مجتمع فنی تهران پایتخت
ثبت نام
مزایا و معایب پکیج و آبگرمکن

مزایا و معایب پکیج و آبگرمکن

hasan veisi

در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامعی دربارهی مزایا و معایب پکیج و آبگرمکن به شما بدهیم. طبق تحقیات به ذست آمده طول عمر استاندارد یک آبگرمکن معمولاً بین 8 تا 15 سال است. در این زمینه، طبیعی است که زمانی فرا برسد که باید آن را تعویض کنید. هنگامی که شروع به تحقیق در مورد آبگرمکن و پکیج های جدید کردید، باید انتخاب کنید که آیا می خواهید آبگرمکن گازی در مقابل پکیج بخرید یا خیر. اگرچه اکثر صاحبان خانه به سمت نوع آبگرمکنی که قبلاً داشتند گرایش پیدا می کنند، ممکن است سیستم آب گرمی را که به بهترین وجه برای خانه شما مناسب است از دست بدهید. برای کمک به شما در انتخاب نوع سیستم آب گرم، مزایا و معایب پکیج و آبگرمکن گازی را خلاصه کرده ایم. اگر علاقه مند به شغلی پردرآمد هستید پس حتما در دوره ی آموزش تعمیرات پکیج شرکت کنید و پس از پایان دوره مدرک معتبر از سازمان فنی حرفه ای کشور دریافت کنید.

دسترسی

وقتی صحبت از عملکرد به میان می‌آید، کارکرد یک پکیج معمولاً راحت‌تر از آبگرمکن گازی استاندارد است. از آنجایی که این سیستم صرفاً با نیروی الکتریکی کار می کند، برای راه اندازی آن هرگز مجبور نیستید گاز را روشن کنید. این امر مدیریت آبگرمکن برقی را بسیار ساده تر می کند.

بهره بری

اگر بازده پکیج را با واحد گازی مقایسه کنید، بخاری های برقی کارآمدتر هستند. اگرچه بخاری های آب گرم گازی به دلیل هزینه پایین گاز طبیعی هزینه کمتری برای کارکرد ماهانه دارند، اما یک آبگرمکن گازی انرژی بیشتری را برای کارکردن مصرف می کند و زباله ها را در محیط رها می کند. محصول جانبی گاز مقداری از گرما را با خود می برد و در نتیجه کارایی کمتری نسبت به آبگرمکن های برقی دارد. با این حال، یک پکیج بیشتر انرژی دریافتی خود را برای گرم کردن آب مصرف می‌کند و باعث می‌شود انرژی کارآمدتر باشد. با توجه به آنچه گفته شد، برخی از آبگرمکن های گازی با مصرف انرژی بالا وجود دارند که به طور کلی انرژی کمتری مصرف می کنند. این سیستم ها معمولا دارای برچسب انرژی ستاره هستند.

الزامات تعمیر و نگهداری

اگر در حال تجزیه و تحلیل الزامات نگهداری آبگرمکن های گازی در مقابل پکیج هستید، متوجه خواهید شد که بخاری های گازی به توجه بیشتری نیاز دارند. به احتمال زیاد مجبور خواهید بود هر دو سیستم را مرتباً شستشو دهید تا از تجمع رسوبات در ته مخزن جلوگیری کنید. برای آبگرمکن های گازی، خط گاز و مخازن گاز باید به طور دوره ای بررسی شوند تا از نشت گاز یا تجمع رسوب جلوگیری شود. در هر صورت، توصیه می کنیم حداقل یک چکاپ سالانه هر دو سیستم را انجام دهید تا از طول عمر آبگرمکن خود اطمینان حاصل کنید.

نصب و راه اندازی

مراحل نصب آبگرمکن های گازی و پکیج ساده است. از طرف دیگر، تغییر از یک واحد الکتریکی به یک آبگرمکن گازی می تواند بسیار دشوار باشد. این فرآیند دشوارتر است زیرا خطوط گاز باید به مکان جدیدی راه یابند. این امر مستلزم ایجاد دریچه دیگری است که منجر به برش یا سوراخ کردن کناره خانه شما می شود. این به نوبه خود هزینه و بازه زمانی نصب را افزایش می دهد.

معایب زیست محیطی

به طور طبیعی بپکیج ها برای محیط زیست سالم تر هستند. از آنجایی که این سیستم ها از نظر انرژی کارآمد هستند و می توانند از طریق منابع انرژی تجدید پذیر تامین شوند، آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کنند. آبگرمکن‌های گازی، اما از گاز طبیعی استفاده می‌کنند که در یک فرآیند بیهوده و مخرب از زمین بازیابی می‌شود. این امر مقدار قابل توجهی از گازهای گلخانه ای را وارد محیط زیست می کند. به همین دلیل، بخاری های گازی به طور کلی کمتر دوستدار محیط زیست هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
hasan veisi
نویسنده: hasan veisi
تعداد نوشته ها:333

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.