تهران پایتخت
ثبت نام
بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران کجاست؟

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران کجاست؟

peyman ps

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران کجاست؟

همواره یکی از سوالات اساسی برای کسانی که به دنبال دریافت خدمات آموزش تعمیرات موبایل هستند، این بوده که بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران کجاست؟ کمااینکه درست مانند سایر آموزش‌های فنی، آموزش تعمیرات موبایل نیز با چالش‌های زیادی روبرو بوده و آموزشگاه‌های مختلفی ارائه دهنده این خدمات هستند. از آنجا که خدمات تعمیرات موبایل به هزینه و سرمایه‌های کاربران بستگی دارد، خیلی مهم است که بهترین آموزشگاه برای تعمیرات موبایل انتخاب شود.

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در ایران

در عصر ارتباطات مهم‌ترین و در دسترس‌ترین وسیله برای ایجاد ارتباط، گوشی‌های تلفن همراه هستند، تا جایی که تقریبا بیش از 70 درصد افرادی که در بازار کار فعال هستند، دارای یک گوشی تلفن همراه هوشمند هستند. امروز موبایل یکی از پرکاربردترین وسایل به شمار می‌رود و تقریبا زندگی برای بسیاری از افراد بدون گوشی‌های هوشمند و همچنین فضای مجازی امکان‌پذیر نیست.  لذا بازار کار خرید و فروش و همچنین تعمیرات گوشی تلفن همراه در سال‌های اخیر از رونق بسیار زیادی برخوردار بوده است. در کنار آن، پاندمی کرونا نیز به سبب ایجاد ضرورت برای انجام کارها به صورت دورکاری و آنلاین، به رونق این شغل افزوده است. مجموع این عوامل باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال یادگیری تعمیرات تلفن همراه برای ورود به این کسب و کار باشند.

فراگیری آموزش تعمیرات موبایل فرصتی است که از طریق آن می‌توان صاحب یک شغل و حرفه بروز و البته آینده‌دار شد. کمااینکه امروزه دنیای پیرامون ما به همراه تمامی ابزارآلات آن، با تکنولوژی‌های روز دنیا پیوند خورده‌اند و تکنولوژی توانسته زندگی را از جهات گوناگون برای انسان سهل و آسان کند.

آنچه مسلم است اینکه تمامی لوازم الکترونیکی یک عمر مفید داشته و پس از مدتی نیاز به تعویض یا تعمیر دارند. در این میان موبایل نیز از این قاعده مستثنی نبوده و پس از مدتی نیاز به تعمیر دارد. به تبع از آنجاکه تعداد موبایل و استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است، بنابراین می‌توان انتظار داشت که تقاضا برای تعمیرات موبایل نیز روز به روز زیاد خواهد شد و این نشان از بازار کار عالی تعمیرات موبایل و اهمیت دوره تعمیرات موبایل است.

دوره آموزش تعمیرات موبایل چقدر مهم است؟

یکی از اهداف برگزاری دوره آموزش تعمیرات موبایل، تربیت افرادی است که بتوانند کار تعمیرات تلفن‌های همراه مختلف را انجام دهند. با توجه به کاربرد بسیار موبایل در زندگی روزمره، خرابی و بروز مشکلات در آن مشکلات بسیاری برای افراد به وجود آورده و به همین علت صاحبان موبایل در صورت بروز مشکل در موبایل، به دنبال راهی برای تعمیر آن هستند.

این موضوع حکایت از آن دارد که تقاضا برای تعمیرات موبایل بالا بوده و بنابراین تعمیرکاران حرفه‌ای موبایل از درآمد بالایی برخوردار هستند. در چنین شرایطی شرکت در دوره های تعمیرات موبایل باعث می‌شود که فرد متقاضی در مدت زمان کوتاهی، کلیه مهارت‌های لازم برای تعمیرات موبایل را فرا گرفته و وارد بازار کار این شغل شود و از درآمد بالای آن بهره ببرد.

آموزش تعمیرات موبایل دوره‌ای است که آموزشگاه‌های زیادی در سراسر کشور آن را برگزار می‌کنند و از آنجا که سطح امکانات و دسترسی‌ها در سراسر کشور یکسان نیست، در نتیجه سطح علمی و آموزشی این مراکز با هم تفاوت دارد و باید برای گذران دوره آموزش تعمیرات موبایل، به مراکز تخصصی و حرفه‌ای مراجعه کرد.

مزایا و معایب شغل تعمیرات موبایل چیست؟

تعمیرات موبایل مانند هر شغل دیگری، مزایا و معایبی دارد اما خوشبختانه دردسرها و دشواری‌های این شغل خیلی کم است. شاید بخش بزرگی از معایب این شغل را بتوان مربوط به مراحل شروع‌ به‌ کار آن دانست که شامل صرف زمانی هرچند کوتاه برای یادگیری مهارت لازم و همچنین سرمایه‌ای هرچند اندک برای گرفتن جا و خرید ابزار کار است. اما مزایای این شغل بسیار زیاد است. اولین مزیت یک تعمیرکار موبایل، عدم نیاز به تحصیلات دانشگاهی و سهولت در یادگیری آن است. شما می‌توانید با گذراندن یک دوره فشرده آموزش تعمیر موبایل حداکثر یک هفته‌ای، تمام مهارت‌های مورد نیاز برای این شغل را فرا بگیرید. نکته دیگر اینکه شروع به کار در این شغل نیاز به هیچ سابقه و تجربه کاری ندارد.

همچنین باید گفت که در ایران تکنسین حرفه‌ای تعمیرات موبایل به اندازه کافی وجود ندارد و این باعث شده این حرفه چه در شاخه نرم‌افزار و چه سخت‌افزار پرسود باشد. در این شغل به علت اینکه کار آزاد محسوب می‌شود، ساعات کاری شما نیز منعطف و به اختیار خودتان است. مزیت دیگر یک تعمیرکار تلفن همراه این است که برای شروع به کار، سرمایه زیادی احتیاج نیست. این شغل را می‌توان در هر جایی انجام داد و احتیاج نیست برای شروع به کار حتما یک مغازه اجاره کنید و چه بسا دیده باشید افرادی را که خدمات ساده‌تر تلفن همراه را در کنار خیابان یا حتی در مترو و به صورت سیار انجام می‌دهند.

ویژگی‌های یک دوره آموزش تعمیرات موبایل حرفه‌ای چیست؟

دوره آموزش تعمیرات موبایل حتما باید در مراکز آموزشی حرفه‌ای گذرانده شود، چرا که یک دوره آموزشی در حالت کلی باید از سطح علمی و عملی بالایی برخوردار بوده و به کمک بهترین اساتید آموزشی کشور و بروزترین تجهیزات آموزشی برگزار شود. ابزار آموزشی مدرن تاثیر مثبت فراوانی بر یادگیری افراد دارد، در نتیجه مراکزی که ابزار بروزتری داشته باشند، می‌توانند کارآموزان ماهر و متخصصی را به بازار کار معرفی کنند.

برگزاری دوره به صورت عملی و همچنین ارائه مدرک رسمی فنی حرفه‌ای از جمله دیگر عوامل مهمی است که هنگام انتخاب آموزشگاه برای گذراندن دوره های تعمیرات موبایل می بایست به آن توجه کرد. لذا به متقاضیان توصیه می‌شود که برای گذراندن دوره آموزش تعمیرات موبایل به آموزشگاه‌هایی که بهترین اساتید و تجهیزات آموزشی را در اختیار دارند و دوره را به صورت عملی برگزار کرده و مدرک رسمی فنی حرفه‌ای ارائه می‌دهند، مراجعه کنند. چنین آموزشگاهی پس از پایان دوره، مدرک معتبری در اختیار شما قرار داده و می‌تواند به شما برای گرفتن مدرک رسمی تعمیرات موبایل کمک کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، نیاز است تا آموزش‌ها بر اساس جدیدترین و کامل‌ترین سرفصل‌های آموزشی باشد و در کنار آموزش مباحث سخت‌افزاری، کلیه مباحث نرم‌افزاری در موبایل‌های اندروید و آیفون آموزش داده شود.

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در ایران کدام است؟

با بررسی نظرات مختلف در مورد آموزشگاه‌های تعمیرات موبایل و آموزشگاه‌های فنی در این حوزه، به این نتیجه می‌رسید که مجتمع فنی تهران پایتخت یکی از بهترین آموزشگاه‌های تعمیرات موبایل در تهران و ایران است که دوره‌های تعمیرات موبایل را به صورت کاملا تخصصی برگزار می‌کند.

مطالب مرتبط: آموزش تعمیرات موبایل

برخی از ویژگی‌های دوره تعمیرات موبایل مجتمع فنی تهران پایتخت شامل ارائه مدرک رسمی فنی حرفه‌ای، آموزش زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای کشور، آموزش براساس آخرین استانداردها و سرفصل‌های آموزشی روز دنیا، آموزش عملی و پروژه محور، آموزش زیر نظر اساتید باتجربه و متخصص در حوزه تعمیرات موبایل، آموزش در کارگاه‌های مجهز، آموزش تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موبایل، آموزش تعمیرات انواع موبایل اندروید و آیفون و آموزش تعمیرات آخرین مدل‌های گوشی موبایل است.

کلیه علاقه‌مندان به مشاغل فنی از سراسر کشور می‌توانند در دوره‌های آموزشی مجتمع فنی تهران پایتخت ثبت‌نام نمایند. گفتنی است که این آموزشگاه جهت رفاه بیشتر کارآموزانی که ساکن استان تهران نیستند، خوابگاه‌هایی را در نزدیکی محل برگزاری دوره تدارک دیده است.

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران کجاست؟

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل در تهران کجاست؟

در مجتمع فنی تهران پایتخت به کارآموز آموزش داده خواهد شد که چگونه یک موبایل را با کمترین امکانات عیب‌یابی و تعمیر کند، گوشی‌های موبایل با برندهای مختلف را بدون اینکه افت کیفیت در گوشی به وجود بیاید، باز و بسته کند و یاد بگیرد که چگونه قطعات حساس مثل انواع ای سی مرکزی را بدون اسیب رساندن به مدار اصلی، از آن جدا کند.

از طرفی مدرک معتبر مجتمع فنی تهران پایتخت به کارآموزان این اطمینان را می‌دهد که به راحتی می‌توانند وارد بازار کار شده و خود اشتغال باشند. دو هدف عمده مجتمع فنی تهران پایتخت از آموزش تعمیرات موبایل، ارتقاء سطح علمی کارآموزان و کمک به خود اشتغالی آنان بعد از اتمام دوره است. به شکلی که کارآموز با اخذ مشاوره بعد از پایان دوره آموزش تعمیرات موبایل بتواند بهترین مکان و بهترین تجهیزات ممکن را برای شروع کار و خود اشتغالی تهیه نماید.

آموزشگاه تهران پایتخت، دوره آموزش تعمیرات موبایل را در دو بخش تخصصی و فوق تخصصی، با تجهیزات کاملا حرفه‌ای برگزار می‌کند و نکته‌ای که مجتمع فنی تهران پایتخت را از سایر رقبا متمایز می‌کند، سابقه ۳۰ ساله این مرکز و حضور اساتیدی با سابقه 20 ساله در زمینه تعمیر موبایل است.

تهران پایتخت علاوه‌بر برگزاری دوره تعمیرات موبایل، بخش آموزش رایگان تعمیرات موبایل را نیز راه‌اندازی کرده که کارآموزان می‌توانند با مطالعه مطالب رایگان، به کسب این مهارت بپردازند.

مطالب مرتبط: آموزش برداشتن آی سی ic موبایل

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
peyman ps
نویسنده: peyman ps
تعداد نوشته ها:299

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
4 1 رای
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.