مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام
نحوه نصب برنامه ها از فروشگاه مایکروسافت در ویندوز 10

نحوه نصب برنامه ها از فروشگاه مایکروسافت در ویندوز 10

hasan veisi

ویندوز 10 شامل Microsoft Store است که به شما امکان می دهد نرم افزار رایگان یا پولی را از اینترنت بارگیری کنید. در اینجا نحوه نصب برنامه ها از Store آورده شده است.

برنامه های رایگان در مقابل برنامه های پولی

قبل از استفاده از فروشگاه مایکروسافت – یا هر فروشگاه برنامه مدرن – درک تفاوت بین دو نوع نرم افزار موجود در فروشگاه: رایگان و پولی بسیار مهم است.

با استفاده از نرم افزار “رایگان” می توانید برنامه را بدون خرید بارگیری کنید ، اما معمولاً یک مشکل وجود دارد. این برنامه ها یا با سرویس اشتراکی (مانند آمازون ، نت فلیکس ، اپل ، Adobe ، فیس بوک یا اسلک) کار می کنند ، یا به شما امکان می دهند از نسخه اصلی یک برنامه به صورت رایگان ، گاهی اوقات با تبلیغات سرزده استفاده کنید. اگر بعداً می خواهید قفل ویژگی را باز کنید ، ممکن است از شما خواسته شود با استفاده از آنچه “خریدهای درون برنامه ای” نامیده می شود ، پرداخت کنید.

نوع دوم نرم افزار “پولی” است که شما قبل از بارگیری آن را از پیش خریداری می کنید و پس از آن معمولاً حق استفاده کامل از آن را دارید ، اگرچه برنامه های پولی نیز وجود دارد که بعداً با خریدهای درون برنامه ای ، امکانات بیشتری می فروشند.

بیشتر بخوانید:

 

نحوه نصب نرم افزار با استفاده از Microsoft Store در ویندوز 10

قبل از شروع ، فرض خواهیم کرد که شما قبلاً یک حساب Microsoft ایجاد کرده اید و به سیستم وارد شده اید. برای خریدهای برنامه ، به نوعی پرداخت نیاز دارید که قبلاً به حساب Microsoft شما پیوند داده شده است.

ابتدا “فروشگاه مایکروسافت” را باز کنید. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید ، منوی “Start” ویندوز 10 را باز کنید و “Microsoft Store” را تایپ کنید ، سپس روی نماد “Microsoft Store” کلیک کنید. یا می توانید آن را در لیست برنامه های خود پیدا کنید.

با باز شدن برنامه “فروشگاه مایکروسافت” ، صفحه ای مشاهده خواهید کرد که شامل بسیاری از آگهی های پر زرق و برق است که آخرین معاملات و تبلیغات دیگر را تبلیغ می کنند.

اگر به دنبال نوع خاصی از برنامه هستید ، یکی از دسته ها را در بالای پنجره مانند “بازی” ، “سرگرمی” یا “بهره وری” کلیک کنید.

یا می توانید با کلیک روی دکمه جستجو ، برنامه خاصی را جستجو کنید. در نوار جستجو ظاهر می شود ، آنچه می خواهید پیدا کنید تایپ کنید ، سپس روی موردی در لیست نتایج کلیک کنید.

پس از یافتن برنامه ای که می خواهید نصب کنید ، ابتدا بررسی کنید که آیا این یک برنامه رایگان است یا پولی. اگر برنامه رایگان باشد ، کلمه “رایگان” را دقیقاً بالای دکمه “دریافت” مشاهده خواهید کرد. روی دکمه “دریافت” کلیک کنید و به دکمه “نصب” تغییر می کند. هنگامی که روی “نصب” کلیک کنید ، بارگیری به طور خودکار آغاز می شود.

اگر برنامه قبل از بارگیری به خرید نیاز داشته باشد ، قیمتی را می بینید که دقیقاً بالای دکمه “خرید” ذکر شده است. اگر می خواهید مورد را خریداری کنید ، روی دکمه “خرید” کلیک کنید.

پس از دنبال کردن مراحل خرید ، بارگیری شروع می شود. هنگام بارگیری برنامه از اینترنت بر روی رایانه ، یک نوار وضعیت مشاهده خواهید کرد.

پس از نصب برنامه ، می توانید آن را با کلیک روی دکمه “راه اندازی” یا “پخش” واقع در کنار نوار نشانگر پیشرفت بارگیری ، راه اندازی کنید. یا می توانید منوی “شروع” را باز کرده و نام برنامه را در یک لیست حروف الفبا مرور کنید. با یافتن نماد برنامه ، روی آن کلیک کنید.

اگر در یافتن برنامه ای که اخیراً در منوی “شروع” بارگیری کرده اید مشکلی دارید ، “شروع” را باز کرده و نام برنامه را برای انجام جستجو تایپ کنید. هنگامی که نتایج ظاهر شد ، برای راه اندازی آن روی نماد برنامه کلیک کنید.

همچنین ، اگر هرگز نیاز به مشاهده لیست کاملی از تمام برنامه هایی که از Microsoft Store خریداری یا نصب کرده اید ، دارید ، برنامه “Microsoft Store” را راه اندازی کنید و روی دکمه بیضوی (سه نقطه) در نوار ابزار کلیک کنید. سپس “My Library” را انتخاب کنید.

لیستی از تمام برنامه هایی را که از طریق Microsoft Store نصب کرده اید مشاهده خواهید کرد و می توانید آن را براساس تاریخ نصب و سایر معیارها مرتب کنید. اگر می خواهید بعداً برنامه را حذف نصب کنید ، باید به تنظیمات> برنامه ها بروید ، برنامه را انتخاب کنید و سپس “حذف نصب” را کلیک کنید.

با برنامه جدید خود لذت ببرید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:333

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
1 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.