مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام

Microsoft Xbox Game Bar در ویندوز 10 یک روش مفید برای فراخوانی یک ابزارک مفید با استفاده از میانبر صفحه کلید Windows + G است. اما همه به آن نیاز ندارند و اگر می خواهید آن را غیرفعال کنید (یا بعداً دوباره آن را فعال کنید) ، فقط کافی است بازدید از تنظیمات باشد. در این آموزش نحوه انجام این کار ابتدا تنظیمات Windows را باز کنید. برای این کار ، منوی استارت را باز کرده و روی نماد کوچک “چرخ دنده” کلیک کنید ، یا Windows + i را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

در تنظیمات ، روی “بازی” کلیک کنید.

 

در بخش تنظیمات “Xbox Game Bar” ، روی کلید زیر “Enable Xbox Game Bar” کلیک کنید تا خاموش شود. این امر نوار بازی Xbox را غیرفعال می کند.

 

پس از آن ، تنظیمات را ببندید. Windows + G را فشار دهید و هیچ چیز ظاهر نمی شود. حتی اگر دکمه Xbox را روی کنترل کننده Xbox فشار دهید ، هیچ اتفاقی نمی افتد. Xbox Game Bar کاملاً غیرفعال شده است. اگر می خواهید Xbox Game Bar را دوباره فعال کنید ، از بخش “بازی” در تنظیمات Windows دوباره بازدید کرده و “Enable Xbox Game Bar” را به موقعیت “روشن” تبدیل کنید.

چگونه دکمه Xbox را در ویندوز 10 غیرفعال کنیم

به طور پیش فرض ، اگر یک کنترل کننده Xbox 360 یا Xbox One به رایانه Windows 10 خود متصل شده باشید ، با فشار دادن دکمه Xbox (دایره بزرگ در مرکز کنترل با “x” روی آن) نوار بازی Xbox ظاهر می شود.

اگر می خواهید این کار را غیرفعال کنید ، به تنظیمات Windows> Gaming مراجعه کنید ، سپس علامت کادر کنار «باز کردن نوار بازی Xbox با استفاده از این دکمه در کنترل کننده» را بردارید.


اگر قصد یادگیری ICDL دارید میتوانید در دوره تخصصی آموزش ICDL شرکت کنید.


متناوباً ، اگر Xbox Game Bar را با استفاده از کلید “Enable Xbox Game Bar” به طور کامل غیرفعال کنید ، دیگر دکمه Xbox در کنترل کننده شما دیگر Game Bar را فراخوانی نمی کند. اما این امر همچنین با استفاده از روش های دیگر (مانند میانبر Windows + G) فراخوانی Game Bar را غیرفعال می کند. بازی مبارک!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.3]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:333

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
4.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.