منوی سایت

نحوه حذف یا غیرفعال کردن افزونه در Google Chrome

برنامه های افزودنی می توانند طیف گسترده ای از ویژگی ها و قابلیت های جدید را به Google Chrome اضافه کنند ، اما گاهی اوقات شما باید یک یا چند مورد را حذف یا غیرفعال کنید. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

افزونه های گوگل کروم

نحوه حذف یا غیرفعال کردن افزونه در گوگل کروم

ابتدا Google Chrome را باز کنید. در هر پنجره ای ، به دنبال نماد "Extensions" در نوار ابزار بگردید ، که شبیه یک قطعه پازل است. روی آن کلیک کنید (به طور متناوب ، می توانید با کلیک روی دکمه سه نقطه منوی اصلی را باز کرده و گزینه More Tools> Extensions را انتخاب کنید.)

حذف افزونه های نصب شده در گوگل کروم

وقتی منویی ظاهر شد ، "مدیریت برنامه های افزودنی" را انتخاب کنید.

مدیریت افزونه ها

در برگه «برنامه های افزودنی» که ظاهر می شود ، نام برنامه افزودنی موردنظر برای حذف یا غیرفعال کردن را پیدا کنید. هر برنامه افزودنی جعبه خاص خود را در برگه برنامه های افزودنی دارد.

اگر می خواهید برنامه افزودنی را غیرفعال کنید اما آن را حذف نصب نکنید ، روی سوئیچ کنار آن کلیک کنید تا خاموش شود. در هر زمان می توانید به برگه برنامه های افزودنی برگردید و با چرخاندن مجدد آن سوئیچ ، آن را دوباره فعال کنید.

غیرفعال کردن افزونه های گوگل کروم

اگر می خواهید برنامه افزودنی را به طور همیشگی حذف کنید ، روی دکمه "حذف" کلیک کنید. با این کار برنامه افزودنی به طور کامل از Chrome حذف می شود و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید (مگر اینکه بعداً دوباره نصب کنید).

گوگل کروم

وقتی پنجره تأیید ظاهر شد ، دوباره روی "حذف" کلیک کنید.

تایید حذف افزونه

برنامه افزودنی به طور کامل حذف خواهد شد.

متناوباً ، برای حذف سریع برنامه افزودنی ، می توانید روی دکمه "برنامه های افزودنی" در نوار ابزار کلیک کنید ، روی دکمه بیضی های عمودی در کنار نام برنامه افزودنی کلیک کنید ، سپس "حذف از Chrome" را از فهرست انتخاب کنید.

افزونه