مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام
چرا ماشین لباسشویی نشتی آب دارد؟

چرا ماشین لباسشویی نشتی آب دارد؟

hasan veisi

شب لباسشویی را روشن می کنید و صبح از خواب بیدار می‌شوید و متوجه می‌شوید که از ته ماشین لباسشویی همه جا آب نشت کرده است. خب قطعا شروع جالبی برای روز نیست! از خود میپرسید چرا ماشین لباسشویی نشتی آب دارد؟ بدتر این که تعمیر بسیاری از ماشین‌های لباسشویی جدید آنقدر پیچیده هستند که اگر بخواهید منبع نشتی را پیدا کنید، ممکن است احساس درماندگی کنید. یک نشت آب در اتاقی که لباسشویی در آن فرار دارد تقریباً همیشه به این معنی است که ماشین لباسشویی شما نشتی دارد. خوشبختانه، برخی از نشتی ها فقط به تعمیرات جزئی نیاز دارند. اما برخی نیز نشان دهنده مشکل بزرگتری هستند. بدون توجه به دلیل یا مارک ماشین لباسشویی ، قبل از اینکه نشتی بیشتر شود و آسیب بیشتری به خانه شما وارد کند، سریعا باید بررسی و تعمیر شود.
در حالی که برخی از نشتی‌ها دلایل ساده ای مانند واشرهای درب از جلو و از بالا دارند، این نکات به شما کمک می‌کند بسته به نوع لباسشویی، مشکل را شناسایی کنید. هنگامی که منبع نشتی را مشخص کردید، ممکن است بتوانید خودتان تعمیرات را انجام دهید. با این وجود، در اینجا چند نکته برای شما آورده شده است که می توانید به سرعت بررسی کنید که آیا نشتی از زیر ماشین لباسشویی وجود دارد یا خیر.


آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی به صورت تخصصی در مجتمع فنی تهران پایتخت به همراه مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای کشور.


قبل از اینکه شروع کنید: قبل از شروع عیب یابی ماشین لباسشویی و انجام هر گونه تعمیر، مهم است که از خطرات الکتریکی جلوگیری کنید. دستگاه را با استفاده از کنترل های آن خاموش کنید، سیم برق را از پریز جدا کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام شیرهای آب در وضعیت “خاموش” قرار دارند.

نکته: هنگام تعیین علت نشتی ماشین لباسشویی، توجه به محل تجمع آب مهم است. آب جریان پیدا می کند و در پایین ترین نقطه منطقه جمع می شود. اگر ماشین لباسشویی یا کف شما همسطح نیست، ممکن است نشتی مستقیماً بالای محل تجمع آب رخ نداده باشد. قبل از رفع مشکل نشتی، حتما ماشین لباسشویی خود را تراز کنید.

گیره شلنگ شل یا خراب شده است

شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی شما باید به لوله زهکشی که از ماشین لباسشویی شما خارج می شود وصل شود. در جایی که آنها به هم می رسند باید یک گیره برای اتصال شلنگ ببینید. برخی از مدل ها ممکن است این گیره را در داخل داشته باشند، اما معمولاً می توانید آن را به راحتی ببینید. اگر احساس کردید اتصال شل به نظر می رسد، یا اصلاً هیچ نوع گیره یا اتصال مهر و مومی نمی بینید، این می تواند باعث نشت آب از کف ماشین لباسشویی شما شود. در برخی موارد، می توانید به سادگی شیلنگ آب را با دست محکم کنید. اما در مواقع دیگر ممکن است برای انجام این کار به تعویض قطعه یا سرویسکار حرفه ای نیاز داشته باشید.


اگر به دنبال شغل فنی و پردرآمد هستید ما به شما آموزش تعمیرات لوازم خانگی را پیشنهاد میکنیم.


مهر و موم دیگ لباسشویی شکسته یا معیوب شده

اگر نشت آب در زیر واشر باشد، تعویض بخشی به نام آب بند دیگ اغلب مشکل را برطرف می کند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که ماشین لباسشویی شما در طول چرخه آبکشی شروع به نشتی کند. یک مهر و موم دیگ در بالای جعبه دنده ماشین لباسشویی نصب شده است. برای رسیدن به درزگیر، باید سبد چرخشی را بردارید و احتمالاً واشر را برگردانید. متأسفانه این مورد می تواند به معنای انجام کارهای جداسازی قطعات زیادی باشد و شاید بهتر باشد با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

سبد یا فیلتر گرفتگی دارد

سبد گیر در ماشین لباسشویی شبیه پرز گیر در خشک کن شما است. با گذشت زمان ممکن است مسدود شود و باعث ظاهر شدن الیاف در لباس های شسته شده شما شود. اما می تواند باعث نشتی واشر از پایین نیز شود! می توانید سبد گیره را در امتداد لبه بالایی درام ماشین لباسشویی پیدا کنید. بالای ستون مرکزی (به نام همزن) درام، یا در انتهای شیلنگ تخلیه، جایی که ممکن است یک صفحه قابل جابجایی وجود داشته باشد که می توانید آن را تمیز کنید. واشرهای جدیدتر ممکن است این سبدهای نگهدارنده را نداشته باشند.

کوپلر شکسته یا ترک خورده است

کوپلر یک مهر و موم لاستیکی یا پلاستیکی بین موتور و درام ماشین لباسشویی است و تعویض آن بسیار ارزان است! اگر ماشین لباسشویی شما از پایین چکه می کند یا لباس ها بعد از یک چرخه هنوز خیس هستند، احتمالاً تقصیر یک کوپلر شکسته است.

پمپ آب معیوب است

نشتی زیر واشر معمولاً به دلیل خرابی پمپ آب یا شلنگ های آسیب دیده متصل به پمپ ایجاد می شود. معمولاً اگر پمپ معیوب باشد، در طول چرخه شستشو متوجه صدای غرش یا لرزش زیادی از دستگاه خواهید شد. پمپ آب در واشر معمولاً در پایین دستگاه قرار دارد. شما می توانید پمپ آب را با دو شیلنگ بزرگ متصل به آن تشخیص دهید. شما می توانید به صورت بصری بررسی کنید که آیا این اتصالات شل یا مسدود شده اند یا نه.

اگر ماشین لباسشویی شما از پایین چکه می کند چه باید کرد؟

ماشین‌های لباسشویی می‌توانند گالن‌ها آب را در یک زمان کوتاه نشت دهند و اغلب این اتفاق یک شبه رخ می‌دهد. و آسیبی که آب نشت شده می تواند ایجاد کند بسیار زیاد است. اگر به موقع تمیز نکنید، نشت آب ممکن است در آینده نیاز به تعمیرات گسترده کفپوش و دیوارهای خشک داشته باشد.
در اسرع وقت یک شرکت بازسازی آسیب آب را در نزدیکی خود پیدا کنید. و قسمت های فوق الذکر ماشین لباسشویی خود را تا جایی که می توانید بررسی کنید. اگر از قبل علت نشتی را از پایین ماشین لباسشویی خود پیدا کنید، این می تواند روند بازیابی آب را به میزان قابل توجهی سرعت بخشد.
یک سرویسکار خوب نشتی آب، بلافاصله آب جاری شده از ماشین لباسشویی را استخراج می کند و سپس تجهیزات رطوبت زدایی را راه اندازی می کند تا منطقه را در اسرع وقت خشک کنند.

چرا ماشین لباسشویی از زیر نشتی دارد؟

در ماشین های لباسشویی با بار بالا، نشتی در زیر ماشین ممکن است نشان دهنده مشکلات پمپ آب باشد. این مورد می تواند مشکلات جدی ایجاد کند و باید به سرعت تعمیر شود، زیرا می تواند آب را به موتور نشت کند. در ماشین های لباسشویی با بارگیری از جلو، درزهایی که درام داخلی و خارجی را به هم وصل می کنند می توانند آب بندی شوند. که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

آیا تعمیر نشتی آب ارزش دارد؟

بسیاری از مشکلاتی که باعث نشتی ماشین لباسشویی می شوند را می توان به راحتی با هزینه ای بسیار کمتر از خرید یک ماشین جدید تعمیر کرد. در حالی که برخی از مشکلات می تواند توسط صاحبان خانه برطرف شود، برخی دیگر ممکن است به کمک یک متخصص نیاز داشته باشند. اما بسته به عمر ماشین لباسشویی شما و اینکه قطعات آن به راحتی پیدا می شود، گاهی اوقات تعویض ماشین مقرون به صرفه تر است.

چگونه ماشین لباسشویی با نشتی آب را تعمیر کنیم؟

ماشین های لباسشویی ممکن است به دلایل مختلفی دچار نشتی شوند، بنابراین بهترین راه برای تعیین نحوه تعمیر ماشین لباسشویی، یافتن منبع نشتی است. بعد، در نظر بگیرید که کدام قطعات ممکن است باعث آن شوند و به دفترچه راهنمای تعمیر دستگاه مراجعه کنید.

آیا پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی باعث نشتی آن می شود؟

گاهی اوقات علت نشتی ماشین لباسشویی به سادگی تراز کردن ماشین لباسشویی است. هنگامی که سنسورهای پرکننده، شیرها و شیلنگ‌های تخلیه به درستی کار نکنند، ممکن است یک ماشین لباسشویی ناتراز یا با بار بیش از حد نشت کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:334

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.