تهران پایتخت
ثبت نام
چطور در تعمیرات موبایل حرفه‌ای شویم؟

چطور در تعمیرات موبایل حرفه‌ای شویم؟

peyman ps

چطور در تعمیرات موبایل حرفه‌ای شویم؟

به جرات می‌توان گفت که یکی از مشاغل پردرآمد فنی در بازار کار امروز، شغل تعمیرات موبایل است که با توجه به بازار کار عالی تعمیرات موبایل، از درآمد خوبی برخوردار است. سوالی که ممکن است برای هر متقاضی علاقه‌مند به یادگیری تعمیرات موبایل پیش آید این است که چطور در تعمیرات موبایل حرفه‌ای شویم؟ یک تعمیرکار حرفه‌ای موبایل کسی است که مهارت و توانایی لازم را در عیب‌یابی و تعمیرات انواع مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری انواع مدل‌های موبایل اندروید و آیفون داشته باشد.

چگونه وارد بازار کار تعمیرات موبایل شویم؟

دانش و مهارت لازم در عیب‌یابی، تعمیرات و تعویض قطعات انواع برندهای موبایل اندروید و آیفون، یکی از پیش‌شرط‌های اساسی برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل و موفقیت در آن است. افزایش اپلیکیشن‌های کاربردی در بازار، افراد را با مشکلات نرم‌افزاری بسیاری مواجه کرده است، بنابراین تعمیرکار حرفه‌ای موبایل می‌بایست توانایی رفع این مشکلات مانند فلش گوشی، نصب برنامه‌ها، روت گوشی، رفع ارورهای گوشی، رفع ارورهای رایج مدار سیم کارت، برداشتن رمز گوشی‌ها، کالیبره کردن باتری و بسیاری از مشکلات دیگر را داشته باشد.

چطور در تعمیرات موبایل حرفه‌ای شویم؟

چطور در تعمیرات موبایل حرفه‌ای شویم؟

از طرفی ممکن است که افراد در زمان استفاده از موبایل، با مشکلاتی مانند قطع و وصل شدن صدا و آنتن، شکستن ال سی دی، نیاز به تعمیر صفحه نمایش گوشی، خراب شدن باتری، نیاز به تعمیر دوربین موبایل، عیب یابی تاچ گوشی، خراب شدن هارد، داغ شدن گوشی و بسیاری از مشکلات دیگر مواجه شوند که رفع این مشکلات، از وظایف یک تعمیرکار موبایل است.

شاید در گذشته‌های نه‌چندان دور، برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه‌ای موبایل فقط کافی بود که فرد متقاضی به صورت تجربی مهارت های لازم برای تعمیرات موبایل را فرا بگیرد، اما امروزه با توجه به پیچیده شدن تکنولوژی موبایل و همچنین حساس بودن قطعات آن، تعمیرات و تعویض قطعات موبایل بسیار حساس و پیچیده بوده و نیازمند دانش و مهارت کافی است. زیرا در صورت نداشتن تخصص ممکن است آسیب به دیگر قطعات وارد شده و مشکلات دیگری را به وجود آورد.

بنابراین یک تعمیرکار حرفه‌ای موبایل قبل از ورود به بازارکار این شغل باید حتما به عنوان کارآموز تعمیرات موبایل در مغازه تعمیرات موبایل فعالیت کرده یا در دوره های آموزش تعمیرات موبایل شرکت کرده و دانش و مهارت لازم برای ورود به این حرفه را به دست آورد.

ملزومات اصلی برای حرفه‌ای شدن در تعمیرات موبایل چیست؟

با توجه به پیچیده بودن فرایند یادگیری تعمیرات موبایل، علاقه‌مندان برای رسیدن به موفقیت در این کار به وقت کافی، علاقه و فراگیری علم نیاز دارند و جدای از این‌ها، هر تعمیرکار باید هر روز دانش خود را بروز کند.

از طرفی با توجه به پیشرفت هر روزه و تولید گوشی‌های موبایل با امکانات جدید، شرکت‌های بزرگی که در زمینه تولید گوشی موبایل فعالیت می‌کنند‌، به طور ناخواسته مشکلات جدیدی را برای این گوشی‌ها به وجود می‌آورند که البته بیشتر موارد تعمیراتی گوشی موبایل مربوط به استفاده نادرست کاربران برمی‌گردد.

مطالب مرتبط: بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران کجاست؟

عیب‌یابی صحیح گوشی موبایل، اولین مقوله‌ای است که در تعمیرات موبایل اهمیت دارد. در واقع بیشتر وقت یک تعمیرکار صرف عیب‌‌یابی گوشی موبایل می‌شود تا برای تعمیرات آن با مشکل روبرو نشود و با تشخیص اشتباه به جای برطرف کردن عیب گوشی، مشکل دیگری را برای آن به وجود نیاورد. برای اینکه درصد خطای کمتری در تشخیص تعمیرکار به وجود آید، دو مساله استفاده از ابزارهای پیشرفته تعمیرات موبایل و همچنین  در دست داشتن اطلاعات کافی با مراجعه به یک یا چند منبع معتبر، اهمیت زیادی دارند.

برای یادگیری تعمیر موبایل، به چه مدرکی نیاز داریم؟

برای شرکت در دوره‌های تخصصی تعمیرات موبایل به‌عنوان یک کارآموز یا فعالیت به‌عنوان یک تعمیرکار حرفه‌ای موبایل، نیاز به مدرک تحصیلی خاصی نیست. به این معنا که لازم نیست حتماً در رشته مرتبط دانشگاهی تحصیل کرده باشید و مدرک آکادمیک گرفته باشید. اگر به این شغل علاقه‌مند هستید، می‌توانید حتی در دوران دبیرستان یا بعد از اتمام این مقطع تحصیلی در دوره‌های آموزشی تعمیرات موبایل شرکت و مهارت‌های لازم را کسب کنید. برای ورود به این شغل تنها علاقه‌مندی به کارهای فنی کافی است و چون با ابزارها و قطعات ظریف و حساس سروکار دارید، لازم است که صبر و دقت کافی داشته باشید. قدرت بینایی خوب و خلاقیت نیز از دیگر صفاتی هستند که یک تعمیرکار حرفه ای موبایل باید داشته باشد.

با گذراندن دوره‌های تعمیرات موبایل در آموزشگاه‌های مختلف ازجمله مجمتع فنی تهران پایتخت، دوره‌های تخصصی نحوه تعمیر انواع مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موبایل و نحوه کار کردن با ابزارهای مخصوص را فراخواهید گرفت. این نکته را نیز نباید فراموش کنید که بعد از اتمام دوره‌های تخصصی، گوشی‌های جدیدتر و با ظرافت بیشتر وارد بازار می‌شوند که ممکن است شما با ساختار و نحوه باز کردن یا تعمیر آنها آشنا نباشید. در این شرایط باید به عنوان یک تعمیرکار، همواره اطلاعات خود را به روز نگه دارید.

برای تبدیل شدن به تعمیرکار حرفه‌ای موبایل چه مراحی را باید طی کرد؟

دوره‌های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل ازسوی آموزشگاه‌های فنی زیادی برگزار می‌شود، لذا باید قبل از ثبت‌نام در این آموزشگاه‌ها، بررسی‌های لازم را درمورد آنها انجام دهید و مطمئن شوید که از بهترین اساتید برای تدریس به کارآموزان استفاده می‌کنند و در نهایت مدرکی معتبر و بین‌المللی که تحت نظر سازمان فنی و حرفه‌ای باشد، برای کارآموز صادر می‌کنند. در این صورت خواهید توانست با دریافت مدرک بین‌المللی خود، حتی در کشورهای دیگری که جزء سازمان جهانی کار هستند نیز مشغول به کار شوید.

مطالب مرتبط: قطعه شناسی موبایل(برد و سایر قطعات)

برای تبدیل شدن به تعمیرکار حرفه‌ای موبایل، ابتدا باید با دستگاه‌های الکترونیکی و نحوه مدارکشی آن‌ها به خوبی آشنا شوید. در مرحله بعد باید شناخت دقیقی از ابزارهایی که در انجام تعمیرات موبایل مورد استفاده قرار می‌گیرند، کسب کنید. کمااینکه بدون فراگیری نحوه کار با این ابزار، نمی‌توانید تعمیرکار موبایل شوید. مرحله بعدی یادگیری نحوه عیب‌یابی موبایل است که اهمیت بسیار بالایی دارد و تا زمانی که عیب‌یابی درستی روی گوشی انجام نشود، تعمیر کامل آن ممکن نخواهد بود. مرحله پایانی فراگیری سرویس و تست گوشی موبایل هوشمند است که در این مرحله باید بتوانیم گوشی‌های موبایل را تست کرده و از صحت و سلامت آن‌ها مطمئن شویم.

فرآیند تعمیر گوشی به چه صورت است؟

سه کار اصلی وجود دارند که در فرآیند تعمیر گوشی موبایل حتما باید انجام گیرند. کار نخست عیب‌یابی گوشی موبایل است که توضیحات آن ارائه شد و شما باید تمامی عیب‌ها و ایرادات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری گوشی موبایل را در زمان کوتاهی شناسایی کنید. کار دوم تعمیر و تعویض قطعات است. البته در بسیاری از موارد که ایراد گوشی موبایل، نرم‌افزاری است، نیازی به تعویض قطعات نیست، اما در موارد دیگر تعویض قطعات یکی از کارهای اصلی تعمیرکار موبایل است. در انتها نیز سرویس و تست گوشی موبایل را باید انجام داد تا از درست بودن روند تعمیرات روی گوشی اطمینان حاصل کرد.

برای تبدیل شدن به تعمیرکار حرفه‌ای موبایل، چه دوره‌ای مناسب است؟

همان‌طور که گفته شد برای شرکت در دوره‌های آموزش تعمیرات موبایل و ورود به این بازار، بهتر است چند نکته را در انتخاب دوره مناسب در نظر بگیرید. بهترین دوره برای یادگیری تعمیرات گوشی موبایل دوره‌ای است که به صورت عملی محور و پروژه‌ای این حرفه را به شما آموزش دهد. همچنین باید دوره‌ای را پیدا کنید که آموزش آن تمام و کمال باشد. دوره‌ای که به صورت جامع همه موارد را به شما آموزش ندهد، نمی‌تواند از شما یک تعمیرکار حرفه‌ای بسازد. کمااینکه برای تبدیل شدن به تعمیرکار حرفه‌ای موبایل، لزوما نیازی به مدرک تحصیلی خاصی نیست و فقط کافی است که در یک آموزشگاه معتبر، دوره آموزشی تعمیرات موبایل را بگذرانید.

امروزه آموزشگاه‌های بسیار زیادی را در سراسر شهر می‌توان یافت که برگزار کننده دوره‌های تخصصی آموزش تعمیر موبایل هستند اما پیشنهاد ما به شما، مجمتع فنی تهران پایتخت است.

مطالب مرتبط: قطعه شناسی موبایل(برد و سایر قطعات)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
peyman ps
نویسنده: peyman ps
تعداد نوشته ها:299

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.