تهران پایتخت
ثبت نام
نحوه انتقال خودکار پرونده ها از یک پوشه به پوشه دیگر در ویندوز و مک

نحوه انتقال خودکار پرونده ها از یک پوشه به پوشه دیگر در ویندوز و مک

peyman ps

خواه پاک کردن بارگیری ها یا سازماندهی رسیدهای مالیاتی ، می توانید با استفاده از این تکنیک های آسان فرآیند را خودکار کنید.آیا می خواهید به صورت خودکار پرونده ها را از یک پوشه به پوشه دیگر در رایانه Windows یا Mac خود منتقل کنید؟ خوب ، شما می توانید این کار را به راحتی روی هر دو   نوع کامپیوتر انجام دهید. این راهنما نحوه خودکار کردن وظایف انتقال پرونده در ویندوز و macOS را شامل می شود.

چرا پرونده ها را به صورت خودکار از یک پوشه به پوشه دیگری منتقل می کنیم؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما می خواهید این را تنظیم کنید. ممکن است پوشه Downloads شما هر چند روز بهم ریخته باشد. در این حالت ، می توانید کاری تنظیم کنید که به طور خودکار پرونده های شما را به یک پوشه انتخاب شده منتقل کند. این کمک می کند تا پوشه Downloads به هم ریخته نشود. دلیل احتمالی دیگر این است که شما یک پوشه دارید که در آن پرونده ها را ذخیره می کنید ، اما بعد از پایان کار روی آنها ، از آنها استفاده نمی کنید. می توانید قانونی تنظیم کنید که به جای آن ، پرونده ها را به طور خودکار از آن پوشه به یک پوشه بایگانی در رایانه منتقل کند.

به طور خودکار فایلها را از یک پوشه به پوشه دیگر در ویندوز منتقل کنید

در ویندوز ، می توانید یک اسکریپت دسته ای ایجاد کنید که به طور خودکار پرونده ها را از پوشه منبع انتخاب شده به پوشه هدف خود منتقل کند. این اسکریپت می تواند سن پرونده های شما را بررسی کند تا اطمینان حاصل کند که پرونده های شما تنها پس از گذشت روزها یا ماه های خاص از ایجاد آنها منتقل می شوند. اگر قبلاً یک اسکریپت دسته ای ننوشته اید نگران نباشید. در واقع ، برای ساختن اسکریپت برای این کار ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که کد زیر را کپی و جایگذاری کنید ، پوشه های خود را مشخص کنید و کار شما خوب است. نحوه انجام این کار در اینجا است.

مرحله 1. متن را برای انتقال خودکار پرونده ها بنویسید

اولین کاری که باید انجام شود نوشتن اسکریپت و مشخص کردن مقادیری در آن است:

منوی Start را باز کنید ، Notepad را جستجو کنید و آن را راه اندازی کنید.
اسکریپت زیر را در یک سند Notepad جدید جایگذاری کنید

@echo off
set X=Days
set “source=SourceFolder”
set “destination=DestinationFolder”
robocopy “%source%” “%destination%” /mov /minage:%X%
exit /b

در اسکریپت بالا ، تعداد روزهایی را که اسکریپت باید پرونده های شما را جابجا کند ، Days جایگزین کنید (این سن پرونده های شماست) ، SourceFolder را با مسیری که پرونده های شما در آن قرار دارد جایگزین کنید و DestinationFolder را با مسیر کجای آن جایگزین کنید پرونده های شما باید به
روی منوی File کلیک کرده و Save As را انتخاب کنید.
از منوی کشویی Save as type All Files را انتخاب کرده و نامی برای پرونده خود وارد کرده و در انتها در قسمت File name فایل .bat را ضمیمه کرده و Save را کلیک کنید تا پرونده ذخیره شود.

اسکریپت دسته ای شما اکنون آماده است.


اگر علاقمند به آموزش ICDL هستید پس حتما  در دوره های مجتمع فنی تهران پایتخت شرکت کنید. و مدرک معتبر از سازمان فنی حرفه ای کشور دریافت کنید.


مرحله 2. اسکریپت دسته ای را برای اجرای خودکار برنامه ریزی کنید

با دوبار کلیک بر روی پرونده دسته ای تازه ایجاد شده ، باید تمام پرونده های شما از یک پوشه به پوشه دیگر منتقل شود. برای خودکار کردن این کار ، باید این پرونده را در یک کار خودکار قرار دهید. Task Scheduler قصد دارد در این زمینه به شما کمک کند. می توانید کاری را در این برنامه کمکی ایجاد کنید و از آن بخواهید اسکریپت شما را طبق برنامه انتخابی شما اجرا کند.

در اینجا نحوه تنظیم وظیفه در Task Scheduler آمده است:

منوی Start را باز کنید ، Task Scheduler را جستجو کنید و آن را باز کنید.
برای پیکربندی یک کار اتوماتیک جدید ، روی ایجاد وظیفه در سمت راست کلیک کنید.
در قسمت Name یک نام برای وظیفه خود وارد کنید.
روی تب Triggers در بالا کلیک کنید و سپس روی New کلیک کنید تا یک ماشه جدید اضافه شود.
در صفحه ماشه ، از بخش تنظیمات ، چند بار اجرای اسکریپت دسته ای خود را انتخاب کنید. سپس می توانید زمان اجرای اسکریپت را در صفحه سمت راست مشخص کنید. سپس ، OK را در پایین کلیک کنید.
برگه عملکردها را انتخاب کرده و برای افزودن عملکرد جدید ، روی New کلیک کنید.
اطمینان حاصل کنید که Start a program از فهرست کشویی Action انتخاب شده است. سپس ، روی دکمه Browse کلیک کنید.
به محلی که اسکریپت دسته ای خود را ذخیره کرده اید بروید و آن را انتخاب کنید.
برای ذخیره کار خود ، تأیید را کلیک کنید و دوباره تأیید کنید.

task Scheduler اسکریپت دسته ای شما را در زمان و فرکانس مشخص شده اجرا می کند. وقتی این اتفاق می افتد ، اسکریپت شروع به انتقال پرونده ها از پوشه منبع به پوشه مقصد می کند.

اگر می خواهید حرکت خودکار پرونده های خود را غیرفعال کنید ، Task Scheduler را باز کنید ، وظیفه خود را در لیست پیدا کنید و روی Delete در سمت راست کلیک کنید. این کار شما را حذف می کند و از اجرای خودکار اسکریپت دسته ای جلوگیری می کند.

انتقال خودکار پرونده ها از یک پوشه به پوشه دیگر در macOS

تنظیم انتقال خودکار پرونده ها در macOS نسبتاً آسان است. این به این دلیل است که برای نوشتن و همچنین برنامه ریزی اسکریپت خود در Mac فقط باید از یک برنامه استفاده کنید.

ما درمورد برنامه Automator صحبت می کنیم ، برنامه ای که می توانید برای خودکار کردن بسیاری از کارها در Mac خود استفاده کنید. با استفاده از این برنامه ، می توانید Folder Action ایجاد کنید که بدون هیچ گونه تعامل کاربر اضافی ، پرونده های شما را از یک پوشه به پوشه دیگر منتقل کند.

اگر برای شما جالب به نظر می رسد ، در اینجا نحوه خودکار کردن انتقال پرونده ها در Mac خود آورده شده است:

Automator را در Mac خود راه اندازی کنید.
روی File> New کلیک کرده ، Folder Action را انتخاب کرده و گزینه Select را بزنید تا یک Folder Action جدید در Automator ایجاد شود.
منوی کشویی را مشاهده خواهید کرد که می گوید Folder Action پرونده ها و پوشه های اضافه شده در بالا را دریافت می کند. از این کشویی برای انتخاب پوشه منبع که فایلهای موردنظر در آن قرار دارند استفاده کنید.
در سمت چپ صفحه خود که در آن Actions نوشته شده است ، عملی را با نام Move Finder Items جستجو کنید و آن را بر روی گردش کار در سمت راست بکشید و رها کنید.
در اقدام Move Finder Items در سمت راست ، پوشه مقصد را از فهرست کشویی To انتخاب کنید. این جایی است که پرونده های شما به آنجا منتقل می شوند.
در صورت تمایل ، فایلهای موجود را جایگزین کنید.
Command + S را فشار دهید ، یک نام برای Folder Action خود وارد کنید و روی ذخیره کلیک کنید.
بستن خودکار

از این پس ، هر زمان که فایلی را در پوشه منبع خود قرار دهید ، Automator پرونده را به پوشه مقصد منتقل می کند. نیازی به فشار دادن کلیدها یا راه اندازی برنامه های کمکی نیست. همه آن به خودی خود اتفاق می افتد. هنگام استفاده از این کار Automator ، در مورد پوشه Downloads مراقب باشید. دلیل این امر این است که بیشتر مرورگرها نسخه های موقتی پرونده هایی را که هنوز در حال بارگیری هستند ذخیره می کنند. Automator آن فایل های نیمه بارگیری شده را جابجا می کند و این می تواند باعث شود که بارگیری های شما خراب شود. کمک باند برای این مشکل این است که در صورت تمایل ، دسک تاپ خود را به پوشه بارگیری پیش فرض مرورگرهای خود تبدیل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
peyman ps
نویسنده: peyman ps
تعداد نوشته ها:299

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.