مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام
هزینه خدمات سرویس و تعمیرات ماشین ظرفشویی

هزینه خدمات سرویس و تعمیرات ماشین ظرفشویی چقدر است؟

hasan veisi

ماشین ظرفشویی همگام با پیشرفت تکنولوژی، جای خود را در خانواده‌ها باز کرده و اگر نباشد عملاً بخشی از آشپزخانه از کار افتاده است. افزایش قیمت روزانه ماشین ظرفشویی باعث شده که همواره مصرف کنندگان نگران خرابی و قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی خود باشند. تا جایی که این روزها هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی به یکی از دغدغه‌های مصرف‌کنندگان این دستگاه تبدیل شده است و افراد به هنگام مواجهه با هرگونه خرابی در ظرفشویی خود، به دنبال بررسی هزینه تعمیرات قطعات معیوب آن هستند.

از طرفی تعمیر ماشین ظرفشویی به یکی از تخصصی‌ترین شاخه‌های دوره تعمیرات لوازم خانگی تبدیل شده است. اکثر افراد به محض بروز مشکل در ظرفشویی به تکاپوی تعمیر ماشین ظرفشویی می‌افتند. ماشین ظرفشویی ممکن است با مشکلاتی ازجمله تخلیه نکردن آب در پایان هر سیکل شستشو مواجه شده یا مشکلات دیگری چون آبگیری بیش از حد، سرریز کردن و نشت آب یا سر و صدا و لرزش زیاد داشته باشد. همچنین ممکن است مدت زمان شستشوی ظروف بسیار طولانی شده باشد و حتی ظروف به خوبی شسته نشده و هنوز بر روی آن‌ها لکه‌های چربی و مواد غذایی باقی مانده باشند.

داشتن برخی اطلاعات اولیه از سازوکار تعمیر ماشین ظرفشویی به شما کمک می‌کند تا تصمیم بهتری در مورد تعمیر این وسیله بگیرید. مثلا وقتی به علت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی، تعمیرکار در محل حاضر می‌شود و علت آن معیوب بودن پمپ تخلیه است، باید بدانید که پمپ تخلیه در کدام مدل‌ها در بازار عرضه می‌شود. همچنین هر یک از این پمپ تخلیه‌ها از کیفیت مختلفی برخوردار است و اینکه کدام شرکت اقدام به تعویض پمپ تخلیه نموده و چه مدت گارانتی می‌دهد، از معیارهای تعیین کننده قیمت است.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی چقدر است؟

یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از افراد این است که تعمیرکاران برای هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات ماشین ظرفشویی، نرخ‌های گوناگونی را ارائه می‌دهند. درواقع دلایل متعددی برای تفاوت در هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی وجود دارد و به همین علت است که تفاوت در نرخ‌ها کاملا طبیعی و توجیه‌پذیر است. برخی فاکتورها در تعیین قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی موثر است که یکی از آنها نوع خرابی ماشین ظرفشویی است.

ماشین‌ های ظرفشویی قطعات متعددی دارند و در مدل‌های مختلف نیز قابلیت‌های گوناگونی در آنها پیاده‌سازی شده است. همین مساله باعث شده تا قیمت تعمیرات آن تغییر و کاملا وابسته به نوع خرابی دستگاه باشد. مثلا از آنجا که موتور دارای سیم‌پیچی خاصی بوده و تعمیر آن نیاز به زمان و تخصص بالایی دارد، هزینه تعمیر موتور ماشین ظرفشویی خیلی بیشتر از تعویض المنت است.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که آیا قطعه دارای اشکال و خرابی، با تعمیر درست می‌شود یا نیاز به تعویض دارد؟ قدر مسلم زمانی که قطعه قابل تعمیر است، هزینه‌ها کمتر از وقتی است که قطعه جدید باید خریداری و تعویض شود. همچنین باید توجه داشته باشید که گاهی تعمیرکاران تنها دستگاه را سرویس می‌کنند و تعمیرات اساسی و مهم انجام نمی‌دهند. بدون شک در این شرایط هزینه‌ها تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

عوامل موثر بر تعیین هزینه تعمیرات ظرفشویی چیست؟

برای بررسی هزینه تعمیرات ظرفشویی می‌بایست فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت تا بتوان هزینه نهایی را تعیین کرد. ازجمله عواملی که می‌تواند در زمینه تعیین قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی تاثیر زیادی داشته باشد می‌توان به مدت زمان گارانتی دستگاه و کیفیت در ارائه خدمات، نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات معیوب ماشین ظرفشویی، نوع قطعات اصل یا غیرفابریک مورد استفاده برای تعمیرات ظرفشویی، مدل و تکنولوژی به کار رفته در ماشین ظرفشویی، نوسانات و تغییرات قیمت تعمیرات قطعات ظرفشویی در بازار و … اشاره کرد.

یکی دیگر از رایج‌ترین عوامل موثر بر هزینه سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی، خرابی موتور شست و شوی آن است. وظیفه موتور تنظیم میزان آب و تامین مقدار آب لازم برای شست و شوی ظرف است و خرابی موتور می‌تواند منجربه صدای زیاد و غیرطبیعی ماشین، تخلیه نشدن آب پس از شست و شو یا مشکل در آب‌گیری شود.

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی، تعویض یا تعمیر پمپ تخلیه آب است. فرایند روتین در هنگام شست و شوی ظروف این است که آب داخل ماشین ظرفشویی پر شده و پس از اتمام برنامه شست و شو، پمپ تخلیه باید آب کثیف را از ماشین خارج کند. اگر تخلیه آب با مشکل مواجه شود، امکان ایجاد سر و صدای مزاحم، نشتی و چکه کردن آب از ماشین یا کثیف ماندن ظروف وجود دارد.

همچنین قیمت بازوی اسپری بر هزینه تعمیر و هزینه نصب ماشین ظرفشویی تاثیرگذار است. در هنگام اجرای برنامه شست و شو، این بازوی اسپری مواد شوینده است که با چرخش خود، مایع یا پودر شوینده را به تمامی ظروف می‌رساند. چینش نامناسب ظروف ممکن است باعث برخورد ظرف‌ٔها به بازو شده و باعث خرابی یا شکستگی آن شود. خرابی بازوی شست وشو منجربه صدای ناهنجار ماشین و همچنین کثیف ماندن ظروف می‌شود.

وظیفه برد ماشین ظرفشویی، تنظیمات ماشین ظرفشویی مثل برنامه شست و شو و زمان شست و شو است. قطع مکرر برق حین کار ماشین می‌تواند باعث سوختن خازن و درنهایت خرابی و سوختن برد شود. سوختن برد یکی از دلایل روشن نشدن ماشین و از عوامل موثر بر هزینه سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی است.

از دیگر موارد رایج در تعمیر ماشین و عوامل موثر بر هزینه سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی، وضعیت شناور ماشین است. شناور از اصلی‌ترین قطعات برای انجام فرایند آب‌گیری در ماشین ظرفشویی است و در صورت خرابی شناور، آب بیش از حد در ماشین جمع شده و باعث نشتی و کثیف شدن اطراف ماشین می‌شود.

به طور خلاصه در صورت بروز هرگونه مشکل در برنامه‌ریزی شست و شو یا خرابی هر قسمت از ماشین ظرفشویی، تعمیرکار متخصص به محل آمده و بعد از بررسی موارد ذکر شده، قطعات خراب را تعمیر یا تعویض می‌کند. در صورت نیاز به تعویض تجهیزات، هزینه قطعه جدید به دستمزد تعمیرکار اضافه می‌شود. استفاده از شوینده‌های مرغوب که در ماشین ته‌نشین نشده و کامل حل شوند به عمر مفید ماشین ظرفشویی اضافه می‌کند. توجه داشته باشید که سرویس‌های دوره‌ای از موارد مهم و عوامل موثر بر هزینه سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی است که شاید هزینه‌بر باشد ولی درنهایت باعث عملکرد بهتر و افزایش عمر ماشین ظرفشویی می‌شود.

بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی چگونه است؟

برای افرادی که قصد ورود به حرفه تعمیرات ماشین ظرفشویی را دارند، یکی از مهمترین سوالات، وضعیت بازار کار این حرفه است. به طور خلاصه می‌توان گفت که بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی خوب و درآمدزاست. کمااینکه نتایج بررسی‌ها در بازار نشان می‌دهد که خرید ماشین ظرفشویی در سال‌های اخیر روند رو به رشدی را داشته است و این وسیله تقریبا در هر خانه‌ای وجود دارد. خرید ماشین ظرفشویی عاملی است که بعد از آن، تقاضا برای تعمیرات و سرویس ماشین ظرفشویی افزایش خواهد داشت.

یکی از موارد مهم دیگر، تخصصی بودن تعمیر ماشین ظرفشویی است. این موضوع باعث شده تنها کسانی که آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی را از صفر تا صد دیده‌اند، توانایی تعمیر آن را داشته باشند. یکی از دلایل دیگر برای بازار کار مناسب تعمیرات ماشین ظرفشویی، قیمت بالای آن است که هنگام خراب شدن، راهی به جز تعمیر آن وجود ندارد.

علاوه بر این موارد، باید اضافه کرد که ورود به بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی کار سختی نیست و به سرمایه بالایی نیاز ندارد. تنها کافیست آموزش صفر تا صد تعمیرات ماشین ظرفشویی را دیده باشید و یک مدرک معتبر بگیرید. با آموزش گرفتن تعمیر ماشین ظرفشویی و در اختیار داشتن مدرک معتبر می‌توانید به راحتی وارد بازار کار این حرفه شوید.

برای آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی کجا ثبت‌نام کنیم؟

از آنجا که تعمیرات ماشین ظرفشویی جزء مشاغل دسته تعمیراتی و تاسیساتی قرار می‌گیرد، مهارت در آن حرف اول را می‌زند. آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی در مجتمع فنی تهران پایتخت به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های مورد نیاز این شغل را به طور کامل و از صفر تا صد یاد بگیرید.

در حال حاضر مدل‌ها و برندهای ماشین ظرفشویی روز به روز در حال افزایش است. شرکت در دوره تعمیر ماشین ظرفشویی به شما کمک می‌کند تا آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش، اسنوا، مجیک و برندهای دیگر را یاد بگیرید.

ورود به بازار کار حرفه تعمیرات ماشین ظرفشویی در برخی از مراکز نیاز به ارائه مدرک معتبر دارد که به راحتی می‌توان این مدرک را از مجتمع فنی تهران پایتخت دریافت کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:334

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.