منوی سایت

نحوه تعویض فیلتر پمپ حرارتی

فیلترهای هوا با پمپ گرمایی باید حداقل سالی دو بار تعویض شوند. در اینجا نحوه جایگزینی آنها آورده شده است.

فیلترهای هوا قسمت مهمی از سیستم گرمایش یا سرمایش پمپ گرمایی هستند. آنها گرد و غبار و مواد حساسیت زا را قبل از بازگرداندن هوای خنک یا گرم به اتاق های شما پاک می کنند.

با این حال ، با گذشت زمان ، آنها گرفتار گرد و غبار و آوار می شوند. وقتی این اتفاق می افتد ، جریان آزاد هوا را مسدود می کنند. این کارایی سیستم را به شدت کاهش می دهد.

با نگهداری صحیح فیلترها ، می توانید سیستم خود را تا حد ممکن مقرون به صرفه نگه دارید.

فیلتر هوا

فیلترهای یکبار مصرف یا فیلترهای دائمی هوا را حداقل هر شش ماه یکبار تعویض کنید - اگر گرفتگی آنها در غبار باشد زودتر از موعد انجام می شود.

فیلترها ممکن است در رجیسترهای هوای برگشتی در خانه یا در کابینت کنترل کننده هوا پمپ گرما قرار بگیرند. در بسیاری از موارد ، آنها در هر دو مکان هستند.

اولین قدم این است که سیستم گرمایش یا سرمایش را خاموش کنید و سپس فیلترها را پیدا کنید و اندازه آنها را اندازه بگیرید (یا اندازه های مشخص شده روی قاب آنها را یادداشت کنید).

آموزش تعویض فیلترهوا پمپ های گرمایشی و سرمایشی

نحوه جایگزینی فیلتر واقع در مجرای ثبت هوای برگشتی اتاق:


مجرای هوای برگشت معمولاً بزرگتر از ثباتی است که برای رساندن هوای گرم یا سرد به اتاق استفاده می شود. به طور معمول در دیوار یا سقف در مکانی مرکزی مانند راهرو قرار دارد. در بسیاری از خانه ها بیش از یک خانه وجود دارد ، بنابراین می توان هوا را از چندین مکان خارج کرد.

1 جلوپنجره درپوش ثبت کننده هوای برگشت را باز کنید و آن را از مسیر خارج کرده یا خارج کنید. مراقب باشید تا از لول شدن طرف لولای آن جلوگیری کنید.

تعویض فیلتر پمپ هوا

2 فیلتر قدیمی را بردارید. فقط باید روی طاقچه یا کانال قرار بگیرد. بلافاصله آن را درون یک کیسه زباله بریزید و آن را در سطل آشغال بیرون قرار دهید. از یک پارچه مرطوب یا شستشوی گرد و غبار برای از بین بردن گرد و غبار از جلوپنجره و سطوح ثبت - چه از داخل و چه از بیرون استفاده کنید.

3 سپس با پیکانهای جریان هوا که به سمت مجرا هستند ، فیلتر جایگزین جدید را در رجیستر قرار دهید.

پمپ هوا

4 سرانجام ، جلوپنجره ثبت را تعویض کرده و قفل کنید.

نحوه تعویض فیلترهوا کابینت :

1 برق را خاموش کنید.

خاموش کردن برق

2 درب یا صفحه را از کابینت دمنده خارج کنید. این درب یا صفحه را از قلاب های نگهدارنده آن برادر یا پیچ های نگهدارنده آن را باز کنید تا بین برود.

باز کردن درب فیلتر

3 فیلتر را بررسی کنید. یک فیلتر استاندارد در کنار یا در زیر موتور دمنده نصب شده است. فیلتر را در امتداد مسیرهای خود بیرون بکشید.

فیلتر هوا

بررسی کنید که آیا این یک فیلتر یکبار مصرف است یا قصد تمیز کردن و تعویض آن را دارد - اگر لازم است ، این باید در لبه فیلتر ، همراه با دستورالعمل های تمیز کردن ، علامت گذاری شود. اگر این یک فیلتر یکبار مصرف باشد ، اندازه آن بیش از حد ممکن در لبه قاب چاپ می شود.

4 یک فیلتر جایگزین بخرید و آن را به مکان خود بکشید و توجه داشته باشید که فلشهایی که در سمت آن نشان داده شده اند نشان دهنده جهت مناسب جریان هوا هستند. مطمئن باشید که اینها را به سمت دمنده (دور از مجاری) روبرو می کنید. سپس درب کابینت را تعویض کنید.

آموزش تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید

آموزش تعمیرات موبایل کلیک کنید

آموزش تعمیر بردهای الکترونیک کلیک کنید

آموزش  برق ساختمان کلیک کنید