منوی سایت

نحوه فعال و غیرفعال کردن Xbox Game Bar

Microsoft Xbox Game Bar در ویندوز 10 یک روش مفید برای فراخوانی یک ابزارک مفید با استفاده از میانبر صفحه کلید Windows + G است. اما همه به آن نیاز ندارند و اگر می خواهید آن را غیرفعال کنید (یا بعداً دوباره آن را فعال کنید) ، فقط کافی است بازدید از تنظیمات باشد. در این آموزش نحوه انجام این کار 

نحوه فعال سازی xbox gaming

ابتدا تنظیمات Windows را باز کنید. برای این کار ، منوی استارت را باز کرده و روی نماد کوچک "چرخ دنده" کلیک کنید ، یا Windows + i را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

تنظیمات ویندوز 10

در تنظیمات ، روی "بازی" کلیک کنید.

بخش بازی در ویندوز

در بخش تنظیمات "Xbox Game Bar" ، روی کلید زیر "Enable Xbox Game Bar" کلیک کنید تا خاموش شود. این امر نوار بازی Xbox را غیرفعال می کند.

غیرفعال کردن ایکس باکس ویندوز

پس از آن ، تنظیمات را ببندید. Windows + G را فشار دهید و هیچ چیز ظاهر نمی شود. حتی اگر دکمه Xbox را روی کنترل کننده Xbox فشار دهید ، هیچ اتفاقی نمی افتد. Xbox Game Bar کاملاً غیرفعال شده است.

اگر می خواهید Xbox Game Bar را دوباره فعال کنید ، از بخش "بازی" در تنظیمات Windows دوباره بازدید کرده و "Enable Xbox Game Bar" را به موقعیت "روشن" تبدیل کنید.

چگونه دکمه Xbox را در ویندوز 10 غیرفعال کنیم

به طور پیش فرض ، اگر یک کنترل کننده Xbox 360 یا Xbox One به رایانه Windows 10 خود متصل شده باشید ، با فشار دادن دکمه Xbox (دایره بزرگ در مرکز کنترل با "x" روی آن) نوار بازی Xbox ظاهر می شود.

اگر می خواهید این کار را غیرفعال کنید ، به تنظیمات Windows> Gaming مراجعه کنید ، سپس علامت کادر کنار «باز کردن نوار بازی Xbox با استفاده از این دکمه در کنترل کننده» را بردارید.

فعال کردن ایکس باسک

متناوباً ، اگر Xbox Game Bar را با استفاده از کلید "Enable Xbox Game Bar" به طور کامل غیرفعال کنید ، دیگر دکمه Xbox در کنترل کننده شما دیگر Game Bar را فراخوانی نمی کند. اما این امر همچنین با استفاده از روش های دیگر (مانند میانبر Windows + G) فراخوانی Game Bar را غیرفعال می کند. بازی مبارک!

آموزش تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید.

آموزش تعمیرات موبایل کلیک کنید