آموزش مهندسی معکوس

همان‌طور که از اسم آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی پیداست، این پروسه، یک فرایند معکوس است که در حوزه‌های مختلف با اهداف گوناگون از آن استفاده می‌شود. مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی یکی از رشته‌های پرمخاطب در حوزه الکترونیک است که در آن به بازبینی بردهای الکترونیکی پرداخته و شیوه ساخت آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فیلم معرفی
پادکست معرفی
آموزش حضوری یا مجازی آموزش حضوری یا مجازی

امکان یادگیری دوره بصورت حضوری یا مجازی

مدرک بین المللی و رسمی مدرک بین المللی و رسمی

دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای و بین المللی دوزبانه

تجدید دوره رایگان تجدید دوره رایگان

تضمین تا یادگیری کامل

شهریه اقساطی شهریه اقساطی

پرداخت شهریه تمامی دوره ها بصورت اقساطی در طول دوره

پشتیبانی حرفه ای پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی مادام العمر توسط اساتید حرفه ای و مجرب

خوابگاه خوابگاه

ارائه بهترین خوابگاه برای کاراموزان شهرستانی

سرفصل های دوره آموزشی
آموزش الکترونیک مقدماتی شناخت انواع قطعات DIP و SMD پایه سازی مجدد ( IC ) آموزش الکترونیک DIGITAL خوانش نقشه و تحلیل مدارها ، حروف اختصاری و علائم شناخت انواع IC ها ، IC های TTL ، انواع ترانزیستور ها ، RF اصول تعمیر انواع برد ( یخچال ، کامپیوتر، فریزر و ... ) عیب یابی قطعات مختلف روی انواع بردها تعمیرات همه برد ها آشنایی باقطعات مختلف شامل ( BGA ، SMD ، آی سی های خرچنگی ، قطعات انواع برد ) طراحی قطعات و نحوه قرار گیری آنها برای تحلیل برد ها اصول لحیم سردی و تعویض قطعه ، بهره گیری از مایع فلکس و خمیر فلکس برای برداشتن بخش های غیر چسبی و چسبی روش های قلع مردگی لحیم سردی ترسیم الگوی بردهای مونتاژ شده آشنایی با انواع مدارهای تغذیه ، مدارهای پاور های ترانسی ، پاورهای غیر خطی و خطی سوئیچینگ شناخت قطعات الکترونیکی ترانزیستور ، رله ، دیود ، سنسور ها ، سلف ، خازن ، رله ، IGBT و ... ترسیم نقشه بردهای مونتاژ شده روش های جدید تست IC ها ( IC های خرچنگی ، BGA مدارات مختلف ) تعیین ولتاژ بردها به وسیله مولتی متر روش اندازی گیری سیگنال های AC و DC ، شدت جریان ، توان و . . . آزمایش مدار به وسیله دستگاه های آزمون الکترونیکی و ایراد یابی آزمایش مدار و ایراد یابی به وسیله برآورد میزان آمپراز و مصرف روش چک کردن ولتاژ با دستگاه های دیجیتال و آنالوگ جریان کشی برد ها نحوه عیب یابی با منبع تغذیه ( POWER SUPPLY ) شناخت نقشه مدارات قطعات و دیتاشیت ها عیب یابی قطعات مختلف روی انواع بردها نحوه ولتاژگیری بر روی بردهای الکتریکی توسط مولتی متر نحوه جریان کشی روی برد روش های طراحی قطعات و نحوه چیدمان برای تحلیل برد ها تست مدارات و عیب یابی آنها به روش محاسبه میزان مصرف و آمپراز تست مدارات به روش به کار گیری دستگاه های عیب یابی و سنجش الکترونیکی تکنیک های تعویض قطعات و لحیم سردی و استفاده از خمیر فلکس و مایه فلکس برای برداشتن قطعات چسبی و غیر چسبی تکنیک های تعمیرات بردهای مختلف (مادربردکامپیوتر، یخچال،فریزر و ...) نقشه خوانی و تحلیل مدارهای الکترونیکی و علائم و حروف اختصاری قطعات
↓ اسکرول کنید ↓
هزینه دوره
قیمت دوره عمومی آموزش مهندسی معکوس
6.000.000 تومان
ظرفیت 10 نفر مدت زمان 40 ساعت
قیمت دوره نیمه خصوصی آموزش مهندسی معکوس
9.500.000 تومان
ظرفیت 6 تا 8 نفر مدت زمان 40 ساعت
قیمت دوره خصوصی آموزش مهندسی معکوس
15.000.000 تومان
ظرفیت 2 تا 3 نفر مدت زمان 40 ساعت
قیمت دوره مجازی آموزش مهندسی معکوس
6.000.000 تومان
اطلاعات خوابگاه
اتاق‌های 2تخته، 4تخته و 6تخته مجهز به تخت، ملحفه، کمد، یخچال، تلویزیون سرویس بهداشتی و حمام ماشین لباسشویی عمومی در هر طبقه خوابگاه در غرب، مرکز و شرق تهران dorm
اطلاعات شهریه
300 هزار تومان بابت رزرو هر دوره پرداخت اقساطی اعطای وام خصوصی، عمومی و نیمه خصوصی بهترین قیمت ممکن dorm
arrow
در ارتباط باشید
سوالی دارید؟ مشاورین ما به شما کمک میکنن

کافیست تا فرم زیر را تکمیل کنین تا مشاورین مجتمع فنی تهران پایتخت با شما عزیزان در سریعترین زمان ممکن تماس بگیرن.

نمونه سوالات آزمون
جهت دریافت ایمیل خود را وارد نمایید
درباره دوره " آموزش مهندسی معکوس " بیشتر بخوانید

آموزش مهندسی معکوس

آموزش مهندسی معکوس مجتمع فنی تهران پایتخت زیرنظر فنی حرفه ای برگزار میشود لذا هنرجو در پایان دوره مدرک پایان دوره دریافت میکند این دوره جامع میباشد و تمامی مباحث را پوشش میدهد.

آموزش مهندسی معکوس را میتوانید بصورت کاملا جامع و عملی زیر نظر مجتمع ففنی حرفه ای بصورت کارگاهی زیر نظر اساتید برتر مجتمع فنی تهران پایتخت بگذرانید .

در دوره آموزشی مهندسی معکس مباحث مرتبط نیز پوشش داده خواهد شد تا هنرجو بتواند دید خیلی خخوبی نسبت به مهندسی معکوس بدست بیارد .

دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

مهندسی معکوس بردهای الکتریکی فرآیندی است که در آن از بردهای الکتریکی به صورت برعکس اطلاعات استخراج می‌شود و ساختار سیستم الکترونیکی آن بررسی می‌شوند. این تحلیل‌ها شامل نرم‌افزار و سخت‌افزار، شناخت قطعات و آگاهی کامل از عملکرد برد الکتریکی می‌باشد.

آموزش مهندسی معکوس برد الکترونیکی نیاز به شناخت و مهارت فنی حرفه‌ای در این زمینه دارد. کسب مهارت در زمینه مهندسی معکوس برد الکترونیکی نیاز به آموزش دارد و شما برای کسب مهارت‌های علمی و فنی در این زمینه نیاز به دانش کافی در زمینه الکترونیک و مهندسی معکوس فنی حرفه‌ای دارید. یکی از مراکز آموزشی معتبر برای آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی در مراکز وابسته به سازمان فنی حرفه ای مجتمع فنی آموزشی، آموزشگاه تهران پایتخت است. این آموزشگاه تمامی سرفصل های مهم آموزشی در این شغل را با بهره گیری از اساتید برتر مهندسی در محیط آزمایشگاهی مجهز با ابزارآلات مخصوص این کار در دوره های مختلف آموزش می‌دهد. در این آموزشگاه پس از پایان دوره، گواهینامه معتبر بین المللی فنی حرفه ای دوزبانه به کار آموزان اعطا خواهد شد.

پیش نیاز آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

از آنجایی که بردهای الکتریکی دارای اطلاعات مهم و حساسی هستند و ما می‌توانیم از اطلاعات داخل آن استفاده بکنیم، آموزش در این زمینه برای جلوگیری از دست رفتن این اطلاعات می‌‌تواند بسیار مفید باشد. مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی به دلایل زیادی اهمیت دارد.

– یکی از مهمترین دلایل استفاده از مهندسی معکوس بردهای الکتریکی این است که به ما امکان می‌دهد به ساختار و عملکرد بردهای الکتریکی دست پیدا کرده و اطلاعات دقیقی از نحوه عملکرد و شناخت قطعات آن به دست بیاوریم. همچنین مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی به ما کمک می‌کند تا خطاها و خرابی‌های بردهای الکتریکی را شناسایی کرده و آنها را تعمیر کنیم.

– یکی دیگر از دلایل اهمیت استفاده از مهندسی معکوس در بردهای الکتریکی این است که به ما اجازه می‌دهد تا قطعات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری روی بردها را بازسازی و عملکرد آنها را بهینه کنیم. این کار باعث افزایش کارایی و استفاده از دستگاه‌ها می‌شود.

– استفاده دیگری که از مهندسی معکوس بردهای الکتریکی می‌شود، حفاظت از امنیت سیستم‌ها و دستگاه‌ها که بر روی اطلاعات بردهای الکتریکی وجود دارد می‌باشد.

به طور کلی آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی در مراکز آموزش فنی مناسب مانند آموزشگاه فنی تهران پایتخت، به ما در افزایش مهارت در کارکرد بردهای دستگاه‌ها و سیستم‌های الکترونیکی کمک زیادی خواهد کرد.

آموزشگاه مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

جهت یادگیری دوره مهندسی معکوس برد الکترونیکی باید آموزشگاه‌های معتبر در این زمینه را انتخاب کنید. در کلاس‌های آموزشی مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی، شناخت قطعات، عیب یابی، تجزیه و تحلیل انواع بردهای الکتریکی و بازسازی نرم‌افزار و سخت‌افزار بردهای الکترونیکی آموزش داده خواهد شد. کلاس‌ها در آموزشگاه‌های فنی شامل دوره‌های حضوری و مجازی یا آنلاین می‌باشد و در پایان آموزش به کارآموزان گواهینامه فنی حرفه‌ای اعطا می‌شود. یکی از آموزشگاه‌های معتبر در زمینه آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی آموزشگاه فنی تهران پایتخت می‌باشد. این مجموعه دوره‌های حضوری و غیرحضوری مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی را با جدیدترین روش‌های آموزشی و ابزارآلات مورد نیاز این دوره برگزار می‌کند.

از مزایای شرکت در دوره های آموزشگاه تهران پایتخت می‌توان به ارائه خوابگاه، شرایط پرداخت اقساط، پشتیبانی مادام العمر و برگزاری دوره‌های تجدید رایگان و ارائه مدرک معتبر بین المللی فنی حرفه ای می‌باشد.

شرکت در دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی مناسب چه کسانی است؟

شرکت در دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی برای کسانی که علاقمند به یادگیری تحلیل بردهای الکترونیکی و همچنین بازسازی آنها هستند می‌تواند بسیار مفید باشد. معمولاً کسانی که در زمینه الکترونیک مهارت دارند، مهندسین الکترونیک، تعمیرکاران برق و الکترونیک همچنین کسانی که در زمینه توسعه فناوری فعالیت می‌کنند و می‌خواهند در زمینه مهندسی معکوس بردهای الکترونیک نیز مهارت کسب کنند می‌توانند برای آموزش در این دوره بسیار مناسب باشند. معمولا این افراد می‌توانند پس از گذراندن دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی در آموزشگاه تهران پایتخت به عنوان یک متخصص در زمینه مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی در این حرفه فعالیت خود را شروع کنند.

دوره حضوری آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

جهت شرکت در دوره‌های حضوری آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی می‌توانید به آموزشگاه‌های مختلفی در سطح کشور مراجعه فرمایید. زیرا برخی موسسات علاوه بر دوره‌های آنلاین و مجازی و یاارائه فایل‌های آموزشی، دوره‌های حضوری آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی را نیز ارائه می‌دهند.

یکی از بهترین موسسات برگزار کننده دوره‌های حضوری آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی آموزشگاه فنی تهران پایتخت است. در این آموزشگاه این دوره در محیط‌ها و کارگاه‌های ۱۰۰ عملی بر روی انواع بردهای الکترونیکی با استفاده از بهترین ابزار مورد نیاز در این آموزش برای علاقمندان به شرکت در این دوره برگزار می‌شود.

در دوره‌های آموزشی مهندسی معکوس بردهای الکتریکی آموزشگاه تهران پایتخت، ابزار و وسایل مورد نیاز جهت آموزش مانند اسیلوسکوپ، منبع تغذیه، رایانه جهت کار با نرم‌افزارها، پیچ و مهره‌، کابل‌ها و اتصالات مختلف، میکرو کنترلرها و بسیاری از ابزارهای مورد استفاده در آموزشگاه‌های کاملاً مجهز در محیطی مناسب برای آزمایش بر روی بردها در اختیار کارآموزان قرار خواهندگرفت.

برگزاری کلاس‌های مجازی (آنلاین) آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

در برخی آموزشگاه‌ها مانند آموزشگاه فنی تهران پایتخت، آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی به صورت آنلاین و مجازی نیز برگزار می‌شود. برای دستیابی به دوره آنلاین مهندسی معکوس بردهای الکتریکی در آموزشگاه تهران پایتخت می‌توانید به وب سایت ما مراجعه نمایید. شرکت در دوره‌های آنلاین مهندسی معکوس بردهای الکتریکی می‌تواند مناسب افرادی باشد که به هر دلیلی دسترسی برای شرکت در دوره‌های حضوری برایشان مقدور نمی‌باشد. در نتیجه هر زمان و هر جایی می‌توانند زمانی که به اینترنت خود متصل شدند از کلاس‌های آنلاین این دوره استفاده نمایند. تمامی سرفصل‌های آموزشی دوره آنلاین آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی در آموزشگاه تهران پایتخت مانند دوره حضوری است. همچنین فیلم‌های آموزشی ما توسط اساتید با بهترین کیفیت و شامل تمامی سرفصل‌های دوره حضوری خدمت عزیزان ارائه می‌شود. در طول دوره و پایان آن شما می‌توانید از راهنمایی‌ها و پشتیبانی همیشگی اساتید با تجربه مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی استفاده کنید.

هزینه شرکت در کلاس‌های دوره آموزشی مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی چقدر است؟

معمولا هزینه شرکت در کلاس‌های آموزشی با توجه به عوامل مختلف می‌تواند متفاوت باشد. هزینه کلاس‌های آموزشی مهندسی معکوس بردهای الکتریکی در آموزشگاه‌ها می‌تواند با توجه به عمومی، خصوصی نیمه خصوصی و آنلاین بودن کلاس‌ها، همچنین نحوه برگزاری دوره، مدت زمان، پیش نیازها و پشتیبانی‌های اساتید می‌تواند متفاوت باشد. جهت اطلاع دقیق‌ میزان هزینه شرکت در دوره کلاس‌های آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی می‌‌توانید به وبسایت ما مراجعه نمایید و یا  با همکاران ما در آموزشگاه فنی تهران پایتخت تماس بگیرید. مشاورین ما درباره نحوه ثبت نام و میزان هزینه و شرایط هر دوره شما را راهنمایی خواهند کرد.

سرمایه مورد نیاز برای شغل مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی چقدر است؟

معمولاً جهت راه‌اندازی شغل مهندسی معکوس بردهای الکتریکی، عوامل مختلفی مانند میزان تخصص فنی آن مهندس، خرید تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز فنی، وسایلی که برای تحلیل و تست بردهای الکتریکی استفاده می‌شود، مکان و آزمایشگاهی که که برای این کار در نظر گرفته می‌شود (که می‌توانند آن را بخرند یا اجاره کنند)، تعداد نرم‌افزارهایی که جهت تجزیه و تحلیل بردها باید بخرند یا تهیه کنند، میزان تبلیغاتی که برای بازاریابی شغلی و جذب مشتریان انجام می‌دهند و سرمایه‌گذاری اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار موثر است. در واقع مواردی که نام برده شد و تعیین بازار هدف و برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی شغل مهندسی معکوس بردهای الکتریکی در میزان سرمایه‌گذاری که برای این کار لازم است تاثیر مستقیمی دارد.

درآمد مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی چقدر است؟

معمولا درآمد شغل مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی، با توجه به عوامل مختلفی مانند سابقه کار، محل کار، میزان تقاضای بازار و مهارت افراد متفاوت خواهد بود.

بازار کار مهندسی معکوس الکترونیک، معمولا در شغل‌هایی وابسته به امنیت اطلاعات و توسعه نرم‌افزار نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، مشارکت در پروژه‌های تحقیقاتی در مورد بردهای الکترونیکی، تعمیرات بردهای الکترونیک و  همچنین صنایع ارتباطات و اینترنت اشیا می‌باشد. در نتیجه درآمد این رشته با توجه به شرایط بازار و میزان تخصص آنها متفاوت است. به طور کلی با توجه به رشد فناوری در سال‌های اخیر و استفاده ابزارها و محصولات خانگی و صنعتی از بردهای الکتریکی شرایط کاری و درآمد شغل مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی بسیار پررونق شده است. بنابراین آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی در آموزشگاه های معتبری مانند تهران پایتخت سرمایه گذاری موفقی برای کسب درآمد بیشتر در آینده خواهد بود.

آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی با مدرک فنی حرفه‌ای

افرادی که پیش زمینه‌ای از علم الکترونیک و بردهای پرکاربرد دارند، می توانند با شرکت در دوره‌های آموزشی مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی، به موفقیت برسند. اما باید توجه داشت که دوره‌هایی باید انتخاب شوند که همراه با مدرک فنی و حرفه‌ای باشند. چرا که کلاس‌های آموزشی تحت نظر سازمان فنی و حرفه‌ای، از معتبرترین، با کیفیت‌ترین و کاربردی ترین دوره‌ها هستند.

با توجه به اهمیت مهندسی معکوس، برخی از آموزشگاه‌ها تصمیم گرفتند تا آموزش‌های تخصصی این رشته را در لیست دوره‌های آموزشی خود قرار دهند که به نظر می‌رسد با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شده‌اند. تا جایی که افراد علاقه‌مند می‌توانند به آموزشگاه‌ها مراجعه کرده و بعد از تحقیق در رابطه با کیفیت دوره و اساتید و عملکرد آموزشگاه، مراحل ثبت نام خود را آغار کنند.

بازار کار آموزش مهندسی معکوس چگونه است؟

در جامعه امروز، مردم به کیفیت و کارایی وسایل و دستگاه‌هایی که دارند، بسیار توجه می‌کنند و انتظارات آنها از این دستگاه‌ها متفاوت شده است. به عنوان مثال تنها انتظاری که مردم در چند دهه قبل از یک تلویزیون داشتند، این بود که با روشن شدن آن، تصویری برایشان به نمایش درآید. اما در دنیای امروز، توقعات از این دستگاه، بیشتر از صرف نمایش تصویر است. داشتن قابلیت اتصال به اینترنت، هوشمند بودن، قابلیت اتصال به شبکه های سراسر دنیا، سیستم صوتی قوی و … از جمله انتظاراتی است که مردم از تلویزیون های جدید دارند. با استفاده از مهندسی معکوس، به راحتی می توان این نیاز را پاسخ داد و در واقع نوعی ابزار تولید کرد و در اختیار متقاضیان قرار داد.

مقرون به صرفه بودن یکی دیگر از مزیت‌های مهندسی معکوس است. یک کارخانه می‌تواند به جای صرف هزینه‌های سنگین و خرید یا وارد کردن دستگاه‌های گران قیمت، با اختصاص هزینه‌ای بسیار کمتر، به تولید موارد مشابه بپردازد.

بنابراین با توجه به تعداد بسیار زیاد دستگاه‌های الکترونیکی در بازار و با توجه به اینکه همه آنها دارای بردهای الکترونیکی ساده یا پیچیده‌ای هستند، افراد با داشتن تخصص مهندسی معکوس، دارای بازار کار بسیار پرکاری‌اند و در ازای کار ارزشمندی که انجام می‌دهند، دستمزد خوبی می‌گیرند.

دوره آموزشی مهندسی معکوس شامل چه مواردی است؟

عیب‌یابی مدارت تغذیه و مین‌بردهای دستگاه‌های متنوع ازجمله مباحث کلاس تعمیرات بردهای الکترونیکی است. متقاضیان در کارگاه آموزش تعمیر برد به‌روش مهندسی معکوس می‌آموزند که چگونه برد یک دستگاه را عیب‌یابی و تعمیر کنند. تجزیه و تحلیل یک مدار نیاز به شناخت قطعات الکترونیکی، آنالیز مدار و ولتاژگیری برد دارد که این مهم در کلاس مهندسی معکوس آموزش داده می‌شود. کسانی که می‌خواهند روی بردهای مختلف تسلط داشته باشند، می‌توانند از دوره مهندسی معکوس استفاده کنند.

همچنین آموزش کار با ابزارهای تست و اندازه‌گیری قطعات مانند مولتی‌متر دیجیتال، اسیلوسکوپ و مولتی‌متر نیز از موارد اصلی برای شروع کار تدریس است. از طرفی هیتر کاری، هویه کاری و لحیم کاری صحیح جهت درآوردن و جازدن هر قطعه روی برد از ملزومات است.

اولین و مهمترین مسئله در تعمیر یک دستگاه، بخش ورودی برق یا همان تغذیه دستگاه است. در آموزش عیب‌یابی برد به‌روش مهندسی معکوس شما با تعمیر تغذیه‌های انواع دستگاه‌ها آشنا می‌شوید.

دوره آموزش مهندسی معکوس برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که می‌خواهند دستگاهی را تعمیر کنند که ممکن است ملزومات آن در بازار وجود نداشته باشد، می‌توانند از مهندسی معکوس استفاده کنند. به‌عنوان مثال وقتی قصد دارید برد پزشکی یا برد صنعتی دستگاههای لیزر را تعمیر کنید، چاپ صنعتی یا تعمیر برد آسانسور را انجام دهید، لازم است که با مدارات و روش‌های عیب‌یابی برد آشنا باشید. پس اگر قصد دارید که تعمیر بردهای خاص را انجام دهید، رشته مهندسی معکوس می‌تواند شما را به هدفی که می‌خواهید، برساند. چرا که شما در این رشته با عیب‌یابی و تعمیر بردهای مختلف آشنا می‌شوید.

در اصل زمانی که قصد تولید یک برد الکترونیکی را دارید، لازم است که نمونه آن را تجزیه و تحلیل کرده و تمام قطعات را جداسازی کنید تا به مدار خام برسید. سپس نقشه مدار را رسم کرده و با دانشی که دارید، آن را طراحی مجدد کنید. در عیب‌یابی با شیوه مهندسی معکوس، قصد نداریم که برد طراحی کنیم؛ بلکه با این روش می‌خواهیم برد را کمی ساده‌تر ولی حرفه‌ای تر تعمیر کنیم. یعنی بردی را که شناختی روی آن نداریم، بتوانیم مسیریابی و عیب‌یابی کنیم.

تعریف دوره آموزش مهندسی معکوس

به طور کلی دوره آموزش مهندسی معکوس برد یک حالت الکترونیک پیشرفته و تخصصی است که شما را از طریق تمرین روی بردهای مختلف، دست به آچار می‌کند. تعمیرات برد نیاز به تجربه زیادی دارد و کارآموزان با فراهم کردن کار عملی در هر جلسه، بهترین نتیجه را در پایان این کلاس به‌دست می‌آورند.

امکانات کارگاه آموزش تعمیر برد به شیوه مهندسی معکوس شامل بیش از ۵۰ مدل برد تغذیه و ۵۰ مدل مین‌برد برای کار عملی، کار با جدیدترین ابزارهای تعمیرگاهی برای شروع کار تعمیر برد، استاد باتجربه و تعمیرکار مجرب حداقل ۲۰ سال سابقه در تعمیرات، پشتیبانی بعد از آموزش جهت بروز کردن مطالب آموزشی، ارتقاء سطح شما بعد از هر دوره با برگزاری کلاس‌های فوق پیشرفته، کار عملی، تکنیکال، فنی و بصورت حرفه‌ای ویژه بازار کار و آموزش ابزار تعمیرات است.

بازار کار آموزش مهندسی معکوس چگونه است؟

در جامعه امروز، مردم به کیفیت و کارایی وسایل و دستگاه‌هایی که دارند، بسیار توجه می‌کنند و انتظارات آنها از این دستگاه‌ها متفاوت شده است. به عنوان مثال تنها انتظاری که مردم در چند دهه قبل از یک تلویزیون داشتند، این بود که با روشن شدن آن، تصویری برایشان به نمایش درآید. اما در دنیای امروز، توقعات از این دستگاه، بیشتر از صرف نمایش تصویر است. داشتن قابلیت اتصال به اینترنت، هوشمند بودن، قابلیت اتصال به شبکه های سراسر دنیا، سیستم صوتی قوی و … از جمله انتظاراتی است که مردم از تلویزیون های جدید دارند. با استفاده از مهندسی معکوس، به راحتی می توان این نیاز را پاسخ داد و در واقع نوعی ابزار تولید کرد و در اختیار متقاضیان قرار داد.

مقرون به صرفه بودن یکی دیگر از مزیت‌های مهندسی معکوس است. یک کارخانه می‌تواند به جای صرف هزینه‌های سنگین و خرید یا وارد کردن دستگاه‌های گران قیمت، با اختصاص هزینه‌ای بسیار کمتر، به تولید موارد مشابه بپردازد.

بنابراین با توجه به تعداد بسیار زیاد دستگاه‌های الکترونیکی در بازار و با توجه به اینکه همه آنها دارای بردهای الکترونیکی ساده یا پیچیده‌ای هستند، افراد با داشتن تخصص مهندسی معکوس، دارای بازار کار بسیار پرکاری‌اند و در ازای کار ارزشمندی که انجام می‌دهند، دستمزد خوبی می‌گیرند.

آینده شغلی دوره مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

مزیت مهندسی معکوس، مقرون به صرفه بودن آن است. هر کارخانه می تواند با اختصاص هزینه ای بسیار کمتر، شروع به تولیدات مواردی که مشابه هستند اقدام کند به جای اینکه صرف هزینه های سنگین و خرید یا وارد کردن دستگاه های گران قیمت را انجام دهند.

بنابراین با توجه به تعداد زیادی دستگاه های الکترونیکی در بازار و با وجود این که همه آن ها دارای بردهای الکترونیکی ساده یا پیچیده ای هستند، افراد با داشتن تخصص مهندسی معکوس، می توانند این بازار کار را از آن خود کنند و در ازای کار ارزشمندی که انجام می دهند، دستمزد خوبی بگیرند.

هزینه آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی چقدر است؟

یکی از سوالات پرتکرار در میان متقاضیان شرکت در دوره‌های آموزش تعمیرات برد، هزینه آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی است. کمااینکه بخشی از سرمایه‌گذاری علاقه‌مندان برای ورود به شغل تعمیرات و مهندسی معکوس برد الکتریکی، صرف دریافت آموزش‌های لازم می‌شود. هزینه دوره های آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی در آموزشگاه‌های مختلف، بسته به این که این آموزش در قالب کلاس حضوری، کلاس آنلاین یا فیلم آموزشی ارائه شود، متفاوت است.

به طور کلی مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی یکی از رشته‌های جذاب در حیطه الکترونیک است و آموزشگاه‌های مختلف در دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی به بررسی انواع بردها برای بازساخت و بومی‌سازی آنها می‌پردازند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
ثبت نام
دیدگاه کاربران

بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها