تهران پایتخت
ثبت نام
نحوه انتخاب بهترین ماشین لباسشویی

نحوه انتخاب بهترین ماشین لباسشویی

peyman ps

نحوه انتخاب بهترین ماشین لباسشویی یک سرمایه گذاری مهم در دراز مدت است. یک واشر جدید از 6 میلیون تومان تا 50 ملیون تومان یا بیشتر هزینه خواهد داشت – و اگر یک انتخاب عاقلانه انجام دهید ، برای یک دهه یا بیشتر به نیازهای خانواده خود پاسخ می دهید.در طی آن سال ها ، یک واشر کاملاً انتخاب شده قابل اطمینان ، با انرژی و آب مناسب ، در شستن انواع لباس ها موثر بوده و بدون نیاز به توجه زیادی ، کار خود را انجام می ده

علی رغم انبوهی از زنگ ها و سوت ها ، همه لباسشویی ها در واقع وان های بزرگی هستند که پر از آب می شوند ، برای تحریک لباس ها به هم می ریزند یا می چرخند ، سریعتر می چرخند تا آب را بیرون بکشند و سپس آب را پمپ می کنند.

اینکه آنها چگونه این مشاغل را انجام می دهند – و چه مقدار انرژی و آب در این کار مصرف می کنند – داستان دیگری است.

درک این نکته مهم است که تعداد معدودی از شرکت ها مالک و یا تولید کننده معروف ترین مارک ها هستند. به عنوان مثال Whirlpool واشرهایی با مارک های Frigidaire ، Kenmore و Maytag می سازد. به همین دلیل ، بسیاری از تفاوت های مارک های ساخته شده توسط همان تولید کننده عمدتا لوازم لوکس است. برای اطلاعات بیشتر در این باره ، به چه کسی چه چیزی می سازد مراجعه کنید. حتی در این صورت ، برخی از مدل ها عملکرد بهتری نسبت به سایر مدل ها دارند و ممکن است ضمانت نامه ها متفاوت باشد.

اندازه و مکان واشر مناسب را انتخاب کنید

بیشتر اتاق های لباسشویی خانگی به منظور جای دادن واشرها و خشک کن های استاندارد به عرض 27 اینچ ساخته شده اند. اما ظرفیت واشرها و خشک کن ها مسئله بزرگی شده است ، بنابراین دستگاه ها بزرگتر می شوند. برخی از واشرهای جدید (و خشک کن ها) برای افزایش ظرفیت 29 یا 30 اینچ عرض دارند.

قبل از اینکه یک واشر با ظرفیت بالا را انتخاب کنید ، مطمئن شوید که مناسب باشد – هم در فضای ارائه شده و هم از طریق درب ها ، برای رسیدن به قسمت لباسشویی باید پاک شود.

عرض ، ارتفاع و عمق مکانی را که می خواهید واشر جدید خود را در آن قرار دهید اندازه بگیرید و درهای درب را اندازه بگیرید (همیشه می توانید سنجاق های لولا را بکشید تا یک درب برای فاصله بیشتر از بین برود) در قسمت لباسشویی ، یک اینچ اضافی برای فضای بین ماشین لباسشویی و خشک کن و در طرفین خارجی هر دو وسیله برای گردش هوا در نظر بگیرید.

همچنین در قسمت پشت و جلوی ماشین آلات باید فاصله را در نظر بگیرید. برای شلنگ و اتصالات (و دریچه خشک کن) باید حدود 6 اینچ پشت واشر را داشته باشید. اگر می خواهید واشر و / یا خشک کن بارگیری کنید ، اجازه دسترسی و باز کردن درب آنها را نیز بدهید.

اگر خانه شما فضای محدودی دارد ، واحدهای خشک کن ماشین لباسشویی را روی هم بگذارید. آنها در اندازه های کامل یا آپارتمان ساخته شده اند. در حقیقت ، بیشتر واشرهای بارگیری شده در جلو با “کیت های انباشته” به فروش می رسند که به شما امکان می دهد یک خشک کن مطابق با آنها را روی آنها قرار دهید. در زیر اطلاعات بیشتری در این مورد مشاهده کنید

اگر می خواهید واشر را در نزدیکی اتاق خواب یا محل زندگی قرار دهید ، سر و صدا و / یا ارتعاشاتی را که ایجاد می کند در نظر بگیرید. Consumer Reports دارای رتبه بندی ارتعاش و سر و صدا است.

درباره ظرفیت ماشین لباسشویی

اگر خانواده ای پرجمعیت و لباسشویی زیادی دارید ، ظرفیت لباسشویی شما نکته مهمی است. به این شکل است که یک ماشین لباسشویی 5 فوت مکعبی می تواند 25 پوند لباسشویی یا بیشتر در هر بار را تحمل کند. توجه: ممکن است به طور مرتب به این ظرفیت نیاز نداشته باشید ، اما درصورت نیاز به شستشوی روتختی به اندازه یک کینگ می تواند مفید باشد. یک واشر 3 تا 4 فوت مکعبی یک بار متوسط ​​را از 14 تا 18 پوند تحمل می کند. ایده خوبی است که ظرفیت واشر را با ظرفیت خشک کن مطابقت دهید.
بار بالا یا بار جلو؟

شاید بزرگترین تصمیم این باشد که آیا باید یک واشر بارگذاری بالا یا بار جلو را خریداری کنید. و اگر در مورد لودر بالا تصمیم می گیرید ، باید بین یک ماشین با کارایی بالا (HE) یا یک واشر معمولی با همزن یکی را انتخاب کنید. واشرهای با کارایی بالا نسبت به یک لودر بالایی معمولی از آب و انرژی کمتری استفاده می کنند. بیشتر دستگاه های HE به مواد شوینده مخصوصی احتیاج دارند زیرا از آب نسبتاً کمی استفاده می کنند.
بارگیری بیشتر با همزن ها

ماشین آلات بارگیری بالا با همزن از نوع کلاسیک هستند. گرچه ارزان ترین قیمت آنها (6تا 12 ملیون تومان)است ، اما آنها از آب زیادی استفاده می کنند ، می توانند پر سر و صدا باشند و در لباس سخت هستند. آنها همچنین از انرژی بیشتری برای گرم کردن آب استفاده می کنند و چون به سرعت ماشین لباسشویی با بازده بالا نمی چرخند ، آب بیشتری را در لباس می گذارند ، بنابراین به انرژی بیشتری برای خشک شدن نیاز دارند

ماشین لباسشویی ها با درب از بالا

لودرهای بالایی با بازده بالا از 600 دلار تا 1500 دلار هزینه دارند. از آنجا که آنها یک همزن بزرگ در وسط وان ندارند ، ظرفیت بیشتری دارند و در لباس سخت نیستند. از آنجا که آنها سریعتر می چرخند ، آب بیشتری از لباس ها استخراج می کنند و انرژی مورد نیاز برای خشک شدن را ذخیره می کنند. توجه داشته باشید که این چرخش سریع می تواند لباس ها را نیز بهم ریخت

چهار مدل برتر واشر بارگذاری شده توسط “گزارش مشتریان” برای سال 2017 به شرح زیر است :

LG WT5680HVA (حدود 1080 دلار)
سامسونگ WA45K7600AW (حدود 500 دلار)
سامسونگ WA45K7600AW (حدود 1200 دلار)
سامسونگ WA52J8060AW

قیمت در ایران به دلیل نوسانات مشخص نمیباشد

ماشین های بازشو از جلو

لودرهای جلو با بازده بالا بهترین عملکرد را دارند اما در عین حال گرانترین نیز هستند ، از پایین ترین قیمت حدود 700 دلار تا 1600 دلار. آنها از یک سوم تا نیمی از آب یک لودر بالا با همزن استفاده می کنند و بسیار سریعتر می چرخند ، بنابراین لباس ها به خشک کن کمتری نیاز دارند. بیشتر لودرهای جلو با کیت های انباشته ساخته می شوند تا بتوانید خشک کن مطابق را در قسمت بالا قرار دهید. از جنبه منفی ، لودرهای جلو می توانند چرخه طولانی مدت داشته و بیش از حد لرزش داشته باشند ، به خصوص اگر بار در ناهمواری قرار بگیرد

گزارش های مصرف کننده چهار مدل برتر واشر جلو برای سال 2017 عبارتند از:

ماکسیما MHW8200FW (حدود 1150 دلار)
Maxima MHW5500FW (حدود 950 دلار)
Maxima MHW8150EW (حدود 1350 دلار)
LG WM3370HWA (حدود 800 دلار)

قیمت در ایران به دلیل نوسانات مشخص نمیباشد

وان واشر

اگر لباسها را مرتباً بشویید ، بهترین عملکرد را از وان از جنس استنلس استیل خواهید داشت. اگر شستشوی کمتری دارید ، یک وان پلاستیکی با روکش چینی یا پلاستیک با درجه بالا کافی است. توجه داشته باشید که برخی از لودرهای بالایی با بازده بالا با ظرفیت بالا مخصوصاً دارای وان های عمیق هستند – مطمئن باشید که قبل از خرید یک لودر می توانید به پایین برسید.

پایه های ماشین لباسشویی

یک پایه محبوب برای واشرها و خشک کن های بارگیری جلو ، پایه است ، یک پایه کوتاه که زیر دستگاه قرار می گیرد و دستگاه را تا ارتفاع راحت برای رسیدن به درام بالا می برد.

بیشتر پایه ها دارای یک کشوی بزرگ هستند

اپشن های بیشتر

اگر معمولاً انواع پارچه ها و میزان آلودگی را می شویید ، دستگاهی را انتخاب کنید که چرخه های ویژه ای مانند “ظریف” ، “خیساندن اضافی” و “شستشوی دوم” را ارائه دهد. یکی از گزینه های محبوب جدید “بخار” است که آب گرم فوق العاده ای را برای تمیز کردن عمیق ارائه می دهد. برخی از ماشین آلات حتی می توانند دمای آب را افزایش دهند تا بار را ضد عفونی کنند.

جدیدترین ماشین لباسشویی ها تقریباً همه وظایف مربوط به تمیز کردن لباس ها را خودکار می کنند. تنظیمات متعدد سطح آب ، کارآیی ترین شستشو را برای بارهای با اندازه های مختلف تضمین می کند. تلگرافهای اتوماتیک مواد شوینده ، نرم کننده و سفید کننده را مطابق با چرخه های مختلف دستگاه تحویل می دهند. با یک دستگاه پخش کننده مواد شوینده فله ای ، شما فقط یکبار آن را برای بارهای زیاد پر می کنید. مدل های دارای سنسور بار فقط مقدار آب مورد نیاز برای یک بار خاص را تحویل می دهند. و همچنین می توان دمای آب را به صورت خودکار مدیریت کرد.

نمایشگرهای الکترونیکی برای مراقبت از وضعیت شستشوی شما بسیار مناسب هستند. موارد دیگری که باید در نظر گرفت تنظیم کننده های خودکار دما هستند (در مناطق سردسیر باید اطمینان حاصل شود که آب شستشو در دمای ثابت برای تنظیم می شود) بعلاوه عایق های اضافی و قاب های تقویت شده ، هر دو باعث کاهش صدا می شوند.

هنگام خرید یک واشر جدید ، در مورد مدت ضمانت و میزان پوشش آن واضح باشید. حداقل انتظار داشته باشید که ضمانت نامه به مدت یک سال دستگاه را پوشش دهد. بیشتر خرده فروشان ضمانت نامه طولانی تری را ارائه می دهند که اگر یکی از گران قیمت ترین وسایل خودکار را بخرید قابل تأمل است. با استفاده از این وسایل ، اشتباهات زیادی وجود دارد و قیمت قطعات کامپیوتر می تواند صدها دلار باشد. به عنوان مثال سیرز یک طرح خدمات و 3 سال ضمانت تمدید شده را ارائه می دهد که هزینه آن حدود 200 دلار است. این شامل یک تماس خانگی سالیانه برای بررسی ماشین لباسشویی شما است.

گرچه دستگاه های اصلی اساساً ساده هستند ، اما به دلیل تعداد و پیچیدگی تنظیمات و کنترلهایی که در آنها وجود دارد ، ماشینهای لباسشویی در سالهای اخیر پیچیده تر شده اند. برای درک اصول ، به نمودار دقیق نحوه کار ماشین لباسشویی مراجعه کنید

تعمیر و مراقبت ازماشین لباسشویی

وقتی مشکلی در ماشین لباسشویی پیش می آید ، تشخیص مشکل معمولاً مشکل نیست. اینکه آیا یک فرد معمولی که خودتان کار می کنید می تواند این مشکل را برطرف کند یا خیر ، داستان دیگری است. به دلیل تعدادی از ویژگی هایی که می توان در یک ماشین لباسشویی مدرن یافت ، برخی از تعمیرات بهتر است به یک متخصص واگذار شود. همانند همه لوازم خانگی ، استفاده و نگهداری مناسب تا سالها خدمات بدون دردسر بسیار کمک می کند. برای اینکه در مورد مشکلات خاصی که ممکن است با آن روبرو شوید ، چه کاری باید انجام دهید ، به تعمیرات ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

نصب ماشین لباسشویی

نصب صحیح ماشین لباسشویی بیشتر مربوط به ساخت اتصالات مناسب تأمین آب است. برای تأمین برق موتور دستگاه به یک پریز برق 120 ولت استاندارد نیز نیاز خواهید داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
peyman ps
نویسنده: peyman ps
تعداد نوشته ها:299

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.