آموزش تحلیل تکنیکال

مجتمع فنی تهران پایتخت با هدف آموزش تحلیل تکنیکال، دوره‌هایی برگزار می‌کند که در آن‌ها شرکت‌کنندگان با مفاهیم و ابزارهای تحلیل تکنیکال آشنا شده و مهارت‌های لازم برای تحلیل و پیش‌بینی روند بازارها را فرا می‌گیرند. در این دوره‌ها، شرکت‌کنندگان با نحوه استفاده از نمودارهای تکنیکال مانند نمودارهای شمعی، نمودارهای خطی و نقاط و شکل‌های دیگر، استفاده از ابزارهای تحلیلی مانند میانگین متحرک و شاخص‌های تحلیل تکنیکال، نحوه تشخیص الگوهای تحلیلی و آشنایی با روش‌های مختلف ورود و خروج از بازار آشنا می‌شوند. این دوره‌ها برای سرمایه‌گذاران، متخصصان بازار سرمایه و علاقه‌مندان به بازارهای مالی مناسب می‌باشند و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که با استفاده از تحلیل تکنیکال، به بهبود تصمیم‌گیری در خرید و فروش دارایی‌های مالی بپردازند.

فیلم معرفی آموزش تحلیل تکنیکال
پادکست معرفی آموزش تحلیل تکنیکال
آموزش حضوری یا مجازی آموزش حضوری یا مجازی

امکان یادگیری دوره بصورت حضوری یا مجازی

مدرک بین المللی و رسمی مدرک بین المللی و رسمی

دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای و بین المللی دوزبانه

تجدید دوره رایگان تجدید دوره رایگان

تضمین تا یادگیری کامل

شهریه اقساطی شهریه اقساطی

پرداخت شهریه تمامی دوره ها بصورت اقساطی در طول دوره

پشتیبانی حرفه ای پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی مادام العمر توسط اساتید حرفه ای و مجرب

خوابگاه خوابگاه

ارائه بهترین خوابگاه برای کاراموزان شهرستانی

سرفصل های دوره آموزشی آموزش تحلیل تکنیکال
مفاهیم اولیه بازارهای مالی: نحوه عملکرد بازارهای مالی، نحوه تأثیرگذاری عوامل مختلف بر بازارهای مالی و نحوه تفکیک بازارهای مالی. نمودارهای تکنیکال: معرفی نمودارهای تکنیکال مانند نمودار شمعی، نمودار خطی و نمودار نقاط و شکل‌های دیگر. ابزارهای تحلیل تکنیکال: معرفی ابزارهای تحلیل تکنیکال مانند میانگین متحرک، شاخص‌های تحلیل تکنیکال و نحوه استفاده از آن‌ها. الگوهای تحلیلی: معرفی الگوهای تحلیلی مانند الگوهای معکوس و ادامه‌یافته، الگوهای شمعی و آشنایی با روش‌های تشخیص این الگوها. شاخص‌های تحلیلی: معرفی شاخص‌های تحلیلی مانند RSI، MACD و Bollinger Bands و نحوه استفاده از آن‌ها در تحلیل بازار. روش‌های ورود و خروج از بازار: معرفی روش‌های مختلف ورود و خروج از بازار مانند استفاده از سطوح مقاومت و حمایت، الگوهای شمعی و استفاده از شاخص‌های تحلیلی. مدیریت سرمایه: مفاهیم مدیریت سرمایه، ریسک‌مدیریتی در بازارهای مالی و نحوه استفاده از ابزارهای مختلف برای کاهش ریسک. استراتژی‌های تحلیل تکنیکال: معرفی استراتژی‌های مختلف تحلیل تکنیکال مانند استراتژی Breakout و استراتژی Trend Following.
↓ اسکرول کنید ↓
اطلاعات خوابگاه
اتاق‌های 2تخته، 4تخته و 6تخته مجهز به تخت، ملحفه، کمد، یخچال، تلویزیون سرویس بهداشتی و حمام ماشین لباسشویی عمومی در هر طبقه خوابگاه در غرب، مرکز و شرق تهران dorm
اطلاعات شهریه
300 هزار تومان بابت رزرو هر دوره پرداخت اقساطی اعطای وام خصوصی، عمومی و نیمه خصوصی بهترین قیمت ممکن dorm
arrow
در ارتباط باشید
سوالی دارید؟ مشاورین ما به شما کمک میکنن

کافیست تا فرم زیر را تکمیل کنین تا مشاورین مجتمع فنی تهران پایتخت با شما عزیزان در سریعترین زمان ممکن تماس بگیرن.

نمونه سوالات آزمون
جهت دریافت ایمیل خود را وارد نمایید
درباره دوره " آموزش تحلیل تکنیکال " بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی و سرمایه

بازارهای مالی وسرمایه در آینده نوعی شغل نیز محسوب شوند چنانچه و همواره جذابیت خاص خود را دارند به دلیل پویایی که دارند همواره معامله گران را وارد سبک و چالش های جدیدتری برای کسب سود می کنند به همین دلیل باید نگاه ویژه ای از طرف دولت به معامله گران در این بازارها انجام شود و مراجعی جهت حمایت از معامله گران و سرمایه آنها تعیین و همین امر باعث تغییر افکار مردم نسبت به وضعیت این بازارها خواهد شد.

برای ورود به بازارهای مالی تمامی معامله گران ابتدا باید برای بررسی نمودار نمادها را انجام دهند که در این بازارها این بررسی ها را با تحلیل تکنیکال ( بررسی وضعیت نمودار ) می شناسند.

ما سعی کردیم تحلیل تکنیکال را در مجتمع فنی تهران پایتخت در دو سطح مقدماتی و پیشرفته با ارائه سرفصلهای کاربردی تهیه و باحضور اساتید مجرب و تجربه چدین دهه در بازار برگزار نماییم و همیشه دغدغه حفظ سرمایه معامله گران و مدیریت آن را وظیفه خود می دانیم.

این دوره برای افراد مبتدی و تازه وارد به بازار مفید بوده و می توانند بعد از پایان دوره بر روی تمامی چارتهای بازارهای مختلف تحلیل انجام دهند و اقدام به معامله نمایند.

دوره مقدماتی

آشنایی مقدماتی با بازارهای داخلی و بین المللی

با اصطلاحات اولیه و روند بازارهای داخلی مثل بورس، آتی سکه و … و در بازارهای بین المللی مثل فارکس یا ارزهای دیجیتال، رمز ارزها آشنا خواهید شد طوری که بعد از اتمام دوره به یک ترید خوب تبدیل خواهید شد.

آشنایی مقدماتی با بازارهای یک طرفه و دو طرفه

در بازارهای مالی و سرمایه با انواع مختلف معامله گری و روند خرید و فروش مواجه هستیم بدین منظور که بعضی بازارها مثل بازار بورس ایران یک طرفه بوده و بعضی بازارهای داخلی و خارجی بصورت یک طرفه بوده و سعی شده است که به این بازار ها بصورت کامل پرداخته باشیم تا شرکت کنندگان بتوانند در کلیه بازراها فعالیت داشته باشند.


آشنایی با نرم افزار معاملاتی

نرم افزارهای متعددی جهت فعالیت در بازارهای مالی و سرمایه وجود دارند که معامله گران با سلیقه های خود نرم افزاری را برای ادامه فعالیت انتخاب می نمایند و هکدام معایب و مزایایی نیز دارند که سعی کرده ایم به همه این معایب و مزایا پرداخته باشیم تا شرکت کنندگان بتوانند بهترین نرم افزار را انتخاب نمایند که برای تحلیل و معاملات خود به مشکل برخورد نکنند.

مدیریت سرمایه و ریسک

معامله گران قبل از هرگونه وارد کردن سرمایه به بازار های مالی و سرمایه باید ابتدا بتوانند مدیریت سرمایه بطوری جدی و کاملاً عملی مسلط باشند تا بتوانند با ریسک خیلی پایین تر فعالیت نمایند در غیر اینصورت دچار هیجانات بازاری خواهند شد که همانند سال های 98 و 99 متحمل ضررهای جبران ناپذیری خواهند شد.

همواره سعی داریم از تجربیات اساتید و حضور موفق شان در این بازارها و انتقال انها به شرکت کنندگان استفاده نماییم و حتی بعد از اتمام دوره نیز در گروههای اختصاصی مجتمع فنی تهران پایتخت پشتیبانی و پاسخگوی سوالات و رفع اشکال دوستان باشیم.


قوانبن و تکنیکهای مدیریت سرمایه

تمامی کسب و کارها برای ادامه فعالیت و بقای خود قوانین و تکنیکهایی دارند بازارهای مالی و سرمایه نیز مستثنی از این شرایط نیستند و برای خود قوانین خاصی دارند که هر معامله گری در صورت عدم رعایت نمی توانند در بازار ماندگار شوند. 

بنابر این برای یادگیری و بقا در بازار همواره مجتمع فنی تهران پایتخت با برگزاری این دوره سعی در جذب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این بازارها و حتی کارآفرینی و اشتغال زایی اقدام نماید.


ساپورت ( حمایت )  و رزیستنس ( مقاومت ) و مناطق عرضه و تقاضا

نمودار بازارها همواره با شکل گیری در نقاط و با تشکیل پیوت ها به حمایت و مقاومت خود خواهند رسید که معامله گران از روی گذشته و رفتار سهم می توانند این نقاط را تشخیص دهند و حتی نوعی استراتژی معاملاتی برای اکثر معامله گران محسوب می شود و حتی سودهای خوبی نیز می توان به دست آورد.

روندها و تعریف روند؛ خطوط کانال

با تعریف روند و انواع آن آشنا خواهیم شد و با شناخت مسیر روند با رسم خطوط روی نقاط حمایتی و مقاومتی و همچنین کانال به تحلیل ادامه روند پرداخته خواهد شد این روند ها حتی می توانند مدت طولانی نیز ادامه دار باشند و در صورت شناخت صحیح این روندها حتی می توان سودهای بسیار خوبی کسب نمود.


میانگین متحرک، مووینگ اوریج

اندیکاتورهای همانند میانگین ها با محسابات گذشته نمودار مسیری از ادامه روند را برای معامله گران مشخص می سازند و در صورت اعمال درست این میانگین بر روی نمودار می توان استراتژیهای بسیار خوبی نیز ساخت و در معاملات خود بکار گرفت.

الگوهای کندل استیک، شمعی

الگوهای کندل استیک یا همان شمعا در نمودار که با شکل گیری در کنار هم روند قیمت را مشخص می کنند و استراتژیهای بسیار جالب نیز برای معامله گران ایجاد می کنند و بر روی تمامی نرم افزارها نیز برای تحلیل کاربرد دارند.


اندیکاتورها, اسیلاتورها و کاربرد آنها

ابزراهای کمکی هستند که توسط متخصصین طراحی و در معاملات به کار گرفته می شوند و بیشتر در واگرایی ها و هم گرایی نقش اساسی دارند و اکثر معامله گران از این ابزارها در تحلیل های خود استفاده می نمایند

دوره پیشرفته 

فیبوناچی و انواع آن

فیبوناچی علمی از ریاضی است که در تحلیل نمودارها نیز از نظر برگشتی، ادامه دهنده و حتی زمانی کاربرد دارد و اکثریت معامله گران از ابزارهای فیبوناچی استفاده می نمایند. 

سعی شده است در این دوره با ابزارهای کاربردی فیبوناچی بصورت آنلاین روی نمودارها تحلیل صورت بگیرد تا شرکت کنندگان نتایج تمرینات خود را در داخل کلاس ببینند حتی شاید با سلیقه خیلی از افراد هم خوانی داشته باشد و استراتژی معاکملاتی خود قرار دهند.

الگوهای هارمونیک

الگوهای هارمونیک از جذاب ترین الگوهای معاملاتی می توانند باشند این الگوها از استراتژیهای مهم معاملاتی نیز می توانند باشند حتی خیلی از معامله گران در سبک مختلف پرایس اکشن و یا سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز با رسم اشکال مختلفی از همین الگوها دنبال نقاط وزود و یا خروج در معامله هستند.

این الگوها انواع مختلفی دارند و هر کدام به اندازه خود می تواند معامله گران را به سود برسانند تکنیکهای خاصی درباره این الکوها از تحربیات اساتید به شرکت کنندگان منتقل می شود و همین امر باعث خواهد شد شرکت کنندگان در سریعترین زمان به سود برسند.

چنگال اندروز

ابزار چنگال اندروز و تکنیکهای آن بطور کامل توضیح داده می شود و در دنیای تحلیل سبک خاص خود را دارد و به دلیل راحت بودن اکثر معامله گران در تحلیلهای خود استفاده می کنند. 

سیستم ایچیموکو 

یک سیستم بسیار کامل و در نوع خود بی نظیر که همه نوع تحلیل را در داخل خود جای داده است اما به دلیل پیچیدگی معامله گران علاقه به استفاده از آن ندادند اما ما در مجتمع فنی تهران پایتخت سعی کرده ایم با استفاده از راحت ترین متدها و روش ها مطالب را به شرکت کنندگان منتقل کنیم که با علاقه خاصی در تحلیل های خود از این سیستم ایتفاده کنند.

امواج الیوت 

در این مبحث شده است به کلیات مباحث الیوت در سبکهای مختلف پرداخته شود با این توضیح که در بازار داخلی معامله گران از این تکنیک در بازه زمانی خاصی استفاده می نمایند و همواره کاربرد مستمر شاید نداشته باشد ولی سسعی کردیم به نوبه خود در محتمع فنی تهران پایتخت مباحث طوری پرداخته شود که علاقه مندان به راحتی بتوانند از این ابزارها نیز در تحلیل های خود اسستفاده نمایند.

اصول معامله گری پرایس اکشن

در این روش سعی شده است که مباحث پرایس اکشن از سبکهای مختلف پرداخته شود از تکنیکهای بسیار جذاب در دنیای تحلیل هست و شرکت کنندگان بعد از اتمام دوره شرکت کنندگان  به راحتی می توانند از سبکهای مختلف پرایس اکشن استفاده کنند.


لازم به یادآوری است که در مجتمع فنی پایتخت سعی شده است که علاوه بر برگزاری این دوره ها، هر سیستم نیز بصورت جداگانه برای علاقه مندان برگزار شود و حتی در بعضی مقاطع ( فصلی ) بصورت رایگان برای علاقه مندان جهت آشنایی بیشتر با اساتید و مجتمع فنی تهران پایتخت دوره هایی برگزار می شود و افتخار بزرگی همواره برای آموزشگاه حسابداری مجتمع فنی تهران پایتخت خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ثبت نام
دیدگاه کاربران

بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها