منوی سایت

راهنمای ارتقاء سخت‌افزاری لپ‌تاپ

بسیاری از لپ‌تاپ‌ها توانایی ارتقاء برخی از سخت‌افزارهای خود را دارند. این ارتقاء سخت‌افزاری خصوصاً در مورد لپ‌تاپ‌های قدیمی آسان خواهد بود در این مقاله به برخی از موارد و موانعی که با آن رو به رو می شوید را بیان کرده ایم امیدواریم از این مقاله که در رابطه با آموزش تعمیر لپ تاپ است کمال بهره و استفاده را ببرید.
آموزش تعمیر لپ تاپ
نصب رم: اگر بورد اصلی لپ‌تاپ شما اسلات اضافی برای رم دارد، قرار دادن رم به آسانی خرید آن و قراردادنش در همان اسلات خالی خواهد بود ولی اگر لپ‌تاپ اسلات خالی نداشته باشد باید رم فعلی را جدا کرده آن را با رم تازه تر تعویض کنید، ولی نکته‌ی مهمی که پیش از خرید رم جدید می‌بایست در نظر داشته باشید حداکثر حجم پشتیبانی شده‌ و میزان فرکانس مناسب برای هر اسلات است که اطلاعاتی از این دست را معمولاً در سایت سازنده محصول می‌توان پیدا کرد.

تعمیر لپ تاپ

ارتقاء هارد دیسک : لپ‌تاپی های قدیمی از هاردهای مکانیکی استفاده می‌کنند که می توان آن ها را با هاردهای SSD به آسانی تغییر داد.به یاد داشته باشید که قبل از تعویض هادر دیسک باید از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید.به یاد داشته باشید که حداقل شرط لازم برای تعویض هارد دیسک این است که لپ‌تاپ از اتصالات ساتا پشتیبانی کند.

بهترین آموزش تعمیر لپ تاپ
ارتقاء پردازنده‌ی یا CPU و پردازنده‌ی گرافیکی (GPU) نیز ممکن است در برخی لپ‌تاپ‌ها امکان‌پذیر باشد؛ ولی کار ساده ای نیست. شما می‌بایست قبل از خرید و نصب هر قطعه‌ای، به اندازه‌ی کافی در مورد پشتیبانی لپ‌تاپ شما و BIOS آن از قطعات جدید، تحقیق نمایید به دلیل این که CPU و GPU گرمای زیادی تولید می کنند بنابر این بهتر است از فن های سیستم هم ارتقاء دهید که سیستم با مشکل مواجه نشود.تمامی این موارد فقط بخشی از موانع و مشکلاتی هستند که شما در ارتقاء سیستم خود با آن روبه رو می شوید و می‌بایست پیش از هر تصمیم گیری به خوب فکر کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در باره آموزش تعمیر موبایل مقالات مجتمع فنی تهران پایتخت را مطالعه بفرمایید.