دوره آموزش جوشکاری آرگون

دوره آموزشی جوشکاری آرگون به اینگلسی (Argon welding training) موسسه تهران پایتخت به منظور آشنایی شرکت کنندگان با مهمترین اصول، روش ها و مهارت های جوشکاری و نحوه حفظ ایمنی در حین استفاده از ابزارهای مختلف جوشکاری آرگون طراحی شده است.

این دوره شامل مقدمه ای جامع بر ابزارهای ایمنی و امنیتی در حین جوشکاری است. روش های استفاده ایمن از ابزار و اجتناب از اشتباهات رایج و قرار گرفتن در معرض خطر. شرکت‌کننده همچنین می‌تواند انواع جریان‌های مورد استفاده در جوشکاری آرگون، قطعات و تجهیزات آن و عملکرد هر قطعه را فرا بگیرند. و سپس با اتمام این دوره و دریافت گواهی معتبر به صورت فوری جذب بازار کار شوند.

فیلم معرفی
پادکست معرفی
آموزش حضوری یا مجازی آموزش حضوری یا مجازی

امکان یادگیری دوره بصورت حضوری یا مجازی

مدرک بین المللی و رسمی مدرک بین المللی و رسمی

دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای و بین المللی دوزبانه

تجدید دوره رایگان تجدید دوره رایگان

تضمین تا یادگیری کامل

شهریه اقساطی شهریه اقساطی

پرداخت شهریه تمامی دوره ها بصورت اقساطی در طول دوره

پشتیبانی حرفه ای پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی مادام العمر توسط اساتید حرفه ای و مجرب

خوابگاه خوابگاه

ارائه بهترین خوابگاه برای کاراموزان شهرستانی

سرفصل های دوره آموزشی
آشنایی با ایمنی کار در جوشکاری آشنایی با مباحث کلی جوشکاری آشنایی با فرایند های مذاب و جامد انتخاب مناسب جریان برق با نوع فلز تنظیمات و آماده سازی دستگاه جوش چگونگی نصب پدال پای کنترل حرارت چگونگی تنظیم جریان گاز جوشکاری ارگون به صورت عملی میزان ضخامت و قطر مناسب الکترود تنظیم آمپر قرار دادن الکترود داخل کولت زدن خال جوش بین دو تکه ی فلز جوشکاری فلز نحوه ی کار کردن و تنظیم دستگاه های جوشکاری آرگون جوشکاری ذوبی بدون فیلم جوش ورق های فولادی در حال های مختلف(1G)-(2F)-(3F)-(4F) اتصال زاویه ی خارجی با جوشکاری نحوه ی ثابت نگه داشتن فلز با گیره و فیکسچر فیلر جوش آرگون آشنایی با انواع دستگاه های جوشکاری شناخت پارامتر های فرایند جوشکاری آرگون آشنایی با انواع گاز ها آشنایی با انواع الکترود های تنگستن جوشکاری لبه برگردان اتصال لبه روی هم با جوشکاری
↓ اسکرول کنید ↓
هزینه دوره
قیمت دوره جوشکاری آرگون
8.600.000 تومان
حداکثر ظرفیت: 10 نفر
قیمت دوره خصوصی جوشکاری آرگون
لطفا تماس حاصل شود تومان
حداکثر ظرفیت: 3 نفر
قیمت دوره مجازی جوشکاری آرگون
6.100.000 تومان
حداکثر ظرفیت: 1 نفر
اطلاعات خوابگاه
اتاق‌های 2تخته، 4تخته و 6تخته مجهز به تخت، ملحفه، کمد، یخچال، تلویزیون سرویس بهداشتی و حمام ماشین لباسشویی عمومی در هر طبقه خوابگاه در غرب، مرکز و شرق تهران dorm
اطلاعات شهریه
300 هزار تومان بابت رزرو هر دوره پرداخت اقساطی اعطای وام خصوصی، عمومی و نیمه خصوصی بهترین قیمت ممکن dorm
arrow
در ارتباط باشید
سوالی دارید؟ مشاورین ما به شما کمک میکنن

کافیست تا فرم زیر را تکمیل کنین تا مشاورین مجتمع فنی تهران پایتخت با شما عزیزان در سریعترین زمان ممکن تماس بگیرن.

دانشجویان سابق تهران پایتخت دیدگاه برخی دانشجویان
محمدرضا مهرداد
نمونه سوالات آزمون
جهت دریافت ایمیل خود را وارد نمایید
درباره دوره " دوره آموزش جوشکاری آرگون " بیشتر بخوانید

دوره آموزشی جوشکاری آرگون موسسه تهران پایتخت به منظور آشنایی شرکت کنندگان با مهمترین اصول، روش ها و مهارت های جوشکاری و نحوه حفظ ایمنی در حین استفاده از ابزارهای مختلف جوشکاری آرگون طراحی شده است. این دوره شامل مقدمه ای جامع بر ابزارهای ایمنی و امنیتی در حین جوشکاری است. روش های استفاده ایمن از ابزار و اجتناب از اشتباهات رایج و قرار گرفتن در معرض خطر. شرکت‌کننده همچنین می‌تواند انواع جریان‌های مورد استفاده در جوشکاری آرگون، قطعات و تجهیزات آن و عملکرد هر قطعه را فرا بگیرند. و سپس با اتمام این دوره و دریافت گواهی معتبر به صورت فوری جذب بازار کار شوند. کلاس ها همیشه با یک بخش تئوری شروع می شوند که ما آن را برای درک کل رویه ضروری می دانیم. متعاقبا، ما به بخش عملی می رویم که در غرفه های جوشکاری جداگانه انجام می شود. به این ترتیب، هر کارآموز این فرصت را دارد که آنچه را که می‌آموزد، عملی کند.

آموزش جوشکاری آرگون فنی حرفه‌ای

معمولاً از گاز آرگون در جوشکاری استفاده می‌شود. گاز آرگون به عنوان یک گاز غیر فعال برای جلوگیری از تداخل فعالیت فلزات با گاز جوشکاری و همچنین جلوگیری از اکسیداسیون فلزات در جوشکاری استفاده می‌شود. با استفاده از گاز آرگون به این دلیل که گاز ایجاد شده در اطراف نقطه جوش دما را کنترل می‌کند، می‌توان فلزات ناهمگن را به خوبی با هم جوش داد. جهت یادگیری آموزش جوشکاری آرگون بهتر است به آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای مانند آموزشگاه فنی تهران پایتخت مراجعه ‌کنید. در این آموزشگاه‌ آشنایی با تجهیزات و ابزارها، اصول ایمنی، آموزش تکنیک‌های جوشکاری با گاز آرگون، نحوه تنظیم گاز آرگون بر اساس جنس قطعات و نوع جوشکاری بر روی نمونه قطعات به صورت عملی آموزش داده می‌شود. در پایان دوره نیز به شما مدرک بین المللی فنی حرفه ای اعطا می‌شود.

آموزشگاه جوشکاری آرگون

آموزش جوشکاری آرگون در آموزشگاه‌های وابسته به سازمان فنی حرفه‌ای در محیط‌های عملی با تدریس مفاهیم تئوری و تمرینات عملی، مهارت‌های جوشکاری با گاز آرگون را در کارآموزان افزایش می‌دهد. در این کلاس‌ها تجهیزات استفاده شده در جوشکاری آرگون و نحوه کار با آنها به کارآموزان آموزش داده خواهد شد. استفاده از لباس‌های ایمنی، ماست عینک و دیگر تجهیزات حفاظتی برای رعایت اصول ایمنی در جوشکاری آرگون از دیگر مهارت‌هایی است که در آموزشگاه تهران پایتخت در دوره آموزش جوشکاری آرگون آموزش داده می‌شود. به علاوه  مفاهیم مرتبط با جوشکاری فلزات با گاز آرگون، همچنین اطلاعات مربوط با جوشکاری آلومینیوم و فولادهای ضد زنگ با استفاده از گاز آرگون در این دوره آموزش داده خواهد شد. دوره آموزش جوشکاری آرگون می‌تواند به صورت‌های مختلف حضوری و آنلاین زیر نظر اساتید برجسته این حرفه برگزار شود.

شرکت در دوره آموزش جوشکاری آرگون مناسب چه کسانی است؟

افرادی که در رشته های فناوری، مهندسی مکانیک، متالورژی و جوشکاری تحصیل می کنند می‌توانند برای شرکت در دوره آموزش جوشکاری آرگون تهران پایتخت مناسب باشند.

کسانی که در صنایع مختلف به عنوان کارگر یا تکنسین جوشکار می کنند و علاقه مند به توسعه مهارت های خود هستند نیز برای شرکت در این دوره مناسب هستند.

افرادی که در زمینه های مربوط به ساخت و ساز، تولیدات و نگهداری کار می کنند و افرادی که  به جوشکاری و کسب مهارت های جدید علاقه دارند، می توانند در کلاس های آموزش جوشکاری آرگون شرکت کنند.

همچنین صاحبان کسب و کار یا کارآفرینانی که برای توسعه فعالیت های خود به مهارت های جوشکاری نیاز دارند، افرادی که جوشکاری با گاز آرگون را آموخته اند و نیاز به راهنمایی حرفه ای دارند و تمامی افرادی که می خواهند با افزایش مهارت جوشکاری با گاز آرگون، دانش فنی خود در زمینه جوشکاری حساس و دقیق فلزات را توسعه دهند، می توانند از این دوره آموزشی استفاده کنند.

دوره حضوری آموزش جوشکاری آرگون

آموزشگاه تهران پایتخت، آموزش حضوری جوشکاری آرگون را در کارگاه های مجهز با برنامه درسی کاربردی، شناخت قطعات و تجهیزات جوشکاری، دستگاه ها و ابزار واقعی زیر نظر اساتید متخصص در این زمینه برگزار می کند.

امکان ارتباط مستقیم با مربی در کلاس آموزش جوشکاری آرگون به صورت حضوری این امکان را به کارآموزان می دهد که از تخصص اساتید بهره بیشتری ببرند. کلاس های حضوری به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و عمومی برگزار می شود و تمرینات عملی و جلسات جوشکاری در محیط کارگاهی باعث افزایش مهارت های تئوری و عملی آنها می شود. همچنین شرکت در کلاس ها به صورت حضوری  همراه بقیه کارآموزان، انگیزه افراد را برای تلاش بیشتر افزایش می دهد.

برگزاری کلاس‌های مجازی (آنلاین) آموزش جوشکاری آرگون

اگر به هر دلیلی نتوانستید در دوره حضوری ما که بسیار ویژه و در محیط های عملی برگزار می‌شود شرکت کنید، آموزشگاه تهران پایتخت، دوره آنلاین و غیر حضوری آموزش جوشکاری آرگون را نیز برای آن دسته از عزیزانی که محدودیت مکانی و زمانی دارند برگزار می‌کند.

شرکت در کلاس‌های مجازی یا آنلاین دوره آموزش جوشکاری آرگون در آموزشگاه تهران پایتخت، این امکان را به شما می‌دهد تا هر زمان که آنلاین بودید در هر مکانی به تمامی سرفصل های آموزشی دوره حضوری دسترسی داشته باشید و از فیلم‌های شبیه سازی شده جلسات و مقالات آموزشی ما برای بالا بردن سطح مهارت خود در زمینه جوشکاری با گاز آرگون استفاده کنید. در طول دوره و بعد از پایان آن، شما از پشتیبانی اساتید ماهر ما برخوردار خواهید بود.

هزینه شرکت در کلاس‌های آموزش جوشکاری آرگون چقدر است؟

هزینه کلاس های آموزش جوشکاری آرگون به عوامل مختلفی بستگی دارد. شرکت در کلاس های آموزشی پیشرفته و اینکه دوره های آموزشی هر چقدر طولانی تر شود معمولا هزینه بیشتری دارند. دوره آموزش حضوری معمولا  گرانتر از آموزش آنلاین است. اگر مدرس دوره دارای تجربه بالاتری در زمینه جوشکاری آرگون باشد، ممکن است این امر هزینه دوره را افزایش دهد.کیفیت  محتوای آموزشی نیز می‌تواند بر هزینه دوره تأثیر بگذارد.

شهریه کلاس های آموزش جوشکاری آرگون را در آموزشگاه تهران پایتخت می‌توانید به صورت نقد و اقساط پرداخت کنید. برای رزرو دوره مبلغ 300 هزار تومان در ابتدای دوره پرداخت می کنید و کارآموز بعد از اخذ مدرک  می تواند  وام خوداشتغالی دریافت کند. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه ثبت نام و هزینه شرکت در کلاس ها با همکاران ما در تهران پایتخت تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و یا حتما به وب سایت ما سر بزنید.

سرمایه مورد نیاز برای شغل جوشکاری آرگون چقدر است؟

هزینه های راه اندازی کسب و کار جوشکاری آرگون بسته به محل فعالیت شرکت شما متفاوت است. در یک فضای اجاره ای هزینه اجاره، برق و سایر هزینه ها بسیار بیشتر است. خرید تجهیزات و ابزار ایمنی و جوشکاری مورد نیاز ممکن است نیاز به سرمایه زیادی داشته باشد. هزینه آموزش و ارتقای مهارت ها برای شروع کار جوشکاری و هزینه مواد اولیه برای جوشکاری آرگون و سایر مواد مصرفی نیز باید برآورد شود. بودجه تبلیغات و بازاریابی برای جذب مشتری و ارتقای خدمات نیز باید حساب شود و در صورت نیاز به استخدام کارمند هزینه های مربوط به دستمزد و بیمه نیز افزایش می یابد.

پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار در زمینه جوشکاری آرگون، مهارت های فنی و اداری و بازاریابی مناسب خود را انجام دهید. برنامه ریزی و تحقیق کنید و نکات ایمنی را در این کسب و کار در نظر بگیرید تا در کسب و کار جوشکاری گاز آرگون موفق شوید و به جایگاه درستی در این حرفه برسید. مطمئناً با شرکت در کلاس های آموزش جوشکاری آرگون در آموزشگاه تهران پایتخت، می توانید مهارت خود را در زمینه جوشکاری با گاز آرگون توسعه دهید و از راهنمایی های اساتید مجرب ما برای موفقیت در کار جوشکاری با گاز آرگون و میزان پولی که برای شروع کار نیاز دارید استفاده کنید.

درآمد جوشکاری آرگون چقدر است؟

داشتن تجربه و مهارت در جوشکاری آرگون و کسب درآمد بیشتر بسیار مهم است. جوشکاران بسیار توانمند و ماهر می توانند به درآمد بالایی  در این حرفه دست یابند. همچنین انتخاب صنایع و زمینه هایی که نیاز به جوشکار گاز آرگون دارند بر درآمد تأثیر می گذارد. برخی از صنایع مانند هوانوردی، خودروسازی و الکترونیک ممکن است سودآورتر باشند. در برخی مناطق ممکن است نیاز به جوشکاران با تخصص خاصی بیستر احساس می‌شود که کار در این مناطق می تواند درآمد شما را افزایش دهد. استفاده از تجهیزات و تکنولوژی روز در جوشکاری می تواند به بهبود کیفیت و کارایی کار جوشکارها و در نهایت افزایش درآمد آنها کمک کند.  تعامل موثر با بازار نقش مهمی در افزایش درآمد شما دارد. تعداد ساعات کار و حجم کار  نیز می‌تواند بر درآمد جوشکاران تاثیر داشته باشد زیرا شرکت هایی با حجم کاری بالاتر ممکن است درآمد بیشتری کسب کنند.

بنابراین به طور کلی جوشکاری آرگون می تواند یک تجارت سودآور باشد. اما به عوامل فوق بستگی دارد و نیاز به تجربه، مهارت و علاقه به بازار کار دارد. با شرکت در دوره آموزش جوشکاری آرگون در آموزشگاه تهران پایتخت می‌توانید گام درستی برای کسب مهارت و دانش در این رشته پردرآمد بردارید و در این رشته پیشرفت کنید.

دوره آموزش جوشکاری آرگون(دوره های پردرآمد در داخل و خارج کشور)

دوره آموزش جوشکاری آرگون توسط متخصصان مجرب تدریس می شود. جوشکاری آرگون یکی از روش های جوشکاری است که در صنایع مختلف متداول است. جوشکاری آرگون در واقع جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ است و از آنجا که گاز آرگون در این فرایند استفاده میشود به جوشکاری با آرگون معروف است. همان گونه که بیان شد، جوشکاری با گاز آرگون با کمک قوس الکتریکی صورت میگیرد. قوس الکتریکی در واقع تخلیه بار بین دو الکترود در توده ای از گاز یونیزه است. این فرایند تخلیه بار تولید حرارت مینماید. در طریقه جوشکاری ارگون قوس الکتریکی در فشار یک اتمسفر می تواند حرارتی تا ۲۰۰۰۰ درجه سانتیگراد تولید نماید. جوشکاری برق آرگون همان گونه که در فرایند اتصال لوله های تحت فشار کاربرد دارد می تواند برای جوش صفحات ظریف و نازک نیز کاربرد داشته باشد. جوشکاری مس با آرگون و جوشکاری آلومینیوم با آرگون مثال هایی رایج از کاربردهای این فرآیند هستند کار جوشکاری ارگون را میتوان جزو حرفه های پردرامد نامید. جوشکاری ارگون در خارج از کشور جزو مشاغل سخت صنعتی بوده و جوشکار آرگون حقوق مناسبی دریافت میدارد؛ جوشکاری ارگون در ایران نیز با توجه به کاربردهایی که در صنایع بزرگ پتروشیمی، نظامی، دریایی و … دارد شغل خاصی محسوب شده و حقوق جوشکاری آرگون نسبت به بسیاری از تخصص های فنی بالاتر است. تجهیزات جوشکاری ارگون مانند هر رشته فنی دیگر، تخصصی بوده و با توجه به کاربرد جوشکاری آرگون متفاوت هستند. منبع تغذیه، سیلندر گاز محافظ، رگولاتور، شلنگ و بست های گاز، تورچ جوشکاری آرگون، کابلهای اتصال و الکترود تنگستن برخی از لوازم جوشکاری ارگون هستند. سیم جوش یا فیلر جوشکاری آرگون یکی از مهم ترین وسایل جوشکاری آرگون است. از آنجا که بیشتر فلزات و آلیاژها را می توان با روش جوشکاری تحت محافظت گاز آرگون انجام داد سیم جوش های مختلف، با ترکیبات شیمیایی خاص متناسب با نوع و مقدار جریان و در اقطار مختلف تولید میشود. تورچ های جوشکاری آرگون در دو مدل به بازار عرضه میشوند؛ برخی مدل ها با هوا و جریان گاز محافظ خنک شده و برخی مدل های دیگر با گردش آب خنک میشوند. در روشهای جوشکاری ارگون که شدت کم دارند و کوتاه مدت هستند مشعل های خنک شونده با هوا کاربرد دارد ولی در جریانهای بالا و بلند مدت مانند جوشکاری آرگون لوله های نفت و گاز از مشعل هایی استفاده میکنند که سیستم خنک کننده با گردش آب کمک میگیرند. از متداول ترین عیوب جوشکاری ارگون می توان ناخالصی تنگستن، معایب ناشی از محافظت نامناسب گاز، ناخالصی های اکسیدی و عدم ذوب را نام برد. هر یک از معایب جوشکاری آرگون می تواند بر کیفیت جوش نهایی و استحکام آن موثر باشد.

همان گونه که بیان شد، جوشکاری با گاز آرگون با کمک قوس الکتریکی صورت میگیرد. قوس الکتریکی در واقع تخلیه بار بین دو الکترود در توده ای از گاز یونیزه است. این فرایند تخلیه بار تولید حرارت مینماید. در طریقه جوشکاری ارگون قوس الکتریکی در فشار یک اتمسفر می تواند حرارتی تا ۲۰۰۰۰ درجه سانتیگراد تولید نماید. جوشکاری برق آرگون همان گونه که در فرایند اتصال لوله های تحت فشار کاربرد دارد می تواند برای جوش صفحات ظریف و نازک نیز کاربرد داشته باشد. جوشکاری مس با آرگون و جوشکاری آلومینیوم با آرگون مثال هایی رایج از کاربردهای این فرآیند هستند. کار جوشکاری ارگون را میتوان جزو حرفه های پردرامد نامید. جوشکاری ارگون در خارج از کشور جزو مشاغل سخت صنعتی بوده و جوشکار آرگون حقوق مناسبی دریافت میدارد؛ جوشکاری ارگون در ایران نیز با توجه به کاربردهایی که در صنایع بزرگ پتروشیمی، نظامی، دریایی و … دارد شغل خاصی محسوب شده و حقوق جوشکاری آرگون نسبت به بسیاری از تخصص های فنی بالاتر است. تجهیزات جوشکاری ارگون مانند هر رشته فنی دیگر، تخصصی بوده و با توجه به کاربرد جوشکاری آرگون متفاوت هستند. منبع تغذیه، سیلندر گاز محافظ، رگولاتور، شلنگ و بست های گاز، تورچ جوشکاری آرگون، کابلهای اتصال و الکترود تنگستن برخی از لوازم جوشکاری ارگون هستند. سیم جوش یا فیلر جوشکاری آرگون یکی از مهم ترین وسایل جوشکاری آرگون است. از آنجا که بیشتر فلزات و آلیاژها را می توان با روش جوشکاری تحت محافظت گاز آرگون انجام داد سیم جوش های مختلف، با ترکیبات شیمیایی خاص متناسب با نوع و مقدار جریان و در اقطار مختلف تولید میشود. تورچ های جوشکاری آرگون در دو مدل به بازار عرضه میشوند؛ برخی مدل ها با هوا و جریان گاز محافظ خنک شده و برخی مدل های دیگر با گردش آب خنک میشوند. در روشهای جوشکاری ارگون که شدت کم دارند و کوتاه مدت هستند مشعل های خنک شونده با هوا کاربرد دارد ولی در جریانهای بالا و بلند مدت مانند جوشکاری آرگون لوله های نفت و گاز از مشعل هایی استفاده میکنند که سیستم خنک کننده با گردش آب کمک میگیرند.

از متداول ترین عیوب جوشکاری ارگون می توان ناخالصی تنگستن، معایب ناشی از محافظت نامناسب گاز، ناخالصی های اکسیدی و عدم ذوب را نام برد. هر یک از  معایب جوشکاری آرگون می تواند بر کیفیت جوش نهایی و استحکام آن موثر باشد.

معرفی دوره آموزش جوشکاری آرگون

جوشکاری آرگون یکی از روش‌های متداول و حرفه‌ای در صنعت جوشکاری است که برای اتصال فلزات با استفاده از گاز آرگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش از جوشکاری TIG (Tungsten Inert Gas) نیز شناخته می‌شود.

دوره آموزش جوشکاری آرگون معمولاً توسط مراکز آموزشی مانند تهران پایتخت و مدارس تخصصی هنرهای صنعتی یا صنایع فلزی ارائه می‌شود. در این دوره، شرکت‌کنندگان با مبانی و اصول جوشکاری آرگون آشنا می‌شوند و مهارت‌های کاربردی را در این زمینه به دست می‌آورند.

هدف اصلی دوره آموزش جوشکاری آرگون، آموزش فنی و عملی جوشکاران حرفه‌ای در زمینه استفاده از دستگاه‌های جوش تیگ، فهمیدن مفاهیم اولیه جوشکاری آرگون و تسلط بر روش‌ها و فنون صحیح جوشکاری است. در این دوره، شرکت‌کنندگان با انواع جوشکاری آرگون از جمله جوشکاری با الکترود تنگستن، جوشکاری در مجاورت تیغه و جوشکاری در مجاورت نقطه آشنا می‌شوند.

برخی از مباحث مورد بحث در دوره آموزش جوشکاری آرگون عبارتند از:

 1. مبانی جوشکاری آرگون
 2. آشنایی با دستگاه‌های جوش تیگ
 3. تنظیمات دستگاه جوش و پارامترهای مربوطه
 4. انواع جوشکاری آرگون
 5. عیوب و مشکلات و راهکارها در جوشکاری آرگون
 6. تست‌های غیرمخرب مربوط به جوشکاری آرگون

شما با شرکت در دوره آموزش جوشکاری آرگون مجتمع فنی تهران پایتخت می توانید از مدرکی که توسط سازمان فنی حرفه ای اعطا می شود بهره مند شوید که نشان دهنده تکمیل دوره و کسب مهارت‌های لازم در جوشکاری آرگون است.

دوره آموزش جوشکاری آرگون در مجتمع فنی تهران پایتخت

مجتمع فنی تهران پایتخت یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در تهران است. این موسسه دوره ‌های مختلفی را برای علاقه‌مندان به صنعت جوشکاری برگزار می‌کند. یکی از این دوره‌ها، دوره آموزش جوشکاری آرگون است.

دوره آموزش جوشکاری آرگون در مجتمع فنی تهران پایتخت به صورت عملی و تئوری برگزار می‌شود. در این دوره، مشتریان با اصول و فنون جوشکاری آرگون آشنا می‌شوند و با ماشین‌آلات و تجهیزات مورد استفاده در این صنعت آشنا می‌شوند.

اهداف دوره آموزش جوشکاری آرگون در مجتمع فنی تهران پایتخت عبارتند از:

– آموزش تئوری مربوط به جوشکاری آرگون

– آشنایی با نحوه استفاده از تجهیزات جوشکاری آرگون

– آموزش روش‌های کنترل کیفیت جوش

– آموزش اصول ایمنی در جوشکاری آرگون

این دوره به صورت کاربردی و عملی برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان برای کسب گواهی نیاز به پاس کردن آزمون عملی و تئوری دارند. منابع آموزشی شامل کتاب‌ها، مقالات و منابع اینترنتی مرتبط با جوشکاری آرگون است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان و هزینه‌ی دوره آموزش جوشکاری آرگون در مجتمع فنی تهران پایتخت، می‌توانید با همکاران ما تماس بگیرید و یا به وبسایت مراجعه کنید.

سوالات رایج دوره آموزش جوشکاری آرگون

 1. چه مواد اولیه‌ای برای جوشکاری آرگون استفاده می‌شود؟

مواد اولیه‌ای که برای جوشکاری آرگون استفاده می‌شود عبارتند از گاز آرگون، فلزات قابل جوشکاری و الکترودهای مناسب.

 1. چه نوع تجهیزات و وسایل ایمنی برای جوشکاری آرگون لازم است؟

تجهیزات و وسایل ایمنی مورد نیاز برای جوشکاری ارگون شامل ماسک جوشکاری، دستکش، لباس محافظ، عینک محافظ و وسایل محافظتی دیگر مانند کلاه جوشکاری و پوشاک مخصوص جوشکاری می‌باشد.

 1. چگونه می‌توان دمای مناسب برای جوشکاری آرگون را تنظیم کرد؟

دمای مناسب برای جوشکاری آرگون بستگی به نوع فلز و ضخامت آن دارد. این دما با استفاده از تجهیزات مناسب مانند جوشکاری TIG قابل تنظیم است.

 1. چه نوع فلزاتی می‌توانند با استفاده از جوشکاری آرگون به هم جوش داده شوند؟

فلزات مختلفی مانند فولاد، آلومینیوم، استیل و نیکل با استفاده از جوشکاری آرگون به هم جوش داده می‌شوند.

 1. چگونه می‌توان فرایند جوشکاری آرگون را بهینه کرد؟

برای بهینه کردن فرایند جوشکاری آرگون، می‌توان از تجهیزات مناسب، تمرینات منظم و تجربه کافی بهره برد.

 1. چگونه می‌توان از پساب‌های جوشکاری آرگون جلوگیری کرد؟

برای جلوگیری از پساب‌های جوشکاری آرگون، می‌توان از سیستم‌های مدیریت پساب، استفاده از تجهیزات محافظ و کنترل دقیق فرایند استفاده کرد.

 1. چگونه می‌توان کیفیت جوشکاری آرگون را ارزیابی کرد؟

کیفیت جوشکاری آرگون با استفاده از آزمون‌های غیرمخرب، بررسی فلزات جوشکاری و بررسی نمونه‌های جوشکاری قابل ارزیابی است.

 1. چه نکاتی برای حفظ ایمنی در حین جوشکاری آرگون وجود دارد؟

برای حفظ ایمنی در حین جوشکاری آرگون، باید از تجهیزات محافظتی مناسب استفاده کرد، فضای کار را به درستی تهویه کرد و از دستورالعمل‌های ایمنی پیروی کرد.

 1. چگونه می‌توان از تجهیزات محافظت کرد تا در طولانی مدت قابل استفاده باقی بمانند؟

برای حفظ تجهیزات محافظتی، باید آن‌ها را در محل مناسب نگهداری کرد، با دقت استفاده کرد و به صورت دوره‌ای آن‌ها را بازبینی و تعمیر کرد.

 1. چگونه می‌توان در صورت بروز حادثه در حین جوشکاری آرگون واکنش نشان داد؟

در صورت بروز حادثه در حین جوشکاری آرگون، باید فوراً کمک خواست. منطقه حادثه را تخلیه کرد و اقدامات اورژانسی را به صورت سریع و مؤثر اجرا کرد.

مزیت های جوشکاری آرگون:

 • چون تزریق فلز پرکننده از خارج قوس انجام می شود اغتشاش در جریان قوس به وجود نمی آید و این باعث می شود کیفیت فلز جوش بالاتر رود.
 • به دلیل عدم وجود سرباره و دود و جرقه، منطقه قوس و حوضچه مذاب بوضوح دیده می شود.
 • امکان جوشکاری فلزات رنگین و ورقهای نازک با دقت بسیار زیاد.
 • بهره‌ وری بالا
 • نیاز به کمترین پاکسازی
 • توانایی جوشکاری ورق‌های فلزی در تمامی وضعیت‌ها
 • امکان انجام جوشکاری طولانی‌ مدت و بی ‌وقفه
 • جوشکاری رسوبی با کیفیت بالاتر
 • توانایی اتصال تنوع گسترده‌ای از فلزات در ضخامت‌های مختلف
 • توانایی جوشکاری در تمامی وضعیت‌ها
 • مهره‌ جوش مناسب
 • پاشش حداقلی مواد مذاب به مقطع
 • جوشکاری آرگون به خاطر ظرافت جوش دادن بیشتر برای کارهای زینتی و ظریف استفاده می شود.

مزیت اصلی روش جوشکاری آرگون این است که در آن نسبت به روش‌های جوشکاری سنتی، کنترل الکترونیکی سریع ‌تر و بهتر صورت می پذیرد. این روش برای جوشکاری فلزات نرم ‌تر، مثل آلومینیوم مناسب است و در صنعت خودروسازی متداول می باشد، چون جوش‌های تمیزی تولید می ‌کند و دارای سرعت بسیار بالایی است.

جوشکاری با گاز ارگون علاوه بر دانش به مهارت و تجربه نیز نیازمند است. در حال حاضر کلاس های جوشکاری آرگون در مراکز معتبر آموزشی سراسر کشور برگزار میشود. در این مراکز آموزشی نحوه جوشکاری آرگون آموزش داده میشود و مراحل جوشکاری آرگون به صورت عملی تمرین میگردد؛ در نهایت پس از آزمون های نهایی مدرک جوشکاری ارگون اعطا می گردد. ما در موسسه تهران پایتخت در خدمت شما هستیم تا به صورت کاملا حرفه ای این زمینه را به شما اموزش دهیم. جوشکاری گاز آرگون یکی از مهارت های پر کاربرد فنی بوده و جوشکاری گاز محافظ آرگون میتواند به عنوان تخصص اصلی برای کسب درآمد مورد استفاده قرار گیرد. اگر قصد دارید جوشکاری برق و ارگون را به عنوان پیشه اصلی انتخاب نمایید بهتر است کمی وقت صرف نموده و با مزایای جوشکاری آرگون آشنا شوید و از طرف دیگر ضرر های جوشکاری آرگون را نیز در نظر بگیرید و با مطالعه دقیق و شناخت کامل از این حرفه برای آینده شغلی خود تصمیم بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2]
ثبت نام
دیدگاه کاربران

بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها