مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام

وقتی اکثر مردم کلمه “لیزر” را می شنوند ، ممکن است به یک انبوه پرتوهای قرمز در یک فیلم در یک کهکشان بسیار دور فکر کنند. وقتی دندانپزشکان “لیزر” می شنوند ، بیشتر به فکر فناوری می افتند که برای بیماران و عمل آنها مفید باشد. سالهاست که لیزرها به عنوان آینده دندانپزشکی معرفی می شوند. اما قبل از پیگیری گواهینامه دندانپزشکی لیزر ، برای شما مهم است که مهارت های خود را ارزیابی کرده و بینایی را تمرین کنید تا تعیین کنید آیا این نوع فن آوری می تواند به نفع شما ، عمل شما و بیماران شما باشد.

صدور گواهینامه دندانپزشکی با لیزر: علاوه بر این ، لیزر دندانپزشکی می تواند نیاز به استفاده از هندپیس پرسرعت را برای برخی از اقدامات از بین ببرد ، بنابراین بیماران احساس راحتی بیشتری می کنند. به عنوان مثال می توان به برداشتن فیبروما و فرنکتومی اشاره کرد.

صدور گواهینامه دندانپزشکی با لیزر: از لیزرهای دندانی می توان برای کمک به ترمیم دندان ها ، ایجاد لبه لثه و انجام سایر روش های بافت نرم استفاده کرد.

بیشتر یاد بگیرید:

  • اگر فصد یادگیری تعمیرات تجهیزات پزشکی را دارید میتوانید در دوره های آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی شرکت کنید و در پایان دوره مدرک معتبر فنی حرفه ای دریافت نمائید.

لیزرها چه کاری می توانند انجام دهند؟

طبق آکادمی دندانپزشکی لیزر (ALD) ، لیزر با انتشار پرتوی بسیار متمرکز انرژی نور که توسط یک محیط فعال مانند یک ظرف گاز دی اکسید کربن تأمین می شود ، کار می کند. گرما و نور پرتوی لیزر می تواند برای از بین بردن باکتری ها یا بخارآمدگی آب در بافت های دهان باشد ، به دندانپزشک اجازه می دهد مناطق بسیار خاص لثه و سایر بافت ها را از بین ببرد. لیزر به اندازه کافی قدرتمند همچنین می تواند قسمت هایی از استخوان را از بین ببرد.

از لیزرهای دندانی می توان برای ترمیم دندان ها ، ایجاد لبه لثه و انجام سایر روش های بافت نرم استفاده کرد. آنچه ممکن است بیشتر مورد توجه دندانپزشکان و بیماران آنها باشد این است که لیزرهای دندانی اجازه می دهند درمان با حداقل مقدار بی حسی موضعی و در برخی موارد به هیچ وجه بی حس کننده انجام شود. این یک مزیت شگفت انگیز برای بیمارانی است که به دلیل ترس از سوزن ممکن است درمان دندانپزشکی را کاهش داده یا از آن اجتناب کنند. بعلاوه ، لیزر دندانپزشکی می تواند نیاز به استفاده از هندپیس پرسرعت را برای برخی از اقدامات از بین ببرد ، بنابراین بیماران احساس راحتی بیشتری می کنند.

علاوه بر کاهش و احتمالاً از بین بردن نیاز به سوزن و دریل ، لیزر دندانپزشکی ممکن است به دندانپزشک عمومی اجازه دهد برخی از روش های درمانی را ارائه دهد که در غیر این صورت ممکن است به مراجعه تخصصی نیاز داشته باشد. به عنوان مثال می توان به برداشتن فیبروما و فرنکتومی اشاره کرد. با آموزش مناسب ، لیزر ممکن است این امکان را برای یک دندانپزشک عمومی عمومی فراهم کند که این درمانها را در مطب انجام دهد در صورتی که قبلاً این کار را نکرده است. با این حال ، همیشه به یاد داشته باشید که همه متخصصان دندانپزشکی فقط باید درمان هایی را ارائه دهند که در مورد آنها آموزش دیده اند و توانایی انجام آنها را دارند.

گواهینامه دندانپزشکی لیزر

یک گام مهم در جهت ارائه روش های لیزر در عمل ، جستجوی برنامه های آموزشی و در نظر گرفتن گواهینامه دندانپزشکی با لیزر است. گزینه های آموزش و صدور گواهینامه در لیزرهای دندانپزشکی از نظر منطقه ای متفاوت است. به عنوان مثال ، بخشهای بین المللی ALD و باشگاههای مطالعه وابسته و سازمانهای جهانی مانند موسسه جهانی لیزر بالینی ، دوره ها ، کنفرانس ها و گواهینامه های مختلفی را ارائه می دهند.

بیشتر تولیدکنندگان لیزر برخی از آموزش های اساسی در مورد نحوه استفاده از لیزرهای خاص خود را ارائه می دهند ، در حالی که صدور گواهینامه فراتر از تسلط بر یک دستگاه است. برنامه های صدور گواهینامه دندانپزشکی لیزر برای کمک به توسعه دانش و صلاحیت دندانپزشکان ، آموزش تعلیمی و عملی را ارائه می دهند. برای تعیین اینکه آیا ممکن است مورد نیاز یا نوع آموزش یا صدور گواهینامه باشد ، مهم است که با نهاد تنظیم کننده مناسب محل کار خود بررسی کنید. همچنین مهم است که بررسی کنید آیا متخصص بهداشت دندانپزشکی شما ممکن است از لیزر در محل شما استفاده کند یا خیر ، در صورت وجود کدام نوع ، تحت چه شرایطی و چه شرایط آموزشی قابل استفاده است.

بیشتر بدانید:

آموزش تعمیرات تجهیزات دندان پزشکی در مجتمع فنی تهران پایتخت

بودجه بندی و سوالات استفاده

در کنار مزایای بالقوه لیزر دندانپزشکی ، یک عیب می تواند قیمت بالای آن باشد. هزینه لیزرهای دندانی بسیار متفاوت است و هزینه برخی از آنها چند هزار دلار و برخی دیگر حدود 100000 یورو است. این هزینه می تواند برای هر عمل دندانپزشکی سنگین باشد ، بنابراین ارزیابی دیدگاه شما برای استفاده از این فناوری جدید از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از خرید لیزر ، باید سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • آیا بیش از چند ماه اول پس از خرید از لیزر استفاده می کنم؟
  • آیا من آموزش و صلاحیت انجام لیزر درمانی را دارم؟
  • آیا وقت کافی برای گذراندن دوره های آموزشی صحیح و یا گواهینامه دندانپزشکی لیزر را دارم؟
  • آیا در عمل من به لیزر نیاز است؟
  • آیا پولی که صرف لیزر می شود بهتر می تواند در حوزه دیگری از عمل من هزینه شود؟

همچنین می توانید با دندانپزشکان دیگری که در عمل از لیزر استفاده کرده اند صحبت کنید. س Askال کنید آیا لیزر باعث افزایشتولید و سودآوری عمل می شود و آیا دندانپزشکی را برای آنها و بیمارانشان لذت بخش تر می کند؟ همچنین ، با دندانپزشکی که لیزر خریداری کرده است صحبت کنید و دیگر از آن استفاده نمی کنید. بپرسید چرا آنها تصمیم گرفتند دیگر از لیزر استفاده نکنند. آیا آموزش بیشتر به آنها کمک می کرد؟ در آخر ، دریابید که کدام مارک ها و مدل های لیزر بهترین بررسی های کاربران مستقل را دارند. برای خرید لیزر عجله نکنید. این می تواند یک مزیت برای یک عمل دندانپزشکی باشد ، اما می تواند به معنای یک میزان قابل توجه باشد سرمایه گذاری مالی و آموزشی. چه روش های سنتی را انتخاب کنید و چه فناوری جدیدتر لیزر را می توانید دندانپزشکی با کیفیت ارائه دهید. همچنین ممکن است دوست داشته باشید …

بیشتر بدانید:

زنان در دندانپزشکی

به نظر ما بهترین روند دندانپزشکی در اروپا برای سال 2018 چیست؟

شروع یک عمل دندانپزشکی: آیا قادر به کنار آمدن با استرس مدیریت کارکنان دندانپزشکی هستید؟

نحوه شروع یک تمرین دندانپزشکی (و سایر گزینه های شغلی برای کاوش)

چگونه وضعیت خود را بهبود ببخشیم: پس از انجام آخرین عمل دندانپزشکی در روز ، از روی صندلی که بلند می شوید ، مکث می کنید و اجازه می دهید قبل از خارج شدن از خواب ، ناراحتی در کمر شما برطرف شود. چگونه وضعیت خود را بهبود ببخشیم و حرفه دندانپزشکی خود را گسترش دهیم ارسال شده در زندگی دندانپزشکی ، EduForum و برچسب آکادمی دندانپزشکی لیزر ، هزینه لیزر دندانپزشکی ، لیزر دندانپزشکی، لیزر دندانپزشکی ، frenectomies ، آینده دندانپزشکی ، لثه ، هندسیپ با سرعت بالا ، دندانپزشکی لیزر ، موسسه جهانی لیزر لیزر. پیوند همیشگی را علامت گذاری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:334

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.