تهران پایتخت
ثبت نام
5 نکته برای افزایش طول عمر هدفون

5 نکته برای افزایش طول عمر هدفون

peyman ps

فقط یک هدفون که دوست دارید خریداری کرده اید و می خواهید به اندازه نو بودن ، جلوه و صدا داشته باشند؟ یا شاید شما صاحب یک جفت هستید که می تواند در بخشهای باس یا سه برابر افزایش یابد. شاید شما گوشی های عالی دارید ، اما اقدامات مناسب برای تمیز کردن آنها را انجام نمی دهید. به هر حال ، شما به جای درست رسیده اید. این نکات اساسی به شما کمک می کند تا از هدفون خود بیشترین بهره را ببرید ، اطمینان حاصل کنید که بهترین صدای آنها را دارد و برای سالهای سال در شکل بالایی باقی می ماند.


اگر به دنبال شغلی پردرآمد هستید آموزش تعمیرات موبایل را از دست ندهید.


1. چگونه از هدفون خود مراقبت کنیم

قبل از اینکه در مورد راه های به روزرسانی صدا و تجربه کاربری خود صحبت کنیم ، بیایید برخی اصول را مرور کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که سرمایه گذاری های صوتی شما یک زندگی طولانی و شاد دارند.

مراقبت از هدفون با کابل

تند و یا دارای کابل های قابل جدا شدن هستند ، نگرانی در مورد کابلهای پهن شده به گذشته تبدیل شده است. بسیاری از کابلهای قابل جدا شدن نیز در حال حاضر از کیفیت بالاتری نسبت به گذشته برخوردار هستند. البته هنوز هدفون و هدفون سخت گیر در بازار وجود دارد ، به خصوص اگر در حوزه صوتی صوتی خرید می کنید. اگر یک جفت هدفون یا داخل گوش با کابل دارید که با جدا کردن ساده از جک ، جدا نمی شود ، به احتمال زیاد از قبل به خوبی از آن مراقبت کرده اید ، اما یک یادآوری ساده: کابل ها باید بسته شوند حلقه هایی نسبتاً شل که آن سیم پیچ طبیعی سیم ها را در داخل کشور دنبال می کنند. وقتی کابل را خیلی محکم یا خیلی شل می پیچید ، احتمالاً با خارج شدن از شکل یا پیچ خوردن و مقاومت در برابر تلاش شما مقاومت می کند. سعی کنید سیم پیچ طبیعی را با حلقه های پیچیده ای که در جای خود قرار می گیرند پیدا کنید – یک نوع اتصال دهنده احتمالاً برای سالم نگه داشتن حلقه لازم است. در مورد هدفونهای دارای کابلهای جداشونده ، همین توصیه انجام می شود و غالباً در مواردی که شامل مواردی برای ذخیره سازی می شود ، محفظه ای برای نگهداری کابل حلقه ای در جای خود طراحی می شود. هرگز کابل را بالا نزنید و باید مدت زمان زیادی طول بکشد.

مراقبت از هدفون بی سیم

خبر خوب این است که ، چه از هدفون های بلوتوث استاندارد استفاده کنید و چه از هدفون های بی سیم واقعی ، بیش از هر کسی که هنوز از سیم استفاده نمی کند ، نگران باشید. درست است که حتی مدلهای بی سیم واقعی نیز با کابلهای شارژ حمل می شوند ، اما نگه داشتن این کابلها در فرم خوب (یا بدست آوردن جایگزین) به اندازه کافی آسان است و بحث در مورد آنها در اینجا غیر ضروری به نظر می رسد. مخصوصاً برای گوشهای بی سیم واقعی ، مهمترین جنبه نگهداری محافظت از قسمت داخلی شارژ – عمدتا از آب ، بلکه همچنین از جرم گوش است. به عنوان یک قاعده ، شما می خواهید مطمئن شوید که گوشی شما کاملا تمیز و خشک است قبل از اینکه آن را در یک جعبه شارژ قرار دهید. هرگونه رطوبت موجود در داخل کیس باعث ایجاد مشکل می شود.

2. چگونه می توان هدفون خود را تمیز کرد

تمیز کردن هدفون

تمیز کردن هدفون مرحله مهم دیگری برای اطمینان از سالم ماندن آنها برای مدت طولانی است. اگر هدفون دارید ، صرف نظر از اینکه فوق العاده گوش (گوش باشد) یا دور گوش (بیش از حد گوش) باشد ، تجمع موم گوش مشکلی ایجاد نمی کند. اگر گوش های گوش عرق می کنند (از طریق ورزش یا فقط استفاده منظم) ، ممکن است بخواهید آنها را آبکشی کنید ، اما بسیار مهم است که ابتدا مطمئن شوید که از درجه IP برخوردار هستید ، که تا حدی به سطح مقاومت در برابر آب اشاره دارد.

اگر قصد دارید آنها را خیس کنید یا آنها را آبکشی کنید ، می خواهید مطمئن شوید که درجه بندی حداقل IPX5 است و در حالت ایده آل بیشتر شبیه IPX7 است. حتی اگر نمی توانید هدفون ها را خیس کنید ، بسیاری از گوشواره ها اکنون قابل جابجایی هستند – بعضی از آنها را می توان مانند لباس شست ، برخی دیگر را می توان زیر شیر آب قرار داد و خشک کرد و در صورت فرسوده بودن بسیاری از آنها را می توان کاملاً تعویض کرد. اما برخی از پدها چسب خورده اند و دارای درجه بندی IP نیستند ، و تمیز کردن آنها را به یک وظیفه ظریف تبدیل می کند – برای انجام بهترین روش ها در این زمینه می خواهید با راهنمای هدفون های خاص خود مشورت کنید.به همین ترتیب ، برای گوشواره های چرمی ، برای راهنمایی در مورد تمیز کردن باید با سایت یا دفترچه راهنمای تولید کننده مشورت کنید ، زیرا انواع مختلف چرم ممکن است به رویکردهای مختلفی نیاز داشته باشند. همانطور که گفته شد ، بسیاری از گوشواره ها چرم مصنوعی هستند ، و در عوض بسیاری از آنها با پارچه هایی مانند مخمل یا ابریشم پوشانده شده اند. تمیز کردن این موارد می تواند به سادگی استفاده از پارچه ای کمی مرطوب و بدون پرز باشد.

تمیز کردن گوشی

گوشواره یا گوشواره داشته باشید و یا سیمی ، بی سیم یا کاملاً بی سیم باشید ، تمیز کردن آنها کمی ناخوشایند است ، اما ضروری است. به خصوص با مدل های داخل کانال ، به دلیل احتمال تجمع جرم گوش ، می خواهید آنها را مرتباً تمیز کنید. جرم گوش می تواند از سه برابر جلوگیری کند ، تصویر استریو را تغییر دهد و همچنین بسیار جذاب به نظر برسد. خبر خوب این است که شما می توانید با کمتر از 10 دلار ابزار تمیز کردن را بصورت آنلاین خریداری کنید. سایت پشتیبانی شور دارای یک راهنما و فیلم مفید در مورد نحوه استفاده از این ابزار تمیز کردن ، به ویژه با گوشی های خود شرکت است. اگر نمی خواهید یک وسیله تمیز کننده موم گوش بخرید ، بیشتر گوشهای گوش را می توانید به راحتی از گوش جدا کنید و سپس زیر آب کار کنید تا آبکشی شود. لازم است قبل از قرار دادن مجدد آنها را کاملاً خشک کنید و برای این کار می خواهید از پارچه ای نرم و بدون پرز استفاده کنید.

3. از برنامه ها برای صدای بهتر استفاده کنید

تغییر سریع و اساسی امضای صدای هدفون با یک برنامه بسیار آسان است. بخاطر داشته باشید ، اگر برای صدای خارج از جعبه آنها اهمیتی ندارید ، بعید است که با استفاده از یک برنامه برای تغییر دادن کارها ، ناگهان آنها را دوست داشته باشید. اما استفاده ظریف از EQ می تواند به انواع نتایج مفید دست یابد. این یک روش عالی برای کاهش صدای باس بیش از حد افزایش یافته است (یکی از ویژگی های معمول در مدل های امروزی) یا برای تعدیل برخی از میانه های متوسط ​​بیش از حد باهوش ، به عنوان مثال.

این روزها بسیاری از هدفون ها با برنامه های همراه اختصاصی کار می کنند و همچنین برنامه های EQ چند باند شخص ثالث مانند Equalizer + HD نیز وجود دارد. ترفند این نوع برنامه ها استفاده از کمترین میزان تقویت و کاهش است. اگر تنها چیزی که واقعاً می خواهید تغییر دهید پاسخ باس است ، سعی کنید کمی آن را تقویت کنید و با گروههای دیگر کمانچه نکنید. اگر می خواهید میزان خوانایی در صدا را کاهش دهید ، با افزایش صدا شروع کنید تا صداخواهانه تر به نظر برسد ، سپس گروهی را که به شدت چشم خواهی را افزایش می دهد قطع کنید .

معمولاً جایی در وسط 2 کیلوهرتز-10 کیلوهرتز. بسیاری از این برنامه های EQ از پیش تنظیم هایی برای جاز ، راک یا ژانرهای مختلف هستند ، اما شخصی سازی خود و استفاده از ضربات ظریف تجربه ارزشمندتری را ارائه می دهد که بهتر متناسب با هدفون و تنظیمات شما باشد. فراتر از تنظیمات EQ ، برخی از برنامه ها راه هایی برای کنترل یا تنظیم تنظیمات ANC (لغو نویز فعال) یا حتی ترکیب ANC با حالت گوش دادن به محیط ارائه می دهند که به شما امکان می دهد محیط اطراف خود را بشنوید. هنوز برنامه های بیشتری سفارشی سازی صفحه کنترل را ارائه می دهند ، که می تواند به سادگی اختصاص یک عملکرد میانبر به یک دکمه گوش باشد ، و یا به عنوان تغییر وظیفه کاملاً عملکرد هر کش رفتن ، ضربه زدن یا نگه داشتن درگیر باشد.

این برنامه همچنین ممکن است به شما اجازه دهد یک دستیار صوتی مانند آمازون الکسا یا دستیار Google به صفحه کنترل خود اضافه کنید. (اکثر هدفون ها به طور پیش فرض احضار دستیار داخلی دستگاه تلفن همراه شما را انجام می دهند ، مانند Siri اپل.) تقریباً همه برنامه های هدفون ارائه شده توسط سازنده برای کار مستقیم با یک جفت هدفون خاص ، به روزرسانی سیستم عامل را نیز برای رفع اشکالات یا اطمینان از سازگاری با به روزرسانی های آینده تلفن ارائه می دهند. بهتر است به طور منظم برنامه را برای به روزرسانی بررسی کنید

4. بازی Hi-Fi خود را با Preamps و DAC افزایش دهید

اگر هدفون کابلی دارید – به خصوص اگر هدفون خوبی داشته باشید – ممکن است بخواهید با یک پیش تقویت کننده هدفون یا DAC ، چیزهایی را یک درجه بالا ببرید. (این امر همچنین می تواند در مدلهای گوش با کیفیت بالا نیز صدق کند.) در مواردی که برنامه های EQ با هدف ساختن امضای صدای درایورهای هدفون شما انجام می شوند ، مبدل های دیجیتال به آنالوگ (DAC) در مقایسه با پاسخ فرکانس هدفون.

راه حل های ارائه شده توسط تولید کنندگان از پیش تقویت کننده هدفون قابل حمل / DAC که به تلفن شما وصل می شوند ، گرفته تا DAC ساده و کوچک برای رایانه ها و سایر منابع صدای خانگی (مانند Audioengine D1) که می تواند برای استفاده قابل حمل در کیسه ای نیز ریخته شود. شما هدفون خود را به preamp / DAC وصل می کنید و نتایج در مورد هدفون با کیفیت بالا تقریباً همیشه واضح و مثبت است. اکثر DAC ها نسبت سیگنال به نویز بالاتر ، اعوجاج کمتری را دارند و توانایی پخش فایل های با وضوح بالا با نرخ بیت بالا و نمونه را بدون پایین آمدن کیفیت آنها دارند. حتی لازم نیست بدانید که تک تک این ویژگی ها به چه معناست – نکته این است که ، این دستگاه ها روندی را انجام می دهند که اکثر دستگاه های تلفن همراه بی صدا هستند و قابلیت اطمینان صدای شما را افزایش می دهند.

5- از منبع (صدا) شروع کنید

این روزها بسیاری از افراد برای گوش دادن به صدا از سرویس های پخش جریانی استفاده می کنند و برخی دیگر هم جریان های صوتی بدون ضرر (یا نسبتاً بدون ضرر) را ارائه می دهند. اما اگر مراقب گرفتن بهترین عملکرد صوتی از هدفون خود هستید ، ارزش حفظ یک کتابخانه از پرونده های با کیفیت بالا و بدون ضرر را برای سناریوهای شنیدن انتقادی / مرجع / با کیفیت بالا و صرفه جویی در خدمات پخش جریانی را برای راحتی کار دارید.

البته ، بسیاری از سرویس های پخش جریانی مانند Spotify با معرفی موسیقی جدید شما نقش های بی بدیلی را در زندگی شما ایفا می کنند. اما همین که دانستید که آن موسیقی جدید را خیلی دوست دارید ، بهتر است یک نسخه با کیفیت از آهنگ یا آلبومی را که می خواهید گوش دهید بارگیری کنید. هنگامی که این گزینه را دارید ، فرمت های فایل بدون فقدان را انتخاب کنید ، مانند Apple Lossless ، FLAC ، یا WAV خالص و فشرده نشده 24 بیتی (که بزرگترین نوع پرونده است ، بنابراین از ذخیره سازی آگاه باشید). اگر این گزینه نیست ، مطمئن شوید که بیشترین بهره را از جریان های خود می گیرید. وارد تنظیمات سرویس خود شوید و مطمئن شوید که کیفیت Stream و کیفیت بارگیری روی High یا Very High تنظیم شده باشند. آنها از پهنای باند و فضای ذخیره سازی بیشتری استفاده خواهند کرد ، اما کیفیت صدا بسیار بهتر خواهد بود.

کیفیت پخش جریانی بسیار بالا Spotify 320 کیلوبیت بر ثانیه است ، به این معنی که دارای اطلاعات صوتی دو برابر جریان عادی 160 کیلوبیت بر ثانیه است. Tidal یکی از معروف ترین سرویس های پخش جریانی است که به موسیقی بدون ضرر (1411 کیلوبیت بر ثانیه FLAC) اختصاص دارد – شما برای این جریان Hi-Fi هزینه اضافی پرداخت می کنید ، در حالی که یک جریان منظم با کیفیت بسیار بالا Spotify مطابقت دارد. اکثر افراد تصور می کنند که نمی توانند تفاوت بین یک فایل صوتی با کیفیت بالا و بدون ضرر و یک جریان با کیفیت پایین تا متوسط ​​از همان پرونده را بشنوند.

بعضی از شنوندگان بلافاصله تفاوت را می شنوند و دیگران ممکن است در ابتدا متوجه این تفاوت نشوند ، اما این فقط به این دلیل است که گوش شما به کمی آموزش نیاز دارد. قول می دهم اگر با کیفیت ترین نسخه از یک آهنگ ضبط شده و کاملاً مسلط ، بارگیری کنید و در طول یک هفته ، هنگامی که به یک جریان کم بیت از تلویزیون گوش می دهید ، به طور انحصاری چندین بار به نسخه 24 بیتی WAV گوش دهید. همان مسیر را از طریق تنظیمات و هدفون های مشابه ، تفاوت ها را مشاهده خواهید کرد. پاسخ باس ممکن است گنگ تر ، یا در قلمرو ساب باس قدرت کمتری داشته باشد. شفافیت با فرکانس بالا ممکن است غوطه ور شود و صدای آواز کمتر ترد به نظر برسد. دامنه دینامیکی نیز ممکن است آسیب ببیند. همه اینها برای گفتن است که منبع اصلی شما مهم است. اکنون شما می دانید که چگونه از هدفون خود به درستی مراقبت کنید و مطمئن شوید که بهترین صدای آن را دارد. اما هیچ چیز مهمتر از اطمینان از داشتن یک جفت خوب برای شروع نیست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
peyman ps
نویسنده: peyman ps
تعداد نوشته ها:306

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.