیمی در آن قرار دارد ، توسط مجموعه ای جدید از داده ها رونویسی شده باشد ، بازیابی به صورت تصاعدی دشوارتر می شود.

با این وجود ، بیایید به سمت راست غوطه ور شویم و ببینیم که چگونه متن های حذف شده در تلفن های هوشمند Android و iOS را بازیابی کنیم.

ریکاوری پیام های حذف شده

برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها پیام های متنی حذف شده یا هر چیز دیگری را در تلفن خود بازیابی کنید. ما نرم افزار MobiKin Doctor را برای شما امتحان کردیم که به دلیل سرعت و ویژگی های آن ، روش پیشنهادی ماست. از آخرین بروزرسانی (4.2.41) ، رابط کاربری MobiKin Doctor با طراحی مجدد کاربر پسند ، جعبه ابزار صفحه اصلی و بهینه سازی هایی برای اطمینان از اتصال نرم تر ، ایجاد شده است. از این نرم افزار می توان برای بازیابی موارد پاک شده استفاده کرد اما همچنین در صورت تمایل به یافتن مخاطبین ، پیامک ها و سیاهههای مربوط به تماس حذف نشده اندروید نمایش داده می شود.

ما با نرم افزار زیر روند کار را طی خواهیم کرد ، اما اگر می خواهید راهنمای گام به گام شرکت را ببینید می توانید مستقیماً به وب سایت بروید.

برای تلفن  Android

در مرحله اول ، MobiKin Doctor را برای Android در رایانه خود بارگیری کنید: نسخه Windows یا نسخه Mac
راهنمای گام به گام ما را دنبال کنید

برای iPhone و iPad

MobiKin Doctor را برای iOS بارگیری کنید: نسخه ویندوز یا نسخه Mac
راهنمای گام به گام ما را دنبال کنید

کدام تلفن ها با MobiKin برای Android سازگار هستند؟

MobiKin Doctor for Android از بیش از 2000 مدل دستگاه Android پشتیبانی می کند ، لیست دستگاه های Android پشتیبانی شده آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید تلفن شما سازگار است (در زیر تب Tech Specs). این لیست گسترده است ، بنابراین احتمال اینکه تلفن هوشمند شما سازگار باشد وجود دارد.

به طور کلی ، این نرم افزار باید با هر دستگاه Android ، از جمله آخرین مدل ها سازگار باشد. اگر در این مورد مطمئن نیستید ، لازم است دوره آزمایشی رایگان را برای بررسی انجام دهید.


همچنین یادبگیرید:آموزش تعمیرات موبایل در تهران


بدون روت کردن تلفن خود می توانید از این نرم افزار استفاده کنید ، اگرچه MobiKin تضمین می کند که در صورت انجام این کار همچنان می توانید محتوای کامل محتوای خود را بازیابی کنید. برای اطلاع از نحوه روت کردن تلفن خود ، می توانید روش MobiKin را در اینجا دنبال کنید. لطفاً اطمینان حاصل کنید که راهنمای کامل ریشه یابی ما را نیز مطالعه کرده اید.

کدام دستگاه های اپل با MobiKin برای iOS سازگار هستند؟

MobiKin Doctor برای iOS با تمام نسل های دستگاه های iOS سازگار است.

نحوه بازیابی پیام های متنی حذف شده در Android با استفاده از MobiKin Doctor

هنگامی که تلفن خود را روت کردید و MobiKin را روی رایانه ما نصب کردید ، تلفن هوشمند خود را به رایانه متصل کرده و MobiKin را راه اندازی کنید. از شما خواسته می شود اجازه دهید MobiKin به تلفن شما دسترسی پیدا کند. در عرض چند ثانیه ، باید پیش نمایش پیام های متنی خود را بر روی صفحه اصلی MobiKin مشاهده کنید و بازیابی اطلاعات و تهیه نسخه پشتیبان از آنها روی رایانه فوری انجام می شود.

به محض اتصال تلفن ، یک صفحه به طور خودکار روی مانیتور ظاهر می شود. این دستگاه دستگاه شما را شناسایی می کند ، به آن متصل می شود و به شما اطلاع می دهد که روند آماده شدن برای شروع آماده است. همچنین می توانید از روی صفحه مشاهده کنید که از MobiKin می توان برای بازیابی کارت SD Android و به عنوان Super Toolkit استفاده کرد.
پس از اتصال ، داده های تلفن شما مانند مدل ، نسخه سیستم و غیره نمایش داده می شوند و به شما انتخاب می شود که چه نوع داده ای را می خواهید بازیابی کنید. همانطور که از تصویر زیر می بینید ، شما چندین گزینه برای بازیابی دارید: مخاطبین ، عکس ها ، پیام ها ، گزارش تماس ها ، عکس ها ، فیلم ها ، صدا و اسناد. “پیام ها” را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.
اطلاعات شما در چند لحظه بازیابی می شود و مطابق تصویر زیر نشان داده می شود. در اینجا ما همه دسته ها را انتخاب کرده ایم اما اگر فقط “پیام ها” را انتخاب کرده باشید ، فقط آن بخش را می بینید.
انتخاب کنید که فقط موارد حذف شده نمایش داده شود (درصورت داشتن تعداد زیادی پیام) که برای فیلتر کردن راحت تر است. یا هر پیام جداگانه را انتخاب کنید یا می توانید همه آنها را با علامت زدن کادر انتخاب در نوار بالا انتخاب کنید. بعد ، بازیابی را برای بازیابی اطلاعات از دست رفته یا حذف شده انتخاب کنید. پس از بازیابی اطلاعات ، از شما خواسته می شود که آنها را مستقیماً در رایانه ذخیره کنید. پوشه ای را انتخاب کنید که می خواهید پیام های شما در آن ذخیره شود.

 

نحوه بازیابی پیام های متنی حذف شده با استفاده از MobiKin Doctor برای iOS

این بسته به اینکه MobiKin Doctor را از رایانه Mac یا رایانه Windows خود اجرا می کنید ، کمی متفاوت عمل می کند.


آموزش تعمیرات لپ‌تاپ در تهران


Mobikin Doctor (نسخه Mac)

در واقع نیازی نیست دستگاه iOS خود را به Mac وصل کنید تا کار کند. در عوض ، فقط Mobikin Doctor را راه اندازی کنید و همه پرونده های iTunes iPad ، iPhone یا iPod شما را که قبلاً با iTunes در Mac شما همگام سازی شده است به طور خودکار شناسایی و نمایش می دهد.
داده های موجود در پرونده پشتیبان iTunes در پوشه های خاص دسته بندی می شوند. با کلیک بر روی این پوشه ها می توانید پیش نمایش مطالب دقیق در پانل سمت راست را انجام دهید. محتوای متن در حالت نمایش لیست نمایش داده می شود در حالی که پرونده های رسانه را می توان در حالت نمایش تصویر بند انگشتی مشاهده کرد.
داده هایی را که می خواهید استخراج یا بازیابی کنید پیدا کنید و سپس آنها را یکی یکی بررسی کنید.
برای ذخیره پرونده های صادر شده در رایانه Mac خود ، دکمه “بازیابی” را بزنید.

Mobikin Doctor برای iOS (نسخه ویندوز)

دستگاه iOS خود را به رایانه متصل کنید ، Mobikin Doctor را راه اندازی کرده و “شروع اسکن” را بزنید.
منتظر بمانید تا اسکن کامل شود.
داده های موجود در دستگاه در پوشه های خاص دسته بندی می شوند. با کلیک بر روی این پوشه ها می توانید پیش نمایش مطالب دقیق در پانل سمت راست را انجام دهید. محتوای متن در حالت نمایش لیست نمایش داده می شود در حالی که پرونده های رسانه را می توان در حالت نمایش تصویر بند انگشتی مشاهده کرد.
داده هایی را که می خواهید استخراج یا بازیابی کنید پیدا کنید و سپس آنها را یکی یکی بررسی کنید.
برای ذخیره پرونده های صادر شده در رایانه خود ، دکمه “بازیابی” را بزنید.
اگر دستگاه خود را در دست ندارید ، پس می توانید Mobikin Doctor را بر روی رایانه ویندوز خود بدون اتصال دستگاه اجرا کرده و “Recover from iTunes Backup File” را در فهرست بالا انتخاب کنید تا نسخه پشتیبان تهیه iTunes خود را برای پرونده هایی که می خواهید اسکن کنید بازیابی ، پیام های متنی گنجانده شده است.

گزینه دیگر در Mobikin Doctor “بازیابی از پرونده پشتیبان iCloud” است. برای این کار لازم است که با Apple ID و رمز ورود به iCloud وارد شوید و سپس می توانید نسخه پشتیبان تهیه از iCloud را برای پرونده های مورد نظر خود اسکن کنید ، دقیقاً مانند iTunes.

پشتیبان گیری از پیام های متنی در Android

چه بازیابی پیام های حذف شده شما م workedثر باشد یا نه ، همیشه بهتر است اقدامات پیشگیرانه انجام دهید ، تا دوباره آنها را از دست ندهید. برخی از تولیدکنندگان مانند سامسونگ حداکثر 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری رایگان ارائه می دهند که می توانید از آنها برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های مختلف تلفن از جمله پیام های متنی استفاده کنید. در اکثر تلفن های اندرویدی ، برای این کار می توانید به سادگی از حساب Google خود استفاده کنید.

به تنظیمات بروید ، سپس Google (خدمات و تنظیمات برگزیده) را پیدا کنید.
روی آن ضربه بزنید ، به پایین پیمایش کنید و به قسمت پشتیبان بروید.
پشتیبان‌گیری در Google Drive را فعال کنید. از شما خواسته می شود که برای پشتیبان گیری حساب کاربری را اضافه کنید. پس از آن به سادگی اکنون روی پشتیبان گیری ضربه بزنید. این ممکن است بسته به اندازه پرونده ها مدتی طول بکشد. پس از آن ، از سابقه تماس ، مخاطبین و پیام های متنی شما باید با خیال راحت نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

با این حال ، اگر به طور خاص می خواهید از پیام های متنی خود پشتیبان تهیه کنید و نه چیز دیگری ، می توانید به جای آن از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید. + SMS Backup + یک روش عالی برای این کار است و رایگان است. این برنامه می تواند از گزارش تماس ، پیام کوتاه و MMS در Gmail شما پشتیبان تهیه کند. مطمئناً برای این کار باید حساب Google خود را متصل کنید. پس از انجام این کار می توانید انتخاب کنید که نسخه پشتیبان تهیه شود و چه چیزی می خواهید ذخیره شود. پیام های خود را در پوشه ای پیدا می کنید که معمولاً در Gmail شما با نام SMS است – راحت و آسان.

همچنین می توانید با پشتیبان گیری منظم از همه چیزهایی که در تلفن شما است ، آن را حتی ایمن تر بازی کنید. در اینجا راهنمای ما در مورد چگونگی انجام این کار آمده است:

بازیابی پیام های خود در iOS

اپل همچنین ابزارهای پشتیبان گیری گسترده ای را براساس حساب iCloud یا iTunes شما فراهم می کند. اگر قبلاً از هر یک از این سرویس ها پشتیبان تهیه کرده اید ، پیام های متنی شما نیز باید در دسترس باشد تا از نسخه پشتیبان بازیابی شوند.

iTunes پشتیبان گیری و بازیابی

به طور پیش فرض ، شما باید هر بار که با PC یا Mac خود همگام سازی می کنید ، از داده های تلفن خود از جمله پیام ها پشتیبان تهیه می کنید ، بنابراین می توانید پیام های متنی حذف شده را از طریق نسخه پشتیبان iTunes بازیابی کنید.
با فرض اینکه این همگام سازی خودکار را غیرفعال نکرده باشید ، این احتمالاً سریع ترین و آسان ترین راه برای بازیابی متن های شما است. برای این کار از روش زیر استفاده کنید.
iPhone خود را به رایانه / رایانه ای که معمولاً با آن همگام سازی می کنید وصل کنید. iTunes باید به طور خودکار باز شود (در غیر این صورت ، آن را به صورت دستی باز کنید).
باید ببینید iPhone شما ظاهر می شود. آن را انتخاب کنید
اکنون بازیابی نسخه پشتیبان را انتخاب کنید.
تمام داده هایی که قبلاً پشتیبان تهیه کرده اید ، اکنون داده های موجود در تلفن شما را رونویسی می کنند. چند دقیقه طول می کشد و بله ، هر آنچه پس از پشتیبان گیری ذخیره کرده اید از بین می رود. تا زمانی که پس از حذف این پیام ها از طریق iTunes پشتیبان تهیه نکردید ، اکنون باید دوباره در تلفن شما باشد.

iCloud پشتیبان گیری و بازیابی

اگر iTunes کار نمی کند ، همیشه iCloud وجود دارد ، اگرچه به طور خاص تلاش برای بازیابی پیام های متنی می تواند مشکل باشد.

هنگامی که اپل چند سال پیش Messages را در iCloud معرفی کرد ، باید توجه داشته باشید که هنگام فعال کردن این پیام پیام های شما را در همه دستگاه های شما که از Apple ID یکسان استفاده می کنند همگام سازی می کند ، همچنین یک مشکل وجود دارد. زیرا اگر پیام های خود را با همگام سازی iCloud از یک دستگاه حذف کنید ، آن پیام ها از دستگاه های دیگر نیز پاک می شوند. علاوه بر این ، پیام ها در پشتیبان گیری iCloud گنجانده نشده اند.

اگر واقعاً نیاز دارید پیام های خود را از طریق پشتیبان گیری iCloud بازیابی کنید ، باید iPhone را مجدداً تنظیم کنید و سپس آن را از نسخه پشتیبان تهیه شده از iCloud که قبل از حذف پیام های متنی ساخته شده بود ، بازیابی کنید.

این یک مرحله جدی است ، بنابراین ابتدا با علامت گذاری در Settings> [Your Name]> iCloud> Manage Storage> Backups مطمئن شوید که از چنین نسخه پشتیبان برخوردار هستید. توجه داشته باشید که آخرین زمان موفقیت آمیز تهیه نسخه پشتیبان از iCloud همیشه در زیر دکمه Back Up Now نمایش داده می شود.

اگر این کار را انجام دادید ، باید قبل از بازگرداندن آیفون ، از طریق آن پشتیبان iCloud ، کارخانه را تنظیم مجدد کنید. برای بازیابی تنظیمات کارخانه در iPhone ، این مراحل را دنبال کنید:

منوی تنظیمات را باز کنید
به پایین به فهرست عمومی بروید و روی آن ضربه بزنید.
تا پایین به پایین پیمایش کنید و روی گزینه بازنشانی ضربه بزنید
در این مرحله ، با تعدادی گزینه تنظیم مجدد مواجه خواهید شد ، از بازنشانی ساده تنظیمات آیفون گرفته تا بازنشانی فرهنگ لغت یا صفحه اصلی آن. هیچ چیزی به طور خاص “تنظیم مجدد کارخانه” وجود ندارد. گزینه مورد نظر شما پاک کردن همه محتوا و تنظیمات است. آن را انتخاب کنید
در این مرحله ، کد عبور از شما درخواست می شود
iOS آخرین بار به شما هشدار می دهد. همچنان می توانید لغو کنید ، یا برای ادامه با Erase پیش بروید
بسته به میزان داده ای که دارید ، پاک کردن همه چیز ممکن است چند دقیقه طول بکشد. اما در پایان مراحل ، آیفون شما باید دقیقاً مانند جدید شروع به کار کند.
هنگام راه اندازی مجدد ، از طریق پشتیبان iCloud که حاوی متن های حذف شده شما بود ، بازیابی را انتخاب کنید.

آیا تا به حال پیام های متنی خود را به طور تصادفی حذف یا گم کرده اید؟ آیا موفق به بازیابی آنها شدید؟ آیا راهی بهتر از Mobikin Doctor دارید؟ نکات و تجربیات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.


همچنین بخوانید:

آموزش تعمیرات اپل
دوره تخصصی تعمیرات هارد موبایل
آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:334

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.