تهران پایتخت
ثبت نام
درآمد شغل نصب دوربین مداربسته | تهران پایتخت

درآمد شغل نصب دوربین مداربسته چقدر است؟

peyman ps

یکی از مسائل مهم در هنگام انتخاب شغل، توجه به میزان درآمد آن شغل است، تا جایی که ممکن است این اولویت حتی بالاتر از علاقه فرد نیز قرار داشته باشد. زمان انتخاب یک حرفه باید جوانب مختلفی مانند بازار کار آن شغل، میزان درآمد حاصل از آن، آینده شغلی و میزان پیشرفت در آن حرفه، نیاز بازار، علاقه شخصی و مهارت های فردی بررسی شود تا فرد پس از راه‌اندازی شغل دچار پشیمانی و زیان مالی نشود.

با پیشرفت تکنولوژی، تنوع مشاغل نیز زیاد شده و حرفه‌های مختلفی به لیست مشاغل به ویژه مشاغل فنی افزوده شده‌اند. یکی از این مشاغل، نصب دوربین‌های مدار بسته است. در سال های اخیر استفاده از دوربین‌های مدار بسته با استقبال زیادی مواجه شده‌ و شغل فروش و نصب دوربین مداربسته به یکی از مشاغل پردرآمد در کشور ما و سایر کشورها تبدیل شده است.

دوربین مداربسته چیست؟| تهران پایتخت

دوربین مداربسته چیست؟| تهران پایتخت

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مدار بسته یک ابزار امنیتی است که در ساختمان‌های مسکونی یا تجاری برای حفظ امنیت و همچنین نظارت بر ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساختار این وسیله از یک دوربین برای تصویربرداری و همچنین یک NVR یا DVR برای انتقال دادن و ضبط همان تصاویر تشکیل شده است. در واقع NVR یا DVR تصاویر ضبط شده را به حافظه دستگاه انتقال می‌دهد و در آنجا ذخیره می‌کند. سنسور تصویر نیز یکی از اجزای اصلی دوربین‌های مدار بسته به شمار می‌رود.
بدنه دوربین مداربسته نیز انواع مختلفی ازجمله مدل مینیاتوری، بولت، اسپیددام، کیوب، باکس و غیره دارد. به طور خلاصه از دوربین‌های مداربسته در ساختمان‌های تجاری و فروشگاه‌های بزرگ برای حفظ امنیت و جلوگیری از سرقت استفاده می‌شود. همچنین سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف که دارای بخش‌های زیادی هستند، از دوربین مداربسته برای نظارت و کنترل عملکرد کارکنان خود استفاده می‌کنند.

بازار کار نصاب حرفه‌ای دوربین مداربسته در ایران چگونه است؟

نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته در ایران یا حتی کشورهای دیگر از بازار کار خوبی بهره‌مند است. نصابان دوربین مداربسته قادر به اشتغال به صورت مستقل یا استخدام در شرکت‌های مختلف هستند و بازار کار نصاب حرفه‌ای دوربین مدار بسته در ایران از بسیاری از مشاغل دیگر بهتر است. به طور کلی متقاضیان زیادی برای نصب دوربین مداربسته در اماکن مختلف وجود دارد و این حجم بالا از تقاضا به بهبود بازار کار در این رشته کمک بسیاری کرده است.
ناگفته نماند که تبلیغات یکی از روش‌های موثر در بالا بردن درآمد در حرفه نصب دوربین مداربسته است. همچنین می‌توان با فروشگاه‌هایی که به فروش انواع دوربین‌های مداربسته می‌پردازند، مذاکره کرد تا شما را به شرکت‌ها و افرادی که دوربین را خریداری می‌کنند، معرفی نمایند.

بازار کار نصاب حرفه‌ای دوربین مداربسته در ایران | تهران پایتخت

بازار کار نصاب حرفه‌ای دوربین مداربسته در ایران | تهران پایتخت

درآمد شغل نصب و تعمیرات دوربین مداربسته چقدر است؟

میزان دستمزد یک نصاب دوربین مداربسته به علت تخصص بالایی که در این کار نیاز است و کارهای مختلفی که باید انجام دهد، نسبتا بالا بوده و می‌توان از طریق این شغل به درآمد بالایی دست یافت.

البته میزان درآمد در مشاغل فنی مانند نصب و تعمیرات دوربین مداربسته به عوامل مختلفی وابسته است و با افزایش مهارت در این کار می‌توان میزان درآمد خود را نیز افزایش داد.گفتنی است با کسب مهارت در این کار می‌توان فرصت‌های شغلی زیادی ازجمله نصاب دوربین‌های مداربسته راهنمایی و رانندگی، نصاب دوربین‌های مداربسته در مراکزی مانند سپاه، ارتش و نیروی انتظامی، نصاب دوربین مداربسته در کارخانه‌ها و صنایع مختلف، نصاب دوربین مداربسته در بیمارستان‌های مختلف، نصاب دوربین در دانشگاه‌ها، مدارس و … اشاره کرد.

پس می‌توان گفت افرادی که در حوزه تعمیر و نصب دوربین مداربسته فعالیت می‌کنند، می‌توانند با پروژه‌های مختلف قرارداد ببندند و سیستم دوربین مداربسته آنها را تامین کنند. همچنین اگر این سیستم‌ها دچار خرابی شد، نسبت به تعمیر این دوربین‌ها اقدام کنند. در نتیجه اگر قرارداد خوبی ببندید، می توانید از درآمد بالایی بهره‌مند شوید.

نکته بسیار مهم دیگر این است که شما می‌توانید از تخصص خود در خارج از کشور نیز استفاده کنید. اگر قصد مهاجرت دارید، این تخصص و مهارت به درد شما خواهد خورد. به طور کلی میزان درآمد نصب دوربین مداربسته با توجه به مهارت‌ها و تخصص افراد متفاوت است. به این ترتیب که هرچقدر مهارت‌های شما در تعمیرات و نصب دوربین‌های مدار بسته بیشتر باشد، طبیعتا درآمد شما نیز بیشتر است.

شما وقتی برای یک محل دوربین مداربسته نصب می‌کنید، بسته به تعداد دوربین‌ها، میزان داکت‌کشی، انتقال تصویر و … هزینه‌ای را دریافت می‌کنید که بر اساس پروژه‌های مختلف، تغییر می‌کند. مثلا برای نصب دو دوربین و دی وی آر و انتقال تصویر در یک مغازه معمولی چیزی حدود ۶۰۰ هزار تومان اجرت نصب شما می شود.
از طرفی وقتی شما یک نصب را قبول می‌کنید، اگر پروژه را خود شما گرفته باشید، سود حاصل از تجهیزات نیز به درآمد شما اضافه می‌شود. شما هنگام خرید تجهیزاتی مانند دوربین، داکت، کابل، DVR و… یک تخفیف با عنوان همکاری دریافت می‌کنید که ممکن است در آخر کار سود حاصل از فروش وسایل شما بیشتر از سود نصب شما شود.

حداقل مدرک تحصيلی جهت شروع کار نصب دوربین مداربسته چیست؟

حداقل مدرک تحصیلی برای شروع حرفه نصب دوربین مداربسته، دیپلم است. اما اگر این تحصیلات را ندارید و به این کار علاقه‌مند هستید، می‌توانید در دوره‌های آموزشی این حرفه شرکت کنید و آموزش‌های لازم را ببینید و در صورت قبولی، این حرفه را آغاز کنید. شروع این کار نیاز به استعداد، مهارت بالا، آمادگی جسمانی و علاقه دارد. اگر شما هم این موارد را دارید، می‌توانید وارد این حرفه شوید و از آن کسب درآمد کنید.

سرمایه و ابزار لازم برای حرفه نصب و تعمیر دوربین مدار بسته چقدر است؟

شروع حرفه نصب دوربین مداربسته، نیازمند سرمایه بالایی نیست. درواقع اگر می‌خواهید تنها در بخش تعمیرات و نصب دوربین مداربسته فعالیت کنید، تنها سرمایه مورد نظر برای شروع به کار، گذراندن دوره‌های آموزشی و کسب مهارت است. اما اگر قصد دارید که این شغل را به صورت مستقل شروع کرده و صفر تا صد کار را خودتان در دست بگیرید، نیازمند خرید ابزار هستید. همچنین برای اجاره مغازه نیز نیاز به سرمایه اولیه دارید که می‌توانید با بخشی از درآمد خود آن را پرداخت نمایید. اگر نمی‌خواهید برای خود مغازه اجاره کنید، می توانید با شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف به صورت قراردادی همکاری نمایید و برای خود کسب درآمد کنید.

اگر قصد دارید که در بخش فروش دوربین مداربسته فعالیت کنید، نیازمند سرمایه اولیه برای خرید دوربین هستید که بیشتر شرکت‌ها به صورت چکی کار می‌کنند و برخی دیگر تنها به صورت نقدی محصولات خود را به فروش می‌رسانند.

ابزارهایی که برای این شغل مورد نیاز است شامل نردبان، آچارهای مخصوص مانند آچار مخصوص سوت زدن، دریل، تستر دوربین، پیچ گوشتی، فازمتر و … است که همه آنها ابزاری ساده و قابل در دسترس هستند.

حداقل سرمایه لازم برای نصب دوربین مدار بسته | تهران پایتخت

حداقل سرمایه لازم برای نصب دوربین مدار بسته | تهران پایتخت

چگونه درآمد شغل نصب دوربین مداربسته را افزایش دهیم؟

وقتی تعداد پروژه‌هایتان را افزایش دهید، درآمد شما هم افزایش پیدا می‌کند. همکاری با فروشنده‌های دوربین مداربسته می‌تواند به شما کمک کند تا پروژه‌های بیشتری بگیرید. با مغازه‌های فروش دوربین مداربسته صحبت نمایید و خود را به‌عنوان نصاب معرفی کنید و با آنها همکاری نمایید، هر چه تعداد مغازه‌های همکار بیشتر باشد، درآمد شما نیز بالا می‌رود.

تجهیزات خود را حتما از مکان‌هایی تهیه نمایید که هم از لحاظ کیفیتی مورد اطمینان باشد و هم از لحاظ قیمتی. اگر دیدید بعضی از همکاران قیمت بالایی دارند اما کارهای نصب را به شما می‌سپارند، هر از چندگاهی از آنها نیز تجهیزات خریداری نمایید تا آنها نیز نصب‌ها را به شما بسپارند.

فراموش نکنید برای اینکه در شغل نصب دوربین مداربسته موفق باشید، حتما در اینستاگرام و تلگرام برای خود صفحه داشته باشید و محتوای خوب تولید و بارگذاری کنید. برای این کار هم می‌توانید در مورد دوربین‌ها و دستگاه‌های مختلف اطلاعات قرار دهید و هم محصولات خود را معرفی کنید.

برای آموزش نصب دوربین مداربسته به کدام آموزشگاه مراجعه کنیم؟ | تهران پایتخت

برای آموزش نصب دوربین مداربسته به کدام آموزشگاه مراجعه کنیم؟ | تهران پایتخت

برای آموزش نصب دوربین مداربسته به کدام آموزشگاه مراجعه کنیم؟

یکی از مسائلی که باید به آن دقت کرد این است که انتخاب دوره های مهارت آموزی دوربین مدار بسته نباید صرفا بر اساس قیمت باشد، بلکه جزئیات زیاد دیگری هم باید مورد توجه قرار گیرند. به روز بودن تجهیزات، تجربه و سابقه اساتید، سرفصل های ارائه شده، تعداد افراد حاضر در هر کلاس، به روز بودن آموزش ها، کیفیت دوره های عملی و به خصوص امکانات و تجهیزات آموزشگاه ها در این خصوص بسیار حائز اهمیت است. چه بسا که دوره ای ارزان یا حتی مثل برخی دوره های دولتی، رایگان باشد، اما شما در طول آن نتوانید آموخته های خود را به خوبی تمرین کنید.

مدت زمان گذراندن دوره به آموزشگاهی که انتخاب می کنید و ساعات و شیفت های برگزاری دوره ها بستگی دارد. امروزه آموزشگاه های بسیاری در زمینه تربیت کارآموزان علاقه مند به مشاغل فنی فعالیت می کنند اما شما باید سعی کنید که بهترین آموزشگاه را انتخاب کنید. دقت کنید که گران بودن دوره ها صرفاً به معنای باکیفیت بودن کلاس ها نیست و شما در انتخاب آموزشگاه باید به مسائل مختلفی توجه کنید.

مجتمع فنی تهران پایتخت آموزشگاهی است که از تجهیزات کامل برخوردار است، از اساتید موفق و باتجربه استفاده می کند، سرفصل های لازم را به طور کامل تدریس می کند، تعداد افراد حاضر در کلاس ها بیش از حد زیاد نیست و آموزش ها و اطلاعاتی که ارائه می شوند، جدید و به روز هستند. همچنین بخش اعظم دوره ها به آموزش حضوری و عملی اختصاص داده می شود تا کار آموزان بعد از به اتمام رساندن آن ها بتوانند موفق به کسب مدرک بین المللی فنی و حرفه ای شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
peyman ps
نویسنده: peyman ps
تعداد نوشته ها:299

خلاصه از نویسنده: به عنوان یکی از اعضای تیم تهران پایتخت هستم

دیدگاه کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات مشابه
© تمامی حقوق برای تهران پایتخت محفوظ میباشد.