منوی سایت

نحوه رمز گزاری روی فایل PDF

ممکن است زمانی پیش بیاید که شما باید یک PDF حاوی اطلاعات حساس مانند اطلاعات مالیاتی ، جزئیات مالی ، شماره تأمین اجتماعی یا سایر داده ها را برای شخصی ارسال کنید. به طور طبیعی ، شما نمی خواهید این اطلاعات به دست اشتباه بیفتد. اگر از سند خود با رمز عبور محافظت کنید ، فقط شخصی با رمز عبور می تواند پرونده را باز کند.

فایل PDF

رمزگذاری یک سند Word ممکن است بهترین گزینه شما برای همکاری با دیگران باشد ، اما PDF انتخاب درستی برای ارسال سوابق مهم است. با این حال ، در اینجا برخی از عوارض وجود دارد. شما نه تنها باید راهی برای به اشتراک گذاری ایمن رمز عبور پیدا کنید ، بلکه نسخه رایگان Adobe Reader از محافظت از رمز عبور پشتیبانی نمی کند.

رمز گزاری فایل PDF

شما می توانید برنامه کامل Adobe Acrobat را خریداری کنید ، اما اگر فقط به گذرواژه گاه به گاه نیاز داشته باشید ، این یک قیمت بسیار گران قیمت است. در عوض ، انواع برنامه های شخص ثالث و خدمات آنلاین به شما امکان می دهد به صورت رایگان یک رمز عبور بر روی پرونده خود بزنید.

برنامه های Adobe Acrobat

اگر هزینه Acrobat را بپردازید ، Acrobat Pro DC ماهیانه 14.99 دلار برای اشتراک سالانه یا 24.99 دلار ماهانه برای اشتراک ماهیانه به شما تعلق می گیرد. هزینه Acrobat Standard DC ماهیانه 12.99 دلار برای اشتراک سالانه یا ماهیانه 22.99 دلار برای اشتراک ماهیانه است. هر دو نسخه از محافظت از رمز عبور پشتیبانی می کنند ، بنابراین با رفتن به یک برنامه استاندارد ارزان تر می توانید در اینجا چند دلار پس انداز کنید.اگر فقط یک بار یا طی چند روز آینده به گذرواژه نیاز دارید ، یک آزمایش هفت روزه رایگان را برای Acrobat Pro منتقل کنید. تنها شرط لازم در اینجا این است که شما مجبورید اطلاعات کارت اعتباری خود را برای بارگیری نسخه آزمایشی رایگان تهیه کنید. فقط مطمئن شوید که قبل از پایان هفت روز انصراف دهید در غیر این صورت 14.99 دلار به علاوه مالیات برای ماه کامل از شما کسر می شود.

محافظت از رمز عبور

PDF


پس از نصب Acrobat Pro ، برنامه را اجرا کرده و PDF مورد نظر جهت محافظت را باز کنید. روی File> Protect Using Password کلیک کنید ، سپس تصمیم بگیرید که آیا می خواهید گیرنده برای مشاهده یا ویرایش سند رمز عبور وارد کند.

در اکثر موارد ، شما می خواهید یک رمز عبور را برای مشاهده فعال کنید ، بنابراین هیچ کس حتی نمی تواند پرونده را بدون اعتبار نامه مناسب باز کند. مشاهده را انتخاب کنید ، سپس یک رمز عبور قوی را در قسمت های مناسب تایپ و تایپ کنید. این برنامه قدرت رمز عبور شما را اندازه گیری می کند. برای ذخیره روی Apply کلیک کنید.

رمزگزاری فایل  PDF

برخی از اسناد ، مانند فرم های قابل ویرایش ، ممکن است نتوانند از محافظت از رمز عبور استفاده کنند. در این موارد ، ممکن است با یک پیام خطا مواجه شوید که به شما می گوید فایل به دلیل پارامتر نامناسب ذخیره نمی شود. ترفند در اینجا این است که یک کپی از فایل را ذخیره کنید و سپس از آن با رمز عبور محافظت کنید.
 

PDF

در Acrobat ، روی File> Save a copy کلیک کنید و یک نام متفاوت از نسخه اصلی به نسخه بدهید. نسخه را در Acrobat باز کنید و دوباره گزینه حفاظت از رمز عبور را امتحان کنید. پس از محافظت از پرونده با گذرواژه ، باید پیامی دریافت کنید که به شما بگویید با موفقیت محافظت شده است.

گذرواژه را وارد یا حذف کنید

وارد کردن رمز عبور

اکنون وقتی کسی پرونده را در Adobe Reader ، Adobe Acrobat یا PDF Reader دیگر باز می کند ، باید برای ورود به سیستم رمز ورود را وارد کنید تا بتوانید دسترسی پیدا کنید. رمز ورود را تایپ کنید ، روی تأیید کلیک کنید ، و محتوای سند در دسترس خواهد بود.

برای حذف رمز عبور ، پرونده را در Acrobat باز کرده و رمز عبور را وارد کنید. روی نماد قفل در سمت چپ کلیک کنید و روی جزئیات مجوز در تنظیمات امنیتی کلیک کنید. در برگه Security برای Document Properties ، روی منوی کشویی Security Security کلیک کرده و گزینه را به No Security تغییر دهید. Acrobat تأیید می کند که می خواهید امنیت را حذف کنید. بر روی OK کلیک کنید و سپس پرونده را دوباره ذخیره کنید.
مربوط

    نحوه ترکیب فایل های PDF
    Google Docs در تبدیل PDF بسیار بهتر شده است
    زمان ضمانت در LastPass است؟ نسخه رایگان مدیر رمز عبور محدودیت جدی دارد

رمزگذاری PDF

یک جایگزین رایگان و منبع باز برای Acrobat PDFEncrypt است که ابزاری ساده و در عین حال موثر برای محافظت از رمز عبور در یک PDF ارائه می دهد. رابط اصلی از شما می خواهد فایلی را که می خواهید رمزگذاری کنید انتخاب کنید. سپس رمز ورود خود را تایپ کنید و رمزگذاری را کلیک کنید. نسخه محافظت شده با کلمه رمزگذاری شده در انتها تغییر نام می یابد. یک صفحه تنظیمات گزینه های بیشتری مانند امکان اجازه چاپ ، کپی و سایر اقدامات را ارائه می دهد.

خالق PDF24

محافظت از PDF

یکی دیگر از برنامه های رایگان PDF ، PDF24 Creator است که ابزارهای مختلفی را در زیر یک سقف ارائه می دهد و به شما امکان ویرایش ، ادغام ، تقسیم ، تبدیل ، فشرده سازی ، محافظت و باز کردن قفل PDF را می دهد. برای رمزگذاری پرونده از صفحه اصلی جعبه ابزار ، روی دکمه Protect PDF کلیک کنید. پرونده را انتخاب کنید یا آن را روی صفحه بکشید ، سپس یک رمز عبور ایجاد کنید و روی دکمه Protect PDF files کلیک کنید. سپس می توانید فایل محافظت شده را ذخیره کنید ، در حالت ایده آل با نامی متفاوت از نسخه اصلی.

ابزارهای PDF24


توسعه دهندگان پشت PDF24 Creator همچنین یک نسخه آنلاین معروف به ابزار PDF24 با تعداد زیادی ویژگی PDF ارائه می دهند. Protect PDF را انتخاب کنید ، سپس فایلی را که می خواهید محافظت شود مرور کنید یا آن را بکشید. رمز ورود را وارد کنید و روی Protect PDF files کلیک کنید ، سپس پرونده را بارگیری و ذخیره کنید. پس از آن باید رمز عبور وارد شود تا PDF باز شود.