تهران پایتخت
ثبت نام
نحوه افزایش کارایی فلش مموری

نحوه افزایش کارایی فلش مموری

peyman ps

طبق گفته مایکروسافت ، از به روزرسانی اکتبر 2018 ، ویندوز 10 دیگر دستگاه های ذخیره سازی خارجی را برای “عملکرد بهتر” بهینه نمی کند. در عوض ، آنها را برای “حذف سریع” بهینه می کند.

فکر نمی کنیم هر کاربر ویندوز مجبور باشد این گزینه را تغییر دهد. علی رغم اینکه “عملکرد بهتر” وسوسه انگیز به نظر می رسد ، سیاست پیش فرض “حذف سریع” برای اکثر افراد مناسب است.

حذف سریع در مقابل عملکرد بهتر

ویندوز “خط مشی” های متفاوتی دارد که می توانید برای دستگاههای ذخیره سازی خارجی متصل شده از طریق USB یا Thunderbolt انتخاب کنید ، خواه درایو USB باشد یا درایو سخت خارجی. هر دستگاه ذخیره سازی فردی تنظیمات خاص سیاست خاص خود را دارد تا بتوانید خط مشی های مختلفی را برای دستگاه های مختلف انتخاب کنید.

به طور پیش فرض ، ویندوز 10 اکنون از خط مشی “حذف سریع” استفاده می کند. هر زمان که روی درایو نامه می نویسید ، ویندوز در سریع ترین زمان ممکن داده ها را روی درایو می نویسد. این اطمینان می دهد که شما می توانید درایو USB را بدون استفاده از گزینه “Safely Remove Hardware” – به لحاظ تئوری حذف کنید. به هر حال برنامه ای ممکن است در پس زمینه درایو USB شما را بنویسد ، بنابراین توصیه می کنیم مخالف آن نباشید. اگر عادت داشته باشید قبل از جدا کردن دستگاه های ذخیره سازی با خیال راحت ، داده ها را از بین ببرد ، به طور چشمگیری خطر خراب شدن داده ها را کاهش می دهد.

اگر علاقه به تعمیرات لپ تاپ دارید، میتوانید در دوره اموزش تعمیرات لپ تاپ اموزشگاه تهران پایتخت شرکت کنید و با دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای وارد بازار کار آن شوید.

با این حال ، این می تواند برنامه های شما را کند کند. به عنوان مثال ، هنگامی که یک فایل را در درایو خارجی ذخیره می کنید ، برنامه ای که استفاده می کنید ممکن است متوقف شود و قبل از ادامه کار منتظر بمانید تا روند ذخیره به پایان برسد.

گزینه “عملکرد بهتر” این کاهش سرعت را از بین می برد. با استفاده از این گزینه ، ویندوز عملیات نوشتن را بر روی درایو ذخیره می کند و به برنامه ها اجازه می دهد مثل اینکه قبلاً داده ها را نوشته باشند ، ادامه پیدا کنند. سپس ویندوز عملیات نوشتن را در پس زمینه انجام می دهد. که می تواند برنامه ها را کوچکتر کند.

از طرف دیگر ، این امر می تواند در برخی شرایط باعث از دست رفتن داده ها شود. کاربران فکر می کنند پرونده های آنها ذخیره شده و درایو را حذف می کنند – اما داده ها در واقع ذخیره نشده اند و اکنون ممکن است پرونده های موجود در درایو خراب شده باشند. به همین دلیل قبل از جدا کردن درایو از ویندوز ، باید از گزینه “Safely remove Hardware” استفاده کنید. این به ویندوز می گوید که تمام داده های ذخیره شده را بر روی دیسک بنویسد ، اطمینان حاصل می کند که تمام داده های شما قبل از حذف درایو ایمن نیستند.

مشخص نیست که در عمل چقدر “عملکرد بهتر” را تجربه خواهید کرد. این بستگی به سرعت دستگاه ذخیره سازی خارجی شما ، نحوه کار برنامه نویسی با استفاده از نوشتن داده ها و میزان ارسال اطلاعات در هر زمان خاص دارد. مایکروسافت به وضوح فکر می کند “حذف سریع” پیش فرض برای اکثر افراد به اندازه کافی خوب است و جلوگیری از اتلاف داده ها در اولویت است. از این گذشته ، بسیاری از مردم قبل از اینکه دستگاه را از پریز برق جدا کنند ، زحمت “جدا کردن ایمن” دستگاه را ندارند. این امر “حذف سریع” را برای بسیاری از افراد به یک راه حل برتر تبدیل می کند ، زیرا هنگام از بین بردن ایمن درایو ، خطر از دست رفتن اطلاعات را کاهش می دهد.

چگونه می توان عملکرد بهتر را برای فلش مموری فعال کرد

اگر می خواهید “عملکرد بهتر” را فعال کنید ، باید این کار را به صورت جداگانه برای هر دستگاه ذخیره سازی خارجی که به رایانه خود متصل می کنید ، انجام دهید. با این حال ، ویندوز این تنظیم را به خاطر می آورد. بنابراین ، اگر این گزینه را برای یک درایو فلش USB تغییر دهید ، هر زمان که همان درایو USB را به رایانه فعلی خود متصل کنید ، از آن استفاده می شود. اگر درایو USB دیگری را به رایانه فعلی خود متصل کنید یا اگر درایو USB را به رایانه دیگری برسانید ، این گزینه به خاطر نخواهد سپرد.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که دستگاه ذخیره سازی خارجی را به رایانه خود متصل کرده اید. سپس می توانید این تنظیم را از ابزار مدیریت دیسک کنترل کنید. برای باز کردن آن ، روی دکمه Start در ویندوز 10 راست کلیک کرده و “Disk Management” را انتخاب کنید. (اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید ، می توانید Windows + R را فشار دهید ، “diskmgmt.msc” را در پنجره تایپ کنید و برای راه اندازی ابزار مدیریت دیسک Enter را فشار دهید.)

نام دیسک را در پایین پنجره مدیریت دیسک قرار دهید ، روی آن کلیک راست کرده و “Properties” را انتخاب کنید. شما باید روی نام سمت راست لیست کلیک راست کنید.

اگر مطمئن نیستید کدام دیسک دستگاه ذخیره سازی خارجی شماست ، به نامه درایو نمایش داده شده در اینجا نگاه کنید. در صورت لزوم می توانید File Explorer را بررسی کنید تا ببینید دستگاه ذخیره سازی خارجی شما در کدام حرف درایو قرار دارد.

بر روی برگه “Policies” کلیک کنید و “Better performance” را در بخش “سیاست حذف” برای استفاده از این خط مشی انتخاب کنید. مایکروسافت به شما توصیه می کند در صورت انتخاب عملکرد بهتر ، تنظیم “Enable write caching on the device” را در بخش نوشتن حافظه پنهان فعال کنید.

گزینه “Turn off Windows write-cache buffer flushing on the device” را فعال نکنید ، مگر اینکه دستگاه ذخیره سازی خارجی منبع تغذیه جداگانه داشته باشد. اگر رایانه شما قطع برق داشته باشد ، این امر می تواند باعث از دست رفتن اطلاعات شود.

برای ذخیره تغییرات “OK” را کلیک کنید. این تغییر فقط برای این دستگاه USB خاص اعمال می شود و برای اعمال آن در دستگاه های اضافی باید این روند را تکرار کنید.

به یاد داشته باشید که قبل از جدا کردن فیزیکی دستگاه از رایانه ، از طریق خروج امن ابتدا بصورت نرم افزاری درایو خود را خارج کنید

اگر نظر خود را تغییر دهید ، می توانید به پنجره ویژگی های دستگاه برگردید و به جای آن “Quick removal (default)” را انتخاب کنید.

اظهارات مایکروسافت مبنی بر اینکه این یک پیش فرض جدید در آخرین نسخه ویندوز 10 است ، برای ما کمی گیج کننده است. ما متوجه شدیم که “حذف سریع” به طور پیش فرض در برخی از دستگاه های ما حتی در ویندوز 7 وجود دارد. شاید فقط در برخی از دستگاه ها به طور پیش فرض باشد و اکنون در همه دستگاه ها پیش فرض است. در هر صورت ، اگر عملکرد آن را بخواهید ، باید “عملکرد بهتر” را به صورت دستی فعال کنید.

شاید برای شما مهم باشد:

اموزش تعمیرات موبایل در مجتمع فنی تهران پایتخت 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
peyman ps
نویسنده: peyman ps
تعداد نوشته ها:299

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.