مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام
هرآنچه که درباره تکنولوژی NFC باید بدانید

هرآنچه که درباره تکنولوژی NFC باید بدانید

hasan veisi

اگر اخیراً تلفن هوشمند جدیدی خریداری کرده باشید ، احتمال آن زیاد است که با ویژگی NFC همراه است. اگرچه فناوری جدیدی  ، اما هنوز در سراسر جهان به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و هنوز در مرحله رشد است. nfc به چه معناست و چگونه کار می کند؟ ما در این مقاله ، با توضیح نحوه استفاده از NFC ، و آنچه می توانید با NFC در تلفن Android یا ساعت هوشمند خود انجام دهید ، به تمام سوالات شما پاسخ می دهیم. ما همچنین سعی می کنیم اصطلاحاتی مانند برچسب های NFC و تراشه های NFC را در این مقاله توضیح دهیم.

NFC چیست؟

NFC مخفف Near Field Communication است. اساساً ، این روشی برای تعامل تلفن شما با چیزی در فاصله نزدیک است. در شعاع حدود 4 سانتی متر کار می کند و اتصال بی سیم بین دستگاه شما و دیگری را فراهم می کند. این امکان ارتباط دو طرفه را فراهم می کند ، هر دو دستگاه درگیر هستند که می توانند اطلاعات را ارسال و دریافت کنند. این اتصال NFC به Wi-Fi ، 3G ، LTE یا موارد دیگر متکی نیست و استفاده از آن هزینه ای ندارد.

اگرچه اکنون در کشور های پیشرفته محبوبیت بالایی پیدا کرده است ، اما اگر در انگلیس زندگی می کنید ، احتمالاً سالهاست که از NFC استفاده می کنید بدون اینکه حتی متوجه شوید. آیا آن سه خط منحنی موجود در کارت اعتباری یا نقدی خود را می شناسید که به شما اجازه می دهد این روزها پرداخت تقریباً بدون تماس را انجام دهید؟ خوب ، این NFC است. اولین زنجیره خرده فروشی خیابان های بزرگراه که NFC را معرفی کرد ، Eat بود که در سال 2008 بازمی گردد. اکنون ، همین فناوری در اکثر تلفن های هوشمند اندرویدی موجود است. این اساساً به این معنی است که شما می توانید از خدمات مبتنی بر NFC برای بسیاری از برنامه های کاربردی روزمره استفاده کنید.

چگونه می توان فهمید که تلفن هوشمند اندرویدی من NFC دارد؟

خیلی ساده است. فقط تنظیمات> بیشتر یا تنظیمات> بی سیم و شبکه را باز کنید و ببینید آیا گزینه NFC در آن مخفی شده است. اکثر تلفن های هوشمندی که دارای NFC هستند ، یک آرم کوچک NFC نیز روی پنل های عقب خود قرار می دهند.

 

NFC در اندروید چگونه کار می کند؟

NFC از طریق امواج رادیویی داده ها را انتقال یا دریافت می کند. این یک استاندارد ثابت ارتباط بی سیم است ، بنابراین اگر دستگاه ها به پروتکل های NFC پایبند باشند ، آنها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. از نظر عملکرد با بلوتوث از طریق القای الکترومغناطیسی متفاوت است. این بدان معناست که می تواند یک دستگاه غیرفعال مانند پوستر یا برچسب وجود داشته باشد که نیازی به منبع تغذیه از خود نداشته باشد و در صورت تماس دستگاه فعال مانند تلفن هوشمند شما با آن ، بتواند داده را انتقال دهد.

به عنوان یک دستگاه NFC فعال ، یک تلفن هوشمند می تواند داده ها را از طریق NFC ارسال و دریافت کند. این شامل دامنه کامل – سه حالت – NFC است:

خواننده / نویسنده (به عنوان مثال برای خواندن برچسب ها در پوسترهای NFC)
شبیه سازی کارت (به عنوان مثال برای پرداخت)
نظیر به نظیر (به عنوان مثال برای انتقال پرونده)

برخی از مشکلات NFC در Android

همه دستگاه ها تراشه NFC ندارند ، اما بیشتر و بیشتر رایج می شوند.
تراشه های NFC همه در یک مکان قرار ندارند ، در نتیجه برخی از مالش های اکتشافی بین دستگاه ها ایجاد می شود.
سازگاری متقابل بین دستگاه ها جهانی نیست ، به ویژه هنگامی که نوع پرونده های خاص در میان باشد.

با NFC در Android شروع کنید

ابتدا باید NFC و Android Beam را در هر دو دستگاه فعال کنید (تنظیمات> موارد بیشتر) ، سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که به فایلی که می خواهید ارسال کنید مانند یک عکس بروید و روی دستگاه ها با هم ضربه بزنید. درست است ، شما حتی نیازی به انتخاب گزینه های “ارسال از طریق” ندارید. دستگاه ها را پشت به پشت قرار دهید و وقتی می خواهد انتقال را تأیید کند فقط “touch to beam” را بزنید.

برای چه کاری می توانم از NFC استفاده کنم و چگونه آن را انجام دهم؟

1. یک شماره تلفن ارسال کنید

کافی است به مخاطبی در دفترچه آدرس بروید (این می تواند مربوط به شما یا شخص دیگری باشد) ، سپس تلفن خود را به مخاطب فشار دهید. هنگامی که تلفن شما می گوید “touch to beam” ، فقط روی نمایشگر ضربه بزنید.

2. یک عکس ارسال کنید

شریت یا برنامه های مشابه تنها راه ارسال سریع تصویر به کسی نیست – همچنین می توانید از NFC استفاده کنید. تصویری را که می خواهید در نمایشگر تصویر دلخواه خود ارسال کنید باز کنید و سپس تلفن ها را کنار هم قرار دهید.

چه زمانی مفید است؟
وقتی در کنار کسی هستید که می خواهد تصویری از تلفن خود داشته باشید.

3. سندی ارسال کنید

این می تواند یک روند کمی مشکل باشد. به عنوان مثال ، اگر بخواهید سندی PDF را که در حال خواندن آن هستید بفرستید ، به احتمال زیاد برنامه مشاهده PDF به جای خود فایل PDF پرتو می شود.

در این موارد ، شما باید از Android Beam استفاده کنید. به فایلی که می خواهید به اشتراک بگذارید بروید ، روی نماد سه صفحه (همبرگر) ضربه بزنید ، روی Share ضربه بزنید ، سپس Android Beam را انتخاب کنید. اکنون روشن است که دستگاه ها را کنار هم قرار دهید

4- شخصی را به سمت برنامه جدید مورد علاقه خود هدایت کنید

با NFC می توانید طرفداران Android را مستقیماً به فروشگاه Play هدایت کنید تا برنامه ها یا بازی های مورد علاقه خود را انتخاب کنند. تا زمانی که در آن زمان از برنامه یا بازی استفاده می کنید ، NFC گیرنده را به صفحه Google Play برنامه هدایت می کند.

چه زمانی مفید است؟

وقتی کسی شما را می بیند که یک بازی عالی اندرویدی را بازی می کنید و می خواهد وارد عمل شود

قابلیت های دیگری که به اختصار به آنها اشاره میکنیم:

5. ارسال دستورالعمل ها

6. اجرا کردن یک برنامه روی تلفن شخص دیگری

7. پرداختی انجام دهید

 

همچنین می توان از NFC برای پرداخت تلفن همراه از طریق تلفن هوشمند یا ساعت هوشمند استفاده کرد. ، سپس از آن در هر فروشگاهی که پایانه پرداخت بدون تماس داشته باشد استفاده کنید.

8. اتصال با برچسب های NFC

برچسب های NFC “برچسب” یا “برچسب” های کوچک فیزیکی حاوی تراشه های NFC هستند که می توانند برای ارائه هر نوع اطلاعات به تلفن هوشمند شما برنامه ریزی شوند. به طور معمول ، یک برچسب NFC شامل پیوندهایی به آدرس وب است ، اما همچنین می توان تنظیم کرد که برخی اقدامات را با تلفن هوشمند شما انجام دهد ، مانند روشن کردن Wi-Fi یا پایین آوردن زنگ. جایی که NFC مزیتی نسبت به فناوری QR فعلی دارد این است که نیازی به “برنامه اسکنر” نیست: اطلاعات بلافاصله در دسترس است.

آیا NFC بی خطر است؟

ارتباطات NFC از طریق هوا اتفاق می افتد و هیچ محافظت واقعی در برابر شنودها و آنچه اغلب به عنوان حملات انسان در میانه شناخته می شود وجود ندارد. با این حال ، به دلیل مجاورت بسیار نزدیک برای کار با NFC ، این آسیب پذیری ها مسئله چندان مهمی نیستند. به هر حال ، یک دزد باید در سانتی متر از دستگاه شما باشد تا از داده های شما از طریق NFC خلاص شود. اگر از Google Pay استفاده می کنید ، مطمئن باشید که شماره کارت اعتباری شما هرگز منتقل نمی شود. در عوض ، از شماره حساب دیجیتال مجزا برای شناسایی جزئیات پرداخت شما استفاده می شود.

شما آن را دارید NFC سریعترین راه را برای برقراری ارتباط بین دستگاههای الکترونیکی فراهم می کند و سریعترین راه حل را برای انتقال پرونده بین گوشیها در نزدیکی فراهم می کند. NFC برای مواقعی که اعتبار شما کم است ، داده شما زیاد نیست ، فاقد Wi-Fi یا سیگنال شرکت مخابراتی هستید یا کابل برای انتقال رایانه ندارید بسیار مناسب است. سریع ، آسان است و برخورد دو گوشی با هم سرگرم کننده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:334

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.