مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام

هنگامی که درب بازکن گاراژ شما به طور ناگهانی به درستی کار نمی کند ، درک علت این مشکل بسیار ساده است و راه حل آن معمولاً آسان است در اینجا قصد داریم آموزش رفع مشکلات درب الکترونیکی را برای شما قرار دهیم.

رفع مشکلات مربوط به درب الکترونیکی

در اینجا هشت مشکل شایع وجود دارد ، همراه با محتمل ترین تعمیرات هر یک. اگر به نظر نمی رسد که هیچ یک از راه حل های زیر مشکل را برطرف کند ، باید با کتابچه راهنمای مالک مشورت کنید یا با یک متخصص تماس بگیرید.

نه کنترل از راه دور و نه سوئیچ دیواری کار نمی کنند

هنگامی که در هنگام فشار دادن سوئیچ ریموت یا دیواری درب گاراژ به هیچ وجه از جای خود تکان نمی خورد ، تقریباً مطمئناً منبع تغذیه به نوعی مختل شده است:

همانند بسیاری از این مشکلات ، رایج ترین مشکل ساده ترین مشکل است – واحد موتور از برق جدا شده است. ابتدا با چک کردن محل خروجی درب باز کن درب ورودی را باز کنید و مطمئن شوید که سیم در کل وصل است.
همچنین ممکن است قطع کننده مدار ، فیوز یا خروجی GFCI که مدار در بازکن در را تأمین می کند از بین رفته یا بسوزد. اگر متوجه شدید که چراغهای دیگر یا مدارهای الکتریکی موجود در گاراژ کار نمی کنند ، علت اصلی این امر است و باید قطع کننده یا GFCI را تنظیم کنید یا فیوز سوخته را تعویض کنید. اگر قطع کننده مدار یا GFCI مرتباً در حال قطع شدن باشد ، این نشانه وجود یک اتصال کوتاه در سیستم است – احتمالاً حتی خود درب بازکن گاراژ.
سرانجام ، ممکن است موتور درب بازکن گاراژ سوخته باشد و به هیچ وجه کار نکند. این مشکلی است که شما (یا شخص خدماتی) را مجبور به تعویض آن می کنید.

درب گاراژ به Remote یا Keypad پاسخ نخواهد داد

چندین راه حل ممکن وجود دارد که یک کنترل از راه دور بی سیم یا صفحه کلید نصب شده عملکرد در بازکن را متوقف کند:

به در نزدیک شوید. ممکن است از محدوده آنتن داخل گاراژ خارج شده باشید. درهای بازکن گاراژ مدرن اساساً رادیوهای کوچکی هستند که در حدود 315 میلی آمپر ساعت کار می کنند و چند فوت فاصله اضافی می تواند سیگنال را تحت تأثیر قرار دهد.
اطمینان حاصل کنید که آنتن واحد موتور به سمت پایین آویزان است و به هیچ وجه آسیب ندیده است.
اگر درب با سوئیچ دیواری سخت افزاری خوب کار می کند ، به احتمال زیاد باتری به تعویض کنترل از راه دور یا صفحه کلید نیاز دارد.
برنامه کنترل از راه دور یا صفحه کلید را دوباره برنامه ریزی کنید. لوازم الکترونیکی حساس در کنترل از راه دور یا صفحه کلید ممکن است بعضی اوقات برنامه نویسی خود را از دست بدهد و ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد. هر برنامه بازکن درب گاراژ روش کمی متفاوت برای برنامه ریزی مجدد دارد ، بنابراین با راهنمایی ها مشورت کنید و یا در جستجوی اطلاعات مربوط به نحوه انجام این کار برای درب بازکن مخصوص خود به صورت آنلاین بگردید.

درب گاراژ بسته نمی شود

اگر درب گاراژ به درستی باز شود اما نتواند به طور کامل بسته شود ، ممکن است یکی از سه دلیل عمده وجود داشته باشد:

ممکن است سوئیچ نزدیک به تنظیم نیاز داشته باشد. درب گاراژ شما دارای کلیدهای تنظیم شده است که به موتور دستور می دهد چه موقع از کار بایستد – چه هنگام باز شدن و چه هنگام بسته شدن. اگر سوئیچ close-limit اشتباه تنظیم شده باشد ، ممکن است از بسته شدن درب جلوگیری کند. همچنین می توانید در هنگام باز کردن درب بازکن را معکوس کرده یا عقب بکشید.

سوئیچ close-limit یک اقدام ایمنی است که باعث می شود افراد در معرض ضربه قرار نگیرند و درب را روی آنها نگذارند – این وسیله ای لازم و ضروری برای همه درهای بازکن گاراژ است. تنظیم کلید سوئیچ مانع رفتار نامناسب درب گاراژ شما می شود.

درب های مختلف گاراژ برای تنظیم سوئیچ های تنظیم شده از روش های مختلفی استفاده می کنند ، اما معمولاً این یک ویژگی پیچ در واحد موتور است که برای تنظیم میزان پایین آمدن درب چرخانده می شود.

سنسورهای ایمنی ممکن است به تنظیم یا تنظیم مجدد نیاز داشته باشند. نزدیک انتهای مسیر درب در هر دو طرف چشمان الکترونیکی قرار دارد که نیاز به یک دید واضح بین آنها دارد. اگر خطوط دید بین چشم ها واضح باشد ، درب تا سطح زمین به آرامی بسته می شود. با این حال ، اگر هر چیزی مانع از مشاهده چشم می شود ، یا اگر براکت هایی که چشم های الکترونیکی را از هم تراز می کنند ، از پایین آمدن درب باز می مانند. در بیشتر موارد ، درب متوقف می شود یا معکوس می شود و چراغ ها چشمک می زنند تا به شما بگویند مشکلی وجود دارد.

اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی بین مسیر بین سنسورهای الکترونیکی وجود ندارد. گاهی اوقات ، برگها یا بقایا می توانند حسگرها را مسدود کنند. اگر به طور مکرر اتفاق بیفتد ، ممکن است ارتعاشات موجود در در مسیرها باعث شل شدن براکت های نگهدارنده سنسورها شده و باید دوباره مرتب شوند.

کمتر غلتکی زنگ زده یا آسیب دیده می تواند باعث اتصال درب در مسیرها شود. جایگزینی غلتک های آسیب دیده یا روانکاری آنها با روان کننده سیلیکونی می تواند این مشکل را برطرف کند. بعضی اوقات ممکن است خود مسیرها جابجا شوند یا خم شوند ، که این امر نیز می تواند باعث ایجاد مشکل شود.

قبل از برخورد به طبقه درب گاراژ معکوس می شود

دو مشکل احتمالی می تواند منجر به تغییر حالت درب گاراژ قبل از اینکه حتی کف آن را لمس کند ، شود:

درهای بازکن گاراژ دارای یک پیچ تنظیم هستند که نیروی بسته شدن را کنترل می کند – فشاری که قبل از خاموش شدن موتور اجازه می یابد با آن پایین بیاید. وقتی درب حتی قبل از برخورد به زمین معکوس می شود ، این اغلب به این دلیل است که تنظیم نیروی نزدیک به تنظیم نیاز دارد. اصطکاک غلتک های درب در داخل مسیرها باعث می شود درب بازکن در فکر این باشد که درب به کف رسیده است ، و برای باز شدن حساسیت باید درب باز کن تنظیم شود.
غلطک های آسیب دیده یا زنگ زده نیز می توانند اصطکاک اضافی ایجاد کنند ، درب بازکن در را متوقف می کند تا زودتر متوقف شود. اطمینان حاصل کنید که غلطک ها از فرم خوبی برخوردار بوده و به خوبی روغن کاری شده اند تا از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

درب گاراژ بلافاصله پس از لمس کف ، معکوس می شود

هنگامی که درب گاراژ پس از لمس کف بلافاصله به سمت بالا می پرد ، این نیز یک مشکل سوئیچ از نزدیک است. پیچ تنظیم محدودیت نزدیک را روی موتور بازکن درب با سرعت کم تنظیم کنید تا زمانی که درب با لمس زمین متوقف شود.

درب گاراژ کاملاً باز نمی شود

وقتی درب گاراژ درست صعود می کند اما کوتاه می ایستد کاملاً باز است ، دلایل احتمالی این موارد عبارتند از:

ممکن است لازم باشد سوئیچ حداکثر به سمت واحد موتور منتقل شود. این کلید معمولاً یک اهرم لمسی است که به راحتی در انتهای مسیر نزدیک واحد موتور نصب می شود و اگر خیلی دور باشد ، موتور قبل از باز شدن کامل درب را متوقف می کند. راه حل این است که سوئیچ را به واحد موتور نزدیک کنید. این یک مشکل تا حدودی نادر است و معمولاً بلافاصله پس از نصب درب بازکن جدید گاراژ خود را نشان می دهد.
غلطک های بلک دار یا آسیب دیده نیز می توانند باعث باز شدن کوتاه درب شوند. غلطک های آسیب دیده را بازرسی و جایگزین کنید و غلطک های زنگ زده را روغن کاری کنید.

درب گاراژ در زمستان باز نمی شود

بعضی اوقات ، به خصوص در زمستان ، درب گاراژ که کاملاً پایین می آید باز نمی شود. اگر چنین اتفاقی افتاد ، به دنبال پیچ موتور موتور باشید تا حساسیت درب بازکن را تنظیم کند. به خصوص در زمستان ، که گاهی غلطک ها سفت می شوند ، ممکن است از باز شدن درب منصرف شود. غلطک های روانکاری نیز می توانند به این مشکل کمک کنند. روش های تنظیم حساسیت متفاوت است. بنابراین برای راهنمایی ها با کتابچه راهنمای مالک مشورت کنید.

درب گاراژ باز می شود اما موتور از کار نمی افتد

وقتی این مشکل غیرمعمول رخ می دهد ، به این معنی است که سوئیچ حداکثر مجاز احتمالاً باید از واحد موتور دور شود. به ندرت اتفاق می افتد که این مشکل به طور ناگهانی ظاهر شود. در صورت بروز چنین اتفاقی ، معمولاً هنگام نصب درب بازکن درب گاراژ ، مورد توجه قرار می گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:333

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.