تهران پایتخت
ثبت نام
نحوه قفل سیستم عامل مک با استفاده از ترمینال

نحوه قفل سیستم عامل مک با استفاده از ترمینال

peyman ps

یکی از اولین قوانین امنیت سایبری این است که همیشه رایانه خود را قبل از اینکه از آن دور شوید قفل کنید. گرچه ممکن است سریعترین راه نباشد ، اما می توانید Apple Mac خود را با استفاده از Terminal قفل کنید. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

چگونه می توان با استفاده از ترمینال Mac خود را قفل کرد

برای باز کردن قفل Mac خود به گذرواژه نیاز دارید

دستور قفل کردن Mac با استفاده از Terminal در واقع آن را قفل نمی کند. بلکه فقط خوابش می برد. برای اینکه “قفل شود” در نظر گرفته شود ، برای دسترسی به Mac پس از به خواب رفتن ، باید گذرواژه لازم باشد.

برای محافظت از رمز عبور Mac خود را بعد از قرار دادن در حالت خواب ، روی نماد Apple در بالا سمت چپ نوار منو کلیک کنید و سپس “System Preferences” را انتخاب کنید.

در اینجا ، روی “امنیت و حریم خصوصی” کلیک کنید.

در زیر زبانه “عمومی” ، کادر تأیید کنار “Require Password” را انتخاب کنید.

رمز ورود خود را تایپ کنید و سپس روی پیکانهای کنار “Require Password” کلیک کنید تا منوی کشویی باز شود. سپس می توانید مدت زمانی را که باید قبل از نیاز به رمز عبور سپری شود انتخاب کنید. “بلافاصله” را انتخاب کنید تا هر زمان Mac را در حالت خواب قرار دهید قفل شود.

با فعال کردن این ، Mac شما هر وقت بخوابد بلافاصله قفل می شود.

با استفاده از ترمینال Mac خود را قفل کنید.
برای قفل کردن Mac خود از طریق ترمینال ، ابتدا باید آن را راه اندازی کنید. Command + Space را فشار دهید تا جستجوی Spotlight باز شود. «ترمینال» را در نوار جستجو تایپ کنید و سپس وقتی در نتایج جستجو ظاهر شد ، روی آن کلیک کنید.

در ترمینال ، دستور زیر را تایپ کنید ، و سپس Enter را فشار دهید:

Mac شما اکنون در حالت خواب خواهد بود. اگر گزینه بکارگیری رمز ورود را برای بیدار کردن انتخاب کرده باشید ، اکنون نیز به طور م effectivelyثر قفل شده است. قفل کردن Mac شما روش خوبی برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به آن است ، در حالی که همچنان اجازه می دهد برنامه ها در پس زمینه اجرا شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
peyman ps
نویسنده: peyman ps
تعداد نوشته ها:306

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.