مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام

سیم کارت “ماژول هویت مشترک” است. این تراشه که در همه دستگاه های GSM ، LTE و 5G مورد نیاز است ، شناسه مشتری و جزئیات نحوه اتصال تلفن شما به شبکه تلفن همراه خود را در خود نگه می دارد. سیم کارت ها تقریباً به اندازه یک تمبر پستی شروع به کار کردند ، اما با گذشت سالیان که سازندگان دستگاه فضای بیشتری را در وسایل خود برای وسایل الکترونیکی دیگر بازیابی می کنند ، در حال کوچکتر شدن است. eSIM مدار مدار سیم کارت را می گیرد ، آن را مستقیماً به برد دستگاه می چسباند و از طریق نرم افزار دوباره قابل برنامه ریزی از راه دور می شود.

حرکت اصلی به سمت eSIM بخشی از صنعت “اینترنت اشیا” بود. کوچک و بدون نیاز به فضای اضافی برای یک شیار ، eSIM ها را می توان در دستگاه هایی مانند هواپیماهای بدون سرنشین ، پوشیدنی ، حسگرها و ردیاب های مکان ، جایی که اندازه اصلی است ، تعبیه کرد. آنها همچنین می توانند در تجهیزات صنعتی لحیم شوند که سیم کارت به راحتی در دسترس نیست. قابل برنامه ریزی مجدد از راه دور به این معنی است که eSIM ها به صورت فله ای قابل مدیریت هستند. بنابراین ، بگویید ، شرکتی که 50،000 دستگاه فروش را اداره می کند می تواند با لمس یک دکمه از دفتر مرکزی خود ، برنامه خدمات یا ارائه دهنده خود را تغییر دهد.

با استفاده از تلفن های هوشمند ، eSIM ها انعطاف پذیری بسیار بیشتری در مدیریت برنامه های خدمات خود دارند. دستگاه eSIM کاملاً فعال شده به شما امکان می دهد برنامه دوم را ، هنگام گشت و گذار یا اگر یک خط کار جداگانه می خواهید ، اضافه کنید. به شما امکان می دهد با لمس یک دکمه ارائه دهندگان را تغییر دهید. و به مدیران دستگاه های بزرگ اجازه می دهد تا برنامه های خدمات خود را در هزاران خط ، از راه دور ، همزمان تغییر دهند. اگر به درستی اجرا شود ، این یک ویژگی کاملاً طرفدار مصرف کننده است.

بیشتر بدانید:

گرچه برخی از موارد منفی مصرف کننده نیز وجود دارد. با استفاده از eSIM ، تغییر یک برنامه بین دستگاه دشوارتر است – فقط نمی توانید کارت فیزیکی را عوض کنید – و اگر نمی خواهید توسط شرکت مخابراتی ردیابی شود ، برداشتن موقت سیم کارت را برای شما دشوار می کند.

eSIM به شما اجازه می دهد چه کاری انجام دهید؟

به زبان ساده ، eSIM به شما امکان می دهد اپراتور بی سیم ، داده یا برنامه خدمات خود را از طریق نرم افزار تغییر دهید. به طور کلی ، در دستگاه های eSIM ، می توانید به منو بروید یا از یک کد QR عکس بگیرید تا شرکت مخابراتی یا برنامه خدمات خود را در حال حرکت تغییر دهید. نیازی نیست که به یک فروشگاه بروید ، منتظر نامه باشید یا با یک تراشه کوچک کمانچه کنید. همچنین اغلب می توانید از دو خط مختلف در یک دستگاه مانند خط منزل و محل کار استفاده کنید یا بسته به جایی که قرار دارید بین برنامه های مختلف جابجا شوید.

بیشتر بدانید:

کدام تلفن ها از eSIM پشتیبانی می کنند؟

هر سه شرکت بزرگ مخابراتی ایالات متحده از eSIM در مدل های اخیر iPhone و Google Pixel پشتیبانی می کنند. موتو Razr تاشو از eSIM نیز پشتیبانی می کند. اما در حالی که سری Samsung Galaxy S20 ، Note 20 ، Z Fold 2 و S21 از لحاظ تئوری از eSIM پشتیبانی می کنند ، اما آنها عملاً در ایالات متحده از آنها پشتیبانی نکرده اند ، احتمالاً به دلیل مقاومت در برابر حامل.

چندین صفحه وب نحوه فعال سازی eSIM در تلفنهای سامسونگ یا قرار دادن آنها در لیست تلفنهای سازگار با eSIM را نشان می دهد. آنها به مدلهای غیرآمریکایی اشاره می کنند. از 23 فوریه 2021 ، می توانم تأیید کنم که مدل قفل شده Galaxy S20 + در ایالات متحده من eSIM را فعال نکرده است.)

کدام تبلت ها و لپ تاپ ها از eSIM پشتیبانی می کنند؟

iPad های اپل دارای یک رابط eSIM عالی هستند ، جایی که شما فقط ارائه دهنده خود را انتخاب می کنید و از منوی دستگاه برنامه ریزی می کنید. US Mobile به برخی از لپ تاپ های ایسر ، ایسوس ، دل ، HP ، Lenovo ، سامسونگ و مایکروسافت اشاره می کند که از eSIM پشتیبانی می کنند. لپ تاپ های اپل هنوز از eSIM یا داده های تلفن همراه پشتیبانی نمی کنند.

کدام شرکتهای حمل و نقل ایالات متحده از eSIM پشتیبانی می کنند؟

هر سه شرکت بزرگ مخابراتی ایالات متحده از eSIM پشتیبانی می کنند ، اما این کار را با اشتیاق زیاد انجام نمی دهند.

همچنین می توانید گزینه های eSIM را از طریق شرکت های مخابراتی متمرکز Ubigi ، Truphone و Gigsky ، از شرکت مخابراتی Google گوگل و از شرکت مخابراتی پیش پرداخت پیش پرداخت US Mobile دریافت کنید. سایت eSIMDB لیستی از حامل های مجازی را پشتیبانی می کند که از eSIM پشتیبانی می کنند ، اما بیشتر آنها برنامه هایی فقط برای داده ها هستند. آنها شماره تلفن اصلی را به شما نمی دهند.

چگونه eSIM را دریافت و فعال می کنیم؟

در اینجا صفحات پشتیبانی و فعال سازی eSIM برای T-Mobile eSIM ، AT&T و Verizon وجود دارد. همانطور که می بینید ، آنها کاملاً استخوانی نیستند و در وب سایت های پشتیبانی مدفون شده اند. برای برنامه نویسی تلفن خود با eSIM دو روش معمول وجود دارد. ساده تر این است که ارائه دهنده خود را از طریق منوی داخل دستگاه یا از طریق یک برنامه قابل بارگیری انتخاب کرده و از این طریق در یک برنامه ثبت نام کنید.

روش پیچیده تر (و رایج تر در تلفن ها) شامل استفاده از وب سایت شرکت مخابراتی برای تولید کد QR یا داشتن حامل برای شما یک قطعه کاغذ با کد QR روی آن است. سپس آن کد QR را با یک ویژگی در منوی تنظیمات تلفن خود اسکن می کنید. این راحت تر نیست ، اما برخی از شرکت های مخابراتی آن را ترجیح می دهند زیرا به تغییرات کمتری در سیستم های خود نیاز دارد. یک سیستم مبتنی بر کد QR همچنین در تلفن های بیشتری نسبت به برنامه ای کار می کند که ممکن است فقط در یک سیستم عامل یا مدل تلفن کار کند.

آیا یک eSIM یک نقطه ضعف دارد؟

بله ، یک بزرگ وجود دارد. اگر عادت دارید که سیم کارت خود را بین دسته ای از دستگاه های مختلف عوض کنید – با استفاده از چندین تلفن با یک اشتراک – این امر با eSIM بسیار دشوارتر می شود. به جای اینکه فقط کارت در آن ظاهر شود ، باید هر بار که تعویض می کنید فرآیند فعال سازی را طی کنید. از نظر فلسفی ، شرکت مخابراتی شما مشکلی با این موضوع نخواهد داشت ، اما از نظر منطقی ، ممکن است واقعاً سیستم های فعال سازی شرکت مخابراتی را دست و پا کند و همه چیز را از بین ببرد.
مربوط

چرا شرکت های مخابراتی برای خاموش کردن 5G به ما می گویند؟
Strike Up the C-Band: افتتاح خطوط جدید در بزرگراه 5G
eSIM موبایل ایالات متحده یک راه حل ارزان و آسان بین المللی برای رومینگ است

آیا eSIM با 5G ارتباطی دارد؟

نه واقعا؛ آنها فقط دو استاندارد هستند که تقریباً همزمان ایجاد شده اند. اما یک پیوند مهم وجود دارد. 5G از دستگاه های بیشتری در هر مایل مربع پشتیبانی می کند ، این صنعت صنعت را در مورد فعال کردن اشیا little کوچک و کوچک با 5G – مثلاً حسگرها ، هواپیماهای بدون سرنشین و متر هوشمند – هیجان زده کرده است. اینها دقیقاً انواع دستگاههای اینترنت اشیا that هستند که برای اندازه و سهولت استفاده از eSIM تمایل دارند. بنابراین eSIM در دوره 5G رایجتر خواهد شد.

چرا شرکتهای مخابراتی eSIM را دوست ندارند؟

همراه با مشکلات تهیه و اجرا که در بالا ذکر شد ، شرکت های حمل و نقل ایالات متحده در گذشته به دلایل تجاری مقاومت نشان داده اند.

دلیل واضح این است که eSIM تعویض شرکت مخابراتی را آسان تر می کند و آنها این کار را دوست ندارند. این امر باعث می شود که نیازی به سفارش سیم کارت جدید از طریق پست یا بیرون رفتن از فروشگاه های تلفن نباشد ، این کار باعث می شود که کار یا انتظار چند روزه را با کلیک یک دکمه انجام دهید. حامل های آمریکایی در حالی که می خواستند راهی برای قفل کردن تلفن ها با eSIM بیابند ، پاهای خود را در یک نقطه بکشند ، اما در سال 2019 با فشار وزارت دادگستری آمریکا از این کار عقب نشینی کردند. اگرچه می توانید از این استنباط کنید که آنها استاندارد جدید را دوست ندارند.

در اینجا نیز مسئله بسیار ظریف تر (و عمدتا قبل از همه گیری) وجود دارد. شرکت های مخابراتی برای هدایت فروش لوازم جانبی سودآور مانند شارژهای اضافی و محافظ گوش به ترافیک فروشگاه اعتماد می کنند. دریافت سیم کارت ، پیکربندی تلفن و دریافت پشتیبانی بدنه را وارد فروشگاه ها می کند ، در آنجا می توان برای خرید چیزهای دیگر تحت فشار قرار داد. اما eSIM اجناس را از فروشگاه ها خارج می کند و به طور بالقوه سود حاصل از آن را از مشتریان می گیرد.

هر چند ممکن است شرکت های حمل و نقل نظرات خود را تغییر دهند. طبق مطالعه سال 2020 شرکت تحقیقاتی Omdia ، شرکت های مخابراتی “تغییر کاملی در ذهنیت داشتند و اکنون فکر می کنند eSIM برای تجارت خوب است زیرا می خواهند دیجیتال باشند.” هشتاد و سه شرکت مخابراتی در نظرسنجی اظهار داشتند که معتقدند eSIM برای تجارت خوب است – اگرچه Omdia این کشور را تقسیم نکرد ، بنابراین مطمئناً ممکن است این دارایی ها آمریکایی باشند.

بر اساس مطالعه ای که با استناد به شرکت های مخابراتی اعلام کرد موانعی که هنوز سر راهشان قرار دارد زمان عرضه به بازار است ، “طرز فکر ارائه دهندگان خدمات تغییر کرده است. اکنون این افراد به جای اینکه مانعی برای آن ایجاد کنند یا منتظرند ببینند چه اتفاقی می افتد ، به طور فعال روی eSIM کار می کنند.” آموزش مصرف کننده و کیفیت تجربه مشتری.

بیشتر بدانید:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:333

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.