مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام

تلفن خود را خاموش کنید.همزمان دکمه پاور و بلند کردن صدا را فشار داده و تا زمانیکه آرم اندروید را مشاهده نمایید آنها را فشار دهید.
سپس یک گزینه مشاهده خواهید نمود  پاک کردن داده/تنظیم مجدد کارخانه. با دکمه کم کردن صدا به این گزینه بروید. این گزینه را با دکمه پاور انتخاب کنید.

اکنون با استفاده از گزینه کم کردن صدا به  پاک کردن تمامی اطلاعات کاربر  رفته و آن را با دکمه پاور انتخاب کنید.

دستگاه اکنون فرمت خواهد شد. پس از آن با فشار دادن دکمه پاور گزینه  سیستم بوت مجدد  را انتخاب کنید.

 تنها در صورتیکه کاملا ضروری باشد تنظیم مجدد داده کارخانه را انجام دهید زیرا تمامی موارد زیر از جمله داده شما را حذف خواهد نمود:

حساب گوگل

برنامه های دانلود شده و اطلاعات شما.

تنظیمات برنامه

اطلاعات تماس، پیامها، موسیقی، عکس، فیلم و غیره.

در صورتیکه همچنان مشکل شما پس از یک هارد ریست حل نشده باشد، میبایست تلفن خود را فلش یا به روز کنید.


اگر به دنبال شغلی پردرآمد هستید آموزش تعمیرات موبایل را از دست ندهید.


نکته:

هارد ریست تمامی اطلاعات را پاکسازی میکند، بنابراین در صورت امکان پیش از انجام هارد ریست از تمامی اطلاعات خود برروی یک دستگاه خارجی پشتیبانی بگیرید.

مهم است که باتری گوشی شما به اندازه کافی برای این روش شارژ داشته باشد، یعنی حداقل 10-15 دقیقه.

چگونه میتوان در تعمیرات گوشی تلفن همراه جامپر ساخت

لحیم کاری یک سیم جامپر برای تعمیر هر مشکل در تلفن همراه هنگام تعمیر در صورت شکسته شدن یک مسیر ضروری است. مسیرها در واقع اتصالاتی هستند که جریانهای جاری در PCB (مدار چاپی) تلفن همراه از طریق آنها عبور میکنند. این مسیرها همچنین ولتاژ را به قطعات مختلف تامین میکنند. آنها را نمیتوان مشاهده نمود زیرا در داخل برد مدار قرار دارند. مادربردهای گوشی دارای 7 تا 10 لایه بسته به این مدل میباشند. در صورتیکه یک مسیر یا خط شکسته شده باشد، بخشی که برای آن ولتاژ تامین میکند کاربردی نخواهد بود.

چگونه میتوان بررسی نمود آیا مسیر شکسته شده و میبایست جامپر ایجاد نمود

در مدلهای قدیمی تلفن همراه، مسیرها برروی PCB قابل مشاهده بوده و در نتیجه میتوانستید به سادگی از طریق تداوم با یک مولتی متر آن را بررسی کنید. اما اکنون از آنجا که مسیرها به گونه­ای علامت­گذاری شده ­اند که اندازه PCB افزایش پیدا نکند، ما میبایست از طریق نمودارهای جامپر یا نمودارهای شماتیک این مسیرها را جستجو نماییم. اما در این روش ابتدا میبایست بررسی نمود کدام قطعه دارای عملکرد مناسب نیست. در صورتیکه قطعات معیوب باشند، شما میبایست آن را تغییر دهید. گام بعدی ردیابی برروی PCB از طریق نمودارهای جامپر یا نمودارهای شماتیک است. دنبال نمودن نمودارهای جامپر آسان است، بنابراین تکنسینها ترجیح میدهند نمودارها و تصاویر جامپر را دنبال کنند.


اگر به دنبال شغل فنی و پردرآمد هستید ما به شما آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی را پیشنهاد میکنیم.


سه روش برای جستجوی مسیرها برروی یک PCB وجود دارد:

از طریق نمودارهای جامپر در تصاویر گوگل

در صورتیکه تلفن همراه شده سامسونگ گلکسی S2 بوده و شارژ نشود، شما میبایست یکی از موارد زیر را در گوگل جستجو کنید

سامسونگ گلکسی S2 شارژ نمیکند

راه حل شارژ سامسونگ گلکسی S2

روشهای شارژ سامسونگ گلکسی S2

جامپر شارژ سامسونگ گلکسی S2

اکنون برروی تصاویر کلیک نموده و تصاویر بسیاری میبینید که به شما نشان میدهند کدام مسیر را میبایست چک کنید. بهترین آنها که مشخص بوده و دنبال نمودن آن آسان است را انتخاب کنید!

اکنون از یک مولتی متر استفاده نموده و آن را برروی تداوم قرار دهید. پروب­های مولتی متر را برروی 2 نقطه نشان داده شده در تصویر قرار دهید. در صورتیکه یک صدای بوق شنیدید، سپس مسیر خوب است. مسیر مشکلی ندارد. اما در صورتیکه یک صدای بوق نشنوید، سپس شما میبایست یک سیم میان این دو نقطه لحیم کنید. شما متوجه خواهید شد که مشکل حل شده است! در صورتیکه صدای بوق را شنیدید، سپس میبایست تداوم سایر تصاویر مناسب را چک کنید. در این نمودارها، گاهی اوقات در صورتیکه از شما بخواهند مقاومت و خازن را بررسی نموده یا تغییر دهید، شما میبایست این کار را انجام دهید. گاهی اوقات، این تصاویر همچنین از شما میخواهند برخی قطعات را حرکت دهید. اگر از شما بخواهند قطعات را حرکت دهید متعجب خواهید شد، اما گاهی اوقات این راه حل بوده و شما میبایست این کار را انجام دهید!

بخوانید چگونه میتوانید از مولتی متر در تعمیر تلفن همراه استفاده کنید

از طریق نمودارهای شماتیکی:

یک نمودار شماتیک نموداری است که کل شبکه مسیرهای اجرایی برروی PCB را نشان میدهد. این نمودار مسیرهای تمامی بخشهای مدار را پوشش خواهد داد، یعنی، بخش قدرت، بخش صدا، بخش شبکه، بخش شارژ و غیره. در صورتیکه شما خواندن و درک این نمودارها را بیاموزید، قادر به تعمیر تمامی عیبهای سخت افزاری که فراتر از مرحله تعمیر نیستند خواهید بود. به این منظور، شما ابتدا میبایست به دنبال نمودارهای شماتیک باشید. در صورتیکه برروی اینترنت موجود نباشد، هیچ کاری نمیتوانید انجام دهید. در صورتیکه موجود باشد شما میبایست هر مسیر را با استفاده از مولتی متر ردیابی نموده و هنگامیکه قادر به شنیدن صدای بوق نباشید جامپر ایجاد کنید. در صورتیکه مشکل همچنان حل نشود، شما میبایست IC مربوط به آن خطا را مجددا گرم نموده یا تعویض کنید. برای مثال، در صورتیکه گوشی شارژ نمیشود، شما میبایست IC شارژ یا برق را چک/بازگرم/جایگزین نمایید.

از طریق PCB همان مدل: اگرچه این موضوع عملی نیست، برخی تکنسینها تلاش میکنند از طریق یک PCB اجرایی برروی همان مدل مسیرها را ردیابی کنند. آنها مسیرهای تصادفی را برای تداوم برروی یک PCB اجرایی بررسی نموده و سپس همان مسیر را در PCB تعمیر نشده بررسی میکنند. این روش گاهی اوقات عملی است!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:334

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.