مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام
Ghost Touch | مجتمع فنی تهران پایتخت

نحوه رفع مشکل Ghost Touch را در تلفن Android برطرف کنید

hasan veisi

نحوه رفع مشکل Ghost Touch را در تلفن Android برطرف کنید:

Ghost Touch این مشکل عبارت است از زمانی که شما حرکات غیرمنتظره ای از تلفن اندرویدی خود مشاهده میکنید

به عبارت دیگر وقتی لمس شما به خودی خود کار میکند یا گاهی کلا کار نمیکند شما در واقع قربانی مشکل Ghost Touch شده اید و البته جای نگرانی نیست چراکه در این آموزش ما به شما نحوه رفع این مشکل را آموزش خواهیم داد پس در ادامه با ما همراه باشید

بیشتر یاد بگیرید:

آموزش تعمیرات موبایل با بهترین امکانات و تجهیزات و اساتید مجرب در مجتمع فنی تهران پایتخت.

مشکل Ghost Touch چیست؟

اگر تلفن هوشمند اندرویدی شما شروع به پاسخگویی به ضربه ها و لمس های تصادفی انجام می دهد ، آن را به عنوان لمس شبح شناخته می شود. این نام از این واقعیت ناشی می شود که تلفن در حال انجام برخی اقدامات است بدون اینکه کسی آن را لمس کند و به نظر می رسد که یک شبح از تلفن شما استفاده می کند. لمس شبح می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر قسمت خاصی از صفحه نمایش وجود داشته باشد که کاملاً لمس آن واکنش نشان نمی دهد ، در این صورت مورد Ghost Touch نیز وجود دارد. ماهیت دقیق و پاسخ به لمس شبح از یک دستگاه به دستگاه دیگر متفاوت است.

یکی دیگر از موارد بسیار متداول Ghost touch این است که صفحه نمایش تلفن شما به طور خودکار در جیب شما باز می شود و شروع به ضربه زدن و لمس تصادفی می کند. این ممکن است منجر به باز کردن برنامه ها یا حتی شماره گیری یک شماره و برقراری تماس شود. لمس شبح نیز زمانی اتفاق می افتد که روشنایی را به حداکثر ظرفیت در زمانی که بیرون هستید افزایش دهید. استفاده از دستگاه هنگام شارژ می تواند باعث لمس شبح شود. بعضی از بخشها ممکن است پاسخ ندهند در حالی که دیگران شروع به پاسخ دادن به ضربه و لمس ساخته شده توسط شما نمی کنند.

دلیل Ghost Touch چیست؟

اگرچه بیشتر شبیه اشکال نرم افزاری یا اشکال به نظر می رسد ، اما مشکل لمس شبح عمدتاً ناشی از مشکلات سخت افزاری است. برخی از مدل های خاص تلفن های هوشمند ، مانند Moto G4 Plus ، احتمالاً مشکلات Ghost Touch را تجربه می کنند. اگر تلفن هوشمند قدیمی آیفون ، وان پلاس یا ویندوز داشته باشید ، ممکن است مشکلات لمس شبح را نیز تجربه کرده باشید. در همه این موارد ، مشکل از سخت افزار و به طور خاص در نمایشگر است. در این صورت ، به غیر از بازگشت یا تعویض دستگاه ، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید.

علاوه بر این ، مشکلات لمسی شبح همچنین می تواند توسط عناصر فیزیکی مانند گرد و غبار یا خاک ایجاد شود. وجود آلودگی بر روی انگشتان یا صفحه تلفن همراه می تواند عملکرد طبیعی دستگاه را مختل کند. این می تواند این تصور را ایجاد کند که صفحه نمایش بی پاسخ شده است. گاهی اوقات ، شیشه معتدل مورد استفاده شما ممکن است باعث ایجاد مشکلات Ghost Touch شود. اگر از محافظ صفحه نمایش بی کیفیت استفاده می کنید که به درستی متناسب نیست ، بر روی پاسخگویی صفحه تأثیر می گذارد.

همانطور که قبلاً گفته شد ، بسیاری از کاربران اندروید هنگام شارژ با مشکل Ghost Touches روبرو می شوند. اگر از شارژر معیوبی استفاده می کنید این اتفاق بیشتر می افتد. مردم معمولاً به جای شارژر اصلی خود از هر شارژر تصادفی استفاده می کنند. انجام این کار ممکن است به مشکلات Ghost Touch منجر شود. سرانجام ، اگر تلفن خود را به تازگی انداخته اید ، ممکن است به دیجیتایزر آسیب برساند ، و این باعث ایجاد مشکلات Ghost Touch می شود.

چگونه مشکل Ghost Touch را در تلفن Android برطرف کنیم

مشکلات لمسی شبح به ندرت نتیجه اشکال نرم افزاری یا اشکال است و بنابراین به سختی می توان کاری کرد که بتوانید بدون دستکاری در سخت افزار آن را برطرف کنید. اگر خوش شانس باشید ، مشکل ممکن است به دلایل ساده ای مانند گرد و غبار ، خاک یا محافظ صفحه نمایش بی کیفیت باشد زیرا این مشکلات به راحتی برطرف می شوند. در این بخش ، ما قصد داریم با اصلاحات ساده شروع کنیم و سپس به سراغ راه حل های پیچیده تر برویم.

شماره 1 هرگونه انسداد فیزیکی را از روی صفحه نمایش بردارید

اجازه دهید ما با ساده ترین راه حل در لیست شروع کنیم. همانطور که قبلا ذکر شد ، وجود خاک و گرد و غبار می تواند مشکلات Ghost Touch را ایجاد کند ، بنابراین با تمیز کردن صفحه نمایش تلفن خود شروع کنید. پارچه ای کمی مرطوب برداشته و سطح موبایل خود را تمیز کنید. سپس با یک پارچه خشک و تمیز پیگیری کنید تا پاک شود. همچنین مطمئن شوید که انگشتان شما تمیز هستند و هیچ آلودگی ، گرد و غبار و رطوبت روی آنها وجود ندارد.

اگر با این کار مشکلی برطرف نشد ، وقت آن است که محافظ صفحه را بردارید. محافظ شیشه دستکاری شده را با احتیاط جدا کرده و دوباره صفحه را با یک تکه پارچه تمیز کنید. حال بررسی کنید که آیا مشکل هنوز پابرجاست یا خیر. اگر دیدید که دیگر Ghost Touch را تجربه نمی کنید ، می توانید برای محافظت از صفحه جدید اقدام کنید. اطمینان حاصل کنید که این یکی از کیفیت خوب برخوردار است و سعی کنید از به وجود آمدن ذرات گرد و غبار یا هوا در این بین جلوگیری کنید. با این حال ، اگر مشکل حتی پس از حذف محافظ صفحه ادامه پیدا کرد ، پس باید به راه حل بعدی بروید.

شماره 2 Factory Reset

درصورتی که مشکل مربوط به نرم افزار باشد ، بهترین راه حل برای این کار این است که تلفن خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. تنظیم مجدد کارخانه برای پاک کردن همه چیز از دستگاه شما ، و این همان روشی است که برای اولین بار روشن کردید. به شرایط خارج از جعبه برمی گردد. انتخاب مجدد تنظیم مجدد کارخانه باعث حذف همه برنامه ها ، داده های آنها و همچنین سایر داده ها مانند عکس ها ، فیلم ها و موسیقی از تلفن شما می شود. به همین دلیل ، قبل از مراجعه به تنظیم مجدد کارخانه ، باید یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. هنگامی که می خواهید تلفن خود را به صورت کارخانه تنظیم کنید ، اکثر تلفن ها از شما درخواست می کنند از داده های خود پشتیبان بگیرید. می توانید از ابزار داخلی برای تهیه نسخه پشتیبان استفاده کنید یا آن را به صورت دستی انجام دهید ، انتخاب با شماست. پس از راه اندازی مجدد دستگاه ، پس از بازنشانی کارخانه بررسی کنید که آیا هنوز با همان مشکل روبرو هستید یا خیر.

شماره 3 تلفن خود را برگردانید یا جایگزین کنید

اگر در تلفن تازه خریداری شده مشکل Ghost Touch را تجربه می کنید یا هنوز در مدت زمان گارانتی است ، بهترین کار این است که آن را پس بگیرید یا جایگزین آن شوید. کافی است آن را به نزدیکترین مرکز خدمات برده و جایگزین آن را بخواهید.

بسته به سیاست های گارانتی شرکت ، ممکن است دستگاه جدیدی را جایگزین کنید یا اینکه صفحه نمایش شما را تغییر می دهد و مشکل را برطرف می کند. بنابراین اگر با مشکلات Ghost Touch روبرو هستید ، دریغ نکنید که تلفن خود را به یک مرکز خدمات ببرید. با این حال ، اگر مشکل پس از مدت ضمانت شروع شود ، دیگر خدمات جایگزین یا رایگان دریافت نمی کنید. در عوض ، باید هزینه یک صفحه نمایش جدید را پرداخت کنید.

شماره 4 صفحه خود را جدا کرده و جدا کنید

این روش فقط برای کسانی منظور می شود که به نوعی تجربه باز کردن تلفن های هوشمند را دارند و اعتماد به نفس کافی دارند. البته ، فیلم های YouTube زیادی برای راهنمایی شما در مورد چگونگی باز کردن یک تلفن هوشمند وجود دارد ، اما هنوز یک روند پیچیده است. اگر ابزار و تجربه مناسبی دارید ، می توانید تلفن خود را جدا کرده و اجزای مختلف را به آرامی از بین ببرید. باید صفحه لمسی یا صفحه لمسی را از اتصال دهنده های داده جدا کرده و پس از چند ثانیه مجدداً آن را متصل کنید. پس از آن به سادگی دستگاه خود را جمع کرده و همه چیز را در جای خود قرار دهید و تلفن همراه خود را روشن کنید. این ترفند باید مشکل Ghost Touch را در تلفن Android شما برطرف کند.

با این حال ، اگر نمی خواهید این کار را خودتان انجام دهید ، همیشه می توانید آن را نزد یک تکنسین بردارید و به آنها هزینه خدمات خود را بدهید. در صورت استفاده از این روش ، می توانید هزینه های زیادی را صرف خرید صفحه نمایش یا تلفن هوشمند جدید کنید.

شماره 5 از Ignitor Piezoelectric استفاده کنید

اکنون ، این ترفند دقیقاً برای جعبه پیشنهادات اینترنتی ارائه می شود. بسیاری از کاربران اندروید ادعا کرده اند که با کمک یک دستگاه جرقه زن پیزوالکتریک موجود در فندک خانگی معمولاً قادر به رفع مشکلات Ghost Touch بوده اند. این چیزی است که هنگام فشار دادن بالای آن جرقه ایجاد می کند. با کمال تعجب دیده شده است که این جرقه زن می تواند به رفع مناطق مرده و حتی احیای پیکسل های مرده کمک کند.

ترفند ساده است. تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که یک فندک را برای استخراج جرقه زن پیزوالکتریک از بین ببرید. سپس ، باید این جرقه زن را نزدیک صفحه ای که منطقه مرده است قرار دهید و دکمه فندک را فشار دهید تا جرقه ایجاد شود. این ممکن است در یک بار کارایی کافی نداشته باشد و مجبور شوید دوبار در همان منطقه جرقه زن را فشار دهید و این باید مشکل را برطرف کند. با این حال ، ما می خواهیم به شما هشدار دهیم که این کار را با مسئولیت خود امتحان کنید. اگر کارساز باشد ، هیچ راه حلی بهتر از این وجود ندارد. حتی مجبور نیستید از خانه بیرون بروید یا پول زیادی خرج کنید.

شماره 6 شارژر را عوض کنید

بیشتر یاد بگیرید:

آموزش تعمیرات لپتاپ یکی از بهترین دوره های پولساز مجتمع فنی تهران پایتخت میباشد که شما میتوانید با شرکت در این دوره با یک مهارت پولساز آشنا شوید.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، استفاده از شارژر معیوب می تواند باعث ایجاد مشکلات Ghost Touch شود. اگر هنگام شارژ از تلفن خود استفاده می کنید ، ممکن است با مشکلات لمس Ghost مواجه شوید ، به خصوص اگر شارژر شارژر اصلی نباشد. همیشه باید از شارژر اصلی موجود در جعبه استفاده کنید زیرا مناسب دستگاه شماست. در صورت خراب شدن شارژر اصلی ، آن را با شارژر اصلی خریداری شده برای یک مرکز خدمات مجاز جایگزین کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 1.8]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:333

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
2.2 6 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.