مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام
دلیل شارژ نشدن تبلت ها و گوشی ها بدون آب خوردگی و ضربه خوردگی

دلیل شارژ نشدن تبلت ها و گوشی ها بدون آب خوردگی و ضربه خوردگی

hasan veisi

دلیل شارژ نشدن تبلت ها و گوشی ها بدون آب خوردگی و ضربه خوردگی: 

گاهی اوقات تبلت ها و گوشی ها دارای  باتری های بزرگ ( بالای 2000 میلی آمپر) بدون آب خوردگی و صدمه دیدن دیگر شارژ نمی شوند و به اصطلاح باطری گوشی می خوابد. این مسئله و راه های برطرف کردن آن جزء آموزش تعمیرات تبلت است اما ما در اینجا بطور فشرده سعی می کنیم تا بصورت کلی آنرا برایتان شرح دهیم. برای عده زیادی این اتفاق افتاده است که فرضا برای یک مدت کوتاهی شاید چند روز از گوشی یا تبلت خود استفاده نکرده اند  و یا در هنگام شارژ شدن دستگاه از آن استفاده کرده اند بدلیل اینکه مقدار جریان کشی ای که گوشی برای کار کردن مصرف می کند از مقدار شدت جریانی که شارژر در حال شارژ شدن باطری است و نهایتا خروجی دارد بیشتر می باشد طی چند بار این اتفاق باعث کاهش توان سلول باطری برای ذخیره نیرو می شود.


اگر به دنبال شغل فنی و پردرآمد هستید ما به شما آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی را پیشنهاد میکنیم.


این عوامل باعث کامل خالی شدن باطری می شوند 

بسیاری از کاربران بعد از اینکه باتری دستگاهشان بطور کامل خالی شده و دیگر شارژ نمی شود،دستگاه خود را به تعمیرگاه های موبایل برده و دلیل خاموش شدن دستگاه را هم نمی دانند فقط مطمئن هستند که نه آب خورده و نه ضربه دیده است. و می گویند که گوشی یا تبلت خود به خود خاموش شده است و یا تا دیشب در حال کار کردن با دستگاه بوده ولی صبح دیگر روشن نشده

تعمیر کاران ممکن است با شک دادن باطری آن را احیا کنند و هزینه شک دادن را با شما حساب می کنند و یا ممکن است باطری شما شک را هم نگیرد فرد در این موقع مجبور به خرید یک باطری نو می شود .

آموزش تعمیرات موبایل راه حل  برای پیشگیری از به خواب رفتن باطری گوشی و تبلت :

وقتی مقدار ذخیره نیرو در باطری دستگاهمان را مثل بازی کردن روشن بودن وای فای –  فعال بودن سیم کارت -پخش موزیک-روشن بودن نور صفحه ال سی دی را از کاربیاندازیم و بگذاریم گوشی در حالت stand by شارژ شود این کار از خالی شدن آی سی در باطری جلوگیری می کند

وقتی که شارژ باطری دستگاه کم می شود فرضا به دلیل خالی شدن باطری خود دستگاه خاموش می شود. و گاهی کاربران برای استفاده سریعتر از گوشی قبل از اینکه باطری به مقدار کافی شارژ شده باشد پشت سر هم کلید پاور گوشی را می زنند این کار باعث می شود  مقدار  انرژی که در گوشی  در حال پر شدن و زیادتر شدن است هم خالی شود  تا جاییکه دیگر هیچ ولتاژی در باطری نماند

وقتی که گوشی خاموش را بخواهیم روشن کنیم جریانی حدود 50 صدم آمپر می کشد تا روشن شود ولی توانی که باطری دارد نهایتا می تواند 10 صدم آمپر خروجی دهد با مکرر زدن کلید پاور برای زودتر روشن شدن باطری به علت عجله داشتن و یا استفاده از دستگاه در حال پخش موسیقی و دانلود است  بطوریکه کاربر در حال بازی کردن با دستگاه هم می باشد پس در این صورت لایت (نور) ال سی دی  هم روشن است این روند جریان کشی گوشی از باطری سریعتر از جریانی که باطری از شارژر می کشد است.


آموزش تعمیرات اپل به صورت تخصصی در مجتمع فنی تهران پایتخت به همراه مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای کشور.


البته در باطری های نیکل کادمیم این روند که باطری تا بیشترین حد ممکن خالی شود و دوباره تا %100 پر شود خوب است و برای عمر باطری مفید  است به عبارتی باطری کالیبره می شود. ولی باید مراقب باشیم باطری از %5 شارژ کمتر نشود چون همین باطری های  نیکل کادمیم هم ممکن است به اصطلاح بخوابد.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات تبلت مقالات مجتمع فنی تهران پایتخت را مطالعه بفرمایید.


برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:333

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.