تهران پایتخت
ثبت نام
چگونه در تعمیرات ایسیو حرفه‌ای شویم؟ | تهران پایتخت

چگونه در تعمیرات ایسیو حرفه‌ای شویم؟

peyman ps

نگاهی گذرا به روند پیشرفت صنعت خودروسازی دنیا حکایت از آن دارد که سیستم‌های برق و کامپیوتر خودرو تغییرات بسیار چشمگیری کرده و با وجود آن که انجام بسیاری از کارها در خودرو را ساده کرده، اما با پیچیدگی‌هایی نیز همراه بوده است. به طوری که در چند سال اخیر انواع گوناگونی از تجهیزات الکترونیک و ریزپردازنده‌ ها مانند ایسیو در خودروهای جدید به کار رفته‌اند که آسیب به آن‌ها می‌تواند دارندگان این خودروها را با مشکلات بسیاری روبرو نماید. نکته مهم این است که تعمیر این تجهیزات جدید نیازمند تخصص ویژه‌ای است و مالکان خودرو و حتی افرادی که اطلاعات چندانی در این زمینه ندارند و تحت آموزش تعمیرات ایسیو قرار نگرفته باشند، نمی‌توانند تعمیر این قطعات را انجام دهند.
کارکرد ایسیو در خودرو شبیه عملکرد مغز انسان است و فرمان انجام بسیاری از امور و فعالیت‌های خودرو از این بخش صادر می‌شود. در واقع سیستم ایسیو در خودرو کمک می‌کند تا ترکیب سوخت و هوا به دقت صورت گیرد و آلاینده‌هایی که از اگزوز خودرو خارج می‌شود، بسیار کم باشد.

دوره تخصصی تعمیرات ایسیو مناسب چه کسانی است؟

اگر شما یک انسان فنی هستید و از سر و کله زدن با خودرو لذت می‌برید و می‌خواهید زودتر وارد بازار کار شوید، این شغل مناسب شماست. تیپ شخصیتی افرادی که به این شغل مشغول هستند، غالبا اشخاصی پر انرژی، باهوش، هوشیار و اهل صحبت کردن است. این افراد مهارت خاص در حل مسئله جدید و چالش برانگیز دارند. همچنین مهارت تحلیل فراوانی دارند و می توانند مسائل مختلف را حل و فصل کنند. کارهای روتین و عادی آنها را خسته می‌کند و همیشه به دنبال فرصت‌ها و کارهای جالب و جدید هستند.
در این میان قاعدتاً کسانی که زمینه آشنایی با برد و مدار الکترونیکی دارند، از ظرفیت یادگیری بالاتری برای شرکت در این دوره برخودار خواهند شد. گفتنی است که این دوره تنها مختص دانش‌آموختگان برق و مکانیک نیست و هر فردی با گذراندن پیش نیازهای الکترونیک و مکانیک قادر به موفقیت در یادگیری فنون تعمیرات ایسیو خودرو خواهد شد.همچنین شما میتوانید با شرکت در دوره آموزش تعمیرات ایسیو به یک متخصص تعمیرات ایسیو تبدیل شوید.

دوره تخصصی تعمیرات ایسیو مناسب چه کسانی است؟

دوره تخصصی تعمیرات ایسیو مناسب چه کسانی است؟

چگونه به یک تعمیرکار ماهر و حرفه‌ای ایسیو تبدیل شویم؟

مسیرهای گوناگونی برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار ماهر و حرفه‌ای ایسیو وجود دارد که یکی از آنها شاگردی کردن در نمایندگی‌های مجاز شرکت‌های خودروسازی یا شاگردی در مغازه است. اما یکی از معایب این شکل یادگیری، زمان‌بر بودن آن است و برای کسانی که می‌خواهند به سرعت وارد بازار کار این شغل شوند، مناسب نیست. درواقع این سبک یادگیری، بیشتر در سالیان قبل مرسوم بود.
مسیر دوم، تحصیل در هنرستان‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش در رشته برقکار خودرو به مدت 3 سال در دوره متوسطه دوم یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر در رشته مهندسی مکانیک خودروست که آن هم چهار سال به طول می‌انجامد.
راه بعدی شرکت در دوره‌های مراکز فنی و حرفه‌ای آزاد و دولتی و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد مانند مجتمع فنی تهران پایتخت است که به صورت تخصصی در حرفه ایسیو مشغول آموزش کارآموزان است.

بازار کار تعمیرات ایسیو چگونه است؟

تقریبا تمامی خودروهای امروزی به ایسیو که واحد کنترل مرکزی خودروست، مجهز شده‌اند. در نتیجه برای تعمیرات ایسیو نیاز به افرادی است که مسلط به تعمیرات الکترونیک خودرو بوده و به سنسورهای خودرو اشراف داشته باشند.

به دلیل پیشرفت تکنولوژی، حرکت به سمت خودروهای انژکتوری، تخصصی بودن تعمیرات ایسیو، کمبود این قطعه به دلیل تحریم‌ها و خرابی‌های بیش از حد آن، بازار کار تعمیرات ایسیو در کشور به بازار خوبی تبدیل شده است. سنتی بودن تعمیرکاران خودرو و باطری سازی‌های کشور، باعث شده که آموزش تعمیرات ایسیو دچار تحول شود. تعمیرات ایسیو تخصصی بوده و نیاز به دقت، تمرکز و مهارت بالایی دارد که همه این موارد نشان از بازار کار عالی این رشته در ایران و سایر کشورها و درآمد بالا متخصصان حرفه ای آن می دهد. ّ

شاخصه‌های تاثیرگذار بر موفقیت در بازار کار تعمیرات ایسیو

تعمیرکار ایسیو فردی است که باید مهارت لازم در عیب‌یابی و تعمیر انواع ایسیو را داشته باشد. کمااینکه ایسیو خودرو قطعه‌ای بسیار پیچیده بوده و از خازن‌ها و قطعات گوناگونی تشکیل شده است و پیچیدگی‌های این قطعه کار عیب‌یابی و تعمیر آن را بسیار تخصصی کرده است. بنابراین در صورتی که می‌خواهید وارد بازار کار این شغل شوید یا در این شغل مشغول فعالیت هستید و می‌خواهید حرفه‌ای شوید، توصیه می‌کنیم پیش از هر اقدامی دانش و مهارت خود را به روز کرده به یادگیری تعمیرات ایسیو بپردازید.
ارائه قیمت‌های مناسب و رقابتی، مشتری‌مدار بودن، دقت در انجام کار و سرعت عیب‌یابی برخی از دیگر فاکتورها برای موفقیت در این شغل است.

درآمد تعمیرکار ایسیو چقدر است؟

فاکتورهای متعددی در میزان درآمد یک تعمیرکار ایسیو دخیل هستند که مهمترین آنها یادگیری اصولی تعمیر ایسیو و کسب تجربه است. به طور میانگین درآمد یک تعمیرکار ایسیو در حدود 15 تا 20 میلیون تومان در ماه است که با کسب تجربه، درآمدهای بالاتر دور از ذهن نیست.

عواملی مانند تخصصی بودن کار تعمیرات ایسیو و کمبود نیروی متخصص و حرفه‌ای در این رشته، درآمد تعمیرکار ایسیو را بسیار عالی کرده است. یکی از مهمترین موضوعاتی که بر درآمد این شغل تاثیر ویژه‌ای دارد، میزان تجربه و تخصص کاری شماست که با شرکت در دوره آموزش تعمیرات ایسیو به این مهم دست پیدا می‌کنید. تعمیر این قطعه نیاز به دقت و تمرکز بالایی داشته و هر چه تجربه و دانش شما در عیب‌یابی و تعمیر سریع مشکل ایجاد شده در ایسیو بالاتر رود، بدون شک میزان درآمد شما افزایش خواهد یافت.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار تعمیرات ایسیو چقدر است؟

یکی از مهمترین موضوعاتی که پیش از ورود به یک شغل باید مورد توجه قرار گیرد، میزان سرمایه لازم برای شروع کار است. ورود به بازار کار تعمیرات ایسیو نیازمند وجود برخی ابزارهاست که مهمترین آن برای شروع به کار در حوزه تعمیرات ایسیو و تعمیرات بردهای الکترونیک خودرو شامل هیتر هویه، مولتی متر، لپ تاپ، پروگرامر و برخی ابزارهاست که هزینه تامین این موارد، حدود ۴۰ الی ۵۰ میلیون تومان است. البته این تجهیزات برای شروع به کار و کسب درآمد از تعمیر ایسیو بوده و در آینده می‌توانید با خرید دیاگ و تستر ایسیو، تجهیزات خود را کامل‌تر کرده و به درآمدهای بالاتری برسید. اما برای شروع کار همان تجهیزات اولیه کفایت می‌کند.

بعد از ابزار، هزینه آموزش تعمیرات ایسیو اولین و مهمترین هزینه‌ای است که برای ورود به این حرفه باید پرداخت کنید. این مبلغ بالا نبوده و شما با پرداخت هزینه‌ای در حدود چند میلیون تومان برای شرکت در دوره تعمیرات ایسیو می‌توانید مهارت‌های این حرفه را یاد بگیرید.

هزینه اجاره مغازه از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. توجه داشته باشید که برای ورود به این شغل نیاز به اجاره یک مغازه بزرگ نیست و شما با اجاره یک میز هم می‌توانید کار خود را آغاز نمایید.

چگونه به بازار کار تعمیرات ایسیو ورود کنیم؟

یکی از پیش‌شرط‌های ورود به بازارکار تعمیرات ایسیو، این است که ابتدا تسلط کافی به تعمیر ایسیو در خودروهای گوناگون داشته باشید. برای آموزش و یادگیری مهارت‌های این شغل روش‌های گوناگونی وجود دارد. توجه داشته باشید امروزه سایت‌های بسیاری با ارائه جزوه و فیلم‌های آموزشی به آموزش تعمیرات ایسیو به صورت آنلاین می‌پردازند. اما آموزش تعمیرات ایسیو جز با تمرین و کار عملی به دست نمی‌آید، بنابراین توصیه می‌کنیم به هیچ وجه زمان و هزینه خود را برای یادگیری به این روش هدر ندهید.

بهترین روش که از طریق آن مفاهیم تعمیر ایسیو از پایه تا پیشرفته آموزش داده می‌شود، شرکت در آموزشگاه تعمیرات ایسیو مجتمع فنی تهران پایتخت است. در این دوره شما زیر نظر تعمیرکار ماهر بر روی انواع ایسیو کار می‌کنید و به تمرین و رفع اشکال می‌پردازید. یادگیری به این روش به زمان زیادی نیاز ندارد و شما در مدت زمان یک یا دو ماه می‌توانید با مفاهیم این رشته آشنا شوید.

بهترین آموزشگاه تعمیرات ایسیو کجاست؟

فاکتورهای مختلفی برای یک آموزشگاه استاندارد تعمیرات ایسیو وجود دارد که یکی از آنها به روز بودن مطالب آموزش تعمیر کامپیوتر خودرو است. اساتید حرفه‌ای که هم سابقه آموزش ایسیو خودرو را داشته باشند و هم خودشان تعمیرات این برد را بلد باشند، نیز مساله مهم دیگر است. از طرفی پشتیبانی حرفه‌ای و مادام‌العمر دوره ایسیو خودرو بسیار حائز اهمیت است. چرا که بعد از ورود به بازار کار بسیاری از سوالات ممکن است برای شما پیش بیاید که در دوره تعمیر ایسیو فرصت برای بیانشان نباشد.

ارائه مدرک بین‌المللی برای دوره تعمیرات ایسیو خودرو یکی دیگر از فاکتورهای مهم است که در مجتمع فنی تهران پایتخت صورت می‌گیرد. از آنجا که مطالب دائما در حال تغییر هستند و ایسیوهای جدیدی روی خودروها نصب می‌شود، هنرجو باید بتواند به اطلاعات این ایسیوها نیز دسترسی داشته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
peyman ps
نویسنده: peyman ps
تعداد نوشته ها:306

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.